Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Nart freeride - poczatkujacy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#41 bartas73

bartas73

Użytkownik

• PipPip
  • 204 postów
  • Na forum od: 03.2013
23
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław, Szklarska Poręba

Napisano 05 luty 2015 - 10:00

Może jakieś wsparcie dla polskiego przemysłu :-)

Majesty ma szeroki wybór w obszarze freeride,

jakiś artykuł się ostatnio pokazał

http://www.polityka....dowy-rynek.read

okey.  a co myślicie o tym :

http://www.palmerski...tyle-twin-plus/

1-N, 8-Ischgl, 1-SFL, 1 - Kaunertal, 4 - Piztal, 1 - Lermoos

#42 Hilly_billy

Hilly_billy

Użytkownik

• Pip
  • 55 postów
  • Na forum od: 01.2015
27
  • Warszawa/Brooklyn

Napisano 11 październik 2016 - 03:18

Dołączona grafika

Co się odwlecze to nie uciecze. Po "straconym" sezonie, wreszcie zakupiłem prawilne dechy. Panowie, dzięki raz jeszcze za porady.

Sent from my iPhone using Tapatalk

#43 Vevey_Michael

Vevey_Michael

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 11.2016
0

Napisano 23 listopad 2016 - 17:53

Szukam nart na powder,

Co myślicie o tej narcie?

http://outletnart.pl...ond-176-cm.html

#44 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2748 postów
  • Na forum od: 11.2008
3423
  • Wrocław

Napisano 23 listopad 2016 - 19:02

Szukam nart na powder,

To Aspecty

https://youtu.be/2G98T9vX2DQ

pod stopą 90 mm, lekkie drewno, 19 m - czyli dość mocno taliowana, wyraźny camber i delikatny tip rocker. Wszystko to wskazuje na "uniwersalną" nartę pozatrasową. Czyli niekoniecznie na sam puch - raczej na różne warunki jakie można na off piste trafić. Nie wiem czy to takie zdjęcie ale wygląda na mocno cofniety montaż wiązań (jak do slalomki).

Pozdro

Wiesiek

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#45 pytek23

pytek23

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1021 postów
  • Na forum od: 01.2008
639
  • Swieradow Zdroj oryginalnie

Napisano 23 listopad 2016 - 20:29

To Aspecty

https://youtu.be/2G98T9vX2DQ

pod stopą 90 mm, lekkie drewno, 19 m - czyli dość mocno taliowana, wyraźny camber i delikatny tip rocker. Wszystko to wskazuje na "uniwersalną" nartę pozatrasową. Czyli niekoniecznie na sam puch - raczej na różne warunki jakie można na off piste trafić. Nie wiem czy to takie zdjęcie ale wygląda na mocno cofniety montaż wiązań (jak do slalomki).

Pozdro

Wiesiek

Ze ci sie chcialo na tak zadane pytanie odpowiadac.Szacun.

• Wujot podziękował za tę wiadomość

#46 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4287 postów
  • Na forum od: 03.2006
2258

Napisano 23 listopad 2016 - 22:02

Pytek expercie, jezeli chcesz uczynic narte bardziej skretna, to mozesz przesunac wiazanie do przodu.

Nie polecam.

Jak jezdzisz na plecach i przestawiasz dzioby nart nad sniegiem

to wiazania  przestawione do tylu beda sprzyjac badziewiarskiej jezdzie.

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#47 pytek23

pytek23

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1021 postów
639

Napisano 23 listopad 2016 - 22:29

Pytek expercie, jezeli chcesz uczynic narte bardziej skretna, to mozesz przesunac wiazanie do przodu.

Nie polecam.

Jak jezdzisz na plecach i przestawiasz dzioby nart nad sniegiem

to wiazania  przestawione do tylu beda sprzyjac badziewiarskiej jezdzie.

Fredo a gdzie ja wspomnialem a wiazaniach do przodu,skretnej narcie?Ale w jednym masz racje bo ja sam oceniam swoja jazde jako badziewiarksa.

#48 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4287 postów
2258

Napisano 24 listopad 2016 - 00:43

Fredo a gdzie ja wspomnialem a wiazaniach do przodu,skretnej narcie?Ale w jednym masz racje bo ja sam oceniam swoja jazde jako badziewiarksa.

Nie wiem, nie znam Twoich wspomnien. Nie bron sie przed tym, co ja napisalem.

Wiem jak jezdzisz, w prawdzie tylko na szerokich nartach i na trudnym podlozu i mozna podciagnac, ze przyzwoicie.

W odroznieniu od niektorych nie wahlujesz dziobami jak indyjski slon i nie orasz pustym plecakiem po sniegu.

Jezeli jestes jak jak wychowany na conan-doyle to wiesz o co biega.

#49 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9178 postów
  • Na forum od: 09.2006
3462
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 24 listopad 2016 - 02:16

a4cc9c47c64ffb8ccf5bb599afbdd80b.jpg

Co się odwlecze to nie uciecze. Po "straconym" sezonie, wreszcie zakupiłem prawilne dechy. Panowie, dzięki raz jeszcze za porady.

Sent from my iPhone using Tapatalk

stanales w pol drogi............to nie jest narta powde3r - to sie lapie na big mtn

PS: drugi tydzien marca - Jackson

ostatni tydzien lutego Snowbird - zapraszam

PS #2 : zaiste, ciekawy jest internet - mozna wszystko napisac, a takze nadymac sie...................na nieszczescie dla niektorych pisarzy, sa "zeznania" wspolzjezdzaczy.............

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#50 pytek23

pytek23

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1021 postów
639

Napisano 24 listopad 2016 - 03:32

Nie wiem, nie znam Twoich wspomnien. Nie bron sie przed tym, co ja napisalem.

Wiem jak jezdzisz, w prawdzie tylko na szerokich nartach i na trudnym podlozu i mozna podciagnac, ze przyzwoicie.

W odroznieniu od niektorych nie wahlujesz dziobami jak indyjski slon i nie orasz pustym plecakiem po sniegu.

Jezeli jestes jak jak wychowany na conan-doyle to wiesz o co biega.

OK powiedzmy,ze zrozumialem.A tak na marginesie od kilku lat kazda z moich nart ma wiazania przesuniete do przodu 0 0.5-1cm.

#51 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9178 postów
3462
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 24 listopad 2016 - 03:49

OK powiedzmy,ze zrozumialem.A tak na marginesie od kilku lat kazda z moich nart ma wiazania przesuniete do przodu 0 0.5-1cm.

eksperymentowalem I nadal staram sie znalezc "golden point"  ..............dla mnie przesuniecie do przodu wydawalo sie rozwiazaniem oczywistym. ale , jak sie nieco wglebilem , przesuniecie do przodu wymusza tez  odchylenie sylwetki.

w moich najnowszych nartach na gleboki snieg, zamontuje  na  zero, albo bardziej do tylu..

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#52 pytek23

pytek23

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1021 postów
639

Napisano 24 listopad 2016 - 05:54

eksperymentowalem I nadal staram sie znalezc "golden point"  ..............dla mnie przesuniecie do przodu wydawalo sie rozwiazaniem oczywistym. ale , jak sie nieco wglebilem , przesuniecie do przodu wymusza tez  odchylenie sylwetki.

w moich najnowszych nartach na gleboki snieg, zamontuje  na  zero, albo bardziej do tylu..

Montowalem do przodu bo mialem faze jazdy switch.Nastepny zakup to juz nie twin tipy bo uznalem,ze czas na dorosla jazde.Przesuniecie do przodu wymaga jazdy w bardzo zrownowazonej,centralnej pozycji.Jesli,ktos lubi szybko I agresywnie to moze sie zdziwic jesli obciazy przody zbyt mocno.Generalnie trzeba wiedziec co sie chce zanim przesuniemy wiazania.

#53 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4287 postów
2258

Napisano 24 listopad 2016 - 09:02

No nie mow, ze jestes takim wirtuozem narciarstwa. Jeden cm w szerokich nartach na ktorych jechales jest niewyczuwalny.

Co ja mam powiedziec. Malo jest tu kolezanek i kolegow co przestawiali wiazania a bylo to tak: wiertarka i leciales 3 albo 4 dziury

z przodu, czekaj, z przodu byly tez  tylko 2 dziury do wiercenia + 4 z tylu i na gorke

Kiedys to byl jedyny sposob na zmiane skretnosci nart. Dzis zastepuje to znakomicie rozna dlugosc, taliowanie itd.

Jezeli przestawialismy to o 5 cm(przy narcie ca 2m)

Te 5 cm wyczuwalne na poczatku mozna porownac do odczuc przy zmianie nart. Wieloletni narciarz szybko sie przystosowuje

do tych zmian i jedzie jak "swoje".

Co do zbyt duzego docisku dziobow, to blad narciarza. Raz, drugi czujesz/widziesz jak ryjesz snieg na trzeci skret nie czekasz, tylko

wlaczasz nowa regulacje balansem przod-tyl.

ps. W centralnej zrownowazonej pozycji to mozna ladnie stac.

Macieju czytaj! we Wloszech masz teoretyczny egzamin.

• Jasiek. podziękował za tę wiadomość

#54 pytek23

pytek23

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1021 postów
639

Napisano 24 listopad 2016 - 16:22

No nie mow, ze jestes takim wirtuozem narciarstwa. Jeden cm w szerokich nartach na ktorych jechales jest niewyczuwalny.
Co ja mam powiedziec. Malo jest tu kolezanek i kolegow co przestawiali wiazania a bylo to tak: wiertarka i leciales 3 albo 4 dziury
z przodu, czekaj, z przodu byly tez tylko 2 dziury do wiercenia + 4 z tylu i na gorke
Kiedys to byl jedyny sposob na zmiane skretnosci nart. Dzis zastepuje to znakomicie rozna dlugosc, taliowanie itd.
Jezeli przestawialismy to o 5 cm(przy narcie ca 2m)
Te 5 cm wyczuwalne na poczatku mozna porownac do odczuc przy zmianie nart. Wieloletni narciarz szybko sie przystosowuje
do tych zmian i jedzie jak "swoje".
Co do zbyt duzego docisku dziobow, to blad narciarza. Raz, drugi czujesz/widziesz jak ryjesz snieg na trzeci skret nie czekasz, tylko
wlaczasz nowa regulacje balansem przod-tyl.

ps. W centralnej zrownowazonej pozycji to mozna ladnie stac.
Macieju czytaj! we Wloszech masz teoretyczny egzamin.

Najwiecej przesunalem o 2 cm nie lubie tysiaca dziur w narcie wiec mimo,ze brakowalo przodu dostosowalem jazde i bylo ok.Uwierz lub nie ale w ostatnich szerokich dechach jakie mialem Salomon 2 108 przesuniecie o 1 cm powodowalo spora zmiane jej zachowania.

#55 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9178 postów
3462
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 24 listopad 2016 - 16:29

Najwiecej przesunalem o 2 cm nie lubie tysiaca dziur w narcie wiec mimo,ze brakowalo przodu dostosowalem jazde i bylo ok.Uwierz lub nie ale w ostatnich szerokich dechach jakie mialem Salomon 2 108 przesuniecie o 1 cm powodowalo spora zmiane jej zachowania.

Pytek - nie widzisz, ze marnujesz czas na teoretyczne dywagacje???

#56 Hilly_billy

Hilly_billy

Użytkownik

• Pip
  • 55 postów
27
  • Warszawa/Brooklyn

Napisano 26 listopad 2016 - 04:01

stanales w pol drogi............to nie jest narta powde3r - to sie lapie na big mtn

PS: drugi tydzien marca - Jackson

ostatni tydzien lutego Snowbird - zapraszam

Mam nadzieję ze będzie mi się fajniej jeździło niż na 9 letnich fisherach rx8;) 

W lutym będziemy w Ischgl. Do Jackson zawszę chciałem pojechać. Nie wiem jednak czy to dobry pomysł żebyśmy jeździli razem. Ja nie za bardzo ogarniam jeszcze, hehe.

#57 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• PipPip
  • 143 postów
  • Na forum od: 02.2015
185
  • Umiejętności: 8
  • okolice Gliwic

Napisano 26 listopad 2016 - 23:19

Szukam nart na powder,

Nie... ale to moje prywatne zdanie. Ja na "śnieżek" mam K2 Anexy 112 pod butem i... pięknie płyną! tylko coraz rzadziej jest gdzie popłynąć! :(

#58 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12585 postów
  • Na forum od: 11.2007
7473
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 26 listopad 2016 - 23:58

Nie... ale to moje prywatne zdanie. Ja na "śnieżek" mam K2 Anexy 112 pod butem i... pięknie płyną! tylko coraz rzadziej jest gdzie popłynąć! :(

Cześć

Wydaje mi się, że najpierw trzeba dokonać szczegółowej analizy śniegu w ulubionym rejonie przez przynajmniej 5-6 lat.

To absolutne minimum aby próbować wybrać nartę na dany rejon w danym okresie.

Do tego dochodzi szczegółowa analiza danej narty - najlepiej na przestrzeni pięciu sześciu lat co najmniej.

Jeżeli wszystko wyjdzie OK może ja sprzedać ze swoim nazwiskiem jako souveniier. ;).....jak On to wymówił

Pozdrowienia

#59 Veteran

Veteran

Veteran

• PipPipPipPip
  • 1197 postów
1314

Napisano 27 listopad 2016 - 23:12

Witam

Mnie się podobają "Sztykli". Fajna zieleń. Przód dość szeroki, trzeba go tylko wydostać ze śniegu i będzie OK! To model z  ABS, ESP i paroma innymi gadżetami. Jak się dało jeździć po puchu bez tych ułatwień, to co dopiero z nimi. 

Pozdrawiam

#60 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9178 postów
3462
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 03 grudzień 2016 - 15:26

Witam

Mnie się podobają "Sztykli". Fajna zieleń. Przód dość szeroki, trzeba go tylko wydostać ze śniegu i będzie OK! To model z  ABS, ESP i paroma innymi gadżetami. Jak się dało jeździć po puchu bez tych ułatwień, to co dopiero z nimi. 

Pozdrawiam

akurat stoeckli w temacie "poza trase" zostal daleeeeeeeeko   w tyle