Skocz do zawartości

Dobór długości nart, zgodnie z instrukcją Salomona 2013/14


Maciej S

Rekomendowane odpowiedzi

a ja uważam, ze to ciągłe wspominanie na forum 2-metrowych boazerii ma inne podłoże

 

takie opowieści w stylu "a za moich czasów, to...."

 

Raczej nie.

Ja miałem już dość ołówków i sięgnąłem po parapet.

Po dwóch latach jazdy na nim pokazały się pierwsze taliowane narty.

Na to właśnie czekałem.

To było jak olśnienie.

 

Gdyby nie one pewnie do dziś byłbym snołbordzistą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie.

Ja miałem już dość ołówków i sięgnąłem po parapet.

Po dwóch latach jazdy na nim pokazały się pierwsze taliowane narty.

Na to właśnie czekałem.

To było jak olśnienie.

 

Gdyby nie one pewnie do dziś byłbym snołbordzistą :)

Cześć

Widzę Cię w myślach Jurek jako deskarza o typowym/potocznym wyglądzie ubiorze i zainteresowaniach i śmieję się do siebie. :) :)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się mylisz :)

Prezentował bym typ klasycznego snołbordowego kapelucha na sztywnej desce SL 163 i GS jakieś 185 cm w twardych wiązaniach i butach. :D

Na dodatek obcisły ale nie nadmiernie ( aby zamaskować odrobinę okrągłą sylwetkę)  strój.

 

Bo deskę stworzono do jazdy jak niżej a nie do tego co z niej współcześnie zrobiono.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ileż ja się w ubiegłym sezonie nasłuchałam.. że teraz krótkie narty są już 'passe', teraz to wracają dłuuugie, że wszyscy to teraz gigantki kupują..

a ja dla odmiany mam wspaniałe slalomki o długości 149 cm do wzrostu 162 cm i w moich testach różnych nart wygrały bezsprzecznie. Co kto lubi, co komu pasuje a już najlepiej pojeździć na różnych nartach i wybrać te najlepsze dla siebie ;)

Cześć

Taka sytuacja ma miejsce bardzo rzadko.

Nie ma SL o długości 149cm.;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ileż ja się w ubiegłym sezonie nasłuchałam.. że teraz krótkie narty są już 'passe', teraz to wracają dłuuugie, że wszyscy to teraz gigantki kupują..

a ja dla odmiany mam wspaniałe slalomki o długości 149 cm do wzrostu 162 cm i w moich testach różnych nart wygrały bezsprzecznie. Co kto lubi, co komu pasuje a już najlepiej pojeździć na różnych nartach i wybrać te najlepsze dla siebie ;)

Wcale że nie wracają długie. Wraca a raczej na dobre wróciło dobre dopasowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o jakiej długości są SL?

No to się już dowiedziałaś. Tak roboczo wg. mojej teorii można jeszcze pokusić się o grupę nart o profilu slalomowym czyli narty poza specyfikacją FIS a przy zadanym wzroście narty r nie przekracza no powiedzmy 14m np.w przypadku kobiet: http://www.skionline...inity,7164.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...