Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Rezonans Magnetyczny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
116 odpowiedzi w tym temacie

#61 monikag

monikag

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 11.2006
2
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 05 marzec 2007 - 18:51

KamilaTS trzymam kciuki żeby wszystko poszło OK :)

#62 Guest_mariaa_*

Guest_mariaa_*
  • Na forum od: 01.1970

Napisano 05 marzec 2007 - 21:56

jutro czeka mnie artroskopia

Kamila.
trzymam kciuki. wszystko bedzie dobrze:)
pozdrawiam

#63 Dania77

Dania77

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 02.2007
0
  • Umiejętności: 6
  • Warszawa

Napisano 05 marzec 2007 - 22:06

i ja trzymam kciuki.... będzie dobrze.... ja mam do końca tygodnia rehabilitacje i potem około miesiąca testowania kolana w różnych warunkach i obserwowaniu go jak się zachowuje.... ale podobno nie dobrze jest robić zabiegi na nodze która po urazie była unieruchomiona i nie odzyskała sprawności... tak mi mówi mój lekarz.....

#64 Mańka

Mańka

Użytkownik

• PipPipPip
  • 363 postów
21
  • Umiejętności: 8

Napisano 05 marzec 2007 - 22:10

dzieki :) wszystkim :D:D musi byc dobrze :]

#65 Guest_mariaa_*

Guest_mariaa_*

Napisano 06 marzec 2007 - 00:04

[QUOTE=jan koval;64048
.. edukacje w ortopedii w czasie szkoly medycznej wiec jest w pewnym stopniu wtajemniczona:

ogolnie:
to tak jak kazdy zna sie na pilce noznej bo kiedys ją kopal: tez pewien stopien wtajemniczenia: a sa trenerami???

poza tym odebrala dosc szczegolowa edukacje nt ACL i kolana ode mnie, a ja to robie na co dzien.

to chyba nie ma nic wspolnego ze sposobem przekazywania uzyskanych info.
przepraszam ale moim zdaniem, autorytatywnych wypowiedzi moga udzielac specjalisci: w tym temacie - ortopeda :)

zdrowie jest tylko jedno:)

#66 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9352 postów
  • Na forum od: 09.2006
3619
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 06 marzec 2007 - 04:12

[quote name='mariaa'][QUOTE=jan koval;64048
.. edukacje w ortopedii w czasie szkoly medycznej wiec jest w pewnym stopniu wtajemniczona:

ogolnie:
to tak jak kazdy zna sie na pilce noznej bo kiedys ją kopal: tez pewien stopien wtajemniczenia: a sa trenerami???

poza tym odebrala dosc szczegolowa edukacje nt ACL i kolana ode mnie, a ja to robie na co dzien.

to chyba nie ma nic wspolnego ze sposobem przekazywania uzyskanych info.
przepraszam ale moim zdaniem, autorytatywnych wypowiedzi moga udzielac specjalisci: w tym temacie - ortopeda :)

zdrowie jest tylko jedno:)[/QUOTE]

masz racje ale nie rozumiem sensu tej wypowiedzi: wszystko co powiedzialas jest logiczne, anita powiedziala ze jest nie-ortopeda ale zna temat acl prawdopodobie dosc gleboko: ona absolutnie zaznacza ze tego nie robi wiec chyba jest w porzadku?//

#67 Guest_mariaa_*

Guest_mariaa_*

Napisano 06 marzec 2007 - 07:10

[quote name='jan koval'][quote name='mariaa']

masz racje ale nie rozumiem sensu tej wypowiedzi:

coz. ja w sumie sensu twoich odstatnich dwoch wypowiedzi tez nie...
ani dlaczego sie pojawily.
pisalam o sposobie wypowiadania a ty rozwijasz watek wyksztalcenia i twoich prywatnych odniesien do tego.
i na tym koncze ten temat.

#68 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9352 postów
3619
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 06 marzec 2007 - 13:32

[quote name='mariaa'][quote name='jan koval'][quote name='mariaa']

masz racje ale nie rozumiem sensu tej wypowiedzi:

coz. ja w sumie sensu twoich odstatnich dwoch wypowiedzi tez nie...
ani dlaczego sie pojawily.
pisalam o sposobie wypowiadania a ty rozwijasz watek wyksztalcenia i twoich prywatnych odniesien do tego.
i na tym koncze ten temat.[/QUOTE]

tak a propos: watek maja prawo zakonczyc tylko pewne osoby z tego forum........
i prosze nie zmieniaj tego forum, ktore jest prowadzone w sposob niemal idealny, na prywatna wojne podjazdowa: to forum jest o narciarstwie i problemach z nim zwiazanym: na tym forum staramy sie schowac swoje ego, a niemal wszysscy zabierajacy glos tutaj staraja sie byc mili i przyjazni dla innych. proponuje podtrzymanie teakieej atmosfery
  • anita podziękował za tę wiadomość

#69 grześ

grześ

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 03.2007
2

Napisano 07 marzec 2007 - 11:41

Witam
Czytam to forum od wielu miesięcy. Tym razem zabiore glos. Poczułem
się wywolany do tablicy. ukonczylem AM i jestem lekarzem (onkolog).
jan koval:
nie jestes obiektywny.
Nie traktuj mojej wypowiedzi jako prywatna wojne podjazdowa.
obiektywnie mowiac to nie zauważyłem tez aby prowadzila ją mariaa w swoich wypowiedziach, co ty w dosc niegrzeczny sposób sugerujesz.
to raczej ty podniosłeś bron i poprowadziłeś wojne : najprościej
jednak obwinic innych powołując się na mila atmosfere forum.
Mila atmosfera to nie kadzenie komus....

Wroce do medycyny bo o tym chcialem napisac:
Czytając od początku ten watek zauważyłem ze częściowo zaprzeczasz
sam sobie.
Z jednej strony krytykujesz stan polskiej ortopedii w tym sportowej
(wypowiedz z 23.02.07r) podkreślając jak ogromna przepasc ja dzieli
w porównaniu z ortopedia w innych krajach.
A z drugiej strony, ty jako specjalista ortopeda, wspierając,
dajesz przyzwolenie na wypowiedzi n/t ortopedii przez osobe
niekompetentna z tego dzialu. Studiowanie na akademii medycznej
czy uzyskanie wiedzy jako pacjent to za malo żeby np. na forum
wypowiadac się autorytatywnie z dzialu med. z którego nie jest się
specjalista.
Nie jest to wycieczka osobista w strone Anity tylko dbałość o
uzyskiwanie fachowych informacji dotyczących w koncu zdrowia.
Sam nie udzielam porad z dzialki mojej siostry która tez jest
lekarzem a posiadam duza wiedze na ten temat. Mogę radzic prywatnie
ale nie publicznie.

PS
podkreślanie kto ma prawo zakończyć watek jest z twojej strony
troche nie na miejscu.
Wydaje mi się ze mariaa zaznaczyla ze konczy ten temat ze swojej
strony

Maria:
moim zdaniem mialas racje.
pozdr grzesiek

#70 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9352 postów
3619
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 07 marzec 2007 - 12:25

nie wiem czy to jest zaprzeczanie samemu sobie: nie mam czasu na takie rozwazania: jeszcze raz podkreslam ze odpowiadam tylko za to co osobiscie mowie
fraza: koncze watek jest na tym forum zastrzezona niejako dla oficjalnego zakonczenia watkyu przez osoby upowaznione i to wszystko:)

#71 anita

anita

Zabanowany!

• PipPipPip
  • 347 postów
  • Na forum od: 10.2006
102
  • Umiejętności: 1

Napisano 07 marzec 2007 - 13:40

Witam
Czytam to forum od wielu miesięcy. Tym razem zabiore glos. Poczułem
się wywolany do tablicy. ukonczylem AM i jestem lekarzem (onkolog).

Studiowanie na akademii medycznej
czy uzyskanie wiedzy jako pacjent to za malo żeby np. na forum
wypowiadac się autorytatywnie z dzialu med. z którego nie jest się
specjalista.

Nie jest to wycieczka osobista w strone Anity tylko dbałość o
uzyskiwanie fachowych informacji dotyczących w koncu zdrowia.
Sam nie udzielam porad z dzialki mojej siostry która tez jest
lekarzem a posiadam duza wiedze na ten temat. Mogę radzic prywatnie
ale nie publicznie.

teraz ja poczulam sie wywolana do tablicy skoro juz kontynuujemy ta kompletnie niepotrzebna dyskusje

po raz kolejny podkreslam,ze zawsze cokolwiek pisalam na forum na temat artroskopii,kolana,stabilizatorow zawsze podkreslalam ze nie jestem ortopeda a to co pisze opiera sie na moich prywatnych doswiadczeniach z zerwanym ACl(wystarczy zerknac do moich wypowiedzi ).

Stwierdzenie ,ze MRI jest badaniem ktore powinno byc wykonane przed wejsciem do stawu nie jest przejawiem mojej wiedzy ortopedycznej.Sadze,ze rowniez Ty jako onkolog korzystasz z badan dodatkowych typu TK i MRI...bo ja uwazam je za niezbedne .Per analogiam-MRI przed artroskopia.

pozdrawiam

Idac tokiem myslenia jaki podajesz prawdopodobnie prawie nikt na tym forum nie powinien udzielac rad na temat wyboru np.nart czy butow bo moim zdaniem wiekszosc opini wydawanych jest podstawie wlasnych doswiadczen a nie rzetelnie odebranego wyksztalcenia.
ale jak sama nazwa wskazuje jest to forum czyli miejsce rozmowy i wymiany wlasnych doswiadczen i pogladow.
Anita

#72 grześ

grześ

Nowy użytkownik

• 2 postów
2

Napisano 07 marzec 2007 - 15:42

masz racje. niepotrzebna dyskusja.

"ale jak sama nazwa wskazuje jest to forum czyli miejsce rozmowy i wymiany własnych doświadczen i pogladoww"

wniosek: kazdy moze sie wypowiadac i miec swoje zdanie.
! Jednak sposób wypowiedzi powinien być na tyle rzetelny, że czytający będzie pewien kto udziela porady z danej dziedziny: ekspert, specjalista czy amator, pacjent itp

jan.koval
": jeszcze raz podkreslam ze odpowiadam tylko za to co osobiscie mowie"

odniosłem się tylko do twoich wypowiedzi

a co do tej frazy to powiem prosto: czepiasz się.:)
zwłaszcza że ja widzę napisane <temat> a ty <wątek>.
czytając inne wątki spotykałem ze ktos pisał "koncze ten temat" i nie byly to osoby upoważnione ale twoich uwag co do tego zwrotu nie zauważylem.
i to na tyle:)
  • anita podziękował za tę wiadomość

#73 obecna

obecna

Nowy użytkownik

• 1 postów
0

Napisano 16 marzec 2007 - 19:23

Dzieki, zaraz bede dzwonil.

Najgorsze jest to, ze taki rezonans kosztuje min. 400zl., a i tak czeka sie na niego po kilka tygodni (prywatnie), a na skierowanie nawet pare/kilka miesiecy :confused: :( nie moge tyle czekac, nie wiem co zrobic... zaraz bede dzwonil na informacje medyczna, jeszcze raz thc :)

rob74: a ile czekala na zrobienie tego rezonansu? dzwonilem na traugutta juz wczesniej, kosztuje od 450-600zl. i czeka sie do polowy marca :| a z zona wszystko ok?

Kamila: a Ty bylas prywatnie czy na skierowanie? mialas antroskopie? ile czekalas? i jak idzie leczenie? :)

edit: Mala rada ode mnie: nie sluchajcie do konca lekarzy. Chca oszczedzac a czym sie da i ile sie da. Od dwoch lekarzy dostalem diagnoze: 'na rtg nie widac zadnych zmian, wiec pewnie jakies wiazania sie pourywaly. Ma pan stabilizator? tak? to prosze nosic. Nie trzeba niczym smarowac, zagoii sie.'
tylko, ze jest jedno ale... rozerwane wiazadla (te dwie nitki ktore potem powstaja) caly czas sie kurcza i w koncu nie mozna ich zregenerowac nawet operacyjnie. Wiec metoda w nfz jest taka, zeby wyleczyc kolano i dopiero wtedy zobaczyc czy sa jakies powiklania tej kontuzji jak np. rozwalone wiazadla. Sam prywatnie poszedlem dzisiaj na usg kolana (chirurg nie chcial dac skierowania, brak funduszy itd.) a tam koles powiedzial, ze sa rozerwane jakies wiazadla - niestety nie moze zlokalizowac jakie gdyz jest duzo krwi w stawie, ale przypuszcza, ze to krzyzowe i poboczne, oraz jedyna opcja teraz to rezonans i antroskopia, ale trzeba to zrobic bardzo szybko. Dzwonie do wszystkich klinik jakie udaje mi sie znalezc i co? nie ma terminow (prywatnie, nie wspominajac o skierowaniu, wtedy to juz calkiem...) no i co do cholery robic? czynnie uprawiam wiele sportow. Bardziej pro uprawiam pilke nozna, a w nartach tez troche trenowalem. Bleh, przeraza mnie nasza sluzba zdrowia :( taki przypadek (dla mnie jest bardzo wazny), ale przeciez tez czesto sie zdarza, ze ludzie z choroba bardzo zagrazajaca zyciu leza po kilka miesiecy w sziptalach i czekaja na operacje (oczywiscie mala lapoweczka by zalatwila sprawe, ale z czego Ci ludzie maja ja dawac :mad: ) bleh, po prostu zenua

dzięki za tak dobre wieści sama mam uszkodzone kolano i chyba szybciutko pobiegnę na rezonans

#74 monikag

monikag

Nowy użytkownik

• 12 postów
2
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 24 marzec 2007 - 10:39

warto zrobić rezonans, na tym badaniu widać wszystko ... choć trzeba z rezerwą podejść do otrzymanego wyniku, gdyz jak widac na moim przykładzie, lekarz który robił opis pomylił się

zasugerował zerwane ACL, a jak sami wiecie to oznacza operację :(

uff co za ulga ... nie mam zerwanego ACL, teraz tylko rehabilitacja, i podobno w maju juz będę chodzić :)

ważne abym zdążyła na freeski w grudniu w Marilleva :D

a co z Wami, jak wasze postępy w chorowaniu ? czy ktoś z Was juz chodzi ... sam bez metalowych "koleżanek" ? ;)

#75 Mańka

Mańka

Użytkownik

• PipPipPip
  • 363 postów
21
  • Umiejętności: 8

Napisano 24 marzec 2007 - 12:23

ja juz zaczynam chodzic bez tych kolezanek :P ale dalej w tym twradym stabilizatorze... ;/

#76 martinez225

martinez225

Nowy użytkownik

• 1 postów
0

Napisano 28 marzec 2007 - 10:11

Witam cale szalone grono.Mam pytanie

Robilem USG i lekarz stwierdzil,ze w badaniu czynnosciowym moje ACL pracuje leniwie wiec prawdopodobnie jest uszkodzone,poza tym na 80 % stwierdza,ze uszkodzona jest lakotka.czekam na rezonans

Jak wygladaja zabiegi?

Robi sie jakies zabiegi operacyjne przy uszkodzeniu ACL czy tylko gdy jest calkowicie pozrywane?moze da sie to naprawic jakimis laserami czy cos w tym stylu + cwiczenia?

#77 ewusia_3

ewusia_3

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 05.2007
-1

Napisano 01 maj 2007 - 18:55

...i muszę zrobić sobie rezonans magnetyczny głowy <<<gdzie można zrobić i w jakiej cenie w dobrej klinice bez dużych kolejek za wszelkie info dziękuje

#78 slawa

slawa

Użytkownik

• PipPip
  • 116 postów
  • Na forum od: 04.2007
44
  • Warszawa

Napisano 01 maj 2007 - 21:50

hmmm chyba najszybciej info otrzymasz na jakims forum zdrowie: albo wstukaj w google...:)
a zapytalas swojego lekarza???
nie wiem tez czy musi byc tzw dobra klinika. najwazniejsze to dobry lekarz.
zycze powodzenia

#79 ewusia_3

ewusia_3

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 05.2007
-1

Napisano 02 maj 2007 - 07:43

...ale nie wiem co wpisać w google jak byś mogła to mi poradż ....a dobrego lekarza mam tylko chce zrobić rezonans magnetyczny ...jak najszybciej

#80 anita

anita

Zabanowany!

• PipPipPip
  • 347 postów
  • Na forum od: 10.2006
102
  • Umiejętności: 1

Napisano 02 maj 2007 - 10:18

skoro mieszkasz w okolicach Tarnowa to :
Specjalistyczny Szpital im Sw.Lukasza w Tarnowie z tego co sie orientuje posiada MRI
sprobuj tam..nie znam konkretnych namiarow,ale gdy wrzucisz w wyszukiwarke nazwe szpitala powinnas cos znalezc

pozdrawiam
Anita