Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Bus 9 osobowy, pakowność

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 xPolski

xPolski

Nowy użytkownik

• 22 postów
  • Na forum od: 12.2014
3
  • Umiejętności: 6
  • Pomorskie

Napisano 24 listopad 2015 - 14:24

Witam.

W kwietniu jedziemy na wyjazd do Francji i wyszła opcja wynajęcie busa 9 osobowego.

Jest nas akurat 9 osób i moje pytanie, jak wygląda pakowność takiego busa.

Czy jest szansa zapakować się w tyle osób do takiego busa, każdy będzie miał sprzęt (6 zestawów SNB i 3 SKI) + każdy jedna walizka.

Bus, który wynajmiemy to prawdopodobnie Renault Ford Transit Custom (Long).

Pozdrawiam.

#2 lski@interia.pl

lski@interia.pl

Użytkownik

• PipPipPip
  • 307 postów
  • Na forum od: 03.2014
192
  • Umiejętności: 1
  • Gorlice-okolice Krynicy

Napisano 24 listopad 2015 - 14:36

Witam.

W kwietniu jedziemy na wyjazd do Francji i wyszła opcja wynajęcie busa 9 osobowego.

Jest nas akurat 9 osób i moje pytanie, jak wygląda pakowność takiego busa.

Czy jest szansa zapakować się w tyle osób do takiego busa, każdy będzie miał sprzęt (6 zestawów SNB i 3 SKI) + każdy jedna walizka.

Bus, który wynajmiemy to prawdopodobnie Renault Transit Custom (Long).

Pozdrawiam.

Miałes na myśli pewnie Forda...Jeśli nie bierzecie2  boxów na dach,może być krucho,ja na Waszym miejscy wynająłbym o oczko większe auto,a też z DMC 3,5 t-np.jeśli Renault to Master,VW-Crafter czy Mercedes Sprinter.

• xPolski podziękował za tę wiadomość

#3 xPolski

xPolski

Nowy użytkownik

• 22 postów
  • Na forum od: 12.2014
3
  • Umiejętności: 6
  • Pomorskie

Napisano 24 listopad 2015 - 14:43

Miałes na myśli pewnie Forda...Jeśli nie bierzecie2  boxów na dach,może być krucho,ja na Waszym miejscy wynająłbym o oczko większe auto,a też z DMC 3,5 t-np.jeśli Renault to Master,VW-Crafter czy Mercedes Sprinter.

Tak chodziło o Forda już poprawiłem, dzięki za odpowiedź poszukam czegoś większego wtedy.

#4 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3383 postów
  • Na forum od: 01.2008
1937
  • Umiejętności: 1
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 24 listopad 2015 - 15:37

Tak chodziło o Forda już poprawiłem, dzięki za odpowiedź poszukam czegoś większego wtedy.

Jeśli byłoby to Reault Trafic/Opel Vivaro (to samo) w wersji Long - to mieścicie się bez problemu w środku ze wszystkim - w kufrze.

Widzę, że planujecie 1 komplet sprzętu na osobę - to będzie jeszcze miejsce na prowiant itp. - nie licząc oczywistego bagażu, bez problemu.

Generalnie trzeba umieć układać - ja wożę zawsze kilka par nart, inni często też po 2 pary - i jak się umie - to się da :)
Zazwyczaj jeżdżę na krótsze wyjazdy - ale tygodniówki też się zdarzały, wtedy bagażu więcej - ale i tak dało się upchnąć :)
Jest jeszcze opcja pt. box ale nigdy nie rozważałem, nie byłem nawet blisko rozważań :)

Inne auta w tej klasie są mniejsze - tak z obserwacji - Transita ma Wiesio - to możecie podpytać :)

• xPolski podziękował za tę wiadomość

#5 camperbus

camperbus

Nowy użytkownik

• Pip
  • 32 postów
  • Na forum od: 03.2010
3

Napisano 11 grudzień 2015 - 18:07

Jeśli byłoby to Reault Trafic/Opel Vivaro (to samo) w wersji Long - to mieścicie się bez problemu w środku ze wszystkim - w kufrze.

Widzę, że planujecie 1 komplet sprzętu na osobę - to będzie jeszcze miejsce na prowiant itp. - nie licząc oczywistego bagażu, bez problemu.

Generalnie trzeba umieć układać - ja wożę zawsze kilka par nart, inni często też po 2 pary - i jak się umie - to się da :)
Zazwyczaj jeżdżę na krótsze wyjazdy - ale tygodniówki też się zdarzały, wtedy bagażu więcej - ale i tak dało się upchnąć :)
Jest jeszcze opcja pt. box ale nigdy nie rozważałem, nie byłem nawet blisko rozważań :)

Inne auta w tej klasie są mniejsze - tak z obserwacji - Transita ma Wiesio - to możecie podpytać :)

1 stycznia będe sie pakował na wyjazd i mamy zarówno trafica i transita wersje 2015 w longu, Więc będę miał porównanie

#6 arfi

arfi

Użytkownik

• PipPipPip
  • 351 postów
  • Na forum od: 12.2007
164
  • Umiejętności: 7
  • Pruszków

Napisano 11 grudzień 2015 - 21:44

'Nasz' bus po załadunku wygląda jak na zdjęciu. Zwykle jeździmy w 8 osób, jedynie dla wygody tych z przodu. 9. osoba dorzuciłaby jedynie 1-2 pary nart i jakąś torbę, może dwie. Dacie radę.

2014-11-24 14.09.36.jpg

pozdrawiam, arfi vel senior ;)
Otwarcie sezonu 2012/2013

Łamanie RTM ;)

#7 wiesio

wiesio

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1142 postów
  • Na forum od: 07.2009
361
  • Umiejętności: 5
  • W-wa

Napisano 11 grudzień 2015 - 23:40

'Nasz' bus po załadunku wygląda jak na zdjęciu. Zwykle jeździmy w 8 osób, jedynie dla wygody tych z przodu. 9. osoba dorzuciłaby jedynie 1-2 pary nart i jakąś torbę, może dwie. Dacie radę.

attachicon.gif2014-11-24 14.09.36.jpg

Arfi. Zapomniałeś pokazać ile bagaży jest w środku

a kiedy brakuje śniegu: http://www.youtube.c.../trikuba/videos

#8 Tedii

Tedii

Nowy użytkownik

• Pip
  • 73 postów
  • Na forum od: 12.2009
32
  • Katowice

Napisano 14 luty 2016 - 10:23

Renault Traffic Long i 8 osób było bez problemu.Bez boxu na dachu. Wygoda nieporównywalna z osobówką, szczególnie dla kierowcy.
  • gajowy01 podziękował za tę wiadomość