Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

[ANKIETA] Czy ubezpieczacie się jadąc na stok?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 atk

atk

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 10.2014
0

Napisano 03 listopad 2015 - 15:04

Drodzy Koledzy,
chciałbym zdobyć wasze zdanie na temat ubezpieczania się jadąc na wyjazd narciarski. Jeśli możecie - wypełnijcie ankietę (link poniżej, zajmuje ok. 1,5 minuty), wyniki postaram się zamieścić w tym temacie.

Zachęcam również do dyskusji na powyższy temat - przede wszystkim czy według was warto ubezpieczać się jadąc na narty w Polsce? Czy miał ktoś nieprzyjemną sytuację z powodu braku takiego ubezpieczenia w Polsce?

Ostatnie pytanie w ankiecie dotyczy również właściwego produktu tj. zimowych terminali dotykowych umożliwiających zakupienie ubezpieczenia będąc już bezpośrednio na stoku. Z chęcią wysłucham opinii o w/w pomyśle.

Jeżeli temat został umieszczony w złym dziale - z góry przepraszam, ten wydawał mi się najbardziej prawidłowy.

Pozdrawiam serdecznie!

#2 hsk

hsk

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 359 postów
  • Na forum od: 11.2010
514
  • Umiejętności: 1

Napisano 03 listopad 2015 - 16:17

Drodzy Koledzy,
chciałbym zdobyć wasze zdanie na temat ubezpieczania się jadąc na wyjazd narciarski. Jeśli możecie - wypełnijcie ankietę (link poniżej, zajmuje ok. 1,5 minuty), wyniki postaram się zamieścić w tym temacie.

Zachęcam również do dyskusji na powyższy temat - przede wszystkim czy według was warto ubezpieczać się jadąc na narty w Polsce? Czy miał ktoś nieprzyjemną sytuację z powodu braku takiego ubezpieczenia w Polsce?

Ostatnie pytanie w ankiecie dotyczy również właściwego produktu tj. zimowych terminali dotykowych umożliwiających zakupienie ubezpieczenia będąc już bezpośrednio na stoku. Z chęcią wysłucham opinii o w/w pomyśle.

Jeżeli temat został umieszczony w złym dziale - z góry przepraszam, ten wydawał mi się najbardziej prawidłowy.

Pozdrawiam serdecznie!

Pierwszy ! Pierwszy ??:D

Po swoim dzwonie nie wyobrazam sobie wyjscia na biale BEZ ubezpieczenia, mimo iz wtedy je posiadalem (grupowe - jest watek na forum) istotne jest gdzie je posiadamy, a niekoniecznie za ile i jego zakres jesli TU bedzie ci wykluczac kazde roszczenie.

W Twojej ankiecie pytasz, ile jestesmy zgodni wydac na ubezpieczenie, proponujesz przedzial od 1zl do 20zl (krok 1pln) za dzien.

Chyba najlepsze ubezpieczenie jaki znam (bo DZIALA) to ADAC i/lub ÖAV gdzie przeliczajac na 1 dzien to stawka wynosi ca. 0,80zl.... nic nie sugeruje ;)

• bakkz podziękował za tę wiadomość

don´t be afraid to fail, be afraid not to try!

#3 atk

atk

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 10.2014
0

Napisano 03 listopad 2015 - 16:32

Pierwszy ! Pierwszy ?? :D

Po swoim dzwonie nie wyobrazam sobie wyjscia na biale BEZ ubezpieczenia, mimo iz wtedy je posiadalem (grupowe - jest watek na forum) istotne jest gdzie je posiadamy, a niekoniecznie za ile i jego zakres jesli TU bedzie ci wykluczac kazde roszczenie.

W Twojej ankiecie pytasz, ile jestesmy zgodni wydac na ubezpieczenie, proponujesz przedzial od 1zl do 20zl (krok 1pln) za dzien.

Chyba najlepsze ubezpieczenie jaki znam (bo DZIALA) to ADAC i/lub ÖAV gdzie przeliczajac na 1 dzien to stawka wynosi ca. 0,80zl.... nic nie sugeruje ;)

Witaj,

o ile mówimy o tym samym to ADAC jest ubezpieczeniem całorocznym - płacimy te 0,80zł/dzień przez cały rok. O ile oczywiście całoroczne ubezpieczenia są dobrym rozwiązaniem dla często podróżujących, o tyle większość narciarzy spędza na stoku maksymalnie 10 dni rocznie.

#4 hsk

hsk

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 359 postów
  • Na forum od: 11.2010
514
  • Umiejętności: 1

Napisano 03 listopad 2015 - 16:53

Witaj,

o ile mówimy o tym samym to ADAC jest ubezpieczeniem całorocznym - płacimy te 0,80zł/dzień przez cały rok. O ile oczywiście całoroczne ubezpieczenia są dobrym rozwiązaniem dla często podróżujących, o tyle większość narciarzy spędza na stoku maksymalnie 10 dni rocznie.

tak, masz racje.... ale z reguly taryfy sa skalkulowane tak, ze okres powyzej 14dni kosztuje tyle samo co 365dni :) I z tego wzgledu place raz na rok, i mam .... z glowy.

ponizej dwoch tygodnie skladki sa wyzsze , ok ale nie 20x.

Taki automat do ubezpieczenia na stoku - ciekawy pomysl na biznes, tylko czy trafiony w dobie wszech obecnego ineternetu??

Taka polise mozesz zakupic swoim smartfonem w gondoli jadac na gore. Wystarczy chocby Appka Twojego banku.

don´t be afraid to fail, be afraid not to try!

#5 /czarek/

/czarek/

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 122 postów
  • Na forum od: 12.2011
40

Napisano 03 listopad 2015 - 17:06

Odkąd zdarzyło mi się pomagać w Czechach koledze, w związku ze złamaniem obojczyka, to zawsze kupuję. Robię to przez inet, a kupuję zawsze specjalną opcję narty - góry. Nie podam towarzystwa ubezpieczeniowego, żeby nie robić reklamy. EKUZ bowiem nie wystarczy za granicą gdy w grę wchodzi transport ze stoku do szpitala.

#6 bakkz

bakkz

Jadziu

• PipPipPipPip
  • 1108 postów
  • Na forum od: 11.2014
842
  • Umiejętności: 7
  • Bielsko-Biała/ Nowy Sącz

Napisano 03 listopad 2015 - 18:55

Słabym punktem ankiety jest brak rozdziału Polska-zagranica, aby można było udzielić kompletnej odpowiedzi. Na Polskę nie kupuję dodatkowego ubezpieczenia, choć coraz częściej myślę o OC, na zagranicę ubezpieczenie kupuję zawsze. Automat do ubezpieczeń to dla mnie słaby pomysł, co innego ubezpieczenie uwzględnione w cenie karnetu.

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#7 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12954 postów
  • Na forum od: 11.2007
7868
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 03 listopad 2015 - 21:13

Słabym punktem ankiety jest brak rozdziału Polska-zagranica, aby można było udzielić kompletnej odpowiedzi. Na Polskę nie kupuję dodatkowego ubezpieczenia, choć coraz częściej myślę o OC, na zagranicę ubezpieczenie kupuję zawsze. Automat do ubezpieczeń to dla mnie słaby pomysł, co innego ubezpieczenie uwzględnione w cenie karnetu.

Cześć

Mam podobnie. Na dłuższy wyjazd wykupujemy dodatkowe ubezpieczenia. OC (całościowe) mamy wykupione dla wszystkich członków rodziny przy okazji  ubezpieczenia mieszkania - składka chyba koło 120.00 pln na rok za 4 osoby i masz spokój. Polecam skorzystanie z usług brokera - niczym sie nie przejmujesz a optymalna oferta leży na stole.

Pozdrowienia

• bakkz podziękował za tę wiadomość