Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wkładki SIDAS - jakie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 154 postów
  • Na forum od: 12.2017
35
  • Umiejętności: 4

Napisano 12 wrzesień 2018 - 16:59

Zakładąc zdrowe stopy. Co to w takim razie jest neutralna wkładka? Płaska, dopasowana, twarda, miękka, średnio twarda? I skoro Sidas nic nie są warte to czemu nie zostać przy fabrycznych?

#22 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPip
  • 1920 postów
  • Na forum od: 11.2005
837
  • Umiejętności: 1

Napisano 12 wrzesień 2018 - 19:34

Zakładąc zdrowe stopy. Co to w takim razie jest neutralna wkładka? Płaska, dopasowana, twarda, miękka, średnio twarda? I skoro Sidas nic nie są warte to czemu nie zostać przy fabrycznych?

Neutralne w sensie nie nadmiernie supinująca lub pronująca,  jeśli but posiada wkładkę fabryczną jak poniżej lub podobną oczywiście może być , niestety obecnie zdecydowana większość butów narciarskich ma wkładkę jakby  wyciętą z kawałka wykładziny dywanowej, powinny się nazywać "piekące" :D

"Twardość" wkładki powinna rosnąć wraz z masą narciarza i poziomem jazdy, np. te poniżej  są z Heada RD - twarde jak skała.

Załączone miniatury

• 20180912_183353.jpg
  • 20180912_183405.jpg

#23 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 154 postów
35

Napisano 12 wrzesień 2018 - 20:06

W Tecnica wlaśnie była coś w stylu wykładziny. Dwie warstwy pianki jedna twardsza (ale też łatwo zginająca się) druga gąbka.
Ale z takich twardych gotówców lekko wyprofilowanych to pewnie ciężko będzie coś dostać. A po uśmiechnięciu się do Heada lub innej firmy to sprzedadzą jako część zamienną i tak za ponad 100 pln.
W tamtym roku patrzyłem na gotówce do poprzednich butów i wszystko co miałem w ręku było raczej miękkie. W takim zestawieniu sidas dopasowany do stopy i twardy za 160pln nie wygląda źle. Za 350 lub więcej jak niektórzy pisali że robili to już pewnie lepiej lepszych butów poszukać.

#24 Gabrik

Gabrik

Użytkownik

• PipPip
  • 226 postów
  • Na forum od: 02.2018
40
  • Umiejętności: 2
  • Okolice stolicy

Napisano 25 listopad 2018 - 12:23

Aby nie zaśmiecać nowym tematem. Z doświadczenia ma ktoś porównanie wkładek sidas kontra footbalance? Chodzi mi o te personalizowane.

#25 alexa1

alexa1

Nowy użytkownik

• Pip
  • 73 postów
  • Na forum od: 01.2007
6
  • Umiejętności: 7
  • Bydgoszcz

Napisano 07 grudzień 2018 - 11:33

Aby nie zaśmiecać nowym tematem. Z doświadczenia ma ktoś porównanie wkładek sidas kontra footbalance? Chodzi mi o te personalizowane.

Ja takiego porównanie nie mam. Wg mnie warto jeśli czyjeś stopy potrzebuja wsparcia ( wkładka to orteza) to proponuję kupić dobre wkładki np Formhottics (badanie+ dopasowanie u fizjoterapeuty) te wkładki nosić w każdym obuwiu oraz w do butów narciarskich. Cena za wkładki z badaniem ok 250zł,ale nosisz je okrągły rok do każdych butów+narciarskie
P.s. wg mnie Footbalance nie poprawiają stóp z problemem,bo układają się do stopy z problemm i nie korygują wady, a Formhootics korygują wadę,dając szybko efekt nie tylko w stopach ale po całych łańcuchach biokinematycznych przez całe ciało aż po czubek głowy:) więc i postawa statyczna się po jakimś czasie zmieni-jak szybko? Zależy ile czasu dziennie będziemy przebywać we wkładkach. Sama 10 lat temu ratowałam się tymi wkładkami. Uratowały mi nie tylko stopy (gdzie był ból nie do zniesienia) ale również kolana i kręgosłup:bo od momentu założenia wkładek (chodziłam w nich non stop) przez lata nie miałam bólu kręgosłupa ani kolan. Potem przestałam nosić i dopiero co 2 tyg temu zrobiłam sobie nowe. Chód mega aktywny,sprężysty😉 bieganie też miodzio. W tym sezonie kupuję mowe buty narciarskie i zamierzałam kupić sidasy,ale fizjoterapeuta zakładający mi wkładki oświecił mnie,że zamiast w sidas przekładać sobie i tyle. Podobno pierwsze formhotticsy stworzone byly dla narciarzy;)
A teraz gra w nich spora część ekstraklasy piłki nożnej

Pozdrawiam wszystkich
Ola

#26 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 154 postów
35

Napisano 07 grudzień 2018 - 12:59

Pytanie czy moment jazdy na nartach to odpowiedni czas na leczenie czegokolwiek, bo rozumiem Formhootics muszą gdzieś zwiększać lub zmniejszać podbicie. W drugim wypadku mniejszy problem ale jak do pierwszego doda się dopasowany sztywny but to może nie być zbyt przyjemnie.

Jeżeli są tańsze niż sidas to czemu nie o ile mają taką samą twardość.

#27 alexa1

alexa1

Nowy użytkownik

• Pip
  • 73 postów
  • Na forum od: 01.2007
6
  • Umiejętności: 7
  • Bydgoszcz

Napisano 07 grudzień 2018 - 16:41

Praca na wkładce to nie tylko "zwiększanie czy zmniejszanie podbicia" Stopy,taka dorosła stopa płaska ma najczęściej również inne dysfunkcje na przykład nie odbija się dobrze z Palucha więc Przed wykonaniem wkładek formthotics jest badanie statyczne na podoskopie lub macie podobarograficznej oraz badanie dynamicze i często wtedy wychodzi że staw skokowy jest na przykład niestabilny.Więc to nie jest tylko kwestia stopy płaskiej ale też niewydolnej mięśniowo i myślę sobie że oczywiście nie zaczęłabym nosić wkładek od wyjazdu narciarskiego tylko tak jak napisałam chodzę w nich we wszystkich butach i przełożę je również do butów narciarskich:) zobaczymy juz za 2 tygodnie jak się sprawdzą
P.s. faktycznie jak ktoś ma meeega ciasne buty to wtedy może być ciasno