Skocz do zawartości

Buty narciarskie poziom zaawansowany


Rekomendowane odpowiedzi

no to chyba nie znasz tej technologii. But się sam nie dopasuje. jestem juz po wygrzewaniu - cholewka rewelacyjnie dopasowała się do krzywizny goleni (podudzi) przez co pomimo krzywizny nóg nacisk na nartę będzie idelanie w osi, a nie gdzieś bokiem, lewa jest delikatnie bardziej do wewnątrz niż prwa noga, poza tym lewa kostka wystaje mi bardziej niz prawa ci w butach odczuwałem po całym dniu, a tu jest dopasowane idealnie, prawy but do prawej lewy do lewej.  Przynajmniej na sucho bez jazdy wygląda to idealnie. Jestem na prawdę pod wrażeniem tej technologii. Oczywiscie da się jeździć bez niej ale to niweluje wszelkie odstępstwa od normalności i podnosi komfort jeżdżącego. zobaczymy co na stoku. A poza tym w butach do wygrzewania nie powinno się jeździć bez wygrzewania, bo jest to półprodukt i użytkownik może być nie do końca zadowolony, a w takim przypadku po co placić za technologię?.

 

dla zainteresowanych

 

no to chyba nie znasz tej technologii.

 

Wczoraj się nie urodziłem i na nartach też nie jeżdżę od wczoraj znam to i wiem o co chodzi nawet sam w skiteam w Poznaniu przymierzałem i wygrzewali vacumy 130  nie kupiłem bo były za wygodne  :) .

 

 But się sam nie dopasuje. jestem juz po wygrzewaniu 

 

To po co kombinujesz ? .Czekaj na śnieg  :)

 

A poza tym w butach do wygrzewania nie powinno się jeździć bez wygrzewania, bo jest to półprodukt

 

No co Ty , jakoś nie wygrzałem swoich http://www.skionline...n-110,1634.html

 

i dało się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wczoraj się nie urodziłem i na nartach też nie jeżdżę od wczoraj znam to i wiem o co chodzi nawet sam w skiteam w Poznaniu przymierzałem i wygrzewali vacumy 130  nie kupiłem bo były za wygodne  :) .

 

To po co kombinujesz ? .Czekaj na śnieg  :)

 

No co Ty , jakoś nie wygrzałem swoich http://www.skionline...n-110,1634.html

 

i dało się 

no to chyba nie jest model vacuum fit ani custom fit tylko perfomance fit. perfomance fit jak dobrze znam to wkładka dopasowująca się do stopy pod wpływem temperatury ciała i nacisku, a nie dopasowujący się cały but z plastiku-specjalnej mieszanki. jak plastik dopasuje ci sie do nóg? na podstawie czego? nacisku czy temperatury ciała 36,6 ? buty w piecu nagrzewa się do 80 stopni i są tak plastyczne ze uginają się pod byle naciskiem.?  Może się mylę chociaż mi się nie wydaje. Poza tym buty które pokazujesz są z sezonu 07/08 vacuum fit i custom fit wtedy nie było...

koniec off topa.

osoby które jeździły sezon lub dwa proszę o info ile to dogrzewanie jest w stanie poprawić i tak już bardzo dobre dopasowanie? Jakie odczucia są po sezonie lub dwóch jazdy w takich butach? czy nie odkształcają sie?

ja na pewno podzielę się wrażeniami w sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba nie jest model vacuum fit ani custom fit tylko perfomance fit. perfomance fit jak dobrze znam to wkładka dopasowująca się do stopy pod wpływem temperatury ciała i nacisku, a nie dopasowujący się cały but z plastiku-specjalnej mieszanki. jak plastik dopasuje ci sie do nóg? na podstawie czego? nacisku czy temperatury ciała 36,6 ? buty w piecu nagrzewa się do 80 stopni i są tak plastyczne ze uginają się pod byle naciskiem.?  Może się mylę chociaż mi się nie wydaje. Poza tym buty które pokazujesz są z sezonu 07/08 vacuum fit i custom fit wtedy nie było...

koniec off topa.

osoby które jeździły sezon lub dwa proszę o info ile to dogrzewanie jest w stanie poprawić i tak już bardzo dobre dopasowanie? Jakie odczucia są po sezonie lub dwóch jazdy w takich butach? czy nie odkształcają sie?

ja na pewno podzielę się wrażeniami w sezonie.

osoby które jeździły sezon lub dwa proszę o info ile to dogrzewanie jest w stanie poprawić i tak już bardzo dobre dopasowanie

 

Po co wyważać otwarte drzwi ? .Wez człowieku się zastanów . Pojeżdzisz to zobaczysz  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam buty Dahu.

Wynalazek szwajcarów.

Wewnętrzny but jest sznurowany i służy również do chodzenia.

Wkłada się buta wewnętrznego do skorupy, która jest zapinana tylko na dwie klamry.

Dla nie których to profanacja buta narciarskiego bo nie jest zapinany na cztery klamry i nie ma górnego rzepa.

Buty bajka pod każdym względem.

Buty są wygodne, komfortowe, ciepłe i dobrze trzymają stopę.

Ale dla mega konserwatywnego klubu narciarzy z PL są zbyt innowacyjne i ekstrawaganckie.

Jak zwykle wyprzedziłem konserwatystów użytkowników butów narciarskich o 10 lat z wprowadzeniem na polski rynek tych butów. :D

I mam jeszcze kilka takich nowości które osobiście użytkuję i pewna grupa światłych narciarzy również z pełnym zadowoleniem. :D

tzn ja jestem ciemnogrodem skoro uzywam  Head Raptor 140 RS???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...