Skocz do zawartości

Jak załapać się na treningi na tyczkach?


JachuWojtan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim forumowiczów,

jako, że znudziło mi się jeżdżenie na zwykłym stoku i wyobrażanie sobie tyczek chciałbym pójść krok dalej i załapać się na jakieś treningi (SL lub GS).  Na razie staram się załapywać na jakieś FAMILY CUP, ale jeden przejazd na weekend na niby trasie GS mi nie wystarcza. Czytałem też wątek http://www.skiforum....na-tykach-w-pl/, lecz takie pojedyncze treningi to raczej odpadają. Szukam czegoś cyklicznego na jednym stoku.

No i co polecacie, zapisać się do klubu, jakaś szkółka czy znaleźć jakaś grupkę, która lubi poszaleć na tykach i się dołączyć? 

Jestem z okolic Suchej Beskidzkiej, więc jeśli ktoś ma jakieś info,to proszę :)

Co do klubów do jakoś nie jestem przekonany, miałem okazje pojeździć z SIEPRAW-SKI. Jeden miał buty bez wkładek wiązanych, gnębili go cały trening, drugi miał starszy sprzęt i również. Więc jeśli tak wygląda atmosfera w klubach to dziękuje, kto ma lepszy i nowszy sprzęt... umiejętności się nie liczą.. Może taka grupa, nie chcę obrazić nikogo z SIEPRAW :) 

Proszę o pomoc,

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opisane treningi dla amatorów wcale nie są pojedyncze. Masz kilka przykładowych szkół:

- Hski Haredna w Zako

- Nartus Złoty Groń w Istebnej

- Ptak Team w Poroninie

- SKi SPA z W-wy

(kolejność alfabetyczna)

 

Każda organizuje treningi wiele razy w ciągu sezonu. Praktycznie każdy weekend, część dni w tygodniu, wyjazdy zagraniczne.

Mając odpowiednio dużo czasu i kasy mógłbyś trenować prawie codziennie.

A co do klubowych lanserów to właśnie największa frajda gdy w zjechanych butach i 10 letnich ochraniaczach, naklepie się jakimś gumiarzom odstawionym w nowe "poki" od stóp do głów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę daleko odemnie, nie mniej jednak wielkie dzięki :D
Za tydzień będę w Wiśle to może wpadne do Istednej.
Ps. Z tymi gumiarzami trafiłeś w samo sedno :)

Zakopane i Poronin daleko?! Możesz zapytać w Harbutowicach, z tego co wiem organizowali tam swego czasu treningi, nie wiem jak teraz.

Myślę, że jakbyś zebrał z 10-15 ludzi i zrzucicie się na całą akcje, to ekipa do poprowadzenia treningu się znajdzie, ze sprzętem i trenerem. Miejsce sami wyznaczycie :)

P.S. Co do Sieprawia to 3 razy widziałem się z tym grubasem (chyba kierownik stacji i klubu) i za każdym razem coś mu nie pasowało. Ostatnio nawet o to, że ludzie na stok przyjechali.

Użytkownik b4rt3q edytował ten post 27 styczeń 2016 - 07:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie najgorzej z ludźmi, próbowałem zrobić taką inicjatywę, że wyjazdy na tyczki to na całe (400osóB) liceum zgłosiło się 3 osoby.. Szkoda, bo transport i trening był załatwiony.

Firn AGH organizuje treningi w okolicy (siepraw, myślenice, polczakówka i harbutowice) i ma dość fajną ofertę.

Ps. Jemu często coś nie pasuje, ostatnio mój tata jezdził obok SL i "ścigał" się z jakiś tam zawodnikiem to marudził, że rozprasza mu zawodników ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odgrzewam temat. Obecnie mam opcję treningów w Białce Tatrzańskiej od stycznia do marca ale z uwagi na odległość szukałbym czegoś bliżej - oczywiście z treningów nie rezygnuję ale na wszystkie pewnie nie starczy czasu. Na Złotym Groniu nie wiedzą czy będą w tym roku ustawiać tyczki. Gdzie najbliżej Katowic można potrenować na tyczkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do wątku. Jak znacie jakieś treningi w Sląskim to piszcie. Kontaktował się ktoś z Nartusem? Będą treningi w tym roku?

A może zbierzemy się w kilka osób i sami sobie zorganizujemy trening?

 

 

Ponownie informuję: Z tego co się orientuję Zwardoń ski rano lub po ratraku ustawi ci skromnego SL- a - bardziej forma zabawy niż prof. treningu. Jak był byś zainteresowany mogę popytać o szczegóły ale po 17. 12.2016

 

Jak możesz to zapytaj. Chętnie przyjedziemy już w ten weekend jakby była jakaś opcja SL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do wątku. Jak znacie jakieś treningi w Sląskim to piszcie. Kontaktował się ktoś z Nartusem? Będą treningi w tym roku?

A może zbierzemy się w kilka osób i sami sobie zorganizujemy trening?

 

 

 

Jak możesz to zapytaj. Chętnie przyjedziemy już w ten weekend jakby była jakaś opcja SL.

Ja też się piszę! Zadzwonię do Nartusa i zapytam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do wątku. Jak znacie jakieś treningi w Sląskim to piszcie. Kontaktował się ktoś z Nartusem? Będą treningi w tym roku?

A może zbierzemy się w kilka osób i sami sobie zorganizujemy trening?

 

 

 

Jak możesz to zapytaj. Chętnie przyjedziemy już w ten weekend jakby była jakaś opcja SL.

Robocza wersja jest taka: tyczki 9.00-11.00. Macie robotnika, ustawiacie sami, 16-30 - 18.30 Macie robotnika, ustawiacie sami. Cena w dniu 17.12.2016 - sorki jest na gorąco. Wiążące warunki w sobotę wieczorem. Natomiast w tygodniu wg. mnie wedle uznania szczegóły na priv. Wiem że pali ale są do ogarnięcia stałe treningi SL. W cenie roboczo będzie gość z wiertarką i tyczki - ustawiacie wg, własnego  życzenia. PS stok nie jest za bardzo slalomowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robocza wersja jest taka: tyczki 9.00-11.00. Macie robotnika, ustawiacie sami, 16-30 - 18.30 Macie robotnika, ustawiacie sami. Cena w dniu 17.12.2016 - sorki jest na gorąco. Wiążące warunki w sobotę wieczorem. Natomiast w tygodniu wg. mnie wedle uznania szczegóły na priv. Wiem że pali ale są do ogarnięcia stałe treningi SL. W cenie roboczo będzie gość z wiertarką i tyczki - ustawiacie wg, własnego  życzenia. PS stok nie jest za bardzo slalomowy

 

Dzięki za info.Podaj namiar tel na priv. to w razie czego będę się kontaktował.

 

W takiej opcji musimy znaleźć kilku chętnych. Jak ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.Podaj namiar tel na priv. to w razie czego będę się kontaktował.

 

W takiej opcji musimy znaleźć kilku chętnych. Jak ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt.

605944155- dokładne szczegóły po 18.12.2016. Wszystko zależy od gestora ale jestem pozytywnie nastawiony. Najważniejsze aby to nie była akcja jednorazowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do wątku. Jak znacie jakieś treningi w Sląskim to piszcie. Kontaktował się ktoś z Nartusem? Będą treningi w tym roku?

A może zbierzemy się w kilka osób i sami sobie zorganizujemy trening?

 

 

 

Jak możesz to zapytaj. Chętnie przyjedziemy już w ten weekend jakby była jakaś opcja SL.

 

 

Odgrzewam temat. Obecnie mam opcję treningów w Białce Tatrzańskiej od stycznia do marca ale z uwagi na odległość szukałbym czegoś bliżej - oczywiście z treningów nie rezygnuję ale na wszystkie pewnie nie starczy czasu. Na Złotym Groniu nie wiedzą czy będą w tym roku ustawiać tyczki. Gdzie najbliżej Katowic można potrenować na tyczkach?

 

Panowie, ja z dzieciakami trenujemy na tyczkach, możecie się czasem podłączyć albo jak zbierze się grupa mogę zorganizować taki trening dla Was po kosztach. Pytanie, gdzie akurat pozwolą nam potrenować bo z tym różnie. Napiszcie maila ([email protected]) albo na fb (https://www.facebook.com/bbaactive/) to na pewno jakoś się dogadamy. Ja organizuję transport z Gliwic i okolic.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do poprzedniego postu. Gestor SKI Zwardoń wstępnie wyraził zgodę na zorganizowanie treningów SL jednakże po uprzednim ich zgłoszeniu i aprobacie terminu. Trening może odbywać się jedynie w dni powszednie w godz. 9-11 lub 16-18 (po ratraku). W cenie będą ujęte: wyłączność na część trasy, tyczki (ok 20) wiertarka, klucz, jedna osoba do obsługi, ratownik medyczny. Więcej info na priv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla umiejących lepiej jeździć polecam Druskienniki, tyczki są tam cały rok. Tylko 100 km od granicy.

W polsce jest sporo weekendowych szkoleń w całej polsce od Telegrafa po białkę. Kilka firm organizuje tygodniowe wyjazdy za granicę tez bardzo fajne ale ciężkie kondycyjnie. Czasami na wyjeździe można trafić miejsce gdzie zawsze tyczek stoi po 20 rzędów np Kaunertal, i jak poprosimy to raczej dadzą pojeździć. Odkryłem też że na mniejszych stokach (nawet na mazurskich i podlaskich) często tyczki mają lokalne szkoły narciarskie - jeżdzą sobie na nich sami lub trzymają na lokalne zawody. Jak się z nimi porozmawia to można się podpiąć pod ich zajęcia lub samemu zebrać grupę i jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cena?

Będzie znana dokładnie 22.12.2016 wieczorem i jak wszystko pójdzie ok. to najprawdopodobniej znajdzie się w oficjalnym cenniku stacji. Wstępnie ze strony gestora stanęło na 500 za 2 h bez względu na liczbę uczestników. Ja się w tego typu cennikach nie orientuję więc nie wiem czy mam negocjować niżej czy też cena jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie, ja z dzieciakami trenujemy na tyczkach, możecie się czasem podłączyć albo jak zbierze się grupa mogę zorganizować taki trening dla Was po kosztach. Pytanie, gdzie akurat pozwolą nam potrenować bo z tym różnie. Napiszcie maila ([email protected]) albo na fb (https://www.facebook.com/bbaactive/) to na pewno jakoś się dogadamy. Ja organizuję transport z Gliwic i okolic.

 


Dzięki za informacje. Jaki koszt samego szkolenia/1osoba? Kto jest trenerem? Ile przeciętnie bramek ma rozstawiony GS/SL? Czy na treningach jest fotokomórka?

 


 

http://www.zlotygron.pl/aktualnosc/19

 

Na Złotym Groniu ruszyły treningi.

 

 

Widzę że zmienił się trener. Obecnie treningi poprowadzi Jerzy Wójcik. Znacie go? Ktoś już u niego trenował? Jak wrażenia?

 

 

 

W nawiązaniu do poprzedniego postu. Gestor SKI Zwardoń wstępnie wyraził zgodę na zorganizowanie treningów SL jednakże po uprzednim ich zgłoszeniu i aprobacie terminu. Trening może odbywać się jedynie w dni powszednie w godz. 9-11 lub 16-18 (po ratraku). W cenie będą ujęte: wyłączność na część trasy, tyczki (ok 20) wiertarka, klucz, jedna osoba do obsługi, ratownik medyczny. Więcej info na priv.

 

Będzie znana dokładnie 22.12.2016 wieczorem i jak wszystko pójdzie ok. to najprawdopodobniej znajdzie się w oficjalnym cenniku stacji. Wstępnie ze strony gestora stanęło na 500 za 2 h bez względu na liczbę uczestników. Ja się w tego typu cennikach nie orientuję więc nie wiem czy mam negocjować niżej czy też cena jest ok.

 

 

20 tyczek to raczej mało, osoba do obsługi i ratownik medyczny raczej nie są niezbędne. 500zł za 2h to raczej dużo jeśli nie ma w tym trenera.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...