Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#81 Robik

Robik

Nowy użytkownik

• 20 postów
  • Na forum od: 10.2006
3
  • Umiejętności: 6
  • Słupsk

Napisano 26 kwiecień 2017 - 11:47

Cześć Jaro :)

Coś się długo nie odzywałeś - zaniemogłeś? :D

Jeśli chodzi o mój wyjazd to faktycznie może nie mam daleko do Ciebie ale jednak jest to dodatkowa strata czasu.

Poza tym miałem wtedy akurat jedno autko w serwisie więc i tak nie miałbym jak dojechać, a że nie miałem specjalnie ciśnienia więc nie dzwoniłem tylko czekałem na rozwój wydarzeń :)

Jeśli chodzi o majówkę to wybieram się do Tyrolu ale tym razem zabieram żonę i jadę swoim autkiem - jedziemy też w piątek wieczorem ale tradycyjnie przez Kołbaskowo.

Nie wiem jeszcze gdzie wylądujemy, ale chyba zrobimy sobie tzw. ski safari :)

W każdym razie z powrotem w Polsce muszę być chyba już 2 maja wieczorem, więc będzie to raczej klasyczna 4-dniówka :)

Daj znać gdzie mieszkacie i w jakich kosztach, może zdecyduję się dobić do Was. Chociaż jeśli będę chciał zawadzić też o Ischgl to troszkę daleka przeprawa będzie, ale któż to wie co życie przyniesie :)

Jutro spojrzę na mapy i poogarniam wszystko więc jeśli dasz znać do tego czasu to i może się spotkamy ;)

Pozdrawiam

Robert

[FONT="Book Antiqua"][/FONT]Zanim się człowiek upewni kim jest ..., już jest kimś innym. :)

#82 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3257 postów
  • Na forum od: 01.2008
1727
  • Umiejętności: 1
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 26 kwiecień 2017 - 16:55

Widzę Jaro, że Gajowy dba o twoje zdrowie i kawy pić już nie musisz :D

Ja tylko piszę "jak jest" ...a jest petarda! :) A konkretnie to Gurgle ciągle niemal całe w akcji, a Sölden nieoczekiwanie wydłużyło działanie części "Winter area" - w praktyce do 1.05 działa gondola na Giggijoch, cały Giggijoch u góry - i oczywiście pełna łączność z lodowcami :)
https://www.soelden....tsinformationen

W ostatnich latach regularnie tyrolskie wiosny są świetne dla nartowania, a w tym roku jakby jeszcze bardziej :)

Co jak co ale końcówka tego sezonu w Ischgl jest rewelacyjna, po ostatnich opadach i ciągłych mrozach po prostu perfekcyjna. Zresztą cały (działający) Tyrol teraz wymiata.N
Majówka w Soelden oraz Obergurgl (29.04 - 03.05) oraz planowana póżniej na Hintertuxie postmajówka ( 12-15.05) odbędą sie w doskonałych warunkach śniegowych.

Niestety część Tyrolu już wyłączyli parę dni po świętach ...i zupełnie niepotrzebnie, bo warunki np. na Arenie w sobotę były znakomite. Są Gurgle i Ischgl oczywiście, ale  w maju jest ciągle wybór: Pitztal i Sölden do 7.05, Stubai i Kaunertal do czerwca, Tuxik - wiadomo, 365 ...skoda że sezonówka tylko do 15.05 :)

napisz mi czy masz jeszcze miejsca na majowke?   ewusiaw@op.pl  i za jak cene i jakie warunki, jestem z katowic

Regularnie jeżdżę z Krakowa przez Katowice - jakkolwiek na najbliższą majówkę miejsc póki co nie mam. Są późniejsze terminy - zapraszam (vide sygnaturka) :)

#83 jaro323

jaro323

Strażnik muld :)

• PipPipPipPipPip
  • 2201 postów
  • Na forum od: 02.2011
1351
  • Umiejętności: 7
  • Rumia

Napisano 07 maj 2017 - 21:25

Ja tylko pisze "jak jest" ...a jest petarda! :) A konkretnie to Gurgle ciagle niemal cale w akcji, a Sölden nieoczekiwanie wydluzylo dzialanie czesci "Winter area" - w praktyce do 1.05 dziala gondola na Giggijoch, caly Giggijoch u góry - i oczywiscie pelna lacznosc z lodowcami :)
https://www.soelden....tsinformationen
W ostatnich latach regularnie tyrolskie wiosny sa swietne dla nartowania, a w tym roku jakby jeszcze bardziej :)

Zgodnie z naszym przewidywaniami majówka w Soelden oraz Obergurgl udala sie wprost perfekcyjnie ;)

Nocne opady śniegu, w dzień lampa oraz mrozik - nie mogło być lepiej.
Bezpośrednio przed naszym przyjazdem również dosypywało tak że dotarliśmy już na bardzo zimowe warunki.
Po ilości polskich tablic na parkingu można było wywnioskować że w Soelden są polskie dni albo inny krajowy event ;)

Image_4.jpg Image_5.jpg Image_7.jpg
Image_8.jpg Image_9.jpg Image_11.jpg
Image_12.jpg Image_13.jpg Image_14.jpg
Image_15.jpg Image_16.jpg Image_17.jpg
Image_18.jpg Image_19.jpg Image_21.jpg
Image_22.jpg Image_24.JPG Image_25.JPG
Image_27.JPG Image_29.JPG Image_31.JPG
Image_33.JPG Image_35.JPG

w maju jest ciągle wybór: Pitztal i Sölden do 7.05, Stubai i Kaunertal do czerwca, Tuxik - wiadomo, 365 ...skoda że sezonówka tylko do 15.05 :)

Może w końcu wpadną na super pomysł i przedłużą sezonówkę do końca maja - zima w Alpach jakby nie patrzeć robi się co roku coraz dłuższa i na majówce i postmajówce mamy zazwyczaj super warunki niczym w środku sezonu.

Na nadchodzący ostatni wyjazd w tym sezonie do Tyrolu mam jeszcze wolne miejsca - z Gdyni startujemy w czwartek po południu ,na nartach jeździmy cztery dni od piatku do poniedziałku włącznie. Trasa przez PL do ustalenia - obstawiam że polecimy na południe na Pozńan, Łodz Może Wrocław ?
Chetnych proszę o info to dopasujemy trasę przejazdu.

W tym terminie zostaje nam do wyboru Hintertux, Stubai oraz Kaunertal - myślę że fajnie będzie się skupić na tych dwóch pierwszych propozycjach - może jakiś mix tych ośrodków.

Załączone miniatury

• 18268221_1680908448591878_7085289994937648127_n.jpg

#84 JohnyB

JohnyB

Użytkownik

• Pip
  • 65 postów
  • Na forum od: 02.2014
10
  • Umiejętności: 5
  • Okolice Wrocławia

Napisano 08 maj 2017 - 12:54

Witam,

w Solden raczej nie przedłużą do końca maja.

Austriacy są o krok do przodu i już ogłosili nowy rozkład jazdy, tym razem karnet na dni 3+ upoważnia na jazdę w Hochgrugl i Obergrugl.

Niestety coś za coś, cena na 6 dni w sezonie robi wrażenie ;-)

W Solden byliśmy na majówce: piątek, sobota, niedziela - potwierdzam warunki wyśmienite.

Pozdrawiam wszystkim ski-maniaków

https://www.soelden....ss-rates-winter

• jaro323 podziękował za tę wiadomość

#85 zibus

zibus

Nowy użytkownik

• Pip
  • 42 postów
  • Na forum od: 04.2012
18
  • Umiejętności: 5
  • Pruszcz Gdański

Napisano 08 maj 2017 - 17:25

Tylko za mocno nie miksuj tych ośrodków,coby troche ich zostało na przyszły sezon.A tak na poważnie
życzę udanego wyjazdu i proszę o duuuuużo zdjęć.
  • jaro323 podziękował za tę wiadomość

#86 jaro323

jaro323

• PipPipPipPipPip
  • 2201 postów
1351
  • Rumia

Napisano 09 maj 2017 - 14:29

Witam,
w Solden raczej nie przedłużą do końca maja.
Austriacy są o krok do przodu i już ogłosili nowy rozkład jazdy, tym razem karnet na dni 3+ upoważnia na jazdę w Hochgrugl i Obergrugl.
Niestety coś za coś, cena na 6 dni w sezonie robi wrażenie ;-)
W Solden byliśmy na majówce: piątek, sobota, niedziela - potwierdzam warunki wyśmienite.
Pozdrawiam wszystkim ski-maniaków

https://www.soelden....ss-rates-winter

W Austrii trzymają sie rozkładu jazdy i nie słyszałem żeby nieplanowanie przedłużali działanie któregoś z ośrodków. Za to szybsze zamykanie wyciągów mają we krwi :) Pamietam jak w zeszłym roku bodajże na Pitztalu, w ostatnim dniu działania ośrodka zamknęli wszystkim nam tam zgromadzonym tłumnie narciarzom w ilości 20 osób gondolę na szczyt zostawiając do dyspozycji orczyk. Była bodajże godzina 15 sta :)
Wspólny karnet Soelden i Gurgli powinien być już od kilku lat - mam nadzieję że tym roazem dogadali się na stałe i nie bedzie kolejnych niespodzianek w nowym sezonie.

Tylko za mocno nie miksuj tych ośrodków,coby troche ich zostało na przyszły sezon.A tak na poważnie
życzę udanego wyjazdu i proszę o duuuuużo zdjęć.

Łap Zbysiu jeszcze kilka fotek z Obergurgl gdzie mieliśmy być okazję świadkami nietypowego wyścigu starych motorków.
O ile dobrze zrozumiałem jednego z uczestników z którym jechaliśmy na szczyt (wraz z jego motorkiem )w gondoli wygrywał gość który meldował się na mecie ze środkowym wynikiem ;)

2017-05-01 11.39.54.jpg 2017-05-01 11.42.58.jpg 2017-05-01 11.43.51.jpg
2017-05-01 11.47.10.jpg 2017-05-01 11.54.09.jpg 2017-05-01 12.00.31.jpg

Tak jak pisałem zamknięcie sezonu planujemy na Hintertuxie lub Stubai-u - opcjonalnie możemy również pomiksować jakoś sensownie oba ośrodki.
Startujemy z Gdyni w czwartek po południu i jedziemy trasą na Toruń/ Łódź i dalej już na Wrocław.

#87 Planeta

Planeta

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 02.2017
0

Napisano 10 maj 2017 - 14:15

Tak jak pisałem zamknięcie sezonu planujemy na Hintertuxie lub Stubai-u - opcjonalnie możemy również pomiksować jakoś sensownie oba ośrodki.
Startujemy z Gdyni w czwartek po południu i jedziemy trasą na Toruń/ Łódź i dalej już na Wrocław.
Całość czyli dojazd tam i na miejscu, apartamenty i karnety zamknie się w kwocie max 900 pln za cztery dni jazdy na lodowcach.

Prosze powiedz ze mozna sie podlaczyc, akurat jestem w Gdyni...wiec moge zabawiac rozmowa na koniec swiata i jeszcze dalej...a no i z powrotem :)

#88 jaro323

jaro323

• PipPipPipPipPip
  • 2201 postów
1351
  • Rumia

Napisano 10 maj 2017 - 14:39

Całość czyli dojazd tam i na miejscu, apartamenty i karnety zamknie się w kwocie max 900 pln za cztery dni jazdy na lodowcach.

Prosze powiedz ze mozna sie podlaczyc, akurat jestem w Gdyni...wiec moge zabawiac rozmowa na koniec swiata i jeszcze dalej...a no i z powrotem :)

Dzwon pisz, wysyłam pw.