Skocz do zawartości

serfaus czy sella ronda


merman

Rekomendowane odpowiedzi

pomóżcie co wybrać od 20 marca czy we włoszech będzie śnieg w tym terminie. no i gdzie taniej :)

 

- czy będzie śnieg - pytaj np. 15 marca :)

- Sella Ronda - to system który spina różne ośrodki, fajne (np. Groeden, Arabba) i niefajne (...mniejsza z tym)

- sam system, łączniki to takie zło konieczne, żeby przedostać się tu czy tam, w jakieś sensowne miejsce

- a im dalej od Sella Rondy tym lepiej wg mnie :)

- karnet na Dolomity w sezonie jest drogi (np. 4 dni - 196 eur, 6 dni - 270 eur), ale od 15.03 zaczyna być znośnie

- co do innych kosztów, wg mnie  w Austrii jest taniej, ale z Włochami nie jestem na bieżąco

- co ja bym wybrał ...popatrz w moją sygnaturę - najlepiej coś takiego: SFL + Nauders + Kaunertal + ew. Samnaun-Ischgl - takie coś jest nieporównanie pewniejsze, i mojej ocenie lepsze :) Możesz dorzucić do tego jeszcze inne mniejsze ośrodki w pobliżu :)

 

PS.

tak poza wszystkim, nie da się uprościć sprawy warunków do jednego hasła "Włochy", czy "Austria". Czym innym są w kontekście pogody/klimatu Dolomity, a czym innym Lombardia czy dolina Aosty. Inne warunki i pogoda jest w Tyrolu a inne w Karyntii czy Kraju Salzburskim :)

Lepiej więc operować regionami, landami itp. - bo w Osttirolu masz zazwyczaj podobną pogodę jak w Dolomitach, a Livigno to prawie te same góry co Nauders czy Ischgl.... no prawie, upraszczam, ale to niezbyt daleko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy będzie śnieg - pytaj np. 15 marca :)

- Sella Ronda - to system który spina różne ośrodki, fajne (np. Groeden, Arabba) i niefajne (...mniejsza z tym)

- sam system, łączniki to takie zło konieczne, żeby przedostać się tu czy tam, w jakieś sensowne miejsce

- a im dalej od Sella Rondy tym lepiej wg mnie :)

- karnet na Dolomity w sezonie jest drogi (np. 4 dni - 196 eur, 6 dni - 270 eur), ale od 15.03 zaczyna być znośnie

- co do innych kosztów, wg mnie  w Austrii jest taniej, ale z Włochami nie jestem na bieżąco

- co ja bym wybrał ...popatrz w moją sygnaturę - najlepiej coś takiego: SFL + Nauders + Kaunertal + ew. Samnaun-Ischgl - takie coś jest nieporównanie pewniejsze, i mojej ocenie lepsze :) Możesz dorzucić do tego jeszcze inne mniejsze ośrodki w pobliżu :)

 

PS.

tak poza wszystkim, nie da się uprościć sprawy warunków do jednego hasła "Włochy", czy "Austria". Czym innym są w kontekście pogody/klimatu Dolomity, a czym innym Lombardia czy dolina Aosty. Inne warunki i pogoda jest w Tyrolu a inne w Karyntii czy Kraju Salzburskim :)

Lepiej więc operować regionami, landami itp. - bo w Osttirolu masz zazwyczaj podobną pogodę jak w Dolomitach, a Livigno to prawie te same góry co Nauders czy Ischgl.... no prawie, upraszczam, ale to niezbyt daleko :)

no to jeszcze może inaczej - sella ronda czy kronplatz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze może inaczej - sella ronda czy kronplatz?

 

Kronplatz + Cortina d'Ampezzo + Hochpustertal (Rotwand i Helm) :)

 

Wg mnie najlepszy program w Dolomitach - wszystkie są w północno wschodniej części, da się ogarnąć temat.

...i do tego żadna z tych miejscówek nie ma nic wspólnego z Rondą :)

...co także nie wyklucza możliwości wybrania się, np. z Kronplatz, do Alta Badia (i dalej na Rondę) - bo ta najbliżej.

 

...ale nie śpiesz się z decyzjami, to kawał czasu jeszcze jest.

 

Jeśli rozważał byś sam Kronplatz (spoko, ale ludnie) - to ja odpowiadam -> Tyrol.

SFL czy Ischgl są pewniejsze, 2 razy większe, niedroższe itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kronplatz + Cortina d'Ampezzo + Hochpustertal (Rotwand i Helm) :)

 

Wg mnie najlepszy program w Dolomitach - wszystkie są w północno wschodniej części, da się ogarnąć temat.

...i do tego żadna z tych miejscówek nie ma nic wspólnego z Rondą :)

...co także nie wyklucza możliwości wybrania się, np. z Kronplatz, do Alta Badia (i dalej na Rondę) - bo ta najbliżej.

 

...ale nie śpiesz się z decyzjami, to kawał czasu jeszcze jest.

 

Jeśli rozważał byś sam Kronplatz (spoko, ale ludnie) - to ja odpowiadam -> Tyrol.

SFL czy Ischgl są pewniejsze, 2 razy większe, niedroższe itd.

no i niestety nie rozwiązało to mojego problemu bo w serfaus już byłem i bardzo mi się podobało no i nie wiem teraz czy oglądać coś nowego czy wrócić znowu serfaus ischgl :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no to jeszcze może inaczej - sella ronda czy kronplatz?

 

Z tych trzech opcji (SFL, sella ronda, kronplatz) wybrałbym SFL+Kaunertal. Inna sprawa, że Kronplatz nie wyklucza zrobienia sella rondy, ja sella rondę przejechałem będąc właśnie tydzień na Kronplatzu, to ten sam karnet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech opcji (SFL, sella ronda, kronplatz) wybrałbym SFL+Kaunertal. Inna sprawa, że Kronplatz nie wyklucza zrobienia sella rondy, ja sella rondę przejechałem będąc właśnie tydzień na Kronplatzu, to ten sam karnet.

 

Jeśli chcesz koniecznie zobaczyć Dolomity (a moim zdaniem warto), to na Twoim miejscu wybrałbym

Cortina+AltaPusteria+Kronplatz. Śnieg u góry na pewno będzie, najwyżej na samym dole będzie ciapa albo brak zjazdu.

Jeśli chcesz mieć większą pewność warunków śniegowych, to Austria i ośrodki o których pisze Gajowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech opcji (SFL, sella ronda, kronplatz) wybrałbym SFL+Kaunertal. Inna sprawa, że Kronplatz nie wyklucza zrobienia sella rondy, ja sella rondę przejechałem będąc właśnie tydzień na Kronplatzu, to ten sam karnet.

Z Kronplatz-u w rejon Sella jedzie skibus w rozsądnych godzinach wiec można łatwo taki wyjazd zorganizować.  Jednak z dwiema uwagami:

1. Polecam stronę dolomitisuperski.it gdzie podano rodzaje skipasów dla całości regionu jak i poszczególnych dwunastu ośrodków - Kronplatz i rejon Sella to niekoniecznie ten sam skipas - tak jest tylko w wersji najdroższej - przy skipasie na całe Dolomity. W tym roku jego cena sięgnęła już wyżyn absurdu..... :(. Sensowniejsze cenowo są skipasy 'łączone' na kilka wybranych sąsiednich ośrodków lub lokalny + 1(2,3) dni na dowolny inny.

2. 'Zrobienie' Sella to raczej kiepski pomysł. Objazdówka wokół tego masywu to szereg łatwych i długich tras, w przypadku dobrej pogody ciekawych widokowo, ale  raczej nieszczególnych  narciarsko. Atrakcją jest  to, że można objechać górę i wrócić w to samo miejsce (w obie strony w dodatku).

Prawdziwe narciarskie perełki kryją sie na bocznych odnogach tego szlaku. Dlatego też zwykle namawiam do 'robienia Sella' na raty w połączeniu ze zwiedzaniem poszczególnych ośrodków. Zdecydowanie warto.

 

 

PozdrawiamM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo racji w Twoim poście - wtedy, kiedy ja kupowałem skipass (parę lat temu) różnica pomiędzy skipassem Kronplatz a Dolomiti Superski była pomijalna (nie więcej niż 10eur przy 6 dniowym).

Też mam wrażenie, że zrobienie sella rondy ma niewielki sens - no ale to było na zasadzie "odhaczenia" pewnej atrakcji turystycznej. Sam wolę widoki lodowcowe, niż te z Dolomitów.

Dawno nie rozważałem Włoch na narty - w tym roku porównując ceny mieszkania i karnetów zauważyłem, że są zdecydowanie drożsi od AT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech opcji (SFL, sella ronda, kronplatz) wybrałbym SFL+Kaunertal. Inna sprawa, że Kronplatz nie wyklucza zrobienia sella rondy, ja sella rondę przejechałem będąc właśnie tydzień na Kronplatzu, to ten sam karnet.

Dlaczego to ten sam karnet?...możesz kupić tylko na Krona skipass a nie konieczne DSS...choć cena prawie żadna.

http://www.kronplatz...z/skipass/ceny/

 

ponawiam proszę o opinię

Włochy są droższe od Austrii,a szczególnie rejony Sella Rondy...wyjątkiem są kwatery w Val di Fassie,gdzie jest względnie znośnie cenowo http://www.fassappartamenti.it/pl...wszystko kwestią pomysłu na wyjazd...bo jeśli mówimy o hotelach z wodotryskami to ceny są i tu i tu kosmiczne dla statystycznego obywatela PL:)

 

Jeśli byłeś w SFL i lubisz wracać w te same miejsca to nie kombinuj i jedż do Austrii...mi już zostało za mało życia,więc jeżdzę za każdym razem gdzieindziej :P

 

Wszędzie jest fajnie grunt żeby było pozytywne nastawienie i może będę monotonny....ale jednak pogoda :)

 

O coś takiego z tą pogodą...

 

 

Załączone miniatury

  • IMAG2098.jpg
  • IMAG2094.jpg
  • IMAG2042.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, w Wloszech robi sie drogo.

 

fakt... zmieszczenie sie w 1500zł/ os przy wyjezdzie w 6-8osób (co kiedyś było normą) staje sie coraz trudniejsze, ale wciaz mozliwe w warunkach bardziej niż przyzwoitych... trzeba tylko nieco dłużej (i wczesniej) szukać.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt... zmieszczenie sie w 1500zł/ os przy wyjezdzie w 6-8osób (co kiedyś było normą) staje sie coraz trudniejsze, ale wciaz mozliwe w warunkach bardziej niż przyzwoitych... trzeba tylko nieco dłużej (i wczesniej) szukać.... ;)

W przypadku Kronplatz raczej niemożliwe,sam karnet to prawie 1000 zł w marcu,a Superski jeszcze droższy ,dojazd też generuje koszty ,bo daleko ,a noclegi w tym regionie nie należą do tanich, sama objazdówka Sella Rondy to był dla mnie narciarsko dzień stracony,potraktowałem to jako atrakcję turystyczną ,którą mimo wszystko warto zaliczyć przy 6 dniowym pobycie,każdy musi sobie wyrobić własne zdanie na ten temat,zamiast sugerować się opinią innych ,a póżniej żałować ,że się jej nie przejechało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dolomitach jest przynajmniej kilkanaście miejsc gdzie karnet (low season) jest wciaz w okolicach 200E. Warto też sprawdzac oferty (newslettery) miejscowych agencji nieruchomosci a nawet polskich biur. W tym sezonie znalazłem ofertę biura z KAtowic, które oferowało karnety na Trevalli za 160E (luty!!!) i bardzo przyzwoite noclegi w centrum 'wsi' po ok 130/osobę. Czyli dało się.

Kronplatz i rejon Val Gardena to akurat najdroższe okolice. Tam moze byc kłopot z takim poziomem cen. Ale w Fassa, Fiemme, Alleghe, Zoldo, Tre Valli, San Martino, wciąż można próbowac.

 

PozdrawiamM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dolomitach jest przynajmniej kilkanaście miejsc gdzie karnet (low season) jest wciaz w okolicach 200E. Warto też sprawdzac oferty (newslettery) miejscowych agencji nieruchomosci a nawet polskich biur. W tym sezonie znalazłem ofertę biura z KAtowic, które oferowało karnety na Trevalli za 160E (luty!!!) i bardzo przyzwoite noclegi w centrum 'wsi' po ok 130/osobę. Czyli dało się.

Kronplatz i rejon Val Gardena to akurat najdroższe okolice. Tam moze byc kłopot z takim poziomem cen. Ale w Fassa, Fiemme, Alleghe, Zoldo, Tre Valli, San Martino, wciąż można próbowac.

 

PozdrawiamM

To prawda, w innych dolinach można uzyskać lepsze ceny za nocleg i karnet,rezerwując odpowiednio wcześniej jest wybór. Do tego wybierając mniej oblegane ośrodki ,często można pojeździć bez tłoku na trasach ,a gdzieniegdzie dosłownie na pustych trasach tak jak w San Martino,do tego przy pięknych widokach.

To biuro z Katowic istnieje od lat i faktycznie mają świetne zniżki na karnety,przy nieco droższych niż przy indywidualnej rezerwacji cenach noclegów,ale ogólnie można powiedzieć ,że się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy był ktoś może ostatnio w Dolomitach i może podzielić się swoimi wrażeniami? Przez kamerki Kronplatz wygląda chyba dość słabo, bliżej Selli jest już więcej śniegu, ale interesują nas Wasze odczucia, czy trasy wytrzymują do późna, czy raczej robią się mokre, pojawia się kasza i muldy?

 

Jest to jeden z kierunków, które rozważamy na dwutygodniowy wyjazd (7-21 marca) i będziemy wdzięczni za wszystkie opinie :)

A jak jeździcie? B. dobrze, dobrze, średnio? Ile km dziennie robicie? Jakie trasy preferujecie? Czarne, czerwone czy niebieskie? Ile godzin dziennie na nartach (bez knajp)?

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...