Skocz do zawartości

Narciarski zegar(dot. smigu)


fredowski

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro zabroniono, będę pamiętał, żeby tego nigdy nie robić... ;)

 

Ale tak na poważnie, to na stromym, OK, jest kłopot, ale na wypłaszczeniach w trawersie śmigiem, byle nie hamującym, można jechać do woli. A jak jeszcze trasa ma ukośny profil, to łohoho.

Cześć

To nie jest śmig tylko girlandy. To są podstawy Panowie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy to wyklucza śmig jako element girlandów? Zakładając terminologiczną konieczność przecinania linii spadku stoku, tak. Ale co z ukształtowaniem, w którym dana trasa ma kilka linii spadku stoku lub nachylenie w poprzek trasy jest w danym miejscu większe niż wzdłuż trasy, w efekcie czego trawersując po trasie jedzie się wzdłuż linii spadku stoku? To chyba zbyt kurczowe trzymanie się pojęć. Wyprzedzając zarzuty: tak, teoretyzuję, tak, jest to wymyślanie sytuacji do spełnienia parametrów. Ale te parametry bardzo łatwo spełnić, choćby na moich pobliskich Słotwinach i Azotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to wyklucza śmig jako element girlandów? Zakładając terminologiczną konieczność przecinania linii spadku stoku, tak. Ale co z ukształtowaniem, w którym dana trasa ma kilka linii spadku stoku lub nachylenie w poprzek trasy jest w danym miejscu większe niż wzdłuż trasy, w efekcie czego trawersując po trasie jedzie się wzdłuż linii spadku stoku? To chyba zbyt kurczowe trzymanie się pojęć. Wyprzedzając zarzuty: tak, teoretyzuję, tak, jest to wymyślanie sytuacji do spełnienia parametrów. Ale te parametry bardzo łatwo spełnić, choćby na moich pobliskich Słotwinach i Azotach.

Cześć

Za trasę mająca kilka linii spadku stoku oraz trasę gdzie nachylenie w poprzek jest większe niż wzdłuż masz u mnie dobre piwko przy najbliższym spotkaniu.

Masz rację, w ogóle nie trzymajmy sie pojęć - twórzmy własne, stać nas.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie chodzi o tworzenie nowych pojęć, lecz o nieco swobodniejsze przechodzenie między nimi. Tak jak tutaj, Ty mówisz girlandy, a ja kwestionuję i pytam, czy zawsze będą to girlandy. Wiem, że może to być pewnego rodzaju fabrykowanie rzeczywistości, na które wiele osób jest uczulonych, ale co zrobić, taki pacjent. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie Was czytam, Panowie, i myślę, że to wszystko strasznie trudne dla takiego inwalidy jak ja :)

 

Dlatego wrzucę filmik z serii, którą lubię oglądać w lecie jak mi się za nartami zatęskni. Nie pada w nim słowo "śmig", ale zastanawiam się, czy filmik przypadkiem nie jest właśnie o tym magicznym śmigu, o którym tak żywo dyskutujecie?...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie Was czytam, Panowie, i myślę, że to wszystko strasznie trudne dla takiego inwalidy jak ja :)

 

Dlatego wrzucę filmik z serii, którą lubię oglądać w lecie jak mi się za nartami zatęskni. Nie pada w nim słowo "śmig", ale zastanawiam się, czy filmik przypadkiem nie jest właśnie o tym magicznym śmigu, o którym tak żywo dyskutujecie?...

 

Nie to nie jest śmig  :ph34r:  :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie Was czytam, Panowie, i myślę, że to wszystko strasznie trudne dla takiego inwalidy jak ja :)

 

Dlatego wrzucę filmik z serii, którą lubię oglądać w lecie jak mi się za nartami zatęskni. Nie pada w nim słowo "śmig", ale zastanawiam się, czy filmik przypadkiem nie jest właśnie o tym magicznym śmigu, o którym tak żywo dyskutujecie?

Uwielbiam jezdzić w ten sposób. Wymagane w tym "sposobie" jazdy jest "NW". Oczywiście potrzebny do tego jest odpowiedni spadek stoku czerwony/czarny co najmniej . W tym "stylu" jakby to nie nazwać jest pełna kontrola jazdy na stromym. Jeżeli ktoś chciałby wybierać się na jazdy poza trasowe zbliżone do ekstremalnych i nie "pojmie" tej "techniki" to niechaj raczej pozostanie na trasach. Na trasach odpowiednio nachylonych jeżdżenie tą "techniką" jest mega zabawą. Moje ulubione stoki do tego rodzaju jazdy to "5" na Jaworzynie, zjazd do Kotła Gąsienicowego na Kasprowym, "1" i "2" FIS w Białce no i oczywiście "7" z Lomnickego sedla, "Ściana" na Szrenicy itp. na całym naszym pięknym globie. Zachęcam po poćwiczenia. 

P.s. Pamiętajcie o jezdzie na "zewnętrznej narcie" czyli inaczej "dolnej" przy inicjacji tego skrętu (taka moja teoria z kategorii ..nie siłom a głowom).

 

Pozdrawiam Wszystkich Wyczekujących Kazimierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie Was czytam, Panowie, i myślę, że to wszystko strasznie trudne dla takiego inwalidy jak ja :)

 

Dlatego wrzucę filmik z serii, którą lubię oglądać w lecie jak mi się za nartami zatęskni. Nie pada w nim słowo "śmig", ale zastanawiam się, czy filmik przypadkiem nie jest właśnie o tym magicznym śmigu, o którym tak żywo dyskutujecie?...

 

powsciagnalem moje ADHD i ogladnalem ten film - przelknalem brit accent tez

 

1/ facet  jezdzi w miare dobrze ale ....pieprzy za duzo

2/ czemu "jazda na stromym" jest pokazana na  takim sobie spadku a nie na  stromym?

3/ facet nawet kije ma za krotkie

4/ nie wiem, czym ta jazda pokazana na filmie ma byc jakas specjalna odmiana "nur fur steeps"?

 

nastepny odcinek to off piste - najwieksza jego zaleta to to, ze jest ...krotki...........

 

PS ogolnie - jedna z wielu produkcji  dostepna w net

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie Was czytam, Panowie, i myślę, że to wszystko strasznie trudne dla takiego inwalidy jak ja :)

 

Dlatego wrzucę filmik z serii, którą lubię oglądać w lecie jak mi się za nartami zatęskni. Nie pada w nim słowo "śmig", ale zastanawiam się, czy filmik przypadkiem nie jest właśnie o tym magicznym śmigu, o którym tak żywo dyskutujecie?...

 

Witam

 

 To jest teraz coś dla nas. Wpływ czasu jest nieubłagany. Dla mnie i żony. Głównie chodzi o takie stoki i taki śnieg. Ambicje mamy ciągle jednak większe, jeśli chodzi o jazdę. Brakuje mi ciągle demonstracji, choćby na takim stoku jak ten(nachylenie), ale na wyślizganej  do"lodu" przez parapety szlaji. Z takimi problemami musimy się czasami zmagać, choćby na Mosornym Groniu pod królową Beskidów Babią Górą. To jest ciągle ten sam problem. Wszelkie demonstracje mają jakiś dziwnie fajny śnieg. Który jest tylko przez pierwsze pół godziny od otwarcia stoków(u nas).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powsciagnalem moje ADHD i ogladnalem ten film - przelknalem brit accent tez

 

1/ facet  jezdzi w miare dobrze ale ....pieprzy za duzo

2/ czemu "jazda na stromym" jest pokazana na  takim sobie spadku a nie na  stromym?

3/ facet nawet kije ma za krotkie

4/ nie wiem, czym ta jazda pokazana na filmie ma byc jakas specjalna odmiana "nur fur steeps"?

 

nastepny odcinek to off piste - najwieksza jego zaleta to to, ze jest ...krotki...........

 

PS ogolnie - jedna z wielu produkcji  dostepna w net

 

 

 

Ok. Że tak się wyrażę. Czekamy w takim razie na "prawidłowy " pokaz nauki jazdy przez Jana Kovala. Oczywiście bez zbędnego "pieprzenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Że tak się wyrażę. Czekamy w takim razie na "prawidłowy " pokaz nauki jazdy przez Jana Kovala. Oczywiście bez zbędnego "pieprzenia".

jakmoze zauwazyles nie mam ambicji instruktorsko/nauczycielskich

przylec tutaj, razem pojezdzimy bez zbednych slow (pieprzenia) - zapewniam  nocleg na moj koszt - Ty placisz za bilet swoj i dojazd

pojezdzimy smig, rzeczywiscie stromy teren i off-piste wglebokim sniegu  - po co strzepic jezyk....

 

do DK - ile Twoa zona ma lat? wyglada "bojowo" natomiast powinna sobie przypomniec, ze jest fragment ekwipunku , ktory nazywa sie...kije :) :)

 

Hammer - dla mnie brytyjski akcent na sniegu jest podejrzany, chociaz osobiscie poznajem jednego faceta z WlkB, ktory dobrze jezdzil - mial tez troche szczescia, bo wyciagnalem go z Back Country w JH - zupelnie zgubil orientacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Że tak się wyrażę. Czekamy w takim razie na "prawidłowy " pokaz nauki jazdy przez Jana Kovala. Oczywiście bez zbędnego "pieprzenia".

Bo to jest film dla "sztruksowych fizelancików". Jak sobie poradzić na w miarę stromym, płaskim i dobrze przygotowanym stoku bo w końcu tylko taliowanie się liczy  ;)  ;)  ;). Facet bardzo ładnie jedzie i to nie ulega wątpliwości ale czy to wystarczy na stromym, bardzie twardym stoku???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja stąd idę - mykac tak jak ten misiek z brytyjskim akcentem nie będę pewnie nigdy, więc pewnie śmigu tym bardziej nawet nie powącham :D Ważne, że śnieg w Zakopanem juz spadł. I że nie poznam (w sensie z twarzy) nikogo z forum jak będę kaleczyć na stoku w Czarnej Górze, bo jak se pomyślę co tacy ludzie mogą powiedzieć na widok moich podrygów to mi się odechciewa... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt. jakmoze zauwazyles nie mam ambicji instruktorsko/nauczycielskich

przylec tutaj, razem pojezdzimy bez zbednych slow (pieprzenia) - zapewniam  nocleg na moj koszt - Ty placisz za bilet swoj i dojazd

pojezdzimy smig, rzeczywiscie stromy teren i off-piste wglebokim sniegu  - po co strzepic jezyk....

 

 

 

 

 

 

Dzięki za zaproszenie. Przykro mi bardzo ale muszę "dojść" do siebie po marcowej wymianie lewego bioderka. Poza tym etap głębokiego śniegu i jazdy poza trasowej skończyłem jakieś 20 lat temu na Hintertuxie. Miałem stamtąd darmowy przelot helikopterem do pobliskiego szpitala ze zwichniętym lewym biodrem czego skutkiem była niestety marcowa operacja. Teraz mnie podobnie jak i Dziadkowi Kuby pozostało jeżdżenia  takie jak na omawianym filmiku lub narciarstwo trekkingowe. Natomiast Tobie życzę pięknych, bajecznych zjazdów w głębokim śniegu oczywiście bezawaryjnych. Kiedyś także byłem młodym fascynatem jazdy off-piste ale to już było i nie wróci.......itd. cytując słowa piosenki.

 

Pozdrawia Cię Kazimierz {długoletni narciarz po przejściach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakmoze zauwazyles nie mam ambicji instruktorsko/nauczycielskich

przylec tutaj, razem pojezdzimy bez zbednych slow (pieprzenia) - zapewniam  nocleg na moj koszt - Ty placisz za bilet swoj i dojazd

pojezdzimy smig, rzeczywiscie stromy teren i off-piste wglebokim sniegu  - po co strzepic jezyk....

 

do DK - ile Twoa zona ma lat? wyglada "bojowo" natomiast powinna sobie przypomniec, ze jest fragment ekwipunku , ktory nazywa sie...kije :) :)

 

Hammer - dla mnie brytyjski akcent na sniegu jest podejrzany, chociaz osobiscie poznajem jednego faceta z WlkB, ktory dobrze jezdzil - mial tez troche szczescia, bo wyciagnalem go z Back Country w JH - zupelnie zgubil orientacje

Witam

 

Nie chcę eksploatować mojej Damy, ale dla uściślenia na forum co to jest śmig...Jeszcze jeden film z przed dziesięciu prawie lat. Stok jest dość stromy i znany wielu osobom na forum.

Co do kijów... Faktycznie mało nimi pracuje. Może za bardzo z boku i za mało z przodu. Ale jakoś nie było widać potrzeby i mnie jako personalnemu instruktorowi to umknęło. Lata to nasza słodka tajemnica, ale dla niektórych młodszych znacznie forumowiczów mogła być babcią.

 

Pozdrawiam

Załączone pliki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak se pomyślę co tacy ludzie mogą powiedzieć na widok moich podrygów to mi się odechciewa... ;)

Dołączenie do forum powinno być powiązane z nagraniem krótkiego filmiku z deklaracją, „nazywam się... i nie umiem jeździć na nartach”. Ja już wim, że nie umim. I życie jest łatwiejsze. ;) ;) ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja stąd idę - mykac tak jak ten misiek z brytyjskim akcentem nie będę pewnie nigdy, więc pewnie śmigu tym bardziej nawet nie powącham :D Ważne, że śnieg w Zakopanem juz spadł. I że nie poznam (w sensie z twarzy) nikogo z forum jak będę kaleczyć na stoku w Czarnej Górze, bo jak se pomyślę co tacy ludzie mogą powiedzieć na widok moich podrygów to mi się odechciewa... ;)

Witam

 

Z Czarnej Góry jest przepiękny widok na Tatry. Nie sądzę, by sama jazda na nartach była  taka ważna, jeśli jest tylko bezpieczna.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

cyt. jakmoze zauwazyles nie mam ambicji instruktorsko/nauczycielskich

przylec tutaj, razem pojezdzimy bez zbednych slow (pieprzenia) - zapewniam  nocleg na moj koszt - Ty placisz za bilet swoj i dojazd

pojezdzimy smig, rzeczywiscie stromy teren i off-piste wglebokim sniegu  - po co strzepic jezyk....

 

 

 

 

 

 

Dzięki za zaproszenie. Przykro mi bardzo ale muszę "dojść" do siebie po marcowej wymianie lewego bioderka. Poza tym etap głębokiego śniegu i jazdy poza trasowej skończyłem jakieś 20 lat temu na Hintertuxie. Miałem stamtąd darmowy przelot helikopterem do pobliskiego szpitala ze zwichniętym lewym biodrem czego skutkiem była niestety marcowa operacja. Teraz mnie podobnie jak i Dziadkowi Kuby pozostało jeżdżenia  takie jak na omawianym filmiku lub narciarstwo trekkingowe. Natomiast Tobie życzę pięknych, bajecznych zjazdów w głębokim śniegu oczywiście bezawaryjnych. Kiedyś także byłem młodym fascynatem jazdy off-piste ale to już było i nie wróci.......itd. cytując słowa piosenki.

 

Pozdrawia Cię Kazimierz {długoletni narciarz po przejściach).

 

A mi sie heli kojarzy wylacznie z praca (w ramach mojego treningu mielismy tez to) oraz przyejmnoscia - mam nadzieje uniknac darmowego przejazdu

Moge strzelac - prawdopodobnie AVN glowy k udowej po zwichnieciu......

na szczescie , obecne total hip sa przyjazne narciarzom!!!!!!!

Tez zycze wielu zjazdow!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy, ktorzy jezdzili na nartach w latach 70-tych, 80-tych swiadomie po 40 dni w roku umieja jezdzic smigiem. To byla podstawowa technika nsrciatska. Krystianie oporowe w 80% narta gorna, reszta to nozycowe, przyspieszajace, gigantowe stanowily reszte. Jazda po muldsch przy ca. 2 m nartach byla trudna. Jezeli ktos mieszkal w Poznaniu, Lodzi i na polnoc a narciarstwa nie trenowal to smigu nie umie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...