Skocz do zawartości

Zakup kasku ze sztywnymi uszami i gogli z polaryzacja??


Arek1982

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gdy jest na tyle zimno że pod kask muszę założyć kominiarkę, po dłuższej jeździe czuję bolesny ucisk w uszy (mam niestety odstające  :)). Gdybym teraz miał kupić nowy kask właśnie z tego powodu wybrałbym z miękkimi nausznikami.

 

hmmmmmm nawet przy -30 w POC z duzymi,sztywnymi uszami nie jest mi zimno....

wkladanie kominiarki pod kask jest (dla mnie osobiscie) bardzo dziwne...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominiarka nie chroni głowy przed zimnem, bo tu jest kask. Kominiarkę zakładam do ochrony twarzy przed zacinającym śniegiem czy mroźnym wiatrem i dla mnie nie jest to dziwne tak jak dla innych na stoku którzy robią podobnie. Ale pewnie jesteśmy mięczakami że na złość mamie, nie chcemy odmrozić sobie policzków czy nosa :)

tak juz mam,ze tego nie potrzebuje...

ale spotykalem ludzi w kominiarkach prz -2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często przy zacinającym mroźnym deszczu przy temperaturze w okolicach zera jest bardziej nieprzyjemnie niż przy -15 przy bezwietrznej, słonecznej pogodzie. Miałem kilka razy odmrożone policzki i uszy, wiec staram się dbać o nie zanim dojdzie do odmrożeń.

To samo mi przyszło na myśl. Lepiej mieć i sobie nie odmrozić niż nie mieć i odmrozić ;) I nie patrzę na modę...ma mi byc ciepło i wygodnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta,każdę chłopię chce być antyterorystą :D
Do ochrony policzków buff wystarcza i nie wygąda się jak duże dziecko z nadopiekuńczą mamusią.


Buff, lub każda inna chusta kominowa. Mam w domu zarówno Buffa jak i 4F, nie ma znaczących różnic użytkowych (w zastosowaniu rekreacyjnym).

A co do autora tematu- co ma ci dać kask ze sztywnymi uszami? Osobiście nie wiem, czy jest sens.

Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochronę przed czym?

 

Przed walnięciem w okolice ucha jak mniemam. Są tacy, którym na tym zależy.

 

A ad rem, to mam od Buffa taką kominiarkę wełnianą, cienką jak prezerwatywa. Pod każdy kask wejdzie bez żadnego problemu. Polecam sprawdzić.

 

Tylko że w sumie nie wiem po co mi ona. Bo jak założę gogle, to wystają mi nieosłonięte tylko małe kawałki policzków, co mi nie przeszkadza specjalnie. A sople na brodzie wyglądają tak hardkorowo, że nie chce mi zię zmieniać sytuacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...