Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Rezonans Magnetyczny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
116 odpowiedzi w tym temacie

#1 temudzin

temudzin

Użytkownik

• PipPip
  • 227 postów
  • Na forum od: 11.2006
13
  • Umiejętności: 1
  • Kłodzko

Napisano 22 luty 2007 - 13:39

Mysle, ze to dobre miejsce na ten temat. Wielu narciarzy czesto ma problemy ze stawem kolanowym, ktorych nie mozna zdiagnozowac w inny sposob...
Moze sie komus przydadza takie informacje (jak np. MI TERAZ BARDZO SA POTRZEBNE!!!! :confused: ) - Gdzie we Wroclawiu mozna zrobic rezonans magnetyczny kolana od zaraz!!?? wczoraj mialem powazny upadek i sobie kolano rozwalilem, dzisiaj najpozniej jutro musze zrobic rezonans jezeli mysle jeszcze o czynnym uprawianiu sportow, bo z USG nic nie wyniklo, gdyz staw byl zalany krwia i trudno bylo cos zlokalizowac :mad: POMOCY!!!!
Fischer RC4 WC SL + Salomon Course SF120 Czego chciec wiecej? :P

#2 chemik

chemik

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3957 postów
  • Na forum od: 01.2006
678
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 22 luty 2007 - 17:08

Gdzies na tylach dworca, w okolicach ul. Dyrekcyjnen jest taki maly budeynek, a w nim Centrum Informacji Medycznej... Tam wszystkiego sie dowiesz... Niestety dokladnego adresu nie pamietam (potrafie tam dojechac) ale jak wpiszesz ta nazwe w google.pl to raczej znajdziesz namiary... Dla ulatwienia - naprzeciwko jest Dolnoslaski Osrodek Doskonalenia Nauczycielskiego...
  • temudzin podziękował za tę wiadomość
Jazda na nartach to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu...

#3 borowina

borowina

Użytkownik

• PipPipPip
  • 711 postów
  • Na forum od: 01.2007
219
  • Warszawa

Napisano 22 luty 2007 - 17:21

Dolnośląski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ul.Joannitów 6
50-525 Wrocław
tel.(0-71) 374-71-00 - informacja dolnośląska
tel.(0-71) 374-72-01
tel.(0-71) 374-73-01
tel.(0-71) 94 88 - dolnośląska infolina
tel.(0-71) 372-68-16 - Informacja medyczna
0800-392-976 - ogólnopolska infolinia
pzdr
W.F. i M... :D

#4 rob74

rob74

Użytkownik

• Pip
  • 81 postów
  • Na forum od: 09.2006
14
  • Umiejętności: 6
  • Wrocław

Napisano 22 luty 2007 - 17:24

Mysle, ze to dobre miejsce na ten temat. Wielu narciarzy czesto ma problemy ze stawem kolanowym, ktorych nie mozna zdiagnozowac w inny sposob...
Moze sie komus przydadza takie informacje (jak np. MI TERAZ BARDZO SA POTRZEBNE!!!! :confused: ) - Gdzie we Wroclawiu mozna zrobic rezonans magnetyczny kolana od zaraz!!?? wczoraj mialem powazny upadek i sobie kolano rozwalilem, dzisiaj najpozniej jutro musze zrobic rezonans jezeli mysle jeszcze o czynnym uprawianiu sportow, bo z USG nic nie wyniklo, gdyz staw byl zalany krwia i trudno bylo cos zlokalizowac :mad: POMOCY!!!!

Współczuje Ci szczerze! Tymbardziej, że rozumiem Twój ból i cierpienie, tak się nieprzyjemnie złożyło że 10 dni temu moja żona miała dość poważny uraz kolana.
Jeśli chodzi o rezonans to w szpitalu na ul. Traugutta jest jeden i jeszcze chyba na ul.Poświętnej, ale nie jestem pewny.

Gdzies na tylach dworca, w okolicach ul. Dyrekcyjnen jest taki maly budeynek, a w nim Centrum Informacji Medycznej... Tam wszystkiego sie dowiesz... Niestety dokladnego adresu nie pamietam (potrafie tam dojechac) ale jak wpiszesz ta nazwe w google.pl to raczej znajdziesz namiary... Dla ulatwienia - naprzeciwko jest Dolnoslaski Osrodek Doskonalenia Nauczycielskiego...

Chemik- czy masz na myśli Dolnośląski Oddz. NFZ?
[ ... i Borowina już odpowiedziała]
Rob

#5 Mańka

Mańka

Użytkownik

• PipPipPip
  • 363 postów
21
  • Umiejętności: 8

Napisano 22 luty 2007 - 17:38

dobrze, ze taki temat powstal, niekiedy ludzie mysla, ze mieli usg i ok, a ja sama na swoim przykladzie moge podac, ze po usg wyszlo, ze ACL mam uszkodzone a po rezonanasie jescze wiezadlo poboczne przysrodkowe i lakotka..... gdybym pozostala przy samym usg kto wie co by bylo z nieleczona kontuzja...a wlasciwe tylko 1 czescia kontuzji a chora lakotka itp....rezonans jest konieczny najczesciej w takich przypadkach

#6 temudzin

temudzin

Użytkownik

• PipPip
  • 227 postów
13
  • Kłodzko

Napisano 22 luty 2007 - 18:01

Dzieki, zaraz bede dzwonil.
Najgorsze jest to, ze taki rezonans kosztuje min. 400zl., a i tak czeka sie na niego po kilka tygodni (prywatnie), a na skierowanie nawet pare/kilka miesiecy :confused: :( nie moge tyle czekac, nie wiem co zrobic... zaraz bede dzwonil na informacje medyczna, jeszcze raz thc :)

rob74: a ile czekala na zrobienie tego rezonansu? dzwonilem na traugutta juz wczesniej, kosztuje od 450-600zl. i czeka sie do polowy marca :| a z zona wszystko ok?

Kamila: a Ty bylas prywatnie czy na skierowanie? mialas antroskopie? ile czekalas? i jak idzie leczenie? :)

edit: Mala rada ode mnie: nie sluchajcie do konca lekarzy. Chca oszczedzac a czym sie da i ile sie da. Od dwoch lekarzy dostalem diagnoze: 'na rtg nie widac zadnych zmian, wiec pewnie jakies wiazania sie pourywaly. Ma pan stabilizator? tak? to prosze nosic. Nie trzeba niczym smarowac, zagoii sie.'
tylko, ze jest jedno ale... rozerwane wiazadla (te dwie nitki ktore potem powstaja) caly czas sie kurcza i w koncu nie mozna ich zregenerowac nawet operacyjnie. Wiec metoda w nfz jest taka, zeby wyleczyc kolano i dopiero wtedy zobaczyc czy sa jakies powiklania tej kontuzji jak np. rozwalone wiazadla. Sam prywatnie poszedlem dzisiaj na usg kolana (chirurg nie chcial dac skierowania, brak funduszy itd.) a tam koles powiedzial, ze sa rozerwane jakies wiazadla - niestety nie moze zlokalizowac jakie gdyz jest duzo krwi w stawie, ale przypuszcza, ze to krzyzowe i poboczne, oraz jedyna opcja teraz to rezonans i antroskopia, ale trzeba to zrobic bardzo szybko. Dzwonie do wszystkich klinik jakie udaje mi sie znalezc i co? nie ma terminow (prywatnie, nie wspominajac o skierowaniu, wtedy to juz calkiem...) no i co do cholery robic? czynnie uprawiam wiele sportow. Bardziej pro uprawiam pilke nozna, a w nartach tez troche trenowalem. Bleh, przeraza mnie nasza sluzba zdrowia :( taki przypadek (dla mnie jest bardzo wazny), ale przeciez tez czesto sie zdarza, ze ludzie z choroba bardzo zagrazajaca zyciu leza po kilka miesiecy w sziptalach i czekaja na operacje (oczywiscie mala lapoweczka by zalatwila sprawe, ale z czego Ci ludzie maja ja dawac :mad: ) bleh, po prostu zenua
  • obecna podziękował za tę wiadomość

#7 Mańka

Mańka

Użytkownik

• PipPipPip
  • 363 postów
21

Napisano 22 luty 2007 - 18:26

rezonanas kosztuje mniej wiecej 500 zl prywtanie przynajmniej w krk i jesli kontrast potzrebny to 100 zl wiecej, mi nie potrzeba bylo kontarstu mozliwe ze u ciebie tez to nie bedzie konieczne bo kolano jest dosc duze, wiem, ze np jak sie bada palca u stopy albo cos tego typu podaja na pewno kontarst a z kolanem to pewnie roznie, w kazdym razie ja nie potrzebowalam, mialam isc prywatnie, w krk praktycznie sie nie czeka jesli sie idzie prywatnie, ewentulanie kolo tygodnia(zazwyczaj, czasem ciut dluzej lub krocej), jednak lekarz powiedzial zeby zalatwic skierowanie najlpierw do ortopedy ( bo do ortopedy chodze prywatnie) a on da na rezonans i tata mi jakos wtykal po znajomosciach, jakas znajoma zalatwila :)
a co do leczenia to nie wiem czy artroskopia czy nie rekonrtukcja bo mozliwe, ze w moim wieku to bedzie lepszym rozwiazaniem, bo tak to mozliwe sie czesciej odnawiac (wiadomo, ze kolano to kolano i po kontuzji juz zawsze bedzie inaczej i bedzie ono bardziej narazone)

#8 chemik

chemik

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3957 postów
  • Na forum od: 01.2006
678
  • Wrocław

Napisano 22 luty 2007 - 18:30

Chemik- czy masz na myśli Dolnośląski Oddz. NFZ?

Nie... NFZ jest niedaleko, ale tam nic nie wiedza i odsylaja do Centru Informacji Medycznej...
Jazda na nartach to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu...

#9 cufktishsips

cufktishsips

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 02.2007
0
  • Umiejętności: 5
  • Warszawa, Polska

Napisano 22 luty 2007 - 19:16

Nie wiem jak działa służba zdrowia i czy mógłbyś zrobić sobie ten rezonans w innym mieście. W zeszłym roku mój brat miał podobny problem obdzwonił co się dało i następnego, za 400pln zrobili mu rezonans kolana w Centralnym Szpitalu Kolejowym w Warszawie (Międzylesie).

#10 rob74

rob74

Użytkownik

• Pip
  • 81 postów
14
  • Umiejętności: 6
  • Wrocław

Napisano 22 luty 2007 - 19:53

rob74: a ile czekala na zrobienie tego rezonansu? dzwonilem na traugutta juz wczesniej, kosztuje od 450-600zl. i czeka sie do polowy marca :| a z zona wszystko ok?

Dzięki, coraz lepiej. Nie korzystaliśmy teraz z rezonansu. Mieliśmy wypadek na nartach w Austrii, w żonę wjechała od tyłu inna kobieta z dużą prędkością. Następnego dnia odbyła się operacja przytwierdzenia kłykcia międzystawowego wiązadła ACL, ma piękny tytanowy wkręt. A wszystko to na EKUZ (NFZ).
Rob

#11 Mańka

Mańka

Użytkownik

• PipPipPip
  • 363 postów
21

Napisano 22 luty 2007 - 20:03

to dobrze potraktowali twoja zone, bo mi mimo ubezpieczenia nie raczyli nawet usg zrobic tylko sparwdizli czy kosc cala owineli w bandaz i kazali w Polsce sprawdzic...

#12 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9325 postów
3602
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 22 luty 2007 - 23:15

Dzięki, coraz lepiej. Nie korzystaliśmy teraz z rezonansu. Mieliśmy wypadek na nartach w Austrii, w żonę wjechała od tyłu inna kobieta z dużą prędkością. Następnego dnia odbyła się operacja przytwierdzenia kłykcia międzystawowego wiązadła ACL, ma piękny tytanowy wkręt. A wszystko to na EKUZ (NFZ).

to jest standard w tzw cywilizowanych krajach..........
zycze twojej malzonce szybkiego powrotu...............na narty

#13 Guest_zbyszek_*

Guest_zbyszek_*
  • Na forum od: 01.1970

Napisano 23 luty 2007 - 04:52

[quote name='jan koval']to jest standard w tzw cywilizowanych krajach..........

Kamila miala wypadek w Austrii?

nie rozumiem komu ma to slużyć takie wielokrotne podkreslalnie o tych cywilizowanych krajach?????
czy to w jakis sposob tobie pomaga??????

#14 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9325 postów
3602
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 23 luty 2007 - 14:41

[quote name='zbyszek'][quote name='jan koval']to jest standard w tzw cywilizowanych krajach..........

Kamila miala wypadek w Austrii?

nie rozumiem komu ma to slużyć takie wielokrotne podkreslalnie o tych cywilizowanych krajach?????
czy to w jakis sposob tobie pomaga??????[/QUOTE]

bo stale jest ogromna przepasc miedzy ortopedia [polska (ktora ma duze zaslugi ale nie takie jakie chcielibysmy widziec) aortopedia , zwlaszcza sportowa, w wyzej stojacych panstwach: nie pisze dlatego zeby poglebic polskie kompleksy: zal mi po prostu ludzi ktorzy sa poddawani niepotrzebnym zabiegom lub traktowanym za pomoca gipsu w sytuacji, kiedy np operacja, miimo ze jest metoda inwazyjna, zapewnia zdecydowanoe lepsze warunkip powrotu do pelnej sprawnosci.... i niestety taka sytuacja bedzie nadal, zwlaszcza w kraju z ktorego co zdolniejsi lekarze wyjezdzaja gdzie indziej, bo "gdzie indziej" moga zyc po ludzku....
w takiej sytuacji, czy chcesz czy nie w to uwierzyc, w kraju polskim zostaja ci , ktorzy nie maja odwagi, wiary w swoj potencjal, lub tacy ktorym sie nie chce nic zmieniac.....

taka jest sytuacja i ty tego nie zmienisz....

i oczywiscie dodam zaraz ze osobiscie znam wielu wspanialych lekarzy praktykujacych w polsce, ale sytuacja nie jest dobra........

jak tak czytam (zajrzyj np do forum w gazecie wyborczej nt artroskopii) wypowiedzi ludzi "uszkodzontych" na nartach i w jaki sposob ich leczono, to wybcz, obraz nie moze byc rozowy i optymistyczny.

#15 anita

anita

Zabanowany!

• PipPipPip
  • 347 postów
  • Na forum od: 10.2006
102

Napisano 23 luty 2007 - 18:22

w takiej sytuacji, czy chcesz czy nie w to uwierzyc, w kraju polskim zostaja ci , ktorzy nie maja odwagi, wiary w swoj potencjal, lub tacy ktorym sie nie chce nic zmieniac.....

wydaje mi sie ,ze troszeczke przesadziles piszac takie stwierdzenie.
Kazdy z nas ma prawo do wlasnego zdania i ja nie neguje,ze Twoje na temat lekarzy pracujacych w Polsce jest akurat takie-masz oczywiscie do niego prawo
ale moim zdaniem podkreslam jest to moje prywatne zdanie nie mieszkajac i nie pracujac w Polsce nie masz prawa ocenicc i dyskredytowac polskich lekarzy...chyba tak nie do konca jest z nimi najgorzej skoro ci ktorzy chca wyjechac sa przyjmowani na swiecie z otwartymi rekami.....
lekarze ktorzy obecnie wyjezdzaja to tylko i wylacznie ze wzgledow ekonomicznych .....i wcale nie do konca jest tak ,ze wyjezdzaja ci najzdolniejsi czy najmadrzejsi.
Anita

#16 Kneissl race carving :)

Kneissl race carving :)

Użytkownik

• PipPip
  • 263 postów
  • Na forum od: 02.2006
47

Napisano 23 luty 2007 - 18:55

[quote name='jan koval'][quote name='zbyszek']

bo stale jest ogromna przepasc miedzy ortopedia [polska (ktora ma duze zaslugi ale nie takie jakie chcielibysmy widziec) aortopedia , zwlaszcza sportowa, w wyzej stojacych panstwach: nie pisze dlatego zeby poglebic polskie kompleksy: zal mi po prostu ludzi ktorzy sa poddawani niepotrzebnym zabiegom lub traktowanym za pomoca gipsu w sytuacji, kiedy np operacja, miimo ze jest metoda inwazyjna, zapewnia zdecydowanoe lepsze warunkip powrotu do pelnej sprawnosci.... i niestety taka sytuacja bedzie nadal, zwlaszcza w kraju z ktorego co zdolniejsi lekarze wyjezdzaja gdzie indziej, bo "gdzie indziej" moga zyc po ludzku....

taka jest sytuacja i ty tego nie zmienisz....

i oczywiscie dodam zaraz ze osobiscie znam wielu wspanialych lekarzy praktykujacych w polsce, ale sytuacja nie jest dobra........

jak tak czytam (zajrzyj np do forum w gazecie wyborczej nt artroskopii) wypowiedzi ludzi "uszkodzontych" na nartach i w jaki sposob ich leczono, to wybcz, obraz nie moze byc rozowy i optymistyczny.[/QUOTE]

Hmm, niechce sie tu wdawac w jakieś spory bo to nie pasuje do tego Forum a tym bardziej do tego Tematu.
- ale proponowałbym ci Jan abys troche przesledził historie medycyny i dowiedział się co nie co o rożnych jej dycyplinach. np. Ortopedii i med. sportowej. Jeśi nie doceniasz np. tych dyscyplin: to proponuje się zapoznać z biografiamii i wkładem naukowym takich ludzi o nazwiskach: Dega, Dziak, Koszla czy Gruca. Pozdrawiam i wróccie do pierwotnego tematu bo to co piszecie zupełnie tu nie pasuje.

Zycze szybkiego powrotu do zdrowia mniej nerwów, super szusowania i spotkania na stoku :) :D

#17 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9325 postów
3602
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 23 luty 2007 - 19:58

wlasnie HISTORIA...................
a do anity: zaznaczylem ze sa wspaniali lekarze i nie wszyscy wyjechali...... natomiast popatrz dobrze na statystyke to juz jest nieco zatrwazajace..........

#18 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9325 postów
3602
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 23 luty 2007 - 21:11

a tak wracajac do twojej sprawy, Temuddin: nie martw sie. moze nie potrzebujesz operacji

#19 temudzin

temudzin

Użytkownik

• PipPip
  • 227 postów
13
  • Kłodzko

Napisano 23 luty 2007 - 21:22

a tak wracajac do twojej sprawy, Temuddin: nie martw sie. moze nie potrzebujesz operacji

Dzieki za slowa otuchy... Spanikowalem strasznie, bylem juz u 4 lekarzy i kazdy co innego mi gada. Ostatniemu ufam najbardziej, a on powiedzial ze moze dokladniej zbadac kolano dopiero za ok. tydzien jak juz zejdzie woda, krew i plyn. Wtedy tez zobaczymy co dalej... :| mam nadzieje, ze operacja nie bedzie potrzebna, bo nie lubie jak mnie kroja :P

#20 SkI-mAn

SkI-mAn

Użytkownik

• PipPipPip
  • 355 postów
96
  • Zabrze

Napisano 23 luty 2007 - 21:34

Noo Tymudzin wszystko będzie ok! Podobny przypadek miałem 10 lat temu, krwiaki, sączek, nerka, spuścili do niej cały syf.. A potem gips, rechablilitacja i jak do tej pory jest ok!:D
Będziesz śmigał nie martw się!
Powodzenia!