Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
191 odpowiedzi w tym temacie

#1 R_o_b_s_o_n

R_o_b_s_o_n

Użytkownik

• PipPip
  • 161 postów
  • Na forum od: 01.2016
14
  • Umiejętności: 1
  • Łódź

Napisano 03 wrzesień 2016 - 21:28

ac20b5db3e66db3c3227bd1d844e9d76.jpg-

#2 zeberkaa

zeberkaa

Ja Użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2172 postów
  • Na forum od: 01.2011
1045
  • Umiejętności: 5
  • ZDolny Śląsk

Napisano 04 wrzesień 2016 - 14:30

ac20b5db3e66db3c3227bd1d844e9d76.jpg-

Fajow ski  taki ratraczny ale moje skojarzenie nie koniecznie ci się podoba bo jak w mordę rzuciło mi się w oczy Tuski.

zbieram na skręty 

#3 R_o_b_s_o_n

R_o_b_s_o_n

Użytkownik

• PipPip
  • 161 postów
14
  • Łódź

Napisano 04 wrzesień 2016 - 14:52

:) bez polityki proszę; ja czytam np. "Na narty".

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

#4 Markiel

Markiel

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 132 postów
  • Na forum od: 10.2006
120
  • Kielce

Napisano 04 wrzesień 2016 - 19:04

Ha ha ha!, Teraz to już chyba nie uciekniesz od politycznego skojarzenia  :D. Jakbym nie patrzył, to już nie widzę że "na narty"  :lol:  

Cogito ergo ski

#5 zeberkaa

zeberkaa

Ja Użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2172 postów
1045
  • ZDolny Śląsk

Napisano 04 wrzesień 2016 - 20:55

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalk

Nie politykuję, piszę o tym co widzę i wiem już że jeśli to przedsięwzięcie komercyjne to na Podhalu szans nie masz. Na Dolnym Śląsku, w Sudetach cię nie pobiją. Tyle dobrze.

zbieram na skręty 

#6 R_o_b_s_o_n

R_o_b_s_o_n

Użytkownik

• PipPip
  • 161 postów
14
  • Łódź

Napisano 04 wrzesień 2016 - 21:00

Jedziecie po bandzie. Ale cóż efekt zamierzony, więc opinia Merkel również mile widziana :)

#7 Nartoholik.

Nartoholik.

Użytkownik

• PipPipPip
  • 371 postów
  • Na forum od: 11.2012
235
  • Rybnik

Napisano 04 wrzesień 2016 - 22:45

Tuski są ok. Bo są dwa.

Dwa minusy dają plus :)

https://www.facebook.com/nartoholik/

Od 2008/09 Alta Badia*Arabba*Bachledova*Białka*Courchevel*Cortina d'Ampezzo*Czarna Góra*Harrachov*Herlikovice*Janske Lazne*Jasna*Jurgów*Korbielów*La Plagne*Les Arcs*Les Menuires*Łomnica*Madonna di Campiglio*Małe Ciche*Marilleva*Marmolada*Meribel*Peisey-Vallandry*Pejo*Ramzova*Rohace*Rokytnice*Sella Ronda*Soelden*Spindleruv Mlyn*Strbske Pleso*Stubai*Szczyrk*Tonale*Ustroń*Wisła*Val di Fassa*Val Gardena*Val Thorens*Velka Raca*Vratna*Zakopane*Zawoja*Zieleniec. Sezon 2017/18: HochZillertal*Ischgl*Samnaun*Soelden*Serre Chevalier*Montgenevre*Sestriere*Via Lattea*Szczyrk*Jasna*Bormio*Santa Caterina*Livigno. Sezon 2018/19 grudzień: Serfaus*Fiss*Ladis* Ischgl styczeń: Alpe d'Huez*Les Deux Alpes marzec: Tre Cime* Kronplatz* Sella Ronda

#8 Estka

Estka

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Na forum od: 01.2015
1447

Napisano 04 wrzesień 2016 - 23:01

No cóż, widziały gały co... pisały :D.

Niestety takie twory rządzą się swoimi prawami. Będą i Tuski i Dwa ski i Dwie narty i jeszcze kilka innych kombinacji.

Jeżeli piszesz "2ski", a chcesz, żeby ludzie czytali "Na narty", to trzeba było napisać "Na narty". Więc, albo zmień nazwę, albo zostaw i działaj.

Ps.

Logo fajne :).

#9 R_o_b_s_o_n

R_o_b_s_o_n

Użytkownik

• PipPip
  • 161 postów
14
  • Łódź

Napisano 04 wrzesień 2016 - 23:05

Dzięki logo i nazwa zostanie, jade dalej z przygotowaniami. Zapraszam do polubienia fanpagu na FB, znajdźcie "2 SKI" i prośba; polubcie.

#10 zeberkaa

zeberkaa

Ja Użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2172 postów
1045
  • ZDolny Śląsk

Napisano 05 wrzesień 2016 - 07:06

Dzięki logo i nazwa zostanie, jade dalej z przygotowaniami. Zapraszam do polubienia fanpagu na FB, znajdźcie "SerwisSkiSnb" i prośba; polubcie.

Nie polubię bo nie mam fb ale powiem ci że z tymi tuskami to nie jest źle.

Nie ważne jak,byle zapamiętali a Tuski się zapamiętuje łatwo.

Tuski są ok. Bo są dwa.

Dwa minusy dają plus  :)

Dwa i księżyca nie zajumali!

Znaczy dobre Tuski one są.

I hojnie  bo przecież mogło być Półtuska a nie jest. :D

zbieram na skręty 

#11 R_o_b_s_o_n

R_o_b_s_o_n

Użytkownik

• PipPip
  • 161 postów
14
  • Łódź

Napisano 05 wrzesień 2016 - 22:13

☺ dzięki za wszystkie pozytywy, komentarze, a także za hejty, w końcu czarny pijar to też marketingowy sukces ☺

#12 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2857 postów
  • Na forum od: 11.2008
3606
  • Wrocław

Napisano 06 wrzesień 2016 - 08:25

☺ dzięki za wszystkie pozytywy, komentarze, a także za hejty, w końcu czarny pijar to też marketingowy sukces ☺

Nie wnikając w te kwestie skojarzeń z nazwą (nie lekceważyłbym tego bo jeśli miałoby to odciąć choćby 10% procent klientów to warto to dokładniej sprawdzić i przemyśleć) to poruszę trzy kwestie:
- słaba skalowalność rozwiniętej nazwy ( przy niewielkich zastosowaniach typu wizytówka będzie to znikało). Można to obejść przygotowując inny wariant na taką sytuację lub przemyśleć jeszcze raz to rozwiązanie
- grafika nie siedzi mi z początkiem dwójki. Można to być może rozwiązać na dwa sposoby: dokładając jeszcze jedną linię sztruksu albo po prostu likwidując spację miedzy 2 a ski.
- kolor do przemyślenia taka niezdecydowana zieleń będzie wrażliwa na różnice kolorystyczne i będzie raz tak a raz siak. Dodatkowo nie widać (no ja nie widzę) uzasadnienia akurat tego koloru. Taki niebieski byłby np dowiązanien do rzeczywistości (na zdjęciach mamy linie białe i niebieskie cienie.

Ale ogólnie jest w miarę przyzwoicie - da się to w miarę wygodnie aplikować, w miarę wygodnie używać, skojarzenie graficzne jest ok o tym znaczeniowym była dyskusja. Ogólnie jak sądzę ta wrzutka logo jest już początkiem "akcji promocyjnej" więc uwagi pewnie nie mają znaczenia.

Sama formuła biznesu wygląda najbardziej ciekawie bo w takim przypadku celujesz w całą Polskę (jak rozumiem to serwis wysyłkowy). Największą barierą jest konieczność przygotowania wysyłki kurierem (opakować w sposób bezpieczny). Pytanie ilu ludzi będzie chciało to zrobić zamiast skorzystać z serwisu pod ręką.

Życzę powodzenia.
Pozdro
Wiesiek

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#13 Szabir

Szabir

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3726 postów
  • Na forum od: 09.2006
7001
  • Umiejętności: 7
  • Katowice

Napisano 06 wrzesień 2016 - 09:13

Powiem  tak, są  2 szkoły, ale  podstawową  i najważniejszą funkcją dobrej i skutecznej reklamy ( znak,  logo  też  nią jest ) jest  to, aby każdy w max 2  secundach po spojrzeniu zaraz wiedział co  oferujesz/czym się zajmujesz/jaka  to usługa - nazw ma znaczenie drugorzędne a  logo praktycznie żadnego  nie  ma o  ile  nie  jesteś rozpoznawalny przez  nie na wielką skalę)

1 -dla znanych już na rynku najważniejszy  jest znak firmowy ( patrz słynny  Mc Don) Jedna charakterystyczna  litera i wszyscy wiedzą co pod  nią się  kryje nie  trzeba  pełnej nazwy, nie  trzeba opisu działaności

2 -dla wbijających się na rynek najważniejszy  na  początek jest  przekaz tego co  oferujesz

W twoim przypadku, w tak małym awatarze który również jak Wiesiek napisał powyżej  to wszystko  na raz zmiksowane w odwrotnej proporcji do  logiki  przekazu

65% - zawiera  logo które dzisiaj  nikomu nic  nie mówi

25% - zawiera nazwę firmy = która de facto powinna  być ale  i  też dzisiaj  nikomu nic  nie mówi

10% - zawiera  nieczytelny text czym się zajmujesz /   jaką nowość w branży oferujesz

Pobieżnie wyczytałem, że  chcesz zaoferować "nową"  usługę  lub  jej formę na rynku i moim zdaniem właśnie to  jest atutem Twojej  firmy   i to powinno  być głównym atutem przekazu dla czytających twą wizytówkę/loga etc. tak . Pamiętaj, że  ludzie nie  kupią 2ski, nie  kupią paseczków  loga  tylko Twoja usługę o  ile zdążysz  ich  nią  zainteresować.

odwróć proporcje i stwórz to  tak, a  by w  2 sec. zainteresować  i  poinformować wizualnie czym się zajmujesz,  jeśli  "to będzie to" to w  kolejną sekundę ktoś doczyta nazwę a później  logo. Jeśli samo  logo  jest skomplikowane to wkładanie  go w jeden znak z  nazwą firmy  i  jej działalnością tym bardziej  mija się z celem. Lepiej zrobić  odrębny czytelny  taki znak  firmowy i dołączać  go w  odpowiednich miejscach

Reasumując, zrób  wizytówkę  tak, aby  każdy  po spojrzeniu  na nią wiedział o co Ci chodzi. Mniemam  też  po  opisie, że chcesz  z  tym ruszyć  na  ciut większą skalę ( Polska ? ) W  takim wypadku zlecenie kilku  profesjonalnym firmom  projektu  loga  nie powinni wyrwać Ci dziury w budżecie zaplanowanym  do  otwarcia  firmy.

Byś może  masz ciekawy  pomysł  na  biznes, nie zmarnuj go na nic nikomu nie  mówiące rzeczy w swej zapłaconej powierzchni reklamowej. Daj się poznać innym ze swej najlepszej strony czyli z formy  pomysłu a  masz  na  to  tylko  kilka cm kwadratowych i  kilka sekund uwagi obcego  oka.

Pozdrawiam Piotr

Całe życie z wariatami    facebook     szabirski@gmail.com

#14 R_o_b_s_o_n

R_o_b_s_o_n

Użytkownik

• PipPip
  • 161 postów
14
  • Łódź

Napisano 06 wrzesień 2016 - 09:57

Witaj Wiesiek, Wszystkie Twoje sugestie przyjmuje z uwagą. Co do grafiki temat zamknięty. Poprostu jednym przypadnie do gustu drugim nie, kwestie spacji odstepu mogę zmienić, ale to wiosny nie czyni :) Moja inicjatywa będzie zlokalizowana w Łodzi, serwis jest ręczny i b. wykonywany po godzinach pracy: licze na kilka zamówień w miesiącu, wszystko co więcej - będzie miłym zaskoczeniem ☺ Dzięki za wnikliwe zerknięcie na moją inicjatywę. Robson.

#15 Markiel

Markiel

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 132 postów
  • Na forum od: 10.2006
120
  • Kielce

Napisano 06 wrzesień 2016 - 10:23

Przeczytaj jeszcze raz, powoli, to, co podpowiada Ci Szabir. Prosty przykład: ja. Otóż jeśli nawet moja percepcja wpisze się w Twoje założenia, to widząc sztruks i napis, który odczytuję "Na narty", myślę o.......... o biurze turystycznym! Akurat ja tak mam. Myślisz, że jestem jedyny?........

Cogito ergo ski

#16 R_o_b_s_o_n

R_o_b_s_o_n

Użytkownik

• PipPip
  • 161 postów
14
  • Łódź

Napisano 06 wrzesień 2016 - 18:01

Markiel Szabir za deleko zabrnąłem zresztą podoba mi się ta nazwa i logo tym bardziej, że na początku będzie to Serwis, później dodam wypożyczalnie, potem naukę jazdy, dalej biuro turystyczne; spokojnie powoli ☺ Dodam tylko Piotrze że logo wykonała profesjonalna firma (więcej na prv) na FB opublikowałem link do fotki która była m.in inspiracją. Bardzo Wam dziękuję za wsparcie, ta rozmowa świadczy, że największy atut to nie logo, a pasja - która widzę, że mamy wszyscy do ..... Ski & Snb ☺

#17 R_o_b_s_o_n

R_o_b_s_o_n

Użytkownik

• PipPip
  • 161 postów
14
  • Łódź

Napisano 06 wrzesień 2016 - 19:57

debd4e2c252da22ec88bf789bd14a4d1.jpg A tak prezentuje się wizytówka. Piękna taka amerykańska ;)

#18 TomiQ82

TomiQ82

Użytkownik

• PipPipPip
  • 316 postów
  • Na forum od: 02.2015
45
  • Bełchatów

Napisano 06 wrzesień 2016 - 21:01

Prosty przykład: ja. Otóż jeśli nawet moja percepcja wpisze się w Twoje założenia, to widząc sztruks i napis, który odczytuję "Na narty", myślę o.......... o biurze turystycznym! Akurat ja tak mam. Myślisz, że jestem jedyny?........

Nio nie jesteś....mam podobnie.

#19 R_o_b_s_o_n

R_o_b_s_o_n

Użytkownik

• PipPip
  • 161 postów
14
  • Łódź

Napisano 07 wrzesień 2016 - 05:22

Naprawdę dziękuję za rady. Korzystalem z usług 2 serwisów (a w Łodzi są raptem 3) pierwszy ma logo, które kojarzy mi się z lasem drugi z starym filmem. W obu serwisach nie wrabiają się w sezonie i wszystko. Pozdrawiam i Zapraszam na www.2ski.pl od 11/2016 ;)

#20 hsk

hsk

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 359 postów
  • Na forum od: 11.2010
514

Napisano 07 wrzesień 2016 - 06:56

Przeczytaj jeszcze raz, powoli, to, co podpowiada Ci Szabir. Prosty przykład: ja. Otóż jeśli nawet moja percepcja wpisze się w Twoje założenia, to widząc sztruks i napis, który odczytuję "Na narty", myślę o.......... o biurze turystycznym! Akurat ja tak mam. Myślisz, że jestem jedyny?........

tak czytam i czytam ten watek i za kazdym razem jak patrze na logo widze ...... zaglowke!!  - ale ja chlop z mazur jestem ;)

HSK

don´t be afraid to fail, be afraid not to try!