Skocz do zawartości

Moja jazda


krzyzak06

Rekomendowane odpowiedzi

Przez 3 lata od takiego sobie amatora do zawodnika.

Ile dni spędziłeś przez ten czas na nartach, ile na treningach?

Jak przygotowujesz się poza stokiem? Latem i nie tylko.

Licząc treningi, krótkie wyjazdy na pobliskie górki i zawody to ok. 30-35. Do 40 chyba jeszcze nie dobiłem.

Generalnie staram się nie iść na ilość tylko jakość i nie ma zjeżdżania. Wolę pojeździć 2-3h jak trzeba niż wozić się przez cały dzień.

 

Poza sezonem pływanie, rower, bieganie, skikke aczkolwiek bez planu i z różną intensywnością. Jak mi się zachce to coś robię  ;)

Od września/października (sezon zaczynam zazwyczaj na początku grudnia) 1-2x w tyg trening siłowy ogólnorozwojowy z naciskiem na nogi + propriorecepcja.

Z tego wszystkiego mam wrażenie, że najwięcej daje propriorecepcja. Szczególnie, jak przy tyczkach zaczynają się robić dziury  :D

 

Do pełni obrazu warto oby zrobić sobie film na slalomkach jadąc na dość stromych stoku w linii spadku.  I kolejny film na nartach gigantowych, ale ze zmiennym rytmem skrętów(dłuższe na zmianę z krótszymi).

Przy najbliższej okazji postaram się nagrać

 

Dzięki wszystkim za uwagi i zainteresowanie tematem, nie spodziewałem się tego  :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Jak się patrzy na film to wygląda na pierwszy rzut oka ładnie i płynnie.  Ale ja ściągnąłem ten film. I obejrzałem sobie klatki -5s, 7s, 9s

 

Nie podoba mi się ten sposób odciążenia nart. Traci się czas. Ręce opadają wzdłuż ciała. Trzeba je podnieść. Nie znam się, ale  odciążenie przed zmianą krawędzi powinno być przez kompensację. Szybsza metoda. I mniej energetyczna.

 

Załączam klatki filmu. Te sekundy są nieco umownie.  Ale można się zorientować  w którym momencie na filmie.

 

Pozdrawiam

 

 

Załączone miniatury

  • 5s.jpg
  • 7s.jpg
  • 9s.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie ale ...odciążenie typu klap klap i zawodzi wewnętrzna i nie chodzi mi tu o jej dociażenie tylko wychylenie

Możesz doprecyzować?

Vka, A frame i nadmierne wysunięcie wewnętrznej narty nie są mi (niestety) obce  :lol:

 

Chodzi o to w 04-05? To mogło wynikać z tego, że jeszcze próbowałem się odepchnąć prawą nogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz doprecyzować?

Vka, A frame i nadmierne wysunięcie wewnętrznej narty nie są mi (niestety) obce  :lol:

 

Chodzi o to w 04-05? To mogło wynikać z tego, że jeszcze próbowałem się odepchnąć prawą nogą.

Oczywiście film nieprecyzyjny ale jak mi się wydaje odciążenie wykonujesz tylko z jednej narty - zewnętrznej - w cywilu wychodzi ale na tyczkach nie - być może albo na pewno skutkiem tego jest odjazd zewnętrznej i brak wychylenia do środka wewnętrznej i robi się X. Szczerze -  ja bym się tym bardzo nie przejmował w sytuacji jeżeli SL tak samo jak ja traktujesz jako zabawę (niewiarygodną, niesamowitą, niepowtarzalną) natomiast jeżeli traktujesz to poważnie - tak pod kątem zawodów to masa pracy przed tobą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sylwetkę na kolanówkach.
Wyciągasz nogi pracą góry ciała - niepotrzebne wyprzedzenie.
Balans wewnętrzna-zewnętrzna kuleje - to pochodna zbyt wczesnego ustawiania ciała do tyczki. Ponownie - wróć na kolanówki, ew. jakiś przeplot.
Ogólnie - ładnie :) a że nad sobą pracujesz to będzie ładniej :).
Pozdrawiam i oby takich "przypadków" było więcej.
M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście film nieprecyzyjny ale jak mi się wydaje odciążenie wykonujesz tylko z jednej narty - zewnętrznej - w cywilu wychodzi ale na tyczkach nie - być może albo na pewno skutkiem tego jest odjazd zewnętrznej i brak wychylenia do środka wewnętrznej i robi się X. Szczerze -  ja bym się tym bardzo nie przejmował w sytuacji jeżeli SL tak samo jak ja traktujesz jako zabawę (niewiarygodną, niesamowitą, niepowtarzalną) natomiast jeżeli traktujesz to poważnie - tak pod kątem zawodów to masa pracy przed tobą. 

 

 Tak to zazwyczaj bywa jak się za wcześnie wejdzie na tyczki, jeszcze gorzej jak na typowe ustawienie. I to jest bardzo częste zjawisko u dzieciaków czy młodzieży w klubach - wchodząc na ustawienie slalomowe (z długich tyczek) absolutnie nie radzą sobie z prowadzeniem narty na krawędzi. A jak widzę na takim slalomie 10-12 latków z pełnymi ochraniaczami to już wogóle płakać mi się chce, jaką to krzywdę robią im trenerzy i rodzice.

 

Także zgadzam się z kolega, jak rekreacyjna jazda to git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tak to zazwyczaj bywa jak się za wcześnie wejdzie na tyczki, jeszcze gorzej jak na typowe ustawienie. I to jest bardzo częste zjawisko u dzieciaków czy młodzieży w klubach - wchodząc na ustawienie slalomowe (z długich tyczek) absolutnie nie radzą sobie z prowadzeniem narty na krawędzi. A jak widzę na takim slalomie 10-12 latków z pełnymi ochraniaczami to już wogóle płakać mi się chce, jaką to krzywdę robią im trenerzy i rodzice.

 

To jest temat rzeka nie nie za bardzo chciał bym iść off. Ja osobiście stawiam tyczki ale podstawą  ich stawiania (rozstawy) jest osiągnięcie konkretnego celu. Ale masz rację nie ma to jak 20 m. GS na krechę i jazda na płaskiej narcie - byle biodro wchodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...