Skocz do zawartości

Juniorskie gigantki dla dorosłego?


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

Juniorskie komórki są dostępne w długościach nawet 180cm. Z reguły są też węższe (65mm) i mają mniejszy promień(17-21m) niż Mastersy.(20-25m i 70mm pod butem).

 

Podchodząc do tego logicznie, na pewno nie jeżdżę lepiej niż taki FIS junior, nie mam też więcej siły a ważę podobnie do trenującego 14-15 latka (62kg). Widzicie zatem jakieś przeciwwskazania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tylko w mentalnym oporze przeciwko nazwie JUNIORSKIE.

 

Liczą się parametry.

Jeśli odpowiada ci długość , promień skrętu a masz wagę juniora ( pozazdrościć :)  ) to bierz i ciesz się jazdą.

Jak już zauważył Jarek juniorska komórka ma tę przewagę nad cywilną GS, że jest sztywniejsza poprzecznie a to oznacz dobrą nartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były dokładnie te dynki ze zdjęcia. Jeżeli miałbym możliwość kupna ich jeszcze raz to bez wahania bym je kupił - niestety nie posiadam dokładnego symbolu producenta a wizualnie wszystkie dynastary z tamtego rocznika są dosyć podobne.

Sprzedałem je wtedy z tego względu że miałem kupić mastery. Niestety mastery na które ostrzyłem zęby w międzyczasie się sprzedały a i moje narty znalazły nabywcę.

Teoretycznie to są juniorskie gigantki ale przeznaczone dla takich starszych juniorów a tacy w wieku 17 -18 lat to już kawał chłopa.

Narty były niesamowite, jechały jak po szynach ale gdy trzeba było mocno skrócić promień poddawały się i kręciły na poziomie nie wiem strzelam 17-18 mtr cały czas trzymając jak wściekłe.

Później gdzieś doczytałem że to była  juniorka a standardowe komóry są zazwyczaj twardsze, włącznie ze wspomnianymi masterami.

Do tej pory wspominam moje szusy na lotniskach w Nauders gdzie z niedowierzaniem patrzałem na te narty jak mi się pięknie gną w skręcie :)

Miałem tego dnia na nogach z 5 par nart- robiłem sobie dzień testowy i pokonywałem te same trasy zmieniając na parkingu pod gondolą kolejne modele.

Trzy pary z testowanych nart włącznie z dynkami  ostrzyłem osobiście na zadane parametry kopiując nawet ilość przesuwów diamentów o tej samej gradacji :)

Dynek pozostawił wszystkie sklepówki daleko z tyłu.

Z tym że zastrzegam że to są moje odczucia i w przypadku innych użytkowników wrażenia  mogą już być zupełnie inne ;)

 

 

 

 

 

DSC00371.jpg.8de8b9311158405d176fa49b1c1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sport bittlu mają teraz  na wyprzedaży juniorskie komórki Volkla z sezonu 2013/2014, długość 188 cena 298 Euro w komplecie z płytą i wiązaniem
https://www.sport-bi...-14::84935.html

Panie za długie. Weź taką landarą szuraj na stoku..
A tak na serio to u mnie max 183 cm - z wielkim bólem 184 - dla jednych par nart nie będę zabierał boxa a z dłuższymi jest problem żeby do auta komfortowo zapakować.
Mam w domu fryrajdówki 195 cm które zabrałem do Austrii raz. Pierwszy i ostatni ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W sport bittlu mają teraz  na wyprzedaży juniorskie komórki Volkla z sezonu 2013/2014, długość 188 cena

 

To nie są GS z promieniem ok. 20m tylko SuperG z promieniem jak w dorosłych FISowych GS.

Długość oczywiście też za duża. W tym wątku pytałem jedynie o juniorskie GS, właśnie z uwagi na mniejszą długość i promień.

Gdybym chciał kupić dorosłe FISówki to nie ma specjalnego problemu ze znalezieniem takowych w niezłych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są GS z promieniem ok. 20m tylko SuperG z promieniem jak w dorosłych FISowych GS.

Długość oczywiście też za duża. W tym wątku pytałem jedynie o juniorskie GS, właśnie z uwagi na mniejszą długość i promień.

Gdybym chciał kupić dorosłe FISówki to nie ma specjalnego problemu ze znalezieniem takowych w niezłych cenach.

Mam takie tylko że 193 i r 27 i Fredo niech się wypowie co w Sapadzie było , oj Śpioch chyba strach ci w oczy zagląda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O :blink:  widzę, że nie tylko komóry gs ogarnięte  ale też komóry do supergiganta nie sprawiają problemu, brawo. B)

 

Mam takie tylko że 193 i r 27 i Fredo niech się wypowie co w Sapadzie było , oj Śpioch chyba strach ci w oczy zagląda 

Sappada byla wtedy dobra bo na trasach bylo pustawo.

Mozna bylo "pociagnac" na maxa na calej nartostradzie a tym samym koncentrowac sie na jezdzie a nie innych uzytkownikch.

W normalnym ruchu narciarskim takie odcinki nie bywaja dluzsze jak 400-500 m. co dekoncentruje i rozwala jazde.

Tomal sie rozwinal(nartostradowo) dobrze i polubil "wode w bulajach") czego innym tez zycze.

Spiochu i inni maja racje, czesto nie mozna zabrac drugiej dlugiej pary nart a miec 2 pary pod stokiem to juz komfort.

Roznice miedzy R 20 a R 27 i 182 cm - 193cm sa wyczuwalne przez pierwsze kilka dni a pozniej to sie wyrownuje,

Na tyczkach ta roznica jest do zniwelowania trudniejsza.

Na slalomach GS tyczki sa  stawiane za gesto(brak terenu) i czesto nie mozna uzyc wiekszej predkosci.

"Übung macht den Meister"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sappada byla wtedy dobra bo na trasach bylo pustawo.

Mozna bylo "pociagnac" na maxa na calej nartostradzie a tym samym koncentrowac sie na jezdzie a nie innych uzytkownikch.

W normalnym ruchu narciarskim takie odcinki nie bywaja dluzsze jak 400-500 m. co dekoncentruje i rozwala jazde.

Tomal sie rozwinal(nartostradowo) dobrze i polubil "wode w bulajach") czego innym tez zycze.

Spiochu i inni maja racje, czesto nie mozna zabrac drugiej dlugiej pary nart a miec 2 pary pod stokiem to juz komfort.

Roznice miedzy R 20 a R 27 i 182 cm - 193cm sa wyczuwalne przez pierwsze kilka dni a pozniej to sie wyrownuje,

Na tyczkach ta roznica jest do zniwelowania trudniejsza.

Na slalomach GS tyczki sa  stawiane za gesto(brak terenu) i czesto nie mozna uzyc wiekszej predkosci.

"Übung macht den Meister"

Sappada to było coś , tylko ja i Fredo i puste trasy .

 

Tomal sie rozwinal(nartostradowo) dobrze i polubil "wode w bulajach")

 

Fredziu kochany o co chodzi z tą wodą? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sappada byla wtedy dobra bo na trasach bylo pustawo.

Mozna bylo "pociagnac" na maxa na calej nartostradzie a tym samym koncentrowac sie na jezdzie a nie innych uzytkownikch.

W normalnym ruchu narciarskim takie odcinki nie bywaja dluzsze jak 400-500 m. co dekoncentruje i rozwala jazde.

Tomal sie rozwinal(nartostradowo) dobrze i polubil "wode w bulajach") czego innym tez zycze.

Spiochu i inni maja racje, czesto nie mozna zabrac drugiej dlugiej pary nart a miec 2 pary pod stokiem to juz komfort.

Roznice miedzy R 20 a R 27 i 182 cm - 193cm sa wyczuwalne przez pierwsze kilka dni a pozniej to sie wyrownuje,

Na tyczkach ta roznica jest do zniwelowania trudniejsza.

Na slalomach GS tyczki sa  stawiane za gesto(brak terenu) i czesto nie mozna uzyc wiekszej predkosci.

"Übung macht den Meister"

Na supergigantkach nigdy nie jeżdziłem, pozostaje mi wierzyć w co piszesz, jednak większy respekt czułbym do juniorskich SG niż sklepowych kom. GS ,

na oko w porównaniu z SG, tomalowe GS wydają się "nadmiernie wypasione" :D

 

Ps Skąd wiadomo, że w/w SG mają promień 20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 poniewaz nie doczekalam sie odpowiedzi a w tym watku sami Panowie sie udzielaja to przerabiam pytanie :)

gdyby Wasza zona, dziewczyna miala 167 cm, wazyla 54 kg, w miare dobrze jezdzila to czy kupilibiscie jej junorska narte slalom 150 cm czy kilkaset zloty drozsza seniorska?

Hej .Jeśli ''w miare'' nie jest na wyrost to tak , narta wc dla seniorów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juniorskie komórki są dostępne w długościach nawet 180cm. Z reguły są też węższe (65mm) i mają mniejszy promień(17-21m) niż Mastersy.(20-25m i 70mm pod butem).

 

Podchodząc do tego logicznie, na pewno nie jeżdżę lepiej niż taki FIS junior, nie mam też więcej siły a ważę podobnie do trenującego 14-15 latka (62kg). Widzicie zatem jakieś przeciwwskazania?

Przeglądając Internet w poszukiwaniu narty dla siebie znalazłem taką oto ofertę, może Ci się przyda.

 

http://www.top-narty...170-cm-1-detail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...