Skocz do zawartości

Jakie gigantki?


krzyzak06

Rekomendowane odpowiedzi

1. M
2. Wiek  21
3. Waga 67
4. Wzrost 180
5. Jak długo jeździsz na nartach ? 16+ lat
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 7-8
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) 110
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? head wc rebels isl  Z nart jestem zadowolony, nie mam zamiaru ich zmieniać.
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy? Staram się próbować wszystkiego co można na przygotowanych trasach (poza raczej nie jeżdżę).
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? Zarówno Polska, Słowacja jak i Austria/Włochy.
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? 75% turystycznie, 25% tyczki i zawody
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Kondycja dobra (basen/siłownia/rower), około 20 dni
13. Możliwości finansowe Wolę zapłacić więcej za dobry sprzęt na lata niż być potem niezadowlonym, więc kwestia otwarta.

 

Mam jeszcze kilka dodatkowych pytań:

Szczególnie zależy mi na poradzie sklepówki vs komórki (bo zastanawiałem się tylko nad "pierwszą" sklepówką lub komórki).

Jak z wytrzymałością nart komórkowych? Czy wytrzymają te 4-5 lat (zakładając dobre ostrzenie, a nie w pierwszym lepszym serwisie)? 

Jak jeździ się po Polskich (zatłoczonych) stokach na nartach mających promień skrętu 25-27 metrów?

Pytanko odnośnie butów: Czy czuć zauważalną różnicę między dobrze dobranymi butami 110, a ~130 flex? Mam obecnie nordica speedmachine 110 i zastanawiałem się czy jest sens myśleć o nowych butach, dopóki te się nie rozlecą.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pytanko: czy jeździłeś już na jakiejś gigantówce, jakiej i czy było fajnie?

Moim zdaniem na polskie zawody amatorskie R>25 m nie jest potrzebne, ale pewnie zależy jakie.

Nie zaczynałbym od komórek, szczególnie gigantek.

Pewnie porady się pojawią typu wypożycz, wypróbuj. I wcale nie głupie. Bo ciężko będzie coś doradzić bez testów.

Ja kupiłem Atomic D2 Redster GS. Dla mnie super. Jeździłem na jakiś blizzardach, musiałbym poszukać model pamiętam ze pomarańczowe, też były bardzo fajne. Miałem na nogach jeden dzień Nordica Doberman, moim zdaniem za miękkie, chociaż w sumie niegłupie. Ale tych bym nie kupił.

Popróbuj z jeden sezon kilka modeli. Będziesz naprawdę wiedział o co chodzi. Ale nie zaczynaj od komórek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



od 41 s . Większy promień nie oznacza od razu ze trzeba mieć cały stok dla siebie.
Pozdrawiam

Większy promień ,czego?,bo oni tutaj jeżdża na slalomkach lub slalomopodobnych.

nie sugeruj się stopklatką z czołowki,jazda  krótkim jest prawdopodobnie na slalomce Hero Rossignola. :)(ok.33sekunda widać jak byk

)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. M
2. Wiek  21
3. Waga 67
4. Wzrost
5. Jak długo jeździsz na nartach ? 16+ lat
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 7-8
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) 110
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? head wc rebels isl  Z nart jestem zadowolony, nie mam zamiaru ich zmieniać.
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy? Staram się próbować wszystkiego co można na przygotowanych trasach (poza raczej nie jeżdżę).
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? Zarówno Polska, Słowacja jak i Austria/Włochy.
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? 75% turystycznie, 25% tyczki i zawody
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Kondycja dobra (basen/siłownia/rower), około 20 dni
13. Możliwości finansowe Wolę zapłacić więcej za dobry sprzęt na lata niż być potem niezadowlonym, więc kwestia otwarta.

 

Mam jeszcze kilka dodatkowych pytań:

Szczególnie zależy mi na poradzie sklepówki vs komórki (bo zastanawiałem się tylko nad "pierwszą" sklepówką lub komórki).

Jak z wytrzymałością nart komórkowych? Czy wytrzymają te 4-5 lat (zakładając dobre ostrzenie, a nie w pierwszym lepszym serwisie)? 

Jak jeździ się po Polskich (zatłoczonych) stokach na nartach mających promień skrętu 25-27 metrów?

Pytanko odnośnie butów: Czy czuć zauważalną różnicę między dobrze dobranymi butami 110, a ~130 flex? Mam obecnie nordica speedmachine 110 i zastanawiałem się czy jest sens myśleć o nowych butach, dopóki te się nie rozlecą.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Ile masz wzrostu ? to raz 

 

Jak jeździ się po Polskich (zatłoczonych) stokach na nartach mających promień skrętu 25-27 metrów?

 

Zjechać się da , ale to męczarnia lepiej być na otwarciu kiedy jest pusto . Komórki nie zabijają tylko że Ty lekki jesteś i chyba bym nie polecał , no chyba że jesteś zaj ...m narciarzem to tak .Jak już to r 21 będzie optymalnie zacieśnisz skręt i robi się 15/17 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy promień ,czego?,bo oni tutaj jeżdża na slalomkach lub slalomopodobnych.

nie sugeruj się stopklatką z czołowki,jazda  krótkim jest prawdopodobnie na slalomce Hero Rossignola. :)(ok.33sekunda widać jak byk

)

Ale dałeś plamę! :D :D

Przez cały przejazd J.F. Beaulieau jedzie na slalomkach Rosoła - podpisane w 47 sek.

Przez cały przejazd J. Ballou jedzie na gigantkach - masterach Blzzard WRC 182 cm R-20 - podpisane od 1 min 02 sek do 1 min 10 sek.

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz wzrostu ? to raz 

 

Zjechać się da , ale to męczarnia lepiej być na otwarciu kiedy jest pusto . Komórki nie zabijają tylko że Ty lekki jesteś i chyba bym nie polecał , no chyba że jesteś zaj ...m narciarzem to tak .Jak już to r 21 będzie optymalnie zacieśnisz skręt i robi się 15/17 

Cześć

Męczarnia??? Ciekawe bo ja właściwie tylko na gigantkach jeżdżę ostatnio często w Polsce i żeby to była męczarnia???

 

Krzyżak

110 a a but sportowy to gigantyczna różnica.

Żadna narta nie zabija ale polecam nartę typu Master na początek bo coś czuję, że możesz się trochę odbić jak jeździłeś tylko na slalomkach i tylko ciętym. :)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dałeś plamę! :D :D

Przez cały przejazd J.F. Beaulieau jedzie na slalomkach Rosoła - podpisane w 47 sek.

Przez cały przejazd J. Ballou jedzie na gigantkach - masterach Blzzard WRC 182 cm R-20 - podpisane od 1 min 02 sek do 1 min 10 sek.

Tadek

Ok.patrzyłem tylko na tego na rosołach(dalej nie dooglądałem :D ),nie zmienia to faktu,że gośc na gigantkach się męczy w krótkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Męczarnia??? Ciekawe bo ja właściwie tylko na gigantkach jeżdżę ostatnio często w Polsce i żeby to była męczarnia???

 

Krzyżak

110 a a but sportowy to gigantyczna różnica.

Żadna narta nie zabija ale polecam nartę typu Master na początek bo coś czuję, że możesz się trochę odbić jak jeździłeś tylko na slalomkach i tylko ciętym. :)

Pozdrowienia

 

 

Dziękuję wszystkim za rady.

 

Co do mojej jazdy- na slalomkach faktycznie ~90% to jest czysty cięty lub nauka slalomowego , ale na starszych nartach (fischer wc rc 175/16r) "trenuję" też śmig.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Męczarnia??? Ciekawe bo ja właściwie tylko na gigantkach jeżdżę ostatnio często w Polsce i żeby to była męczarnia???

Krzyżak
110 a a but sportowy to gigantyczna różnica.
Żadna narta nie zabija ale polecam nartę typu Master na początek bo coś czuję, że możesz się trochę odbić jak jeździłeś tylko na slalomkach i tylko ciętym. :)
Pozdrowienia



Męczarnia??? Ciekawe bo ja właściwie tylko na gigantkach jeżdżę ostatnio często w Polsce i żeby to była męczarnia???

A wykorzyszystasz to ? Pojedziesz na pełen gwizdek ? Nie !!! Wiec proszę Cię .... Dlatego napisałem jak gs to rano jak jest pusto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczarnia??? Ciekawe bo ja właściwie tylko na gigantkach jeżdżę ostatnio często w Polsce i żeby to była męczarnia???

A wykorzyszystasz to ? Pojedziesz na pełen gwizdek ? Nie !!! Wiec proszę Cię .... Dlatego napisałem jak gs to rano jak jest pusto

Cześć

Dlaczego Nie? Wiesz lepiej jak ja co robię na nartach? Jak się da można na gwizdek jak nie inaczej albo po lasku co za problem?

W każdym razie męczarnia nigdy bym tego nie nazwał stąd zdziwienie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem posty na szybko i chyba nikt (choć mogłem przeoczyć) nie poruszył tematu wagi. 67 kg - jesteś lekki. W dodatku, nie wiem jak z twoim staniem na nartach. Uważam, że byłoby ci ciężko wygiąć nartę o promieniu >27m, nie mówiąc już o przyjemności przyspieszania przy wyjściu ze skrętu.

Celowałbym na twoim miejscu w gigantek w okolicach 180 cm i r 21-23 m. Komórek nie odrzucajmy, w race programach pojawiają się narty o takich parametrach - funkcjonują jako grupa "masters" (o czym wspomniał Mitek).

 

Na zdjęciu mój tata, który waży tyle, co ty. I jest niższy. Jego aktualne gigantki ("mastersy" z race programu Heada mają parametry 176 cm i r23m). Przy swoich niedostatkach technicznych i niewielkiej masie to on panuje nad nartami (w przeciwieństwie do wielu narciarzy, których gigantki 27m "wiozą") i czerpie z nich ogromną przyjemność. Jednocześnie, nie wybaczają one błędów i jego jazda musi być zdyscyplinowana.

 

2520_0_e938af57021f56043db5a888f65dc5c4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nart o promieniu 27m są zbyt trudne na bramkach - nie wyrabiam się. W wolnej jeździe sa bardzo fajne. Dla osoby lżejszej pewnie lepszą i bardziej uniwersalną propozycją były by narty krótsze o promienie 23-25m
PS ten na zdjęci jedzie na Volklach

Na Bambi gigantach mozna sie nie zmiescic(r. 27m) Na normalnych powinno byc dobrze.
Narty Masters Jak sama nazwa wskazuje przewidziane sa dla osob starszych, o mniejszej sile i dynamice co sie wiaze ze slabsza technika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Bambi gigantach mozna sie nie zmiescic(r. 27m) Na normalnych powinno byc dobrze.
Narty Masters Jak sama nazwa wskazuje przewidziane sa dla osob starszych, o mniejszej sile i dynamice co sie wiaze ze slabsza technika

Cześć

Nie wiązałbym bezpośrednio siły z techniką, chyba, że nie taka miała być wymowa postu.

 

Marcin tata tnie super a to , że biodro wisi to mu po prostu odpuść. ;)

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie narty mają jakieś jednolite oznaczenia?

 

Szukam, szukam i konkretnie "master" znalazłem tylko na rossignolach tzn.

 

http://www.skiforum....o-master-r20-wc

 

O to chodzi, czy dalej błądzę we mgle? Czy mógłbym prosić o nazwę konkretnych modeli innych firm?

 

@edit Takie coś znalazłem

http://allegro.pl/no...5719449773.html

 

Też zalicza się do tej grupy, czy "master" tylko z nazwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...