Skocz do zawartości

wielka prośba o dobór nart volkl, fischer


tionami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

1. Mężczyzna

2. Lat 36  waga 92 kg. wzrost 176 cm.  

3. Na nartach sezony 2001-2005 potem przerwa 10 lat i powrót w tym sezonie  tj. 14/15 dość intensywnie -  Małe Ciche, Witów, potem Szymoszkowa i w ferie Chopok ( SK)

4. Buty Salomon Impact X flex 90 nowe

6. Styl: kiedyś  zdecydowanie  funcarving, dziś już różnie, trochę kolana czuję i trzeba popracować z instruktorem, ale w sumie wszystko ładnie wraca jak przysłowiowa jazda na rowerze, ważne: zawsze ważyłem swoje, zawsze wolałem ciaśniejsze skręty, krótsze łuki i kontrolę, choć nie stronię od szybkości, bo jedno drugiego nie wyklucza, zwłaszcza na łatwych i przygotowanych stokach

7. Narty najpierw marketowe Forcer ( taki pół carving) potem Rossignol T-Power S.C. 167 cm. obecnie już do lamusa 

8. Kondycja (realnie) średnia, tj. tenis regularnie cały rok 1 raz w tygodniu, oraz drugi sezonowy sport weekendowy,  o którym nie chcę pisać bo niektórych może to odrzucać    

9. Umiejętności w skali forum  5 ale w mojej ocenie raczej pewne 4, chociaż w sezonie 15/16 będzie już lepiej, trasy wszystkie, z wyłączeniem czarnych, takiego poziomu nie miałem nawet na studiach

 

Poza trasy nie zjadę, ale z warunkami różnie więc lepiej być przygotowanym na breję i muldy. Wybrałem volkl rtm 75 lub 75is w długości 166 cm. Drugi mój wybór to fischer progressor 700 lub ew. 800 w długości 170 cm.  Podobały mi się także blizzardy magnum 7.7 carbon ( takie rude)  lub 7.7 magnum TI suspension ale nie znalazłem do testów i opinii mało zwłaszcza o tych droższych z ti. Jak ktoś poleca, chętnie przeczytam.

 

No i wreszcie rzeczywisty dylemat: Volkl Racetiger SC UVO 170 cm. lub 165 cm. Są teraz w dobrej cenie. Serce by chciało, szczególnie, że na 75is 166 cm. wcale rewelacyjnie nie było ( w zasadzie ja nie widzę różnicy miedzy nimi a rentalowymi rtm 7.4) No i rtm 75 nie ma w długości 170 a ja nie chcę dłuższych bo w  sumie swój styl mam i nie jest to długi łuk, a i w kolejce pod wyciągiem wygodniej ;-)  Więc brałbym 166 cm. a to trochę za krótko. Z blizzardami to już trochę inna bajka bo tam jest 167 ale i 173 cm. z tym, że jest roker z dziobów i piętki więc narta się rzeczywiście skraca. Przy rtm tylko dzioby więc 170 uważam to max.

 

Ale proszę napiszcie co brać i czy rzeczywiście racetigery S.C. jeszcze nie dla mnie?   

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu (poziom, waga, preferencje) nie zastanawiał bym się nawet sekundy i brał Volkl Racetiger SC UVO 170 cm.

Tadek

Cześć

Też tak myślę. Po prostu bierz najlepsze co jest dostępne w dobrej cenie.

I poświęcił czas na szkolenie bo w Twojej charakterystyce tyle sprzeczności i półprawd, że nikt nie wie jak to tam z Twoja jazda jest.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Też tak myślę. Po prostu bierz najlepsze co jest dostępne w dobrej cenie.

I poświęcił czas na szkolenie bo w Twojej charakterystyce tyle sprzeczności i półprawd, że nikt nie wie jak to tam z Twoja jazda jest.

Pozdrowienia

I ja sam nie wiem jak to jest, bo zasadniczo obawiałem się, czy po takiej przerwie nie trzeba się pługiem zsuwać ze stoku. A okazało się, że nie jest tak źle. Jestem z Krakowa, więc w czasach studenckich był czas na Białkę, Ciche, Kasprowy. Potem życie zmusiło do ciężkiej pracy, a i druga połowa nie chciała słuchać o sportach zimowych. Ale teraz następne pokolenie zaczyna jeździć, więc i ja miałem okazję wrócić na stok. Tylko, że sprzęt przeszedł rewolucyjne zmiany: rocery, cambery, titanale, warstwy gumy na krawędziach. Za mojej ,,eduakcji"  dla amatora  kupić wystarczyło nartę taliowaną o długości do nosa ( dla Pań do brody) i w zasadzie było po sprawie. Kto wtedy miał robione indywidualnie wkładki do buta? Dlatego dla mnie takie narty jak volkl rc uvo czy blizzardy 7.7 suspension z ich systemami tłumienia drgań to jest lekki szok. Niemniej o sobie starałem się wyrazić jak najwięcej, stąd sprzeczności, i taka własnie jest moja jazda. 

 

Skoro jednak koledzy tak doświadczeni na forum ( Tadeusz, Mitek), których posty czytałem na innych wątkach w sezonie, twierdzą że volkl  sc  uvo to znaczy, że volkl sc uvo zostanie zakupiony,a  na górce instruktor i kolejne godziny jazdy pod jego okiem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...