Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 marioo

marioo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 931 postów
  • Na forum od: 02.2009
560
  • Umiejętności: 3
  • Warszawa

Napisano 29 wrzesień 2015 - 15:46

Nie wiem czy już ktoś wrzucał ale warto przypomnieć bo Winter is Coming ;) - pod tym linkiem przydatne informacje przed podróżą:

OEAMTC

Pozdrawiam

marioo

PS. Są tacy co startują już za 3 dni ;)

#2 narciarznizinny

narciarznizinny

Nowy użytkownik

• 8 postów
  • Na forum od: 12.2007
2

Napisano 30 wrzesień 2015 - 09:54

Nie wiem czy już ktoś wrzucał ale warto przypomnieć bo Winter is Coming ;) - pod tym linkiem przydatne informacje przed podróżą:

OEAMTC

Pozdrawiam

marioo

PS. Są tacy co startują już za 3 dni ;)

czy dobrze rozumiem opis na mapie ?

kontrole policji przy przejściach granicznych spowodowane są ruchem tzw.uchodżców.

#3 marioo

marioo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 931 postów
560
  • Warszawa

Napisano 30 wrzesień 2015 - 10:50

czy dobrze rozumiem opis na mapie ?

kontrole policji przy przejściach granicznych spowodowane są ruchem tzw.uchodżców.

Post był umieszczony w celu pomocy przy planowaniu podróży a nie wszczynania burd politycznych i jako taki proszę go używać - jeśli to problem, usunę go.

Pozdrawiam

marioo

#4 jaro323

jaro323

Strażnik muld :)

• PipPipPipPipPip
  • 2276 postów
  • Na forum od: 02.2011
1476
  • Umiejętności: 7
  • Rumia

Napisano 12 październik 2015 - 22:56

Jakieś cyrki na granicach były czy raczej płynnie i bezproblemowo ?

#5 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Na forum od: 09.2014
986
  • Umiejętności: 6
  • Kraków / Białystok

Napisano 19 październik 2015 - 20:04

Pod koniec września (26 - 27.09.2015) wracałem autem z Hiszpanii. Nie spotkałem, ani nie zauważyłem żadnych zmian na żadnej z granic. Jechałem do: Polska - Niemcy - Francja - Hiszpania.  Z powrotem: Hiszpania - Francja - Niemcy - Czechy - Polska.

#6 marioo

marioo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 931 postów
560
  • Warszawa

Napisano 19 październik 2015 - 21:26

Jakieś cyrki na granicach były czy raczej płynnie i bezproblemowo ?

Tak jak pisaliśmy na fejsie - wjazd do Niemiec, czy to od Salzburga czy od Kufstein - spory zator. W nocy parę minut ale na powrocie w dzień, pewnie z 1,5 h w plecy. Na Twoim miejscu jechałbym przez GaPa. Wjazd do Czech - kontrola dokumentów w busach.

Pozdrawiam

marioo

#7 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1441 postów
  • Na forum od: 02.2007
1147
  • Wrocław

Napisano 22 grudzień 2015 - 10:06

Najnowsze informacje z wyjazdu do Zell am See (Trasa Wrocław - Zgorzelec - Liberec - Praga - C.Budziejowice - Linz - Salzburg - Zell am See)

Kontrola graniczna tylko na przejściu AT - CZ w Wullowitz (czescy pogranicznicy kontrolują każde auto wjeżdżające do Czech. Skończyło się na poświeceniu latarką po twarzach oraz wnętrzu samochodu, nie chcieli nawet dowodów osobistych. Trwało to max 10 sekund)

Natomiast na autostradzie Mlada Bolesław - Praga zatrzymała nas do kontroli Celna Sluzba. Na własne życzenie można by powiedzieć bo jechali z prędkością około 120 km/h prawym pasem autostrady na włączonych kogutach. Wyprzedziłem ich lewym pasem tak jak wszyscy to robili, a następnie ustawiłem tempomat na 142 km/h. Po parunastu kilometrach mnie dogonili i kazali zjechać na parking. Następnie odbyła się kontrola dokumentów osobistych i samochodu, winiety (obu odcinków), zajrzenie do bagażnika, otwarcie dwóch losowych toreb oraz wywiad skąd, dokąd itd.

Na koniec celnik idealną wręcz polszczyzną pouczył mnie że w Czechach jest ograniczenie do 130 a nie do 140, po czym życzył szerokiej drogi, dodając z uśmiechem, że zwykła czeska drogówka nie odpuściłaby mi tych 10 km/h i żebym na to uważał

• MarioJ podziękował za tę wiadomość

#8 MarioJ

MarioJ

Frirajder

• PipPipPipPipPip
  • 2010 postów
  • Na forum od: 11.2007
1241
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław

Napisano 22 grudzień 2015 - 11:54

Najnowsze informacje z wyjazdu do Zell am See (Trasa Wrocław - Zgorzelec - Liberec - Praga - C.Budziejowice - Linz - Salzburg - Zell am See)

Na koniec celnik idealną wręcz polszczyzną pouczył mnie że w Czechach jest ograniczenie do 130 a nie do 140, po czym życzył szerokiej drogi, dodając z uśmiechem, że zwykła czeska drogówka nie odpuściłaby mi tych 10 km/h i żebym na to uważał

Pytanie: ile czasu zajęła Ci ta trasa ?

Przy okazji. W tym roku już dwa razy dostałem mały mandat za +15 na ograniczeniach na drogach krajowych w pl.

#9 Rafał Ruszała

Rafał Ruszała

Użytkownik

• PipPip
  • 124 postów
  • Na forum od: 09.2015
46
  • Umiejętności: 2
  • Tarnów

Napisano 22 grudzień 2015 - 13:56

11.12.2015 jechałem do SFL na granicach bez problemu 15.12.2015 wracałem również bez problemu.Nic nie sprawdzali nawet nie otwierałem samochodu standardowo zwężka na autostradzie w kierunku na Monachium ale nie duży korek jechałem w godzinach nocnych. 

Szkoła narciarska, wyjazdy szkoleniowe do Austrii http://ski-world.pl/

#10 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1441 postów
  • Na forum od: 02.2007
1147
  • Wrocław

Napisano 22 grudzień 2015 - 18:57

Pytanie: ile czasu zajęła Ci ta trasa ?

Powinna wyjść max 8 godzin, bo wybrana przeze mnie trasa praktycznie nie idzie przez wiochy. Na najbardziej newralgicznym odcinku  Praga - Czeskie Budziejowice są bodajże tylko 3 wiochy poprzedzone zwolnieniem do 70. Poza tym Czesi budują na tym odcinku autostradę D3 i w związku z tym są dwa odcinki po 5 km gdzie też jest ograniczenie do 70. Niestety musiałem 3 razy zjeżdżać z trasy żeby poszukać stacji LPG (stacje znalezione w necie okazały się nieczynne lub bez LPG) Dodatkowo we Freistadcie trochę zajęło mi szukanie czynnej stacji z winietami. Łącznie z nadprogramowymi postojami i szukaniem stacji wyszło 9:30 door to door. Powrót już wyszedł około 8:30 w dużej mgle i z przepisowymi prędkościami

• MarioJ podziękował za tę wiadomość