Skocz do zawartości

sytuacja na granicach w austrii - opóźnienia


ovvero

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś się może podzielić doświadczeniami jak wygląda przejezdność granicy austriacko - niemieckiej w okolicach Salzburga i następnie na niemiecko - austriackiej za Roseinhaim w związku z kontrolami na granicach?

Czy warto jechać drogami lokalnymi np. 21 przez Kitzbuhel ? Czy generalnie nie ma dramatu i jechać jak zawsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś się może podzielić doświadczeniami jak wygląda przejezdność granicy austriacko - niemieckiej w okolicach Salzburga i następnie na niemiecko - austriackiej za Roseinhaim w związku z kontrolami na granicach?

Czy warto jechać drogami lokalnymi np. 21 przez Kitzbuhel ? Czy generalnie nie ma dramatu i jechać jak zawsze ?

Trochę czasu od naszego ostatniego wyjazdu minęło grudzień 2015 wtedy nie było żadnych problemów bez kolejek bez stania. Teraz jedziemy 19 lutego do Osttirolu i nie zaobserwowałem na forum informacji o problemach na granicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dwa ostatnie weekendy przekraczaliśmy granice (D - A, A - CH, CH - F) i w drodze powrotnej podobnie - (do Szwajcarii w okolicach St Galen i Bregenz) i nie było żadnych oznak jakiejkolwiek kontroli (poza wykupieniem opłaty na CH w drodze do ) nie zauważyliśmy. Co prawda przez ten kawałek Austrii jechaliśmy lokalnymi drogami).

podobnie Niemcy - Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnie dwa weekendy jechałem tą trasą w Alpy. 23 stycznia około 6:30 rano na przejściu w Salzburgu kierunek Austria - Niemcy, lekki korek ale bez tragedii. Autokar wjeżdżał do rozstawionego namiotu nad drogą, do autokaru wszedł pracownik straży granicznej, pytał się pilotki ile osób jedzie oraz skąd i dokąd, obyło się bez kontroli każdej osoby. Trwało to dosłownie chwile i potem już bezproblemowo podróż była kontynuowana. W okolicach przejścia granicznego w Kufstein nic się nie działo, normalny przejazd otwartą granicą. Na Brennerze tak samo, chociaż oddziały wojska z długą bronią na granicy były. W drodze powrotnej nigdzie nie zatrzymywali ani nic nie sprawdzali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wracaliśmy w ubiegły weekend. Przejscie austriacko-niemieckie (Kufstein) przekraczaliśmy w niedzielę w środku dnia, korek był spory, gps nas wyprowadził z autostrady na drogi lokalne, które też były zakorkowane, no ale może trochę mniej. Generalnie mieliśmy opóźnienie chyba z pól godziny do 40 minut.

 

Jak jechaliśmy do Włoch, przejscie (za Salzburgiem) przekraczaliśmy również w niedzielę w środku dnia, korek był, nas nie sprawdzali, sprawdzali co któryś samochód. Opóźnienie ogólnie mniej niż pół godziny.

 

Na Brenner nic się nie działo.

 

Pewnie o innej porze dnia, gdy ruch jest mniejszy, idzie to znacznie sprawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rano (sobota) powrót przez Kufstein.

 

Korek zaczynał się na jeden zjazd przed Kufstein Sud. Objazd omijający blokadę niecałe 20 min. Kolega nie zdecydował się na objazd i od włączenia awaryjnych do minięcia kontroli - 1godz.15min.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jechałem "tam" w ostatnią sobotę stycznie - autostradą - w korku stałem ponad 1h od 12 do 13, co ciekawe korek ciągnął się w połowie już po miejscu kontroli, to co zobaczyłem w drugą stronę lekko mnie zmierziło, na a93 był ponad 15km korka, "spowrotem" tydzień później w sobotę ok. 11 wracałem przez St Johan/Lofer - dosyć duże natężenie ruchu, nie zbyt szybko się jechało ale płynnie, przed samą granicą może z 5min stania w korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...