Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
191 odpowiedzi w tym temacie

#21 Markiel

Markiel

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 132 postów
  • Na forum od: 10.2006
120
  • Umiejętności: 5
  • Kielce

Napisano 07 wrzesień 2016 - 07:26

tak czytam i czytam ten watek i za kazdym razem jak patrze na logo widze ...... zaglowke!!  - ale ja chlop z mazur jestem ;)

HSK

Mam dokładnie tak samo  :D Ale położyłem to na karb mojego lekkiego skrzywienia w tym kierunku i nie chciałem już dorzucać nowego wątku do dyskusji. Ale stało się :blink:  

Cogito ergo ski

#22 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2857 postów
  • Na forum od: 11.2008
3606
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 07 wrzesień 2016 - 09:40

Mam dokładnie tak samo  :D Ale położyłem to na karb mojego lekkiego skrzywienia w tym kierunku i nie chciałem już dorzucać nowego wątku do dyskusji. Ale stało się :blink:  

Jak widać projektowanie logo to nie jest proste zagadnienie a jak już rozpoczyna się dyskusja w szerszym gronie to masakra. Wiem coś na ten temat bo zrobiłem parę (funkcjonujących) logotypów dla instytucji i była to ciężka wieloetapowa robota. Nie zmienia to postaci rzeczy, że dobry wygląd tego projektu nie koniecznie współgra z treściami i ideami a także aspektami użytkowymi (co ładnie wyłuszczył Szabir). Powstaje pytanie co jest ważne - wygląd czy reszta?

Analizując logotypy (pomijając te super znane) trend jest taki - duża nazwa, małe syntetyczne godło i czytelne hasło (idea, rozwinięcie). Często wystarczają dwa pierwsze człony (a często rezygnuje się z oddzielnego godła). W Twoim przypadku ze względu na konstrukcję godło jest duże (bo inaczej byłoby niewidoczne), nazwa firmy mniejsza (choć czytelna), reszta jest wciśnięta i nieskalowalna. Kłopot jest z tego, że jest duża dysproporcja między 4 znakową nazwą a długim rozwinięciem. Rozwiązania wbrew pozorom są możliwe na różnych płaszczyznach np

- nazwa 2 snb&ski, rozwinięcie serwis domowy w takim układzie wystarczy designerska dwójka aby całość siedziała. Bez problemu można rozwinięcie dać na przedłużeniu podstawy 2. Ba nawet dwójka mogłaby być ze sztruksu

- można przemyśleć nazwę np ode mnie masz Dr Serwis Ski i rozwinięcie wizyty domowe  ;)

Warto jest jednak dokładnie przemyśleć bo później niedopracowana identyfikacja tkwi jak cierń w d.

Pozdro

Wiesiek

Pees

Ta wizytówka co się nią zachwycasz z mojego punktu widzenia też jest zrobiona słabo. W typografii wystarczyłoby zamienić 2 wersy aby uniknąć przypadkowości (lekko je opuszczając), logotyp jest słabo czytelny (bo mały). Jak ktoś projektuje takie nieskalowalne kobyły to niech chociaż ich później uzywa odpowiednio duże. W projekcie dominuje wulgarny trójkąt (plus dwa jakieś niedokończone) nijak nie korespondujący z płynnymi delikatnymi liniami tworzącymi godło. Dla mnie jakaś totalna porażka. Wygląda jakby do jakiegoś szablonu projektowego dorzucono to logo - zgrzyta aż miło (no oczywiście nie miło)

Ale ja się nie znam i powoli już do tego świata nie pasuję. Więc możesz to przyjąć jako głos zgreda z loży szyderców

• hanka1 podziękował za tę wiadomość

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#23 Szabir

Szabir

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3726 postów
  • Na forum od: 09.2006
7001
  • Umiejętności: 7
  • Katowice

Napisano 07 wrzesień 2016 - 11:08

Nie no, "serwis domowy"  jak czytam to mi dzwoni "obiady abonamentowe". 

A dalej idąc za ciosem niewierna cytata z Makłowicza :

"Jak będę chciał zjeść obiad domowy to restauracja mi do tego nie jest potrzebna"

znajomy z branży zrobił Ci coś na szybko abyś zobaczył jakie cechy  powinna  mieć dobra reklama - w 2 sekundy ( np. jadąc autem lub wertując gazety czy  przeszukując  internet) nasz  komplet  informacji czego  ta reklama dotyczy, jaka  firma, jaki  kontakt chodzi o samą  prostą szybką  i skuteczną formę  przekazu informacji

oczywiście  pomijam  tu  kwestię "podobania się"  kolory, układy, sam tekst,   itd  bo to kwestia  gustu a z gustami sam wiesz.., 

Załączone miniatury

• ski serwis.JPG

• hanka1 podziękował za tę wiadomość

Całe życie z wariatami    facebook     szabirski@gmail.com

#24 zeberkaa

zeberkaa

Ja Użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2172 postów
  • Na forum od: 01.2011
1045
  • ZDolny Śląsk

Napisano 07 wrzesień 2016 - 11:13

znajomy z branży zrobił Ci coś na szybko abyś zobaczył jakie cechy  powinna  mieć dobra reklama - w 2 sekundy ( np. jadąc autem lub wertując gazety czy  przeszukując  internet) nasz  komplet  informacji czego  ta reklama dotyczy, jaka  firma, jaki  kontakt chodzi o samą  prostą szybką  i skuteczną formę  przekazu informacji

oczywiście  pomijam  tu  kwestię "podobania się"  kolory, układy,    itd  bo to kwestia  gustu a z gustami sam wiesz.., 

A dalej idąc za ciosem niewierna cytata z Makłowicza :

"Jak będę chciał zjeść obiad domowy to restauracja mi do tego nie jest potrzebna"

zbieram na skręty 

#25 Szabir

Szabir

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3726 postów
  • Na forum od: 09.2006
7001
  • Katowice

Napisano 07 wrzesień 2016 - 11:15

Ty tylko o żarciu  :)

ale to  nic,  koleżance się to  kojarzy z czipendelsami  :D

głodnemu chleb  na  myśli hahahaha

Całe życie z wariatami    facebook     szabirski@gmail.com

#26 zeberkaa

zeberkaa

Ja Użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2172 postów
  • Na forum od: 01.2011
1045
  • ZDolny Śląsk

Napisano 07 wrzesień 2016 - 13:05

Ty tylko o żarciu  :)

ale to  nic,  koleżance się to  kojarzy z czipendelsami  :D

głodnemu chleb  na  myśli hahahaha

Ha,ha, właśnie porcelanę w kartony usiłuje zapakować to mi się serwisy kojarzą jednoznacznie.

zbieram na skręty 

#27 R_o_b_s_o_n

R_o_b_s_o_n

Użytkownik

• PipPip
  • 161 postów
  • Na forum od: 01.2016
14
  • Łódź

Napisano 16 wrzesień 2016 - 17:31

Wczoraj dokonałem pewnej marketingowej wariacji nad projektem "2 SKI" i wyszło mi coś takiego ☺: https://www.instagra.../p/BKY32adBavj/ Ps. Oby mi się kojarzył ten logotyp z zadowolonymi klientami mojego serwisu ☺
Jest ok naprawdę bardzo się cieszę że moja inicjatywa wzbudziła tyle emocji :P
Ps. Czy ktoś sie wybiera na szkolenie serwisowe 29.09 do Kielc, plakacik organizatora udostepniłem na FB 2SKI?

#28 R_o_b_s_o_n

R_o_b_s_o_n

Użytkownik

• PipPip
  • 161 postów
14
  • Łódź

Napisano 17 wrzesień 2016 - 21:34

Najsłabszą stroną tego pomysłu okazują się koszty transportu sprzętu do i z serwisu, które poza pewnym promieniem od POK 2 SKI wraz z ubezpieczeniem sprzętu kształtuje się na ok 100 pln w jedną stronę. Robi się z tego raczej inicjatywa lokalna, (teren woj. łódzkiego max), gdzie przy osobistej dostawie sprzętu z i do serwisu odchodzi masakryczny koszt kuriera z ubezpieczeniem. Niestety albo i stety, tu szansa raczej dla Was na oddziały lokalne lub własne inicjatywy pod wspòlnym logo z chęcią podejmę temat, bo bezpieczeństwo sprzętu najważniejsze, a nikt raczej z 200 PLN na sam transport nie wyda przy cenie uslugi wart. ok 80 zł. Ja celuje więc w łódzkie i nie łudzę się o klientów z całego kraju. Chyba że ktoś uzna że warto to proszę Zapraszam ☺ Ps. Także naprawdę logo jest ważne, ale nie najważniejsze. Pozdrawiam wszystkich.

#29 R_o_b_s_o_n

R_o_b_s_o_n

Użytkownik

• PipPip
  • 161 postów
14
  • Łódź

Napisano 18 wrzesień 2016 - 09:49

:) 41d6fd0e0b044cb43af41701c2e33673.jpg

#30 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13012 postów
  • Na forum od: 11.2007
7921
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 18 wrzesień 2016 - 09:51

:) 41d6fd0e0b044cb43af41701c2e33673.jpg

Cześć

Wyprawa na narty do Japonii?

Pozdrowienia

#31 R_o_b_s_o_n

R_o_b_s_o_n

Użytkownik

• PipPip
  • 161 postów
14
  • Łódź

Napisano 18 wrzesień 2016 - 09:53

:) Mitek i Ty także przeciwko mnie. Żarcik oczywiście, rozumiem, ale pomysł dobry z tą Japonią Yeah!
  • Mitek podziękował za tę wiadomość

#32 tomal

tomal

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2839 postów
  • Na forum od: 08.2008
735
  • Umiejętności: 2
  • Bydgoszcz

Napisano 18 wrzesień 2016 - 10:13

Najsłabszą stroną tego pomysłu okazują się koszty transportu sprzętu do i z serwisu, które poza pewnym promieniem od POK 2 SKI wraz z ubezpieczeniem sprzętu kształtuje się na ok 100 pln w jedną stronę. Robi się z tego raczej inicjatywa lokalna, (teren woj. łódzkiego max), gdzie przy osobistej dostawie sprzętu z i do serwisu odchodzi masakryczny koszt kuriera z ubezpieczeniem. Niestety albo i stety, tu szansa raczej dla Was na oddziały lokalne lub własne inicjatywy pod wspòlnym logo z chęcią podejmę temat, bo bezpieczeństwo sprzętu najważniejsze, a nikt raczej z 200 PLN na sam transport nie wyda przy cenie uslugi wart. ok 80 zł. Ja celuje więc w łódzkie i nie łudzę się o klientów z całego kraju. Chyba że ktoś uzna że warto to proszę Zapraszam ☺ Ps. Także naprawdę logo jest ważne, ale nie najważniejsze. Pozdrawiam wszystkich.

Podpisz umowę z firmą kurierską to dostaniesz lepszą cenę 

#33 Harpia

Harpia

Coś tam jeżdzę.

• PipPipPipPipPipPip
  • 5072 postów
  • Na forum od: 02.2009
4205
  • KRK

Napisano 18 wrzesień 2016 - 10:19

Nawet bez umowy można znacznie taniej.

Wpisałem 182 cm x 20 x 20 cm i wagę 8 kg

wychodzi poniżej 30 zł.

https://furgonetka.pl

#34 R_o_b_s_o_n

R_o_b_s_o_n

Użytkownik

• PipPip
  • 161 postów
14
  • Łódź

Napisano 18 wrzesień 2016 - 10:34

Super tylko bez ubezpieczenia. Ostatnio testowałem "na sobie" przesyłka nadana kurierem opakowane w karton, dostarczone obita, oby nie był to Twój sprzęt ... Musi być z ubezpieczeniem, przystreczowana na palecie tzw samoróbce i dł odpow. Twojemu sprzetowi. I to rodzi koszty, niestety. Jakieś inne pomysły i wyceny? Dzięki za zainteresowanie tematem.

#35 R_o_b_s_o_n

R_o_b_s_o_n

Użytkownik

• PipPip
  • 161 postów
14
  • Łódź

Napisano 18 wrzesień 2016 - 10:45

Super tylko bez ubezpieczenia. Ostatnio testowałem "na sobie" przesyłka nadana kurierem opakowane w karton, dostarczone obita, oby nie był to Twój sprzęt ... Musi być z ubezpieczeniem, przystreczowana na palecie tzw samoróbce i dł odpow. Twojemu sprzetowi. I to rodzi koszty, niestety. Jakieś inne pomysły i wyceny? Dzięki za zainteresowanie tematem.

Negocjacje trwają patrząc na wartość nie jednej przesyłki odp. temu co ludzie mają za sprzęt to realistycznie 100 pln może pęknąć. Jak mam dostac od Ciebie popodginane krawędzie w wyniku transportu albo na odwrót to dziękuję. Temat loga przy tym blednie. Na terenie Łodzi i okolic dostawa będzie gratis. POK 2SKI będzie najprawdopodobniej na trasie na G.Kamieńsk k/Łodzi więc mam nadzieję klientów nie zabraknie.

Podpisz umowę z firmą kurierską to dostaniesz lepszą cenę

#36 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1443 postów
  • Na forum od: 02.2007
1148
  • Wrocław

Napisano 18 wrzesień 2016 - 11:35

Myślę że trochę dramatyzujesz z tym dodatkowym ubezpieczeniem przesyłki, paletami itd.. Przez ostatnie kilka lat wysyłałem i odebrałem przez kuriera co najmniej kilkanaście par nart, przerabiając wszystkie firmy kurierskie działające w Polsce. Koszty kształtowały się od 9,99 zł (skorzystanie z uprzejmości zaprzyjaźnionego sklepu rowerowego który wysłał przesyłkę w ramach swojej umowy z kurierem) do 49,99 zł (pojawienie się w POK bodajże DHL bez umowy i na 5 minut przez zamknięciem oraz wybór doręczenia "na jutro rano").  Dodatkowo dokonywałem zakupów i zwrotów do sportbittla w Germanii. Nigdy nie dostałem uszkodzonych nart, mało tego, nigdy nie był w żaden sposób uszkodzony sam karton. Może przesadzałem ze starannością zapakowania, ale procedura była taka: pomiędzy ślizgi jakiś kawałek tektury, narty w folię bąbelkową i do sztywnego kartonu. Dodatkowo jakieś wypełnienie (pogięte gazety, kawałki zbędnego styropianu itd) żeby całość nie latała po kartonie. Fajnym patentem jest też zapakowanie nart w karton ślizgami na zewnątrz - wtedy tworzą one  mega sztywną i niemal pancerną "skrzynkę". 

Pomyśl logicznie - wszystkie sklepy internetowe wysyłają sprzęt kurierem. Kurier dostarcza też niemal wszystkie dostawy nart do intersportów, skiteamów, decathlonów itd  Wszystko jest wysyłane bez żadnych palet, usztywnień czy ubezpieczeń - w ramach standardowej usługi kurierskiej. Skoro mogą oni pewnie mógłbyś i Ty. Nie ma co wyważać otwartych drzwi

#37 R_o_b_s_o_n

R_o_b_s_o_n

Użytkownik

• PipPip
  • 161 postów
14
  • Łódź

Napisano 18 wrzesień 2016 - 11:41

Pewnie masz rację. Zawsze można dać wariant wyboru kupującemu przesylki z ubezpieczeniem i wszystko. Dziękuję za praktyczne rady.

#38 tomal

tomal

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2839 postów
  • Na forum od: 08.2008
735
  • Umiejętności: 2
  • Bydgoszcz

Napisano 18 wrzesień 2016 - 12:29

Negocjacje trwają patrząc na wartość nie jednej przesyłki odp. temu co ludzie mają za sprzęt to realistycznie 100 pln może pęknąć. Jak mam dostac od Ciebie popodginane krawędzie w wyniku transportu albo na odwrót to dziękuję. Temat loga przy tym blednie. Na terenie Łodzi i okolic dostawa będzie gratis. POK 2SKI będzie najprawdopodobniej na trasie na G.Kamieńsk k/Łodzi więc mam nadzieję klientów nie zabraknie.

Jak mam dostac od Ciebie popodginane krawędzie w wyniku transportu albo na odwrót to dziękuję. 

Nie prowadzę i nie pracuję w firmie kurierskiej to była tylko dobra rada bo sam dużo wysyłam przesyłek . Dasz radę sobie sam w prowadzeniu biznesu 

#39 R_o_b_s_o_n

R_o_b_s_o_n

Użytkownik

• PipPip
  • 161 postów
14
  • Łódź

Napisano 18 wrzesień 2016 - 13:07

Wiem wiem spoko miałem na myśli przykład jak byś wysyłał do mnie narty ... musi być ok. Ile pozytywy tyle wątpliwości jak zwykle pewnie na starcie, to mój debiut dot. prywatnej inicjatywy i każda rada jest mile widziane. Dzięki.

#40 jaro323

jaro323

Strażnik muld :)

• PipPipPipPipPip
  • 2278 postów
  • Na forum od: 02.2011
1480
  • Rumia

Napisano 18 wrzesień 2016 - 13:56

Podpisując umowę z którąś z firm kurierskich dostaniesz cenę za wysyłkę na poziomie kilkunastu pln. Pogrzeb w temacie - na pewno wersję z ubezpieczeniem da się załatwić.

Oprócz tego masz serwisy typu furgonetka, polkurier itd. Użyj googla  :)

Ze swojej strony mogę polecić DPD - 99 % przesyłek jest na drugi dzień u odbiorcy i co najważniejsze dojeżdżają w jednym kawałku.

Co do pakowania nart - wystarczy je owinąć folią bąbelkową ( dostępne są  rożne gradacje ) i dla pewności na zewnątrz tekturą .

Tekturę dostaniesz w hurtowni opakowań(arkusz 2.4x1,2 mtr około 7 pln) lub póki trwa sezon rowerowy, w każdym sklepie z rowerami mają nadwyżki dużych pudeł kartonowych po rowerach. Z każdego po rozłożeniu uzyskasz materiał do opakowania kilku  par nart.