Skocz do zawartości

Atomic Nomad (S) Magnet


consett0805

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule, dokonałem zakupu tych nart. I wiem  o nich tyle co miał do powiedzenia sprzedawca, a miał tyle co jest w opisie producenta. Moje prośba do tych co posiadają ten model jakie sa Wasze wrażenia, odczucia? Z góry dziękuję za info.  Dokładnie te co na zdjęciu z tym że ja mam długość 157cm nomad_magnet_arc_14_xto_gross.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczucia zależą tez od size:-). Szczególnie na nartach. Przy Twoim wzroście dolozylbym długości....

niestety, mam male zaufanie do  tego Pana - szczegolnie co do survival skills - pytanie  o narte PO ZAKUPIE jest, skromnym zdaniem........(chce byc grzeczny) ...debilne

dobor dlugosci? jeszcze bardziej

no , ale to moje skromne zdanie i cale nie musi byc prawidlowe

 

BTW - domyslam sie, ze pozostali odpowiadajacy chcieli to samo powiedziec, tylko starali sie byc politycznie correct

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooooooooooooo toście  mi pomogli - Neonówka. Chyba sam będę musiał sobie odpowiedzieć w lutym :)

Żeby pomóc w taki sposób, na jaki liczyłeś, trzeba by na tych nartach jeździć. Tak się pewnie złożyło, że nikt z czytających forum w sezonie ogórkowym, na nich nie jeździł więc jakim cudem ma Ci opisać własne wrażenia z jazdy... :)

 

Zresztą wiele osób wyznaje zasadę, że jak ktoś kupił narty i nie może już ich wymienić, to mu się pisze: "to są bardzo dobre narty, ba - najlepsze na świecie - bo Twoje!!!! I tego się trzymaj.  A jakie te narty są naprawdę, przekonasz się osobiście już w zimie. Opinie innych mogą być zupełnie różne od Twoich odczuć.

Pozdrawiam.

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooooooooooooo toście  mi pomogli - Neonówka. Chyba sam będę musiał sobie odpowiedzieć w lutym :)

 

Na razie geometria będzie dla Ciebie ważniejsza niż producent. Jak pojeździsz ostrzej dwa trzy lata to może się okazać, że to zbyt miękka narta - wymienisz ją na sztywniejszą. I tyle.

 

A co do geometrii to trudno się wypowiadać nie znając Twoich parametrów, nawyków i preferencji - jest podejrzenie, że masz za krótką nartę. Nie oznacza to jednak, że nie da się na niej jeździć.

 

Tak jak Tadeusz napisał - to najlepsza narta na świecie bo Twoja! Tego się trzymaj.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na testach magazynu NTN testowałem te modele nart Atomic Nomad.

 

http://www.ntn.pl/te...mad-crimson-ti/

http://www.ntn.pl/te...ad-blackeye-ti/

 

Według mnie to przeciętne narty w marnej konstrukcji z przyciężkimi wiązaniami Atomic dla przeciętnie jeżdżących narciarzy.

Sztywne, kołkowate nieźle dają po kolanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na testach magazynu NTN testowałem te modele nart Atomic Nomad.

 

http://www.ntn.pl/te...mad-crimson-ti/

http://www.ntn.pl/te...ad-blackeye-ti/

 

Według mnie to przeciętne narty w marnej konstrukcji z przyciężkimi wiązaniami Atomic dla przeciętnie jeżdżących narciarzy.

Sztywne, kołkowate nieźle dają po kolanach.

Uspokoiles mnie.Nabylem Crimson Ti jakis czas temu i po przeczytaniu na linkowanej przez Ciebie stronie,ze:" To narty, które w tej grupie najlepiej spisują się poza trasą, są jednak trudne. Wymagają zarówno siły, jak i techniki" utwierdzilem sie,ze moj wybor slusznym byl.Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Na takich i tak dobranych nartach poprawna jazda jest niełatwa. To narta dla dziewczyny w okolicach 165 cm wzrostu max lekkiej, jeżdżącej przeciętnie (5-6 sezonów lajtowej jazdy amatorskiej).

Jeżeli spełniasz te założenia nie powinno być źle.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooooooooooooo toście  mi pomogli - Neonówka. Chyba sam będę musiał sobie odpowiedzieć w lutym :)

 

Nie musisz czekać do lutego. Wielu z nas forumowiczów sezon zaczyna w październiku/listopadzie, a informacje o wolnych miejscach na typową 4-dniówkę będą pojawiać się na bieżąco.

Warto skorzystać, wymienić doświadczenia, potestować sprzęt, posłuchać dobrych rad, a niejednokrotnie przetrzeć oczy i uzmysłowić sobie, że z jazdą jest się głęboko w czarnej... i dużo zostało jeszcze do nauki.

Świadomość poprawnej i bezpiecznej jazdy na nartach pozwoli Ci samemu zweryfikować Twój zakup. 

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pomóc w taki sposób, na jaki liczyłeś, trzeba by na tych nartach jeździć. Tak się pewnie złożyło, że nikt z czytających forum w sezonie ogórkowym, na nich nie jeździł więc jakim cudem ma Ci opisać własne wrażenia z jazdy... :)

 

Zresztą wiele osób wyznaje zasadę, że jak ktoś kupił narty i nie może już ich wymienić, to mu się pisze: "to są bardzo dobre narty, ba - najlepsze na świecie - bo Twoje!!!! I tego się trzymaj.  A jakie te narty są naprawdę, przekonasz się osobiście już w zimie. Opinie innych mogą być zupełnie różne od Twoich odczuć.

Pozdrawiam.

Tadek

Wszystko ok i masz całkowita rację, nie o pomoc chodzi bo zakup dokonany, ale o wrażenia. Model jest z sezonu 2013/14 więc ewentualni nabywcy już mieli je na nogach. Ale cieszę się że zaczął się ruch w temacie. Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie geometria będzie dla Ciebie ważniejsza niż producent. Jak pojeździsz ostrzej dwa trzy lata to może się okazać, że to zbyt miękka narta - wymienisz ją na sztywniejszą. I tyle.

 

A co do geometrii to trudno się wypowiadać nie znając Twoich parametrów, nawyków i preferencji - jest podejrzenie, że masz za krótką nartę. Nie oznacza to jednak, że nie da się na niej jeździć.

 

Tak jak Tadeusz napisał - to najlepsza narta na świecie bo Twoja! Tego się trzymaj.

 

Pozdro

Wiesiek

Powiem sobie i Wam tak. jestem daleki od tego aby zajmować się parametrami - geometrią czy się wyginają za mocno czy za sztywne etc. Po raz pierwszy będę miał na nogach takie szerokie. Czytałem co nieco co jest przy szerszych, co jest przy węższych itd.  I tak jak wyżej wspomniane - najlepsze jakie - bo moje. Złego słowa nie dam powiedzieć o swoich poprzednich bo też moje i nadal są córka przejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na testach magazynu NTN testowałem te modele nart Atomic Nomad.

 

http://www.ntn.pl/te...mad-crimson-ti/

http://www.ntn.pl/te...ad-blackeye-ti/

 

Według mnie to przeciętne narty w marnej konstrukcji z przyciężkimi wiązaniami Atomic dla przeciętnie jeżdżących narciarzy.

Sztywne, kołkowate nieźle dają po kolanach.

 

Na testach magazynu NTN testowałem te modele nart Atomic Nomad.

 

http://www.ntn.pl/te...mad-crimson-ti/

http://www.ntn.pl/te...ad-blackeye-ti/

 

Według mnie to przeciętne narty w marnej konstrukcji z przyciężkimi wiązaniami Atomic dla przeciętnie jeżdżących narciarzy.

Sztywne, kołkowate nieźle dają po kolanach.

No tak troszkę tu mi mina się mniej pewna zrobiła, bo co by tu nie mówić laik z pewnością nie jesteś. I pierwsza anty reklama dla mojego serducha hhehhee. te kolana głównie mnie zmartwiły. Ps nie jeżdżę poza trasami - jeszcze nie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Na takich i tak dobranych nartach poprawna jazda jest niełatwa. To narta dla dziewczyny w okolicach 165 cm wzrostu max lekkiej, jeżdżącej przeciętnie (5-6 sezonów lajtowej jazdy amatorskiej).

Jeżeli spełniasz te założenia nie powinno być źle.

Pozdrowienia

Spełniam w latach na deskach (mój pierwszy raz to rok 2010) Wzrost tak sobie bo 170, ale o ciężarze lepiej nie wspomnę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...