Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

"Dół" psychiczny po pierwszym GS :)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4437 postów
  • Na forum od: 03.2006
2375
  • Umiejętności: 1

Napisano 27 luty 2015 - 13:35

Nie nic nie będę kuł. Bo mi jeszcze wyjdą nożyczki co to się same otwierają czy jakoś tak ;) .

Pozdrawiam

Ciekawe czy sie tez po angielsku otwieraja

• Piotr_67 podziękował za tę wiadomość

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#22 bakkz

bakkz

Jadziu

• PipPipPipPip
  • 1108 postów
  • Na forum od: 11.2014
842
  • Umiejętności: 7
  • Bielsko-Biała/ Nowy Sącz

Napisano 27 luty 2015 - 13:51

Jakoś po angielsku ludzie są bardziej skłonni do prowadzenia rozmów bez wyzywania i pieniactwa. Więc nie, nie otwierają się.  :)

#23 be_rcik

be_rcik

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 183 postów
  • Na forum od: 01.2013
69
  • Umiejętności: 2
  • W-wa

Napisano 27 luty 2015 - 15:00

Się nie przejmuj. Ja zacząłem od tyczek z "profesjonalnymi amatorami" .... zobaczyłem się na filmie ... i nie wiedziałem że tak niesportowo można wyglądać na GS, na SL w sumie aż tak nie widać  :wacko: . Objeżdzali nie wszyscy.

Jeśli mówisz o tej 10-latce co jeździ z Bartkiem Ptakiem i pewnie nie tylko, chyba Nikola????.... nie przejmuj się. Ona chyba ma tam taką rolę, żeby mięczaków wystraszyć a twardzieli namówić na profesjonalne lekcje. Mnie objażdzała jeszcze jako 9-latka, nooo prawie :D

To ty decydujesz kim będziesz ;)

Jeśli ci tyczki pasują, trenuj.

Jak masz się męczyć ... idź na saunę :)

Hej

#24 BigMonster

BigMonster

Użytkownik

• PipPip
  • 167 postów
  • Na forum od: 02.2010
122
  • Umiejętności: 4
  • Zagłębie szparagowe

Napisano 27 luty 2015 - 16:05

Cześć

Chyba czas przestać pisać bo wszystko już napisałem.

Pozdrowienia

Jeszcze nie napisałeś "od jutra jeżdżę w kasku"  ;)

Pozdrawiam

#25 m!xeR

m!xeR

Użytkownik

• PipPip
  • 239 postów
  • Na forum od: 08.2014
175
  • Kraków

Napisano 27 luty 2015 - 16:43

Mitek w kasku ? Nie da rady ;-)

#26 MajorSki

MajorSki

Użytkownik

• PipPipPip
  • 646 postów
  • Na forum od: 01.2010
564
  • Umiejętności: 6
  • Jaworzno

Napisano 27 luty 2015 - 18:41

Się nie przejmuj. Ja zacząłem od tyczek z "profesjonalnymi amatorami" .... zobaczyłem się na filmie ... i nie wiedziałem że tak niesportowo można wyglądać na GS, na SL w sumie aż tak nie widać :wacko: . Objeżdzali nie wszyscy.
Jeśli mówisz o tej 10-latce co jeździ z Bartkiem Ptakiem i pewnie nie tylko, chyba Nikola????.... nie przejmuj się. Ona chyba ma tam taką rolę, żeby mięczaków wystraszyć a twardzieli namówić na profesjonalne lekcje. Mnie objażdzała jeszcze jako 9-latka, nooo prawie :D
To ty decydujesz kim będziesz ;)
Jeśli ci tyczki pasują, trenuj.
Jak masz się męczyć ... idź na saunę :)

To chyba ta sama :D jezdzi wlasnie u Ptaka ;) ciesze sie ze nie tylko ja mam takie odczucia :D. Ale w sumie to sie ciesze ze w Polsce rosnie takie pokolenie. Obysmy ja ogladali kiedys w tv i byli dumni :)

A i zeby nie bylo to aspiracji sportowych nie mam zadnych ;)
Traktuje to tylko jako forme doskonalenia jazdy.
Ciagnie mnie w innym kierunku, a niestety nie mozna sie rozdwoic :)

Użytkownik jark edytował ten post 28 luty 2015 - 20:35

#27 moris

moris

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1103 postów
  • Na forum od: 05.2007
950

Napisano 27 luty 2015 - 18:54

Cześć

Chyba czas przestać pisać bo wszystko już napisałem.

Pozdrowienia

obiecanki cacanki a głupiemu ...... :D

(żart, jakby ktoś się nie domyślił)

czasem się śpiewa sto lat - a tu wypada zapisać - 10 tys postów......

.

#28 jacek-1210

jacek-1210

Użytkownik

• PipPipPip
  • 633 postów
  • Na forum od: 04.2013
661
  • Radomsko

Napisano 27 luty 2015 - 19:43

Uuuuu, Panowie, Nikola z WKN pojedzie tak, że to Wam powypadają kredki z tornistrów  :P Ale ona jest na nartach non stop 

#29 krzyzak06

krzyzak06

Nowy użytkownik

• Pip
  • 94 postów
  • Na forum od: 11.2012
39

Napisano 27 luty 2015 - 22:00

Proste- stawiać sobie realistyczne cele.

2 tyg temu byłem na zawodach i jednocześnie pierwszy raz na tyczkach (slalom i gs) i moim pierwotnym założeniem było skończyć wszystkie przejazdy i w miarę pamiętać (w trakcie przejazdu) to, czego uczyłem się na sucho. Wyszło lepiej niż się spodziewałem, "doła" nie ma i jest motywacja i progres. :P

#30 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPipPip
  • 1355 postów
  • Na forum od: 01.2015
1493

Napisano 28 luty 2015 - 17:15

Nie przejmować się! I robić swoje. Dawno temu grałem w deblu z kolegą na kortach w Cetniewie. Na przeciwko nas były dwie dziewczynki. Zdaje się jedna była potem w kadrze Polski. Do dzisiaj pamiętam uderzenia jednej z nich z forhendu. Nikt z amatorów tak nie uderzał. Piłka odbijała się kilka metrów ode mnie i nie byłem w stanie zareagować. Tak był szybka. To była technika, a nie prosta siła, bo dziewczynka nie była siłaczem. Ci co grali w tenisa to wiedzą o wejściu ciałem, zamachu rakietą i ruchem nadgarstka na końcu. Z tego wychodzi przyspieszenie piłki.

W nartach jest podobnie, by ciągle przyspieszać narty, a nie zwalniać. Jazda bez tyczek i pomiaru czasu, nie wykształci nawyku przyspieszania. Można jechać bardzo szybko na stoku, ale nie będzie się szukać szybkości, bo nie będzie elementu(tyczki, rywalizacji) który do tego mobilizuje. Jak wygląda jazda aktywna to bardzo ładnie było widać na ostatniej Uniwersjadzie. Oglądałem gigant kobiet. Nasza dziewczyna zajęła czwarte miejsce. Rozstrzał czasów był ogromny. Jakieś Koreanki jechały "ładnie", ale to narty je wiozły. Gdy pojawiała się zawodniczka bliżej czołówki to coraz bardziej widoczny był wysiłek("atakowanie" tyczki, wyjście z bramki) by coś przyspieszyć, urwać ten ułamek sekundy. Wystarczy sobie zrobić film z przejazdu na tyczkach, by zobaczyć ja strasznie pasywnie się jedzie. Nie mylić aktywności z waleniem tyczek, czy szaleństwem ciała.

Pozdrawiam

#31 zeberkaa

zeberkaa

Ja Użytkownik

• PipPipPipPipPip
  • 2172 postów
  • Na forum od: 01.2011
1045
  • Umiejętności: 5
  • ZDolny Śląsk

Napisano 28 luty 2015 - 19:29

Wystarczy sobie zrobić film z przejazdu na tyczkach, by zobaczyć ja strasznie pasywnie się jedzie. 

Dziadku, weź przestań.Nie namawiaj do takich posunięć.

Dałam zrobić sobie film na jakichś tam tyczkach i niedługo tydzień minie jak nie mogę pozbierać psychiki. 

A taka była fajna zabawa. 

zbieram na skręty 

#32 JurekP

JurekP

Użytkownik

• PipPipPip
  • 957 postów
  • Na forum od: 04.2008
543
  • Umiejętności: 6
  • Gdańsk

Napisano 12 marzec 2015 - 20:20

Tomek, miałem niedawno jeszcze gorzej.

Jechałem z córką 6 lat, kręciłem jak jedzie kamerą na kiju.

Odjechała mi po kilku zakrętach...

Do dzisiaj się nie mogę pozbierać   :unsure:

Łączę się zatem w bólu...

Gdybys mial kamere na kasku, to by Ci corka nie uciekla. A skoro 1 kijek wylaczony z uzytku (narciarskiego), to tak jakbys nie mial reki lub nogi...

Ja w ogole nie jezdze na tyczkach, bo uwazam, ze przepisy dotyczace slalomow sa bez sensu i przez to przejazdy wygladaja jak zawody w roztracaniu tyczek.

Moim zdaniem zahaczanie o tyczki powinno byc zabronione i za to powinna byc dyskwalifikacja, ewentualnie moglyby byc one betonowe lub slalomy organizowane w lesie, gdzie sa naturalne "tyczki".

• mig12345 podziękował za tę wiadomość

#33 BigMonster

BigMonster

Użytkownik

• PipPip
  • 167 postów
  • Na forum od: 02.2010
122
  • Umiejętności: 4
  • Zagłębie szparagowe

Napisano 12 marzec 2015 - 20:47

Gdybys mial kamere na kasku, to by Ci corka nie uciekla. A skoro 1 kijek wylaczony z uzytku (narciarskiego), to tak jakbys nie mial reki lub nogi...

Wybór kija miał na celu ograniczenie drgań, które z kamerą na kasku są o wiele większe.

Filmy z kija są tego feleru pozbawione, dlatego wybrałem tą metodę.

Niestety nie przewidziałem najgorszego... no i jakoś muszę z tym żyć...