Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Smary polskie Ika - ktoś używał ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 pawelw

pawelw

Użytkownik

• PipPipPip
  • 377 postów
  • Na forum od: 10.2007
112
  • Umiejętności: 8
  • wawa

Napisano 18 październik 2016 - 18:59

Jak w temacie 

konkretnie chodzi mi o HF czy ktoś to już używał i jak odczucia... jak mam kupić Toko lub Start to może jednak nasz PL i zostawić PLN w PL ?  

#2 Lukaszo86

Lukaszo86

prowinter_kraków

• PipPipPipPip
  • 1117 postów
  • Na forum od: 05.2010
358
  • Umiejętności: 8
  • Kraków

Napisano 19 październik 2016 - 08:42

Pytanie tylko ile jest fluoru w takim smarze, bo sama nazwa HF odnosi się w relacji do innych produktów danego producenta. Nie sądzę aby przy naszym poziomie narciarskim smar odgrywał rolę wyższej inżynierii smarowania, aczkolwiek ciekaw jestem opinii bo przyznaję, że  produktu w ręce nie trzymałem.

Zawsze możesz kupić u mnie Toko HF. Obiecuję, że tych pieniędzy nie wydam za granicą :P

pozdrawiam

moje posty mogą zawierać lokowanie produktu :)

sklepnarciarski.info
skiman.pl

#3 kaja45

kaja45

Użytkownik

• PipPipPip
  • 583 postów
  • Na forum od: 10.2006
251
  • Umiejętności: 1
  • Tychy

Napisano 02 listopad 2016 - 20:10

Jak w temacie 

konkretnie chodzi mi o HF czy ktoś to już używał i jak odczucia... jak mam kupić Toko lub Start to może jednak nasz PL i zostawić PLN w PL ?  

A ja Ci polecam smary Andrzeja Maraska czyli IKA, sam ich nie używałem (HF), bo to nie moja liga, ale bazy świetnie jadą, szczególnie twarda niebieska, nie do zdarcia na sztucznych śniegach. Kilogramy tych smarów kupują zawodnicy z Polski i krajów ościennych, głównie jako smary treningowe. Jak masz możliwość to porozmawiaj sobie z zawodnikami o smarach.

Jacek Antonik

www.remsport.pl

#4 lski@interia.pl

lski@interia.pl

Użytkownik

• PipPipPip
  • 333 postów
  • Na forum od: 03.2014
214
  • Gorlice-okolice Krynicy

Napisano 02 listopad 2016 - 22:43

A ja Ci polecam smary Andrzeja Maraska czyli IKA, sam ich nie używałem (HF), bo to nie moja liga, ale bazy świetnie jadą, szczególnie twarda niebieska, nie do zdarcia na sztucznych śniegach. Kilogramy tych smarów kupują zawodnicy z Polski i krajów ościennych, głównie jako smary treningowe. Jak masz możliwość to porozmawiaj sobie z zawodnikami o smarach.

Używałem w sporcie amatorskim,koledzy też ,o dziwo jedyne czym ustępują Toko czy Holm. to cena...

#5 quanto1

quanto1

Użytkownik

• PipPip
  • 194 postów
  • Na forum od: 03.2016
54
  • Nowy Dwór Maz.

Napisano 07 grudzień 2017 - 21:45

Jacek dobrze prawi.Smary od Andrzeja sa naprawde bardo dobrej jakości z dobre pieniadze.W lutym byłem u Andrzeja po smary osobiście a po za tym własnie mieli zawody i zawodnicy jezdzili na ich smarach.Piszę Andrzej bo mój imiennik a poznaliśmy się właśnie w okolicznościach zakupu smaru hehe. A u Jacka kaja45  kupowałem ostrzałkę pilniki diament i także polecam sklep Remsport

#6 mummu

mummu

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 03.2018
0
  • Wroclaw

Napisano 07 marzec 2018 - 11:20

Osobiście przetestowałem smary ika (baza twarda + HF czerwony) na 42 BP CT50, Jedyne co stwierdziłem że na zjazdach odjeżdżałem praktycznie wszystkim. Ogólnie wrażenie bdb+. Nie wiem jak ocenić stan smaru po biegu. Za strefą trzymania ślizgi były miejscami białe - (no ale to 50km przy -8C). Jeżeli chodzi o stosunek ceny do ilości i jakości to celująco. W tym sezonie nie dam już rady , ale w przyszłym postaram się zrobić kilka testów porównawczych IKA HF do smarów SWIXA HF na bazie IKA.

#7 lski@interia.pl

lski@interia.pl

Użytkownik

• PipPipPip
  • 333 postów
  • Na forum od: 03.2014
214
  • Gorlice-okolice Krynicy

Napisano 07 marzec 2018 - 18:30

Osobiście przetestowałem smary ika (baza twarda + HF czerwony) na 42 BP CT50, Jedyne co stwierdziłem że na zjazdach odjeżdżałem praktycznie wszystkim. Ogólnie wrażenie bdb+. Nie wiem jak ocenić stan smaru po biegu. Za strefą trzymania ślizgi były miejscami białe - (no ale to 50km przy -8C). Jeżeli chodzi o stosunek ceny do ilości i jakości to celująco. W tym sezonie nie dam już rady , ale w przyszłym postaram się zrobić kilka testów porównawczych IKA HF do smarów SWIXA HF na bazie IKA.

...a teraz udało mi się kupić w bardzo dobrej cenie zestaw wysokich fluorów Holmenkola na ebay niemieckim,idzie kilka aukcji z takimi zestawami bez ceny minimalnej,jeśli ktoś zainteresowany...

#8 quanto1

quanto1

Użytkownik

• PipPip
  • 194 postów
  • Na forum od: 03.2016
54
  • Nowy Dwór Maz.

Napisano 12 marzec 2018 - 20:56

I kolejne smary zakupione w IKA, Żeby nie było smarowanie nart co drugi dzień ale jazda po betonie i średnia kilometrów 140 km na dwa dni także trzeba było smarować tym bardziej że nowe deski więc nie żałowałem .Ostatni wyjazd 10 dni a 9 dni jazdy i 563 km przejechane .Naprawdę smary super.A po za tym moje pieniązki zostają w Polsce i u rodzimego producenta.

• boogymen podziękował za tę wiadomość