Skocz do zawartości

Ośrodek najpiękniejszy krajobrazowo Dolomity


francuz2

Rekomendowane odpowiedzi

 Ty nie byłeś nie lubisz a radzisz i opiniujesz. Ja byłem praktycznie wszędzie, uwielbiam dolomit w swoich strzelisto prostopadłościennych formach ale nie radzę bom wydaje mi się to w tym wypadku nieuprawnione.

 

Powinienem sobie odpuścić ale denerwuje mnie Twoje notoryczne przekręcanie i nadinterpretacje. Zajrzyj sobie do wątku - w którym momencie i do czego się odniosłem. To po pierwsze. Po drugie wyraźnie napisałem gdzie nie byłem. Po trzecie ładnych parę tygodni w Dolomitach spędziłem więc może nie uprawnia mnie to do pisania przewodnika ale parę zdań chyba mogę wypowiedzieć? Mogę??? Szczególnie, że tak znakomity znawca jak Ty nie ma nic do napisania. Ale do cenzury jak najbardziej. 

 

Zarzuty o nadaktywności w Twoich ustach brzmią naprawdę cokolwiek (?) kuriozalnie. A ponieważ nie wypowiadasz się w tematach co je znasz to czasem normalnemu trudno pojąć co Ci pod beretem siedzi.*

:D  :D  :D

 

Pozdro

Wiesiek 

 

* to zdanie jest na dowód, że też potrafię przekręcać, "zrozumieć inaczej", imputować itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na mojej subiektywnej liście pięknych ośrodków (z tych,które widziałam,a Dolomity w 3/4) Cortina jest najwyżej,więc wybór bardzo trafiony.Polecam przepiękną trasę Langazuoi,wymaga trochę wysiłku,żeby się tam dostać i wydostać,ale naprawdę warto.

Ale jazda z 7-latkami to już gorsza sprawa,ja jestem zwolennikiem oddawania dzieci w bezpieczne ręce miejscowych instruktorów narciarskich,którzy dobrze wiedzą,gdzie dziecko o danym poziomie umiejętności będzie się dobrze bawić i sprawnie uczyć ,bez nadmiernego szarżowania.Nader często widać rodziców,którzy zabierają dzieci na zbyt trudne dla nich trasy,które jakoś trzeba zjechać,choć i siły,i technika nie ta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpiękniejszy krajobrazowo ośrodek w jakim jeździłem to San Martino di Castrozza ,mimo ,że nie było ich wiele,to nie wyobrażam sobie ,że gdzieś może mi się bardziej spodobać,ale to bardzo subiektywne odczucie,każdy lubi coś innego,a na ocenę ma wpływ mnóstwo czynników.
 

Cześć

Są ludzie, którzy zawsze mądrze piszą - pozwoliłem sobie wytłuścić.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pytanie do znawców - biorąc pod uwagę aspekt krajobrazowo/widokowy który z wymienionych ośrodków jest na czele?

 - Cortina d'Ampezzo

- Alta Badia

- Val Gardena/Alpe di Suisi

Czy w tym pierwszym dzieci 7 lat (na nartach już od 3 roku życia po ok. 6-10 dni w sezonie) spokojnie radzące sobie na czerwonych trasach dają radę?
 

Dzieci dadzą sobie radę, ja bym jeszcze dopisał do tej listy Passo San Pellegrino - fajne trasy, piękne widoki i zawsze mniej ludzi :)
Coś takiego mniej więcej:

18038_309293417707_5127076_n.jpg?oh=bb8a

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Veni vidi skii. Postaram się w najbliższym czasie relację skrobnąć ze zdjęciami. Wyjazd super. W skrócie:

- widokowo bajka

- wiele tras trudnych i wymagających, więc jeśli dzieci nie jeżdżą co najmniej dobrze, to trzeba się zastanowić...

- śniegu naturalnego praktycznie brak, ale większość tras wzorowo naśnieżona i przygotowana

- trening do Pucharu Świata na Tofanie.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie doszedłeś też do wniosku że Włochy, Włochom nie równe - Cortina d' Ampezzo, a Monte Bondone :)

Ma się rozumieć... :D

Monte Bondone też złe nie jest ale dla mnie to ośrodek tylko na 1 dzionek, za to w Cortinie to można całe wieki jeździć... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie tam  :lol:

Te 120km jest rozłożonych na 6 nie połączonych ze sobą a częściowo oddalonych od siebie lokalizacji (vide Auronzo di Cadore)...

znam okolice.... post miał być żartem z tych co to muszą mieć dziennie 3 cyfrowy przebieg....


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...