Skocz do zawartości

Kilka moich filmików - różne miejsca.


hlmale

Rekomendowane odpowiedzi

Kocham sport w różnych odmianach i mam nadzieję, że komuś się spodoba a ktoś inny może z sentymentem obejrzy.

 

cyclinG. Chyba mój najlepszy filmik - ja to tak oceniam - kolarstwo, turystyka rowerowa.



eXcited. - Mój filmik z wyjazdu do Livigno. Nartki. Średnio zaawansowany. Długi...



eXcited deux. - wyjazd do Francji, do Les 2 Alpes. Długi, acz uważam, że warto poświęcić na niego pół godziny.



One day. Beautiful day. - Korbielów, Jeleśnia, Beskid Żywiecki... Długi ale muzyka dla fanów oldskool techno.



Fala 2014. Jeden z moich filmików, niezbyt najwyższych lotów. Raczej pamiątkowy niż pokazowy...

 

Jeśli nie treść obrazkowa to może muzyka przypadnie komuś do gustu. Radzę obejrzeć na full hd z dobrym stereo. Są momenty, że jest to zbędne bo szumi i drga i obraz jest rozmyty, ale rozumiecie że to są emocje, nagrywanie LIVE, bez stabilizacji.

Wszelkie uwagi proszę kierować na maila [email protected], mile widziana konstruktywna krytyka i mam nadzieję, że komuś umilę parę minut w życiu...

Załączone miniatury

  • Flippy-With-A-Ax-happy-tree-friends-30025291-1158-1012.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wybacz szczerość ale moim zdaniem rzeczą niezbędną by myśleć o robieniu narciarskich filmów jest jazda. Inaczej nie ma to sensu a byciem jednym z setek śmiesznych gości z kamerkami na stoku nie jest chyba twoim marzeniem. Masz pewnie co najmniej parę pasji, w których możesz być świetny i wykorzystać swój niewątpliwy potencjał. Znalezienia tej najlepszej drogi szczerze i świątecznie życzę.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to nie są filmiki typu "All I Can" czy "The Balance of powder", bo po pierwsze są filmikami historycznymi darmowymi, czyli pokazującymi pewien okres z mojego życia, a po drugie są to filmy czysto amatorskie. Nie kręciłem ujęć z helikoptera czy drona tylko z ręki. Nie miałem stabilizatora tylko czasami monopoda... a bardziej chodzi, żeby pokazać ludziom pewne miejsca, lub możliwość spędzenia czasu... Ja wiem, że większość ujęć, gdzie ręka lata jak skrzydło ptaka jest fatalna. Ale będąc jednocześnie kamerzystom i narciarzem czy rowerzystom - trudno mi utrzymać cały czas idealnie kamerę gdy muszę balansować ciałem...
A jeśli chodzi o połączenie muzyki z klipami?? Może być? Jest też filmik rowerowy i z basenu... chyba lepiej robić takie filmy, niż filmować ustawki czy jakąś kolejną przemoc. Moi znajomi często kwitowali, jakie piekne widoki... często ludzie z miast w zimę nie byli nawet w lesie. Może takie filmiki jak moje zmienią coś w ich sposobie życia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to nie są filmiki typu "All I Can" czy "The Balance of powder", bo po pierwsze są filmikami historycznymi darmowymi, czyli pokazującymi pewien okres z mojego życia, a po drugie są to filmy czysto amatorskie. Nie kręciłem ujęć z helikoptera czy drona tylko z ręki. Nie miałem stabilizatora tylko czasami monopoda... a bardziej chodzi, żeby pokazać ludziom pewne miejsca, lub możliwość spędzenia czasu... Ja wiem, że większość ujęć, gdzie ręka lata jak skrzydło ptaka jest fatalna. Ale będąc jednocześnie kamerzystom i narciarzem czy rowerzystom - trudno mi utrzymać cały czas idealnie kamerę gdy muszę balansować ciałem...
A jeśli chodzi o połączenie muzyki z klipami?? Może być? Jest też filmik rowerowy i z basenu... chyba lepiej robić takie filmy, niż filmować ustawki czy jakąś kolejną przemoc. Moi znajomi często kwitowali, jakie piekne widoki... często ludzie z miast w zimę nie byli nawet w lesie. Może takie filmiki jak moje zmienią coś w ich sposobie życia..

Cześć

Jako narciarz na forum narciarskim oceniam filmy z narciarskiego punktu widzenia. Gdy się nie umie jeździć drony, helikoptery i stabilizacja obrazu nic nie pomogą. Dla wiekszości ludzi tutaj takie krajobrazy to codzienność bo jeżdżą na nartach lata. Kręć ujęcia krajobrazów a nie ujęcia z jazdy i będzie ekstra.
Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci powiem inaczej. Ja tego nie jestem w stanie oglądać. Jest długie i nudne. Wytrwałem jakieś 60-90 sekund i zacząłem przerzucać do przodu, a ponieważ po kilkunastu przesunięciach znacznika czasu, mówiąc—Gość z forum, dam mu szansę—nadal byłem zawiedziony, to wyłączyłem i dalej nie patrzyłem.

 

Rozważ lepszy wybór materiału i kondensację w ciągu 3-5 minut. Nikt (no dobra, ktoś pewnie się znajdzie) nie będzie oglądał tak długiego materiału pozbawionego jakiegokolwiek cienia fabuły. To nie jest interesujące, nie budzi ciekawości, więc nie możesz się spodziewać, że ktoś wytrwa do końca. A dla siebie takiego filmiku przecież nie robisz.

 

Znajomi chwalili widoki, bo nic innego pochwalić nie mogli i najpewniej nie chcieli zrobić Ci przykrości. Dobrze, że zapytałeś na forum, bo tutaj dostaniesz odpowiedź bez filtra stosowanego przez znajomych.

 

Bronisz swojej produkcji – to bardzo ważne – tylko ona powinna choć częściowo bronić się sama. Przy tak długim czasie projekcji powinieneś dać widzowi jakąś obietnicę, jakoś zaintrygować, udowodnić, że warto oglądać. Tutaj mamy kiepską jakość wideo (tłumaczysz się z tego – OK), nietrafioną muzykę (kwestia gustu) i przepastne ilości zmontowanego bez pomysłu nudnego materiału (tego wytłumaczyć już nie można).

 

Szkoda, bo widząc niestandardowy czas projekcji liczyłem na coś naprawdę fajnego.

 

Jestem przekonany, że jesteś w stanie zmontować coś zdecydowanie lepszego i łatwiejszego w odbiorze, tylko skróć metraż i pokaż swoją pasję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skróć te filmy, popraw exp poziomami w post, bo ciemno strasznie. Takie clipy nie powinny przekraczać 3 minut bo inaczej jest

 

U Ciebie sam tytuł z podtytułami trwa około minuty. Jeśli lubisz takie zapowiedzi/napisy to sprawdź czy nie masz literówek bo śmiesznie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie ma się co bronić... Może komuś się spodoba, może ktoś dla samej muzyki sobie poogląda, bo lubi podobną do mnie...

 

Poza tym chciałem powiedzieć, że kolega Mitek zawsze drąży tematy pod względem techniki itp... narty to nie tylko technika, to również zabawa na śniegu, taka jak z rodzicami wychodziło się na sanki... To słonce, to widoki, to czyste powietrze, to ruch i zmęczenie... I do tego nie trzeba mieć perfekcyjnej techniki... Zresztą raczej na moich filmach nie widać mojej techniki, bo sam filmuję... Ludzie, cieszcie sie i bawcie, bo jak będzie wojna z Ruskimi to już sobie nie pochulamy w Alpy na nartki... Będziemy obierki wpiep..ać i chleb z odpadków [oby nie :/]...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rowerami najlepszy mimo, że jakość chyba najgorsza ale przynajmniej coś się dzieje.

Filmuj, montuj, baw się tylko rób krótsze filmy (po co Ci np. scena z paleniem, gaszeniem papierosa i potem zakładaniem nart). W post poprawiaj ekspozycję na śniegu bo za ciemno jest. Sprawdź też balans bieli, to też można poprawić w post.

Większość filmu z Liv wygląda tak

ekran.jpg

Czy to jest ciekawe ?

Excited ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rowerami najlepszy mimo, że jakość chyba najgorsza ale przynajmniej coś się dzieje. Filmuj, montuj, baw się tylko rób krótsze filmy (po co Ci np. scena z paleniem, gaszeniem papierosa i potem zakładaniem nart). W post poprawiaj ekspozycję na śniegu bo za ciemno jest. Sprawdź też balans bieli, to też można poprawić w post. Większość filmu z Liv wygląda tak Dołączona grafikaekran.jpg Czy to jest ciekawe ? Excited ?

No nie większość, ale rzeczywiście część duża.. tu macie racje, ale to był mój pierwszy filmik bez podglądu, bez komputera, następne myślę, że ewoluowały pod wzgl. wszystkiego... A czy po filmikach widać, że ewoluują??

jeżeli jesteś tym gościem, co prawie wjechał w kamerzystę - to słabiutko - faza na tzw. "goryla"

lubimy się z kolegą czasami przytulić ;) ale tylko na nartkach ;)

Użytkownik jark edytował ten post 06 kwiecień 2015 - 13:57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy po filmikach widać, że ewoluują??

Mala ewolucje widac .Aczkolwiek,dla przykladu:

To moj pierwszy zmontowany material:

 

A to jeden z ostatnich:

 

NIe twierdze,ze sa to dobre filmiki ale ewolucje widac(z tym,ze mam na kim sie wzorowac).Wpadki i zle zrealizowane pomysly oczywiscie sie zdarzaly i zdarzac beda ale proces tworzenia jest chyba bardziej interesujacy niz efekt koncowy sam w sobie.Niestety,zeby material byl ciekawy nie mozesz polegac tylko na przypadkowosci ujec.Wiekszosc z nich musi byc jednak zaplanowana,dobrze jest miec ogolny zarys finalnego efektu aczkolwiek czesto krece na czuja a potem cos sie tworzy.Istotnym elementem jest muzyka,ktora  temu samemu ujeciu moze nadac inny charakter.Odpowiednia muzyka mozesz pomoc widzowi przebrnac przez nudne momenty editu.Pamietaj tez o odpowiedniej ilosci wypelniaczy/przerywnikow.Ot takie rady od jednego z wielu amatorow fimowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie większość, ale rzeczywiście część duża.. tu macie racje, ale to był mój pierwszy filmik bez podglądu, bez komputera, następne myślę, że ewoluowały pod wzgl. wszystkiego...

Dla treningu zrób sobie film z całego wyjazdu np pod tę muzykę

Zmieść całą historię w 1.38. Gdy zaczniesz wybierać sceny to sam zobaczysz, że brakować Ci będzie materiału na te 1.38 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się przetrwać kilka ujęć pierwszego filmu i kilka drugiego z Livigno. Dopiero dziś spojrzałem że te kolejne do których nie dotarłem trwają po pół godziny ...
Przedmówcy dosyć fajnie opisali jak zrobić filmik żeby się chciało go oglądać. Zazwyczaj takie powyżej 3 minut już przewijam i oglądam fragmentami. A na pewno takie na których jadą narciarze w pozycji na "grzybiarza" lub "gorillę". Z pewnością dużo pracy zajęło Ci zmontowanie tych materiałów ale żeby były atrakcyjne dla oglądającego to nie tędy droga. Chyba że zamierzeniem miał być przekaz muzyczny dla jakiegoś grona odbiorców z obrazkowym podkładem filmowym - w takim układzie może się to komuś spodobać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Kocham sport w różnych odmianach i mam nadzieję, że komuś się spodoba a ktoś inny może z sentymentem obejrzy.

 

cyclinG. Chyba mój najlepszy filmik - ja to tak oceniam - kolarstwo, turystyka rowerowa.



eXcited. - Mój filmik z wyjazdu do Livigno. Nartki. Średnio zaawansowany. Długi...



eXcited deux. - wyjazd do Francji, do Les 2 Alpes. Długi, acz uważam, że warto poświęcić na niego pół godziny.



One day. Beautiful day. - Korbielów, Jeleśnia, Beskid Żywiecki... Długi ale muzyka dla fanów oldskool techno.



Fala 2014. Jeden z moich filmików, niezbyt najwyższych lotów. Raczej pamiątkowy niż pokazowy...

 

Jeśli nie treść obrazkowa to może muzyka przypadnie komuś do gustu. Radzę obejrzeć na full hd z dobrym stereo. Są momenty, że jest to zbędne bo szumi i drga i obraz jest rozmyty, ale rozumiecie że to są emocje, nagrywanie LIVE, bez stabilizacji.

Wszelkie uwagi proszę kierować na maila [email protected], mile widziana konstruktywna krytyka i mam nadzieję, że komuś umilę parę minut w życiu...

Nie przejmuj się opiniami .Ile ludzi tyle pomysłów na film .Nie każdemu musi sie podobac ale poprostu rób to co tobie sie podoba i tyle.Tez mam wiele filmów długich i różnej maści od rowerowania przez narty po nurkowanie .Robię to dla siebie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Cześć

 

No co Ty w profilu jest 8.

Pozdro

Witam

Przecież już dawno zostało ustalone, że nie ma znaczenia kto sobie cuś tam wstawi. Można zaniżać to i można zawyżać. Albo czepiamy się wszystkich, albo nikogo nie ganimy za to co sobie wstawił. :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Postrufka

Postrufka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...