Skocz do zawartości

Witaj na SkiForum.pl

Logowanie » 

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum. Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach.

Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji, co umożliwi Ci pisanie wiadomości, prywatną korespondencję z innymi użytkownikami forum, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych ułatwień w korzystaniu z forum.

Zdjęcie
- - - - -

Rossignol Radical 8S Czy Fischer RC4 Race SC ???

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Który model z sezonu 2006/2007 wybrać ? (13 użytkowników oddało głos)

Który model z sezonu 2006/2007 wybrać ?

1. ROSSIGNOL RADICAL 8S (165 cm) (3 głosów [23.08%] - Zobacz)

Procent z głosów: 23.08%

2. FISCHER RC4 RACE SC (165 cm) (10 głosów [76.92%] - Zobacz)

Procent z głosów: 76.92%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 III

III

Nowy użytkownik

• 9 postów
  • Na forum od: 02.2007
0

Napisano 21 luty 2007 - 13:44

Witam.

Pytanie w temacie - dotyczy modeli o dlugosci 165 cm z sezonu 2006/2007. Jeżdżę dobrze (moja waga 100 kg, wzrost 185 cm)

Proszę o porady (lubie dosyc szybką jazdę) - naprawde nie wiem co wybrac bo obie propozycje są bardzo interesujace.... :mad:

Dzięki,
pzdr,

#2 EFIX

EFIX

Użytkownik

• PipPipPip
  • 335 postów
  • Na forum od: 03.2006
174
  • Kraków

Napisano 21 luty 2007 - 15:14

Proponuje tylko fishery tre zielono czarno zolte z POPRZEDNOIEGO sezonu. Tez obecnego maja przy wiazaniach gumki ktore sa jakims totalnym nieporozumieniem. Poza tym slyszalem pare opinii ze sa zdec ydowanie gorsze niz te sprzed roku.
A 8S... to dla poczatkujacych sa dobre.. ale dla zaawansowanych wypadalo by juz 9S...
Pozdrawiam K.
[FONT="Garamond"][COLOR="DarkRed"]Dragonisch lustige Sache...:D [/COLOR][/FONT]

#3 temudzin

temudzin

Użytkownik

• PipPip
  • 227 postów
  • Na forum od: 11.2006
13
  • Umiejętności: 1
  • Kłodzko

Napisano 21 luty 2007 - 15:18

Przy takich parametrach slalomki z 'drugiej' polki nie wiem czy beda dobrym rozwiazaniem. Jeszcze zalezy jak oceniasz swoja jazde w skali do 10? :o
Fischer RC4 WC SL + Salomon Course SF120 Czego chciec wiecej? :P

#4 mirekn

mirekn

Konto usunięte

• PipPipPipPipPipPip
  • 4190 postów
  • Na forum od: 01.2007
1157

Napisano 21 luty 2007 - 15:22

A 8S... to dla poczatkujacych sa dobre..

Ta .. Tylko nie polecaj ich początkującym. Jeździłeś na 8S-ach ,że masz takie zdanie o nich ?

Witam.
Pytanie w temacie - dotyczy modeli o dlugosci 165 cm z sezonu 2006/2007. Jeżdżę dobrze (moja waga 100 kg, wzrost 185 cm)
Proszę o porady (lubie dosyc szybką jazdę) - pzdr,

Lubisz szybką jazdę a wytypowałeś dwie slalomki z drugiej półki :confused:
Czegoś tu nie rozumię jeździsz na krawędziach ?
mirek

#5 interski

interski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 695 postów
150
  • lublin

Napisano 21 luty 2007 - 15:27

A dla mnie te narty są praktycznie takie same jeśli chodzi o właściwości jezdne...wybrałbym te które bardziej się spodobają (design) :)
Efix ,pomyśl zanim cokolwiek doradzisz a najlepiej jak będzie to poparte praktyką ...
Pozdrawiam Interski :)
www.interski.pl

#6 mirekn

mirekn

Konto usunięte

• PipPipPipPipPipPip
  • 4190 postów
1157

Napisano 21 luty 2007 - 15:32

Tylko czy one będą dobre do szybkiej jazdy na zaawansowanym poziomie :)
Nie lubię pisać w takich tematach bo pytający nie określił umiejętności (dokładnie) a preferencje szybka jazda i 2-gi sort slalomek to tak średnio :)
Pozdrawiam
mirek

#7 interski

interski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 695 postów
150
  • lublin

Napisano 21 luty 2007 - 15:42

Tylko czy one będą dobre do szybkiej jazdy na zaawansowanym poziomie :)
Nie lubię pisać w takich tematach bo pytający nie określił umiejętności (dokładnie) a preferencje szybka jazda i 2-gi sort slalomek to tak średnio :)
Pozdrawiam

Standardowa odpowiedz-jeżdzę dobrze! Jednak jak w gre wchodzi określenie -"lubię szybką jazdę"- to zazwyczaj jest to "prawie"dobra jazda a jak wiadomo "prawie"robi wielką różnicę...:)
Może Mireczku zaraz pytający określi się jaśniej ...
www.interski.pl

#8 III

III

Nowy użytkownik

• 9 postów
0

Napisano 21 luty 2007 - 15:43

Dla uściślenia: pisząc, że jeżdżę dobrze i szybko miałem na myśli oczywiście jazdę amatorską. Średniorocznie spędzam ok. 3 tygodnie na nartach. Nie jestem zawodnikiem ani nie uważam się za eksperta, nie chcę też nart Worldcupowych z najwyższej półki bo z pewnością nie wykorzystam w pełni ich mozliwości. Chodzi mi tylko o opinie znawców tematu, którzy wiedzą co mówią - CO WYBRAĆ ??

:rolleyes:

Pozdrawiam,

#9 interski

interski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 695 postów
150
  • lublin

Napisano 21 luty 2007 - 15:46

Dla uściślenia: pisząc, że jeżdżę dobrze i szybko miałem na myśli oczywiście jazdę amatorską. Średniorocznie spędzam ok. 3 tygodnie na nartach. Nie jestem zawodnikiem ani nie uważam się za eksperta, nie chcę też nart Worldcupowych z najwyższej półki bo z pewnością nie wykorzystam w pełni ich mozliwości. Chodzi mi tylko o opinie znawców tematu, którzy wiedzą co mówią - CO WYBRAĆ ??

:rolleyes:

Pozdrawiam,

Każdy z nas jest amatorem ,z tą różnicą w stosunku do innych że troszkę częściej spędzają czas na nartach.Określ swój poziom jazdy wg forumowej skali a będzie nam łatwiej znalezć coś dla Ciebie...
www.interski.pl

#10 III

III

Nowy użytkownik

• 9 postów
0

Napisano 21 luty 2007 - 15:57

A więc według forumowej skali określam swoje umiejętności na "7". Zaznaczam, że wybór dotyczy tylko jednego z podanych przeze mnie modeli, gdyż właśnie takowe niedawno zakupiłem. Oczywiście wasze opinie pomogą mi również podjąć decyzje, których nart sie pozbyć....

:confused:

#11 interski

interski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 695 postów
150
  • lublin

Napisano 21 luty 2007 - 16:02

A więc według forumowej skali określam swoje umiejętności na "7". Zaznaczam, że wybór dotyczy tylko jednego z podanych przeze mnie modeli, gdyż właśnie takowe niedawno zakupiłem. Oczywiście wasze opinie pomogą mi również podjąć decyzje, których nart sie pozbyć....

:confused:

Bardzo ciekawe rozwiązanie :) najpierw zakup potem opinia i sprzedaż.
www.interski.pl

#12 mirekn

mirekn

Konto usunięte

• PipPipPipPipPipPip
  • 4190 postów
1157

Napisano 21 luty 2007 - 16:03

A jeżdzisz na krawędziach ? A zresztą czy to ważne już kupiłeś :)
To co kupiłeś to narty Slalomowe przeznaczone na ubite idealnie przygotowane stoki do dynamicznej jazdy krótkim skrętem na tyczkach/bojach lub bez :). Takie stoki i łuki o promieniu 12/13 m to ich żywioł. Oczywiście można na nich jeździć "prawie wszystko" tylko pytanie po co.
mirek

#13 Buncol555

Buncol555

Użytkownik

• PipPip
  • 119 postów
12
  • Umiejętności: 7
  • Warszawa

Napisano 21 luty 2007 - 16:53

Nie rozumiem Cie, nie możesz jeździć na nartach, które kupiłeś?
śnieg?

#14 III

III

Nowy użytkownik

• 9 postów
0

Napisano 21 luty 2007 - 17:17

Nie rozumiem Cie, nie możesz jeździć na nartach, które kupiłeś?

Mogę jeździć, ale po co mam po 1 czy 2 dniach testowania pozbywać się sprzętu już jako uzywanego za marne grosze...?? Dlatego proszę o porady narciarzy znających się na rzeczy: FISCHER czy ROSSIGNOL ?

I tyle!

#15 kajuJ

kajuJ

Użytkownik

• PipPipPip
  • 461 postów
  • Na forum od: 10.2006
99
  • Umiejętności: 2
  • Wielkopolska-Wągrowiec

Napisano 21 luty 2007 - 18:01

ale jak kupiłeś to i tak straciłeś -i jeszcze jedno popatrz na zawodników i nie tylko wszyscy najlepsi nie używają tych samych nart ja bym wybrał Fischery a Tobie może będą bardziej leżały te drugie Pozdrawiam

#16 chemik

chemik

Instruktor SkiForum.pl

• 4177 postów
  • Na forum od: 01.2006
671
  • Wrocław

Napisano 21 luty 2007 - 20:35

Proponuje tylko fishery tre zielono czarno zolte z POPRZEDNOIEGO sezonu. Tez obecnego maja przy wiazaniach gumki ktore sa jakims totalnym nieporozumieniem.

Czerwone gumki sa w systemie FlowFlex, a tego fischer nie stosuje w Race SC, tylko w WC SC... Mam wspomniane "totalne nieporozumienie" i nie podzielam twojej opinii...

Kolego III... Z twoimi parametrami bralbym dlugosc 170cm... Oczywiscie fischery, gdyz ona sa tansze od rossignolow, natomiast parametrami im nie ustepuja...
  • III podziękował za tę wiadomość
[FONT="Arial"][COLOR="Blue"]Jazda na nartach to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu...[/COLOR][/FONT]

#17 III

III

Nowy użytkownik

• 9 postów
0

Napisano 22 luty 2007 - 14:54

Rossignole sprawiaja wrazenie bardziej agresywnych... Czy mozliwe, że Fischery będą bardziej stabilne na trochę gorzej przygotowanych trasach?

#18 chemik

chemik

Instruktor SkiForum.pl

• 4177 postów
  • Na forum od: 01.2006
671
  • Wrocław

Napisano 22 luty 2007 - 17:18

Roznicy miedzy oboma modelami raczej nie poczujesz... Co najwyzej fischery beda bardziej sztywne, a przez to stabilniejsze w wycinaniu lukow...
[FONT="Arial"][COLOR="Blue"]Jazda na nartach to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu...[/COLOR][/FONT]

#19 qaz

qaz

Instruktor SkiForum.pl

• 4176 postów
  • Na forum od: 02.2006
712
  • Konstantynów Łódzki

Napisano 22 luty 2007 - 17:40

Obie narty są świetne ale mając wybór wybrał bym Rossi:)
  • III podziękował za tę wiadomość

moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia.. .. ;)
Darek

#20 tatuzo

tatuzo

Użytkownik

• PipPip
  • 126 postów
17
  • Zduńska Wola/Warszawa

Napisano 25 luty 2007 - 00:02

A ja osobiście brałbym Fischery bo są zdecydowanie tańsze. Co prawda nie jeździłem na żadnej z nart:o ale z czystej teorii wydaje się, że niczym się nie różnią. Więc stawiam na Fischery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych