Skocz do zawartości

Albania - poszukuje informacji


Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Drogie koleżanki i drodzy koledzy!

Poszukuje w miarę aktualnych info o Albanii. Planujemy samochodową podróż krajoznawczo-turystyczno-wakacyjną pod namiot i ma być to kraj docelowy. Dane na temat niedrogiego campingu lub pola namiotowego nad morzem w tym pięknym kraju mile widziane.

Pozdrowienia i z góry dzięki


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Drogie koleżanki i drodzy koledzy!

Poszukuje w miarę aktualnych info o Albanii. Planujemy samochodową podróż krajoznawczo-turystyczno-wakacyjną pod namiot i ma być to kraj docelowy. Dane na temat niedrogiego campingu lub pola namiotowego nad morzem w tym pięknym kraju mile widziane.

Pozdrowienia i z góry dzięki

Mitek, za tydzień ruszają ludzie z mojego klubu (Pajero Owners Club) - może jakoś Cię skontaktować?

m.in. takie opisy są w sieci:

http://dirtyriders.p...oludniowa-2014/

 

Pozdrawiam

marioo


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Drogie koleżanki i drodzy koledzy!

Poszukuje w miarę aktualnych info o Albanii. Planujemy samochodową podróż krajoznawczo-turystyczno-wakacyjną pod namiot i ma być to kraj docelowy. Dane na temat niedrogiego campingu lub pola namiotowego nad morzem w tym pięknym kraju mile widziane.

Pozdrowienia i z góry dzięki

 

1. Przejazd przez Montenegro = roczna winietka na autostrady, których nie ma :P  ale zapłacić trzeba, bo to opłata obligatoryjna, ale wynosi bodajże 10 Euro.

2. Zajechałem najdalej do Bar'u pod granicę z Albanią i co mogę powiedzieć o tym rejonie to to, że jest pięknie i bardzo tanio. Za pokój dwuosobowy z klimą, telewizją WIFI, łazienką w pokoju płaciliśmy 10 euro/osoba. Idąc na miasto za 5 euro to we dwie osoby wybawiliśmy się jak nigdy :)  Jedynym utrapieniem pod namiotem, może być temperatura, bo jadąc do Albanii zjeżdżasz jeszcze niżej.

Albanii jest trochę dalej niż Czarnogórze do Unii, więc podejrzewam, że mają jeszcze taniej (?!, choć nie wiem czy się da). A i trunków wyskokowych nie bierz ze sobą. Alkohol i jedzenie są w prawie takich samych cenach jak u nas. ;)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Panowie dzięki serdeczne. Jeżeli chodzi o alkohol to zorganizowanie go nie jest dla mnie problemem nawet za darmo ale nie jest to sprawa najważniejsza.

Potrzebuję raczej info o rzeczach, o których nie mogę się dowiedzieć inaczej niż tam będąc, nie można o nich przeczyta w necie itd.

Sugestię co do fajnych miejscówek nadmorskich, mogą być z trudnym dojazdem, gdzie można zabiwakować.

Pozdrowienia


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek w jakim terminie jedziesz? Od 5 lipca przez tydzień będę na Krk w Chorwacji, jeśli ruszacie w tym terminie daj znać, może się gdzieś przetniemy na obczyźnie :).

Cześć

My planujemy wyjazd na sierpień. Kiedy szczegółowo to się zobaczy. W Lipcu dzieci mają zgrupowania i obozy. Później pewnie jakieś jeziora albo kajaki w zależności od pogody i chęci. Jadąc do będziemy jechać w kierunku Węgier i jakoś tam dalej. A może w o ogóle nie dojedziemy do Albanii jak gdzieś po drodze będzie fajnie? Wiesz wakacje - nie ma napinki.

Pozdrowienia


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć Mitek, dotarłeś do Albanii? Jeśli tak to jakie wrażenia, czy może zatrzymałeś się gdzieś po drodze i warto byłoby kiedyś tam wyskoczyć?

Cześć

Niestety wyszło zupełnie inaczej. Wyjazd praktycznie dopięty nie doszedł do skutku z dość prozaicznej przyczyny. Nasi przyjaciele z którymi mieliśmy jechać i do których dostosowaliśmy terminy, skądinąd doświadczeni podróżnicy, nie zauważyli, że córka ma nieważny paszport - na 4 dni przed wyjazdem - no i d....a blada. Samemu jechać na wyprawę o charakterze offroadowym to raczej głupota więc wylądowaliśmy w Egipcie w pobliżu Marsa Alam i poświęciliśmy się okolicznym rafom. Dzieci są wniebowzięte bo mieliśmy nawet bonus w postaci pływania z delfinami w otwartym Morzu co nie zdarza się często ale myślę, że bawiły się równie dobrze jak my. Albania czeka na przyszły rok.

Pozdrowienia


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie trochę za ciepło w tamtych klimatach. Chyba bym z wody nie wychodził przez cały dzień ;) chociaż i u nas od paru dni też nieźle grzeje. 

Cześć

Woda potrafi być znacznie cieplejsza niż powietrze.

Temperatury powietrza nie odczuwa się aż tak bardzo ze względu na niska wilgotność.

Woda jest podstawą zabawy - przynajmniej dla będących tam pierwszy raz - tak jak my.

Cel wyjazdu był absolutnie przypadkowy i zrodził się z potrzeby na dzień przed.

Zadowolenie z wyjazdu (choć samemu towarzyszył pewien stres) było gwarantowane bo to my jechaliśmy po prostu.

Pozdrowienia serdeczne


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Niestety wyszło zupełnie inaczej. Wyjazd praktycznie dopięty nie doszedł do skutku z dość prozaicznej przyczyny. Nasi przyjaciele z którymi mieliśmy jechać i do których dostosowaliśmy terminy, skądinąd doświadczeni podróżnicy, nie zauważyli, że córka ma nieważny paszport - na 4 dni przed wyjazdem - no i d....a blada. 

Pozdrowienia

 

Mitek, ta córka to pewnie dziecko skoro nie pojechaliście z tego powodu bo dorośli mogą wjeżdżać do Albanii na podstawie dowodu osobistego:

paszport/dowód - lista państw (może komuś się przyda)

 

Pozdrawiam

marioo


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, ta córka to pewnie dziecko skoro nie pojechaliście z tego powodu bo dorośli mogą wjeżdżać do Albanii na podstawie dowodu osobistego:

paszport/dowód - lista państw (może komuś się przyda)

 

Pozdrawiam

marioo

Cześć

Tak Mariusz, dziewczyna ma 13 lat. Sęk w tym, że ona nie miała żadnego dokumentu a nawet wyrobienie dowodu nie było możliwe w tak krótkim czasie i tyle.

Pozdrowienia serdeczne


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że ona nie miała żadnego dokumentu a nawet wyrobienie dowodu nie było możliwe w tak krótkim czasie i tyle.

Gwoli informacji. Paszport wyrabia się znacznie szybciej aniżeli dowód, gdyż ten drugi wyrabiany jest centralnie.

Cztery lata temu udało mi się uzyskać w Krakowie paszport dla mojego dziecka w niespełna 6 godzin bez jakichkolwiek znajomości i dowodów wdzięczności. Potrzebne było jedynie oświadczenie iż "jestem kretynem i nie pomyślałem o tym wcześniej a dzisiaj wyjeżdżam". Oczywiście nie był to szczyt sezonu urlopowego.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli informacji. Paszport wyrabia się znacznie szybciej aniżeli dowód, gdyż ten drugi wyrabiany jest centralnie.

Cztery lata temu udało mi się uzyskać w Krakowie paszport dla mojego dziecka w niespełna 6 godzin bez jakichkolwiek znajomości i dowodów wdzięczności. Potrzebne było jedynie oświadczenie iż "jestem kretynem i nie pomyślałem o tym wcześniej a dzisiaj wyjeżdżam". Oczywiście nie był to szczyt sezonu urlopowego.

Cześć

U nas niestety nie było szans. Znajomi mieli nawet specjalne zaświadczenie od lekarza, że córka wymaga natychmiastowych konsultacji medycznych.

Pozdrowienia


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie trochę za ciepło w tamtych klimatach. Chyba bym z wody nie wychodził przez cały dzień ;) chociaż i u nas od paru dni też nieźle grzeje. 

Potrafi być na prawdę gorąco, tyle wskazywał termometr nad Morzem Martwym,w czasie mojego pobytu tam 5 lat temu w czerwcu.
Upał praktycznie uniemożliwiał czerpanie przyjemności z pobytu w tak wspaniałym miejscu ,tyle samo stopni było wtedy w Jerozolimie a spacer golgotą stał się prawdziwą drogą krzyżową :)

Nad samym morzem w Egipcie da się spokojnie wytrzymać,raz tylko przeżyliśmy nadejście wiatru znad pustyni ,w przeciągu kilku minut opustoszały plaże i ludzie siedzieli w hotelach ,uczucie było porównywalne do wejścia do nagrzanego piekarnika.

Dla mnie też rafy koralowe są rewelacyjne, wystarczy ABC i można cały dzień nie wychodzić z wody i gdybym miał kiedyś wrócić do Egiptu,to właśnie ze względu na rafy.

Załączone miniatury

  • IMG_0170.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...