Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Spodnie skiturowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Grzelas

Grzelas

Użytkownik

• PipPip
  • 118 postów
  • Na forum od: 09.2006
26
  • Umiejętności: 5
  • Zamość

Napisano 05 kwiecień 2016 - 12:08

Witam,
potrzebuję porady w sprawie spodni dla początkującego skiturowca.
Wiosnę już mam opanowaną: leginsy i cienki pertex na wierzch do zjazdu to zestaw idealny.
Czy hard shell bez ociepliny przydaje się w okresie zimowym czy ogarnę temat przy pomocy ocieplanych spodni narciarskich z wentylacją na udach?
W sumie przy zjazdach nie narzekam na swoje ale po pierwsze nie założę ich bez zdejmowania butów a po drugie skitour to jednak inny wysiłek.
Do zimy daleko a przeceny kuszą. Zastanawiam się na zakupem spodni na dermizax ev rozpinane potrójnym zamkiem na całej długości plus jeszcze wentylacja od wewnątrz uda. Wentylacja wypas. Dedykowane do freeridu.

A może jednak jakiś softshell na zimę? No ale co w razie pogorszenia pogody? paclite?
pomóżcie.

#2 johndoe2

johndoe2

Nowy użytkownik

• Pip
  • 87 postów
  • Na forum od: 01.2012
51
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 06 kwiecień 2016 - 20:41

Ja mam spodnie mammuta goretexowe sam shell bez ociepliny, rozpinane na na calej dlugosci, wysoki stan. Na zime spoko, jak cieplej jest to nogawki rozepne i tez jest ok.

#3 MarioJ

MarioJ

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1972 postów
  • Na forum od: 11.2007
1164
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław

Napisano 06 kwiecień 2016 - 20:58

Dużo zależy od własnych preferencji i tego co się robi. Jeśli klasyczny skitur to wystarczy softshell bez membrany, bo większe pocenie. Jeśli więcej jazdy, to hardshell z rozpinanymi nogawkami. Softshell czy wręcz spodnie trekkingowe, są tańsze niż porządna membrana. Ja głównie poruszam się w softshell, do tego oczywiście bielizna termoaktywna. Ja jestem zmarzluch więc zainwestowalem w kalesony xbionic. Taki zestaw mi się sprawdza zimą. Docelowo chce też nabyć jakiś lekki porządny hardshell ale głównie to będzie leżeć w plecaku.