Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
145 odpowiedzi w tym temacie

#141 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3349 postów
  • Na forum od: 01.2008
1879
  • Umiejętności: 1
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 09 maj 2016 - 19:45

Krzychu, czy to już twój ostatni weekend czy jeszcze coś planujesz. (...)

Oczywiście to ostatni wyjazd bo sezonowka działa tylko do 15 maja ...tylko ;)

Zapraszam na Finał sezonu: 12-15.05 - (4 dni) - wyjazd wyjątkowo w środę wieczorem.
Tux lub Stubai, ew. jakiś mix z Kaunertalem, zależnie od pogody.
Jazda od czwartku do niedzieli, powrót z niedzieli na poniedziałek, ok. 1 w nocy - mam chyba ostatnie 2-3 miejsca, ale inni podpytują :)

Tylko 230-240 euro za: karnety, kwaterę i transport, jesienią tak tanio nie będzie, zapraszam :)
Ciągle zapraszam, parę osób podpytuje ...ale kto pierwszy ;)
No to jeszcze parę fotek z ostatniego Pitztalera :)

uploadfromtaptalk1462819445759.jpg uploadfromtaptalk1462819451750.jpg uploadfromtaptalk1462819455738.jpg uploadfromtaptalk1462819458991.jpg
uploadfromtaptalk1462819468655.jpg uploadfromtaptalk1462819474506.jpg uploadfromtaptalk1462819479575.jpg uploadfromtaptalk1462819485454.jpg

#142 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3349 postów
1879
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 11 maj 2016 - 14:33

Zapraszam na Finał sezonu: 12-15.05 - (4 dni) - wyjazd wyjątkowo w środę wieczorem.(...) Jazda od czwartku do niedzieli, powrót z niedzieli na poniedziałek, ok. 1 w nocy (...) Tylko 230-240 euro za: karnety, kwaterę i transport, jesienią tak tanio nie będzie, zapraszam :)

1-2 miejsca - a do wieczora (g. 22) sporo czasu ;) ...potem już nie będzie okazji aż do jesieni ;) Na Tuxie 315 cm u góry, a jeszcze popada, 44 km tras otwartych - zależnie od pogody ciągle nie wykluczam Stubaia.

Podobno nuda na forum - to dla okrasy fotki z Kaunertalera z poniedziałku

DSCF2811.JPG DSCF2812.JPG DSCF2817.JPG DSCF2818.JPG

DSCF2819.JPG DSCF2820.JPG DSCF2844.JPG DSCF2846.JPG

...i z niezwykle pustego Stubaiera z wczoraj:

DSCF2863.JPG DSCF2867.JPG DSCF2870.JPG DSCF2872.JPG

DSCF2873.JPG DSCF2875.JPG DSCF2880.JPG DSCF2884.JPG

a pod linkiem parę panoramek z Pitztalera z ostatniej niedzieli :)
https://www.facebook...019483118100208
To był baaaardzo kameralny wyjazd - ze względu na warunki i pogodę ....ale warto było :)

• bubol podziękował za tę wiadomość

#143 marians

marians

Nowy użytkownik

• 16 postów
  • Na forum od: 10.2012
17

Napisano 23 maj 2016 - 18:48

Cześć!

Dzięki za kolejny udany sezon narciarski, nieco uboższy z mojej strony ze względu na prace. Do zobaczenia w przyszłym -udanych letnich wakacji :-) .

pozdrawiam  Marian :rolleyes:

• gajowy01 podziękował za tę wiadomość

#144 lampart1977

lampart1977

Nowy użytkownik

• 15 postów
  • Na forum od: 01.2009
1
  • Włocławek

Napisano 13 luty 2018 - 16:36

Nowy sezon, nowy wątek nowe terminy ...po staremu zostaje austriacki Tyrol jako kierunek naszych narciarskich wojaży, a konkretnie to tu: http://www.snowcard.tirol.at/ Ten post jest edytowany i uzupełniany w miarę sezonu - warto tu wracać.

Wyjazdy busikiem z Krakowa, na ogół przez Górny Śląsk (A4 na Katowice, Gliwice) dalej na południe A1 na Ostrawę, tylko w uzasadnionych przypadkach mogę jechać A4 przez Opole, Wrocław, Niemcy. Często udaje się zgrywać wyjazdy i szkolenia z Jaro323 (z Gdyni/3M) Reszta standardowo, większość szczegółów podobnie jak w ub. sezonach - tu sporo relacji, zdjęć itd. • Tyrol, sezon 13/14Tyrol, sezon 14/15

Na początek koszty w pigułce: kwatera ok. 25 eur x ilość noclegów; karnety: 4 dni ok. 150-190 euro, 5 dni ok. 200-230 euro; paliwo ok. 400 zł/ew. 95 euro. To wszystko, w wielkim skrócie - w dalszej części, na końcu posta opisuję szczegóły, różnice itd. - zachęcam do lektury, a więcej chętnie wyjaśnię przez tel. 501 38 30 58. Zapraszam także do ew. dołączenia do tanich szkoleń: http://www.skiforum....yrolu/?p=463283

data edycji: 5.07.2016

...i to by było na tyle :) Sezon 15/16 zakończony - wszystkiem uczestnikom wyjazdów i szkoleń, a także symaptykom i przygodnie spotkanym - serdeczne pozdrowienia i podziękowania. Zapraszam ponownie jesienią - to już niedługo :)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Wiadomości ogólne i powtarzalne, czyli FAQ

Kwatery: załatwiam dla mojej grupy, porządne, wyposażone apartamenty (mieszkania wakacyjne), są kuchnie, sypialnie, toalety, łazienki itd., ok. 25 euro/os. (brutto z taxami, sprzątaniem itd.), zależnie od regionu, terminu, na obrzeżach sezonu taniej. Kwaterę dobieram pod określoną grupę, skład osobowy - pary mają swoje sypialnie itd. Unikam dostawek, spania w kuchni itp., musi być przyzwoicie. Nie ma żadnych dodatkowych/ukrytych opłat.
Wyżywienie: we własnym zakresie - na miejscu są wyposażone kuchnie (jw.). Można zabrać część prowiantu z Polski, Austria też nie jest droga, część zakupów można robić na miejscu za "polskie ceny". Nikt nikomu nie broni także jeść w knajpie na stoku, obecności restauracji w pobliżu kwatery nie obiecuję, choć też nie wykluczam. Tu trochę przykładowych cen z barów, restauracji stokowych: http://www.skiforum....strii/?p=496525

Karnety: kupowane w kasie, przykładowo 4 dni ok. 150-190 euro, 5 dni 200-230 euro, zależnie od ośrodka terminu itd.
Jak mogę to pomagam, zdarzają się jakieś rabaty, zniżki, vouchery itp., do tego układam programy tak, żeby było dobrze i jak najtaniej dla wszystkich. Dzieci do 15 roku życia na ogół płacą ok. 50% lub mniej; w większości miejsc dzieci do 6-8 roku życia jeżdżą za darmo, w kilku do 10 roku życia za darmo (np. Pitzal, Stubai).

Wyjazdy busikiem z Krakowa, na ogół przez Górny Śląsk (A4 na Katowice, Gliwice) dalej na południe A1 na Ostrawę, w uzasadnionych przypadkach mogę jechać A4 przez Wrocław, Niemcy.
Renault Trafic 9-os. wersja Long - dużo miejsca na wszystko, np. na narty, własny prowiant etc. Miejsca w aucie przydzielam arbitralnie, są różne, ludzie też, ew. zmiennicy mają przywileje :)
Transport + jazda na miejscu, "własny skibus" pod drzwiami kwatery, 400 zł. Wyjazdy w piątki wieczorem, na noc.
Z Krakowa na ogół po godz. 21.; na Śląsku ok. 22-23.
Jak jest możliwość, a często tak jest, to rano wchodzimy na kwaterę. Podobnie w ostatnim dniu po nartach. Staram się tak zawsze, choć nie zawsze się udaje. Wtedy są inne opcja - Ski Depoty, rent-a-ski, szatnie, ławeczki itp. Można się ogarnąć w sposób cywilizowany.
Przystanki, punkty zbiórki staram się zoptymalizować i zredukować, wybieram kiedy jest kompletn grupa i trasa przejadu - to skraca czas podróży z korzyścią dla wszystkich.
Bagaż - miejsce jest, bardzo nie limituję (w granicach rozsądku), pokrowce na narty są wskazane (zwłaszcza na długie) choć nie absolutnie konieczne. Wolę system "tobołkowy", czyli miękkie torby - plastikowe walizki na kółkach też się upcha ale jest trochę trudniej.
Jazda na nartach: jeździmy od rana do zamknięcia wyciągów, bez stresu, nie "za karę"; ale generalnie - jeździmy jeździć na nartach, lub czymkolwiek. Jak komuś się nie chce - czas na stoku można spożytkować różnie.
Jazda wieczorna - nie jest raczej przewidziana, choć nikomu nie bronię, jeśli jest taka możliwość. Jest to jednak duża rzadkość, "gdzieniegdzie", tylko w wybrane dni tygodnia, dodatkowo płatna kilkanaście euro. Wg mnie w kontekście alpejskim to trochę dziwactwo - ja nigdy nie byłem i nie bardzo się wybieram.

Ubezpieczenie - jest niezbędne, trzeba kupić (podróżne + pakiet typu "Ski", Austria, czasem także Szwajcaria), jakiekolwiek, kilka do kilkunastu złotych dziennie, każdy sam wycenia swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Zakładamy że polisa nigdy nam się nie przyda, ale należy ją mieć przy sobie na stoku, podobnie jak dokumenty osobiste i telefon komórkowy.

Kontakt: najprościej i najszybciej tel. - mój numer 501383058 odbieram, także w AT (to jest polski numer, więc dzwonienie nie wiąże się z dodatkowymi kosztami). Na ogół jestem"unetowiony" ale zwyczajnie na sieć, fora itp. brakuje czasu. Uczciwie mówiąc kontakty telefoniczne traktuję nieco poważniej, pytań mailowych itp. jest sporo.
Moja strona: http://www.facebook.com/skibuscompl wszystko dostępne bez konta i logowania. Zapraszam.

Nie prowadzę biura - to są mimo wszystko towarzyskie wyjazdy, nierzadko spontaniczne :)
Nie pośredniczę w kwaterach, nie polecam, nie mam bazy kwater (to bez sensu) - ogarniam tylko swoje wyjazdy, swoje grupy, wtedy szukam, organizuję, załatwiam - pod kątem konkretnych ludzi, ilości sypialni, konkretnego terminu, itp. itd.
Jeżdżę tam gdzie działa moja sezonówka czyli karnet Tirol Snow Card, nie jeżdżę w Dolomity, do Livigno etc. ...póki co. ;)

Uwaga: obowiązuje zakaz chlania w busie, na trasie - niestety, z niemałą przykrością to dodaję, zmuszony różnymi sytuacjami :/

Szkolenie dla chętnych:
Zachęcam do nauki, doszkalania, sympatycznie, bez stresu ani nudy - narty to ma być radość :)
http://www.skiforum....-1314/?p=463283

Witam, Czy z początkiem marca (ski safari w Tyrolu) jedziecie z Łodzi czy Warszawy ? Jestem z Włocławka. Czy wozicie ze sobą dodatkowe narty do wypożyczenia ?

#145 misiek_393

misiek_393

Użytkownik

• Pip
  • 68 postów
  • Na forum od: 01.2016
69
  • Końskie

Napisano 13 luty 2018 - 20:47

Witam, Czy z początkiem marca (ski safari w Tyrolu) jedziecie z Łodzi czy Warszawy ? Jestem z Włocławka. Czy wozicie ze sobą dodatkowe narty do wypożyczenia ?

To jest wątek z poprzednich sezonów.

Tu masz garść aktualnych informacji i relacje z wyjazdów. Najlepiej jak zadzwonisz  do Gajowego.

http://www.skiforum....enie-zapraszam/

• gajowy01 podziękował za tę wiadomość

#146 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3349 postów
1879
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 13 luty 2018 - 23:23

Ani z Łodzi, ani z Warszawy, głównie z Krakowa przez Śląsk, ale ciągle/niemal zawsze dołączają ludzie z różnych stron Polski, więc łatwo umówić :)

Co do nart - mam stale kilka par nart Lusti do testów, dla ludzi, oczywiście za free - tak przypominam.
Jak trzeba to pewnie znajdzie się też coś innego, z bogatych zasobów kufra :)

Co do początku marca prawdopodobnie będę miał 1-2 miejsca w terminie 3-7.03.
Wygląda na to że pojadą wtedy ludzie z Łodzi, Opola, Częstochowy, z Małopolski, ze Śląska, ze świętokrzyskiego i in. :)

...ale, tak jak Misiek napisał - to stary wątek archeologiczny, nie ma co ciągnąć - ale ciągle, niezmiennie bezpośredni telefon, to ten odpowiedni kanał komunikacji - nr jest w moim profilu i w wielu innych miejscach :) Np. tu:

http://www.skiforum....aszam/?p=569476

Zapraszam :)

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka