Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Albania - poszukuje informacji

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#41 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 3003 postów
  • Na forum od: 10.2011
8704
  • Umiejętności: 7

Napisano 22 sierpień 2015 - 10:00

Sayonara

Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#42 jacek-1210

jacek-1210

Użytkownik

• PipPipPip
  • 633 postów
  • Na forum od: 04.2013
635
  • Radomsko

Napisano 22 sierpień 2015 - 12:12

Głowy nie dam, ale wydaje mi się, że mylisz 2 sprawy: krzywa przegroda może Ci blokować wyrównanie ciśnienia w zatokach co może skutkować krwawieniem z błony śluzowej zatok i bólem, możesz mieć problem z dmuchnięciem do maski, natomiast typowe problemy z ciśnieniem to wyrównanie ciśnienia w uchu środkowym, to właśnie odczuwamy i to jest bardzo groźne dla nurka bo grozi pęknięciem błony bębenkowej i utratą orientacji w toni. I tutaj krzywa przegroda raczej (chyba) nie powinna przeszkadzać. Ja tylko pisałem że zatykanie nosa i dmuchanie w niego nie jest 100% bezpieczną techniką

#43 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 3003 postów
8704

Napisano 22 sierpień 2015 - 12:52

Sayonara

Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#44 jacek-1210

jacek-1210

Użytkownik

• PipPipPip
  • 633 postów
  • Na forum od: 04.2013
635
  • Radomsko

Napisano 22 sierpień 2015 - 14:41

Ja tez nie jestem lekarzem, pisze tylko to co mi powiedział kolega laryngolog. Znalazłem informacje w necie która raczej potwierdza tezę kolegi lekarza:
http://www.nurkomania.pl/med003.htm
A swoją droga takie wydmuchanie pod woda krwi z ropa z zatok do maski najlepiej je oczyszcza i przez jakiś czas nie mam problemu z zatokami :)

To potwierdza to co pisałem:

"Pisałem głównie o zatokach bo jestem (tu) bardziej skłonny przyznać racje J. Krzyżakowi. Skrzywienie przegrody nosowej z powodów anatomicznych niezwykle rzadko powoduje kłopoty z przedmuchaniem uszu. Ujście trąbek Eustachiusza wiedzie bowiem do jamy gardłowej a nie nosowej. Przegroda tak daleko nie sięga więc i problem mniejszy. "

#45 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12943 postów
  • Na forum od: 11.2007
7793
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 22 sierpień 2015 - 18:51

Mitek OWD można zrobić , najlepiej w dobrej bazie i z instruktorem który nie jest nastawiony na Mielnie kursantów a stawia na jakość . Prawda jest jednak taka żeby swobodnie nurkowac nawet z opiekunem tjs dive master trzeba mieć co najmniej 40 / 50 nurkowan w tym czasie nurek opanuje plywalnosc co jest kluczem do nurkowania . Następnie można robić AOWD co pozwala nurkowac do 30 metrów . Znam taki przypadek ze ludzie robili w 2 tyg OWD i AOWD co jest chore . Mam ta przyjemność i przywilej :-) ze moja partnerka jest DV i mogę z nią nurkowac nie mając kursów , ale tylko do" 6 "m tzw intro . Sprobowalem będąc w Dahabie zeszlismy pod wodę jakieś 12 razy do 15 metrów , wszystko fajnie było ale jakoś mi nie podeszlo

Cześć

Nie wiem co to jest OWD ani AOWD - nie znam się na tym po prostu. Nie powinienem zabierać głosu w temacie - sorry.

Pozdrowienia

#46 kordiankw

kordiankw

Samiec alfa

• PipPipPipPipPip
  • 3003 postów
8704

Napisano 22 sierpień 2015 - 19:25

Sayonara