Skocz do zawartości

Polacy to śmieci...


Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

Ad 1.) A ja się nią interesowałam...

Ad 2.) Faktycznie, teraz są takie media.

Ad 3.) A gdybyś teraz podsłuchał naszą władzę, to jakie światło by Ci się zaświeciło? Pamiętasz taśmy Renaty Beger?

Ad 4.) Oczywiście ważniejszy był ten, co nigdy nikogo nie wsypał, nie naraził na niebezpieczeństwo, żadnej listy agentów nigdy nie ujawnił. No co ty nic złego nie zrobił, przecież zamienił długoletnich agentów, z mocno rozbudowaną siecią informatorów na ludzi po 2 miesięcznych szkoleniach. Kiedyś jeden znajomy człowieczek opowiadał mi, że jak by ten pan nie rozbrojił siatki agentów to Pan Stańczak (któremu obcięto głowę był by w Polsce w przeciągu tygodnia), 

Ad 5.) I to jakimi! Pewnie cały promil tego, co ma jeden ojciec z Torunia. Tylko on ma "swoje" a nie od obcych. 

Ad 6.) Mówią, że wódz którejś z telewizji też nie zawsze płaci...Oj więcej takich znajdziesz, niedawno Olejnik pytała Zalewską o Gosiewskiego, ale i o Zbonikowskiego. 

Ad 7.) Nigdy nie żyłam w nieświadomości. Nie mam aż tak... pojemnego zadku. 

Ad 8.) No cóż, wynik wyborczy i sondaże pokazują, że ponad 60% Polaków to zwykli ludzie. 

Ad 9.)  Dokładnie - wszystko. Nawet największe bzdury. Tyko trzeba wiedzieć, gdzie szukać.

Ad 10.) Tu też muszę się zgodzić. Zawsze może trafić się ktoś mniej fajny od poprzednika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TZN skąd?

Z tej ciemnej strony mocy tam gdzie wszystko jest szare. Tam gdzie jak twój przyjaciel za biurka nagle stanie się twoim przełożonym to w imię przyjaźni należy go zastrzelić. Tam gdzie oni wszyscy się na Nas śmieją. Tam gdzie oni nas nie rozumieją za to sami siebie też nie rozumieją. Tam gdzie jak na razie wszystko się rozgrywa, tam gdzie jesteśmy w ich mniemaniu pionkami na szachownicy. :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej ciemnej strony mocy tam gdzie wszystko jest szare. Tam gdzie jak twój przyjaciel za biurka nagle stanie się twoim przełożonym to w imię przyjaźni należy go zastrzelić. Tam gdzie oni wszyscy się na Nas śmieją. Tam gdzie oni nas nie rozumieją za to sami siebie też nie rozumieją. Tam gdzie jak na razie wszystko się rozgrywa, tam gdzie jesteśmy w ich mniemaniu pionkami na szachownicy. :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:  

No niestety są takie osobniki mi znane. jednak kontakt z nimi żaden. Nie moja bajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Estka - PREZES prosił ,żeby Tobie przekazać

O Mitku nic nie wspomniał :(

Cześć

I dobrze bo najbardziej w życiu cenie sobie tzw,. święty spokój.

Niestety moja zona pracuje w instytucji państwowej i dobra zmianę zaczyna już przypłacać zdrowiem.

Zawsze lepiej sprytnie uciec od sprowokowanych samemu tematów.;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
I dobrze bo najbardziej w życiu cenie sobie tzw,. święty spokój.
Niestety moja zona pracuje w instytucji państwowej i dobra zmianę zaczyna już przypłacać zdrowiem.
Zawsze lepiej sprytnie uciec od sprowokowanych samemu tematów. ;)
Pozdrowienia


To wcale nie jest miłe gdy ci Kaczor wyłazi już wszędzie i masz tego dość a jeszcze trzy lata w perspektywie. Wchodzisz na forum narciarskie i co. Trup w lodówce.


@brelo
Ja już mam odruch wymiotny więc propnuję pakt o nieagresji Ty nie wstawiasz więcej prezesa a ja Donalda ;)

Pozdro
Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lubie takie bezrefleksyjne (sorry - raczej zbyt proste) stwierdzenia....

Polecam chwile zastanowienia nad realiami- np. w którym to momencie zaczyna się działanie przestępcze, a kiedy to jeszcze działania "dla dobra ogółu"? Zakładam też, że kryterium 'zgodności z obowiązującym prawem' jest  zbyt trywialne..... jak wiesz, 95 % (? )przekretów władzy ( a przynajmniej tych grubszych) jest zgodne z obowiązującym prawem, a PR zwykle przekonuje, że nie było innego sposobu... ;-)...... Również zbyt prymitywne są 'hiszpańskie numery' a'la p. H....

 

PozdrawiamM

Bo ja prosty chłop jestem. Takie zasady wpoili mi rodzice. Szkoda jedynie, że ci co najgłośniej nawołują do przestrzegania dekalogu, czy wystrzegania się od siedmiu grzechów głównych, sami mają je w głębokiej pogardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Ty.. ;-) dlatego mówie: dać władzy zarobić - a niech sie od nas odwali..... ( mimo wszystko ktos powinien pilnowac umiaru... ;-)  )

Cześć

Obecna władza nie ma umiaru w instytucje czy uregulowania prawne ograniczające np. konkursy na określone stanowiska, wymagania na określone stanowiska nikną w oczach. Znam sytuacje gdzie ustawa jest obecnie dyskutowana a odpowiedzialny minister (jeden z głównych twórców) już ma porejestrowane firmy i zastrzeżone loga związane z obecnymi w niej zapisami.

Dobra zmiana.;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Ty.. ;-) dlatego mówie: dać władzy zarobić - a niech sie od nas odwali..... ( mimo wszystko ktos powinien pilnowac umiaru... ;-)  )

 

Strasznie naiwne to jest. Nie ma takiej opcji bo to motłoch rządzi (czyli masy które zrozumiały, ze za pomocą głosu wyborczego mogą rządzić krajem). Nie ma nadziei.

 

Polecam Bunt mas - Jose Ortega y Gasset. Książka ma 80 lat i jest porażająco aktualna, powiedziałbym, że bardziej teraz nawet jak wtedy. Spełnione proroctwo.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie naiwne to jest. Nie ma takiej opcji bo to motłoch rządzi (czyli masy które zrozumiały, ze za pomocą głosu wyborczego mogą rządzić krajem). Nie ma nadziei.

 

Polecam Bunt mas - Jose Ortega y Gasset. Książka ma 80 lat i jest porażająco aktualna, powiedziałbym, że bardziej teraz nawet jak wtedy. Spełnione proroctwo.

 

Pozdro

Wiesiek

Straszne - ponad 15 mln społeczeństwa to motłoch - to bym przebolał. Nie przeboleję że część tego motłochu na nartach jeździ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Obecna władza nie ma umiaru w instytucje czy uregulowania prawne ograniczające np. konkursy na określone stanowiska, wymagania na określone stanowiska nikną w oczach. Znam sytuacje gdzie ustawa jest obecnie dyskutowana a odpowiedzialny minister (jeden z głównych twórców) już ma porejestrowane firmy i zastrzeżone loga związane z obecnymi w niej zapisami.

 

Widocznie jest pewien swojego lobbingu... ;-). Zresztą... wystraczającym powodem by zmienic ustawę o instytucji lub ją zlikwidowac jest 'konieczność' zmiany jej władz....

Niestety od  czasów AWS leci na pysk tzw 'kultura stanowienia prawa' i sprawowania władzy... Cos co za pierwszej dekady II RP było niewyobrażalne, teraz  staje sie normalnoscia.... przykłady widać od dawna, teraz 'tylko' są jakby nasilone....;-)

Wiesiek- znacznie bardziej naiwne jest przypuszczenie, że za pomocą swojego głosu można czymkolwiek rządzić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne - ponad 15 mln społeczeństwa to motłoch - to bym przebolał. Nie przeboleję że część tego motłochu na nartach jeździ. 

 

Źle zrozumiałeś (za co przepraszam bo nie napisałem tego jasno).

 

Nie chodzi tu bynajmniej o wyborców określonej opcji tylko o to, że myśląca mniejszość jest zakładnikiem większości. Ta większość nie robi per saldo dobrze ani sobie ani mniejszości. U władzy (tej czy tamtej) mamy więc tych co się tam pchają a nie tych przygotowanych. Upadek elit jest bardzo bolesny.

 

W tym sensie nie ma szczególnego znaczenia kto będzie rządził bo i tak będzie kicha.

 

Ale oczywiście ma pewne znaczenie, że po "cwaniakach" nastali jeszcze "więksi cwaniacy". A motłoch raz kupiony będzie teraz czekał na kolejne oferty. Może być już tylko jeszcze bardziej głupio. Czekają nas lata promocji. Kto da więcej???

 

 

Kupuję zapas wazeliny (może nawet skuszę się na korek) - będzie mniej bolało.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie naiwne to jest. Nie ma takiej opcji bo to motłoch rządzi (czyli masy które zrozumiały, ze za pomocą głosu wyborczego mogą rządzić krajem). Nie ma nadziei.

 

Polecam Bunt mas - Jose Ortega y Gasset. Książka ma 80 lat i jest porażająco aktualna, powiedziałbym, że bardziej teraz nawet jak wtedy. Spełnione proroctwo.

 

Pozdro

Wiesiek

 

 

Warto uściślić kogo  Ortega uważa za" motłoch" :

 

 „skłonność do czynienia z zabawy i sportu głównej sprężyny życia; pielęgnacja własnego ciała, dbałość o urodę i strój; brak romantyzmu w stosunkach z kobietami; zabawianie się z intelektualistami z odczuwaniem w głębi duszy pogardy dla nich.” Tak naprawdę nie interesuje go nic, poza własnym dobrobytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto uściślić kogo  Ortega uważa za" motłoch" :

 

 „skłonność do czynienia z zabawy i sportu głównej sprężyny życia; pielęgnacja własnego ciała, dbałość o urodę i strój; brak romantyzmu w stosunkach z kobietami; zabawianie się z intelektualistami z odczuwaniem w głębi duszy pogardy dla nich.” Tak naprawdę nie interesuje go nic, poza własnym dobrobytem.

 

Z paru książek wybrałeś ten cytat?

 

I w dodatku tak go zinterpretowałeś?????????

 

:D  :D  :D

 

Gdzie znalazłeś ten własny dobrobyt? W swojej głowie? Albo nie czytałeś albo nie zrozumiałeś. Książka jest o dobrobycie społeczeństw.

Szkoda dyskusji, porażka.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto uściślić kogo  Ortega uważa za" motłoch" :

 

 „skłonność do czynienia z zabawy i sportu głównej sprężyny życia; pielęgnacja własnego ciała, dbałość o urodę i strój; brak romantyzmu w stosunkach z kobietami; zabawianie się z intelektualistami z odczuwaniem w głębi duszy pogardy dla nich.” Tak naprawdę nie interesuje go nic, poza własnym dobrobytem.

 

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zrozumiałeś (za co przepraszam bo nie napisałem tego jasno).

 

Nie chodzi tu bynajmniej o wyborców określonej opcji tylko o to, że myśląca mniejszość jest zakładnikiem większości. Ta większość nie robi per saldo dobrze ani sobie ani mniejszości. U władzy (tej czy tamtej) mamy więc tych co się tam pchają a nie tych przygotowanych. Upadek elit jest bardzo bolesny.

 

W tym sensie nie ma szczególnego znaczenia kto będzie rządził bo i tak będzie kicha.

 

Ale oczywiście ma pewne znaczenie, że po "cwaniakach" nastali jeszcze "więksi cwaniacy". A motłoch raz kupiony będzie teraz czekał na kolejne oferty. Może być już tylko jeszcze bardziej głupio. Czekają nas lata promocji. Kto da więcej???

 

 

Kupuję zapas wazeliny (może nawet skuszę się na korek) - będzie mniej bolało.

 

Pozdro

Wiesiek

Wiesiek tak trochę negujesz wartości demokracji jakkolwiek to słowo sobie tłumaczysz. Jak by na to nie patrzeć lepsze jest złe prawo niż anarchia. Ja osobiście od  25 lat żyję w dwóch światach. 8 godzin w pracy jestem wiernym poddanym narodu którego reprezentuje mianowany "szef". Kiedy szef jest XXL debil no to jest przerąbane (na szczęście było ich mało) a słupki statystyczne lecą niebotycznie w górę, ale kiedy "szef" jest "ludzkim Panem" no to bajka - słupki statystyczne nie szybują w prawdzie w górę ale mają charakter obiektywny. Organizacja ta ma charakter hierarchiczny a wydane polecenie jest w zasadzie bezdyskusyjne. Pozostały czas spędzam w warunkach mniejszej lub większej demokracji i w sumie czasami mam ochotę na odrobinę anarchii - biorę wtedy tury i idę w las :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mussolini i Hitler doszli do władzy w demokratycznych społeczeństwach.

 

Pozdro

Wiesiek

Cześć

Motłoch czyli motłoch i dokładnie wiem kogo mam na myśli i Wy drodzy czytający wiecie. A jak ktoś ma wątpliwości to mogę uściślić nie posługując się cytatami z literatury dawnej tylko obrazami z Polski współczesnej.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...