Skocz do zawartości

Uszkodzone wiązanie Xentrix310


damianisko

Rekomendowane odpowiedzi

Powierzono mi do naprawy narty Atomic Beta Race 10.22

z uszkodzonym wiązaniem /tył/ xenttrix 310 - Zanim /prawdopodobnie/ udam się do serwisu, chciałbym  prosić o poradę.

Mam inne sprawne narty Volkl z wiązaniami na płycie Marker Motion1200 /rewelacyjnie się spisują !!!/

Czy te wiązania mogę  zamontować na deskach Atomica w miejsce uszkodzonego ? Na co zwrócić uwagę, co ewentualnie dopasować/dokupić itp. Dziękuję za wszelkie sugestie i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzono mi do naprawy narty Atomic Beta Race 10.22
z uszkodzonym wiązaniem /tył/ xenttrix 310 - Zanim /prawdopodobnie/ udam się do serwisu, chciałbym  prosić o poradę.
Mam inne sprawne narty Volkl z wiązaniami na płycie Marker Motion1200 /rewelacyjnie się spisują !!!/
Czy te wiązania mogę  zamontować na deskach Atomica w miejsce uszkodzonego ? Na co zwrócić uwagę, co ewentualnie dopasować/dokupić itp. Dziękuję za wszelkie sugestie i porady.


a one nie sa zintegrowane z plyta ktora pasuje tylko do profilu beta itd?
nie pmietam - to pewnie ma min 10 lat albo 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a one nie sa zintegrowane z plyta ktora pasuje tylko do profilu beta itd?
nie pmietam - to pewnie ma min 10 lat albo 15

Fakt, ze to stary model. Jeszcze nie wiem dokładnie jak pasuje jedno z drugim. W przyszłym tygodniu  narty dojadą  do mnie to się za nie wezmę. Ale dzięki za zwrócenie uwagi na co mam popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ze to stary model. Jeszcze nie wiem dokładnie jak pasuje jedno z drugim. W przyszłym tygodniu  narty dojadą  do mnie to się za nie wezmę. Ale dzięki za zwrócenie uwagi na co mam popatrzeć.

Przeglądnąłem internet pod kątem zakupu używanych lub nowych wiązań. Prawdopodobnie to będzie najrozsądniejsze rozwiązanie. Przed laty miała miejsce akcja wymiany pewnej wadliwej  partii wiązań Atomica. Obawiam się, że już nie jest aktualna i  użytkownicy muszą na własną rękę dokonywać napraw lub zakupu.

Niestety nie mogę na tym Forum zamieścić ogłoszenia o kupnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Historii ciąg dalszy  - wspomniany pomysł zamontowania wiązań z płytą f Marker odpadł. Okazało się, ze płyta jest przyklejona do nart. Narty Volkl + Markery Motion 1200 zostają do jazdy w miękkim śniegu.

Wybór używanych wiązań lub ich części jest spory np. na Allegro. Jednak w większości pochodzą one z lat 1998-2002 gdy pojawiła się wadliwa ich partia.

Ostatecznie zdecydowałem się na kupno płyty pod wiązanie Tyrolia - mam prawie nówki /Diagonal 670/.

W najbliższym czasie zakończę montaż i opiszę to na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Historii cd. - wspomniany pomysł zamontowania wiązań z płytą f Marker odpadł. Okazało się, ze płyta jest przyklejona do nart. Narty Volkl + Markery Motion 1200 zostają do jazdy w miękkim śniegu.

Wybór używanych wiązań lub ich części jest spory np. na Allegro. Jednak w większości pochodzą one z lat 1998-2002 gdy pojawiła się wadliwa ich partia.

Ostatecznie zdecydowałem się na kupno płyty pod wiązanie Tyrolia - mam prawie nówki /Diagonal 670/.

W najbliższym czasie zakończę montaż i opiszę to na forum.

 

Płyty pod wiązania Tyrolia wczoraj dostarczył kurier, wszystko idealnie pasuje - czyli otwory pod wkręty, długość oraz szerokość.

Zdemontowane wiązania Xentrix310 po przygotowaniu trafią prawdopodobnie na aukcje. Data ich produkcji widnieje na spodniej części szyny tylnego wiązania, to rok 2003. Brakujący element postaram się naprawić w serwisie.

Płyty Tyrolia przykręcone do nart, wiązania przykręcone do płyt. Wszystko dobrze spasowane i zamocowane, nie mogę się już doczekać, aby sprawdzić sprzęt na stoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty pod wiązania Tyrolia wczoraj dostarczył kurier, wszystko idealnie pasuje - czyli otwory pod wkręty, długość oraz szerokość.

Zdemontowane wiązania Xentrix310 po przygotowaniu trafią prawdopodobnie na aukcje. Data ich produkcji widnieje na spodniej części szyny tylnego wiązania, to rok 2003. Brakujący element postaram się naprawić w serwisie.

Serdeczne podziękowania kieruję do Pani Haliny z Laskowej - za cenne porady i pomoc w rozwiązaniu problemu z wiązaniami. Polecam szczerze nartylaskowa.pl
Dodam, że zakupy firmowej płyty pod Tyrolie Diagonal 670 dokonałem w tej Firmie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...