Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaktus250

kaktus250

Nowy użytkownik

• 22 postów
  • Na forum od: 01.2010
0
  • Umiejętności: 5
  • Leszno

Napisano 21 październik 2015 - 21:13

Ponieważ do tej pory nie byłem w Szpindlerowym Młynie, proszę o radę w sprawie łagodnego stoku dla osoby po kontuzji. Chodzi o to, że potrzebuję dostępu do łagodnego stoku z wyciągiem krzesełkowym. Myślałem o . ośrodku Medvědín. Wg tego co na mapie, tam są trasy 13a z orczykiem i 13a+13b z krzesełkiem. Podobno są to łagodne trasy. Tu moje pytania:

1 Czy te trasy są naprawdę łagodne, dobrze utrzymane i bez muld (czasami niebieska w Czechach jest jak w Polsce czerwona)?

2 Czy parking, który jest na mapie przy dolnej stacji  Medvědína jest swobodnie dostępny ?

3 Czy jest możliwość zakwaterowania się blisko ww dolnej stacji ? Może jakaś sugestia.

4 Może polecacie coś w ośrodku Svaty Petr, co spełniałoby moje oczekiwania?

Z góry dziękuję

#2 Nartoholik.

Nartoholik.

Użytkownik

• PipPipPip
  • 371 postów
  • Na forum od: 11.2012
235
  • Umiejętności: 1
  • Rybnik

Napisano 21 październik 2015 - 21:32

Ponieważ do tej pory nie byłem w Szpindlerowym Młynie, proszę o radę w sprawie łagodnego stoku dla osoby po kontuzji. Chodzi o to, że potrzebuję dostępu do łagodnego stoku z wyciągiem krzesełkowym. Myślałem o . ośrodku Medvědín. Wg tego co na mapie, tam są trasy 13a z orczykiem i 13a+13b z krzesełkiem. Podobno są to łagodne trasy. Tu moje pytania:

1 Czy te trasy są naprawdę łagodne, dobrze utrzymane i bez muld (czasami niebieska w Czechach jest jak w Polsce czerwona)?

2 Czy parking, który jest na mapie przy dolnej stacji  Medvědína jest swobodnie dostępny ?

3 Czy jest możliwość zakwaterowania się blisko ww dolnej stacji ? Może jakaś sugestia.

Z góry dziękuję

Medvedin jest fajny, osobiście go lubię ale te trasy tak ekstramalnie płaskie nie są no i jest tylko jedne krzesło co czasami wydłuża czas oczekiwania.

Moim zdaniem lepszy dla Ciebie wariant to stoki w okolicach Hramovka/Plan tymbardziej że zrobili na ten sezon nowe krzesło. Ogólnie warto byś pojeździł sobie tu i tu. Faktycznie czarna jest tylko FIS na ktorej parę lat temu był PŚ kobiet. Ogólnie polecam ten ośrodek, chyba najlepszy w Czechach. Jeśli jesteś na więcej dni polecam także Rokytnice, Janskie Lazne i Herlikovice (z początku drogi dojazdowej do Spindla)

https://www.facebook.com/nartoholik/

Od 2008/09 Alta Badia*Arabba*Bachledova*Białka*Courchevel*Cortina d'Ampezzo*Czarna Góra*Harrachov*Herlikovice*Janske Lazne*Jasna*Jurgów*Korbielów*La Plagne*Les Arcs*Les Menuires*Łomnica*Madonna di Campiglio*Małe Ciche*Marilleva*Marmolada*Meribel*Peisey-Vallandry*Pejo*Ramzova*Rohace*Rokytnice*Sella Ronda*Soelden*Spindleruv Mlyn*Strbske Pleso*Stubai*Szczyrk*Tonale*Ustroń*Wisła*Val di Fassa*Val Gardena*Val Thorens*Velka Raca*Vratna*Zakopane*Zawoja*Zieleniec. Sezon 2017/18: HochZillertal*Ischgl*Samnaun*Soelden*Serre Chevalier*Montgenevre*Sestriere*Via Lattea*Szczyrk*Jasna*Bormio*Santa Caterina*Livigno. Sezon 2018/19 grudzień: Serfaus*Fiss*Ladis* Ischgl styczeń: Alpe d'Huez*Les Deux Alpes marzec: Tre Cime* Kronplatz* Sella Ronda

#3 kaktus250

kaktus250

Nowy użytkownik

• 22 postów
0
  • Leszno

Napisano 22 październik 2015 - 20:58

Medvedin jest fajny, osobiście go lubię ale te trasy tak ekstramalnie płaskie nie są no i jest tylko jedne krzesło co czasami wydłuża czas oczekiwania.

Moim zdaniem lepszy dla Ciebie wariant to stoki w okolicach Hramovka/Plan tymbardziej że zrobili na ten sezon nowe krzesło. Ogólnie warto byś pojeździł sobie tu i tu. Faktycznie czarna jest tylko FIS na ktorej parę lat temu był PŚ kobiet. Ogólnie polecam ten ośrodek, chyba najlepszy w Czechach. Jeśli jesteś na więcej dni polecam także Rokytnice, Janskie Lazne i Herlikovice (z początku drogi dojazdowej do Spindla)

W zeszłym roku byliśmy z żoną na Studenovie w Rokytnicach, było fajnie. Żona z chorym kolanem, zjeżdżała sobie na superrównym i płaskim stoku dla uczących się Skiareal Parez, a ja na na Studenovie. Brakowało nam jednak "krzesełka" i w tym roku chcielibyśmy połączyć łagodny stok dla żony z krzesełkiem. Horne Domky widziane z parkingu wyglądają dość stromo jak na niebieską trasę.

Które stoki masz na myśli mówiąc w okolicach Hramovka/Plan ? Z Hromowki to trasa czerwona chyba ?

#4 Nartoholik.

Nartoholik.

Użytkownik

• PipPipPip
  • 371 postów
235
  • Rybnik

Napisano 22 październik 2015 - 22:18

W zeszłym roku byliśmy z żoną na Studenovie w Rokytnicach, było fajnie. Żona z chorym kolanem, zjeżdżała sobie na superrównym i płaskim stoku dla uczących się Skiareal Parez, a ja na na Studenovie. Brakowało nam jednak "krzesełka" i w tym roku chcielibyśmy połączyć łagodny stok dla żony z krzesełkiem. Horne Domky widziane z parkingu wyglądają dość stromo jak na niebieską trasę.

Które stoki masz na myśli mówiąc w okolicach Hramovka/Plan ? Z Hromowki to trasa czerwona chyba ?

W Studenovie również byłem, ale wynudziłem się co nie miara. Niby fajny widoczek, ale stok płaski i prosty do dołu bez żadnych naturalnych zakrętów, lasu itp. Do tego orczyk rodem ze Skrzycznego.

Jak pojedziesz do Spindla bez problemu starczy Ci ta długa niebieska trasa z Planu która zawija na górną stację Hramovki aż do Svatego Petra na sam dół. Jak znam życie dasz radę i na czerwonych, ale jak radość sprawia Ci Studenov to nawet tą jedną trasą będziesz zachwycony.

Mogę Ci polecić jeszcze Janskie Lazne (nie trasa pod gondolą) tylko wszystkie inne pozostałe :) Też będziesz zadowolony.

Od 2008/09 Alta Badia*Arabba*Bachledova*Białka*Courchevel*Cortina d'Ampezzo*Czarna Góra*Harrachov*Herlikovice*Janske Lazne*Jasna*Jurgów*Korbielów*La Plagne*Les Arcs*Les Menuires*Łomnica*Madonna di Campiglio*Małe Ciche*Marilleva*Marmolada*Meribel*Peisey-Vallandry*Pejo*Ramzova*Rohace*Rokytnice*Sella Ronda*Soelden*Spindleruv Mlyn*Strbske Pleso*Stubai*Szczyrk*Tonale*Ustroń*Wisła*Val di Fassa*Val Gardena*Val Thorens*Velka Raca*Vratna*Zakopane*Zawoja*Zieleniec. Sezon 2017/18: HochZillertal*Ischgl*Samnaun*Soelden*Serre Chevalier*Montgenevre*Sestriere*Via Lattea*Szczyrk*Jasna*Bormio*Santa Caterina*Livigno. Sezon 2018/19 grudzień: Serfaus*Fiss*Ladis* Ischgl styczeń: Alpe d'Huez*Les Deux Alpes marzec: Tre Cime* Kronplatz* Sella Ronda

#5 kaktus250

kaktus250

Nowy użytkownik

• 22 postów
0
  • Leszno

Napisano 26 październik 2015 - 22:18

W Studenovie również byłem, ale wynudziłem się co nie miara. Niby fajny widoczek, ale stok płaski i prosty do dołu bez żadnych naturalnych zakrętów, lasu itp. Do tego orczyk rodem ze Skrzycznego.

Jak pojedziesz do Spindla bez problemu starczy Ci ta długa niebieska trasa z Planu która zawija na górną stację Hramovki aż do Svatego Petra na sam dół. Jak znam życie dasz radę i na czerwonych, ale jak radość sprawia Ci Studenov to nawet tą jedną trasą będziesz zachwycony.

Mogę Ci polecić jeszcze Janskie Lazne (nie trasa pod gondolą) tylko wszystkie inne pozostałe :) Też będziesz zadowolony.

Czy możesz polecić jakiś nocleg blisko wyciągu krzesełkowego na Plan jadącego na samą górę, tak by wyjść z nartami i dojść do dolnej stacji ? Oczywiście idąc nie dalej niż ok 200 m? 

#6 Nartoholik.

Nartoholik.

Użytkownik

• PipPipPip
  • 371 postów
235
  • Rybnik

Napisano 26 październik 2015 - 22:22

Czy możesz polecić jakiś nocleg blisko wyciągu krzesełkowego na Plan jadącego na samą górę, tak by wyjść z nartami i dojść do dolnej stacji ? Oczywiście idąc nie dalej niż ok 200 m? 

Niestety w Spindlu nie mam żadnego noclegu do polecenia.

Popatrz dobrze na lokalizację bo czasem tańszy nocleg może okazać się ulokowany na fajnej górce o trudnym podjeździe :)

Sm dojazd jest ok, ale warto mieć łańcuchy bo tam jest jakiś dziwny mikro region że śniegu jest sporo.

#7 tyniu

tyniu

Użytkownik

• Pip
  • 62 postów
  • Na forum od: 12.2009
6
  • Umiejętności: 6
  • Aleksandrów Łódzki

Napisano 28 październik 2015 - 13:30

Z góry dziękuję

Właściwie to pytanie czemu akurat tam chcesz jechać? Spindlerowy Mlyn jest fajnym ośrodkiem i ma sporo tras ale raczej sporo ludzi tam jest i do najłagodniejszych te trasy nie należą.

Ja osobiście poleciłbym Ci Cerny Dul - trasy dość łagodne i obok są Jańskie z fajnymi czerwonymi.

#8 mlesik

mlesik

Użytkownik

• PipPipPip
  • 327 postów
  • Na forum od: 12.2013
226
  • Umiejętności: 9
  • Wrocław

Napisano 28 październik 2015 - 15:42

Z góry dziękuję

Spindlerovy to wg mnie najlepszy osrodek w czechach. Takze nie zastanawialbym sie jesli chcesz tam jechac.

Jesli jestes po kontuzji to Medvedin wydaje sie spokojniejszy. 13b to trasa gdzie trzeba z kija sie odpychac a 12a to wg mnie spokojna trasa niby czerwona ale tez bez szalenstw.

Sv Petr ma niebieska 2 i to lagodna spokojna dluga trasa, natomiast 1a ktora na pewnym odcinku laczy sie z 2 ma czerwony ostrzejszy odcinek do dolnej stacji hromovki ktory moze sprawic problemy dla slabiej jezdzacych szczegolnie po kontuzji poniewaz wiekszosc ludzi zjezdza tam na koniec dnia do parkingu,

Bardzo wazna i pozytywna rzecz to przygotowanie tras w Spindlu. Trasy zawsze wyratrakowane, oczywiscie na nocny opad ciezko czasem poradzic.

Parkingi sa dostepne i nie trzeba za nie placic. Miejsce zawsze sie znajdzie.

Mieszkalem w roznych miejscach w Spindlu, ale zawsze korzystalem z auta zeby dojechac pod wyciag. NIe trafilem nigdy zle wiec na pewno cos znajdziesz.

Pozdrawiam,

#9 artur_g

artur_g

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
  • Na forum od: 09.2012
12

Napisano 28 październik 2015 - 17:48

Niestety w Spindlu nie mam żadnego noclegu do polecenia.

Popatrz dobrze na lokalizację bo czasem tańszy nocleg może okazać się ulokowany na fajnej górce o trudnym podjeździe :)

Sm dojazd jest ok, ale warto mieć łańcuchy bo tam jest jakiś dziwny mikro region że śniegu jest sporo.

Polecam Horni Pramen. Może nie nie jest to Hilton, ale czysto i schludnie. Obsługa miła. Ceny przyzwoite. Łańcuchy wskazane.

#10 Jarek1981

Jarek1981

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 03.2018
0

Napisano 26 marzec 2018 - 13:24

Witam wszystkich. Jestem średniozaawansowanym narciarzem i wybieram się do Spindlerowego. Czy mógłby mi ktoś doradzić na którym stoku pojeździć? Jak daleko oddalone są stoki Św.Piotr i Medvied?

Pozdrawiam i dziękuję za wyrozumialość

#11 Jarek1981

Jarek1981

Nowy użytkownik

• 7 postów
0

Napisano 26 marzec 2018 - 13:27

Witam wszystkich. Jestem średniozaawansowanym narciarzem i wybieram się do Spindlerowego. Czy mógłby mi ktoś doradzić na którym stoku pojeździć? Jak daleko oddalone są stoki Św.Piotr i Medvied?

I jeszcze jedno czy w terminie 6-8.04 jest zagrożenie że nie będzie warunków do jazdy? Sprawdzałem pogodę w nocy przymrozki -2 ale za dnia +5 i nie wiem czego się spodziewać

#12 dysydent

dysydent

Nowy użytkownik

• 28 postów
  • Na forum od: 02.2011
7
  • jelenia góra

Napisano 26 marzec 2018 - 17:40

Witam wszystkich. Jestem średniozaawansowanym narciarzem i wybieram się do Spindlerowego. Czy mógłby mi ktoś doradzić na którym stoku pojeździć? Jak daleko oddalone są stoki Św.Piotr i Medvied?

Śnieg będzie jeszcze jakiś czas po twoim przyjeździe . Jak będziesz jechał wolno przez miasto to podróż pomiędzy niedźwiedziem , homovka zajmie ci 5-7 min . Pod św Piotrem nie ma za bardzo gdzie parkować . Niedźwiedź będzie dla ciebie super opcja na początek a z jego szczytu obczaisz sobie wszystkie traski na św Piotrze Dołączona grafika
Tego tez spróbuj 👍

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#13 Jarek1981

Jarek1981

Nowy użytkownik

• 7 postów
0

Napisano 26 marzec 2018 - 18:48

Śnieg będzie jeszcze jakiś czas po twoim przyjeździe . Jak będziesz jechał wolno przez miasto to podróż pomiędzy niedźwiedziem , homovka zajmie ci 5-7 min . Pod św Piotrem nie ma za bardzo gdzie parkować . Niedźwiedź będzie dla ciebie super opcja na początek a z jego szczytu obczaisz sobie wszystkie traski na św Piotrze a0765e63ba833b48faf56751e9fc366d.jpg
Tego tez spróbuj

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tego to znaczy czego? Nart biegowych- sądze po ścieżce.Dziękuję za odpowiedz

#14 Jarek1981

Jarek1981

Nowy użytkownik

• 7 postów
0

Napisano 27 marzec 2018 - 19:57

Tego to znaczy czego? Nart biegowych- sądze po ścieżce.Dziękuję za odpowiedz

A możesz mi jeszcze napisać jak daleko jest między Hromovką a Św. Piotrem?Da radę to przejść na nogach w butach narciarskich?

#15 mlesik

mlesik

Użytkownik

• PipPipPip
  • 327 postów
  • Na forum od: 12.2013
226
  • Umiejętności: 9
  • Wrocław

Napisano 28 marzec 2018 - 08:02

A możesz mi jeszcze napisać jak daleko jest między Hromovką a Św. Piotrem?Da radę to przejść na nogach w butach narciarskich?

A po co chcesz przechodzic miedzy hromovka a sv petr jak mozesz przejechac na nartach. To jedna gora.

#16 Jarek1981

Jarek1981

Nowy użytkownik

• 7 postów
0

Napisano 29 marzec 2018 - 19:53

A po co chcesz przechodzic miedzy hromovka a sv petr jak mozesz przejechac na nartach. To jedna gora.

Pomyliłem Hromowkę z Miedviediem

#17 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2180 postów
  • Na forum od: 01.2017
755
  • Łódź/Wrocław

Napisano 18 marzec 2019 - 22:35

Jakie narty na Szpindl od rana do wieczora na środę? Z siostrzenica jadę, początkująca, ale sportowiec. 90 czy 70 pod butem?

#18 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 309 postów
  • Na forum od: 01.2016
55
  • Poznań

Napisano 18 marzec 2019 - 22:54

70 i dlugie hehe :D

#19 gorson79

gorson79

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 03.2017
0

Napisano 18 marzec 2019 - 23:17

Zostawiasz auto na parkingu przy Niedźwiedziu lub Hromovce i jeździsz skibusami, rozkład w necie lub na przystankach przy parkingach.

#20 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2180 postów
  • Na forum od: 01.2017
755
  • Łódź/Wrocław

Napisano 18 marzec 2019 - 23:26

Zostawiasz auto na parkingu przy Niedźwiedziu lub Hromovce i jeździsz skibusami, rozkład w necie lub na przystankach przy parkingach.

Skibusy już nie jeżdżą.
Nart mogę trzy pary: skitury, siostrzenicy no i moje tytułowe...