Skocz do zawartości

Strefa bezcłowa (stacja paliw) koło Mayrhofen/Zillertal/Hintertux?


zder

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Czy w okolicach Mayrhofen/Zillertal/Hintertux jest jakaś strefa wolnocłowa / tania stacja benzynowa (Pb95), co by można było zatankować mnóstwo litrów paliwa? Mnóstwo = około 90 litrów, co by starczyło na powrót do Polski centralnej bez tankowania.

 

Pomijam bezpieczeństwo i legalność, uprzejmie proszę o informację jeśli ktoś wie jak daleko może być do najbliższej stacji w bezcłowówce lub czy jest jakaś po drodze do Polski przez Czechy?

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
 
Czy w okolicach Mayrhofen/Zillertal/Hintertux jest jakaś strefa wolnocłowa / tania stacja benzynowa (Pb95), co by można było zatankować mnóstwo litrów paliwa? Mnóstwo = około 90 litrów, co by starczyło na powrót do Polski centralnej bez tankowania.
 
Pomijam bezpieczeństwo i legalność, uprzejmie proszę o informację jeśli ktoś wie jak daleko może być do najbliższej stacji w bezcłowówce lub czy jest jakaś po drodze do Polski przez Czechy?
 
Pozdrowienia

Nie słyszałem o takiej strefie w tej okolicy. Najbliższa o której wiem to w Samnaum ale na pewno nie opłaci Ci się stamtąd do niej jechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Czy w okolicach Mayrhofen/Zillertal/Hintertux jest jakaś strefa wolnocłowa / tania stacja benzynowa (Pb95), co by można było zatankować mnóstwo litrów paliwa? Mnóstwo = około 90 litrów, co by starczyło na powrót do Polski centralnej bez tankowania.

 

Pomijam bezpieczeństwo i legalność, uprzejmie proszę o informację jeśli ktoś wie jak daleko może być do najbliższej stacji w bezcłowówce lub czy jest jakaś po drodze do Polski przez Czechy?

 

Pozdrowienia

 

W Europie wg mnie są w sumie 3 "narciarskie" strefy wolnocłowe: Samnaun, Livigno, Andora.

Najbliżej masz do Samnaun, ale z Mayrhofen to ok. 180 km.... to chyba wystarcza za odp. co do sensowności :)

 

Tankuj się gdziekolwiek, byle nie przy autostradzie, poza autostradą ceny są ostatnio całkiem znośne.

Nie ma sensu szukać szczególnie tanich stacji i krążyć, tracić czas, bo zrobisz oszczędności rzędu np. 3-5 euro na całym baku.

 

Skoro jedziesz przez Czechy to zatankuj się w Austrii np. na OMV 24h tuż przy trasie, za Erdbergiem a przed autostradą - tam też kupisz winietę. W Austrii na ogół jest taniej niż w Czechach czy na Słowacji.

 

Tu opisywałem inny dojazd, ale może coś dla siebie znajdziesz ważnego:

http://www.skiforum....funds/?p=470209

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. W Samnaum tankowałem przy okazji wycieczki z SFL do Ischgl, różnica w cenie była przytłaczająca przy takiej ilości paliwa. Aż miło było wlewać :)

Za Erdbergiem? Myślałem, że autostrada zaczyna się jeszcze w Czechach i winietę muszę kupić zanim wjadę do Austrii. A lecimy przez Brno i przed Wiedniem odbijamy tak jak mapy google pokazują (chwilę przed Dunajem).

Chyba faktycznie skorzystam ze wskazówek i zatankuję gdzieś poza autostradą. Czas na szukanie też robi swoje, więc tak z pewnością zrobię.

Szkoda, że nie ma strefy bezcłowej na granicy CZ-AT, wtedy rozwiązałoby to problem dotankowania :)

Dzięki za wskazówki, skorzystam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz namiary na dwie tanie stacje, do których zjeżdżając nie nadłożysz więcej niż kręcąc po większym parkingu przy autostradzie :):

BP w Kufstein i JET w St. Valentin, trzeci raz możesz zatankować w Poisdorfie.

Winiety nie kupuj od razu w Mikulowie, bo na Shellu wyślą Cię do recepcji hotelu obok a tam winieta kosztuje 16 EUR, masz jeszcze 20km bez poplatku i na normalnej stacji, za równowartość 16 EUR będziesz miał winietę i trzy czekolady Studenckie ;)

 

Pozdrawiam

marioo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w UE :)

Panowie... o ile tańsza benzyna czy tez paliwo rolnicze byłoby w strefie wolnocłowej ? o 25-30 eurocentów...  ?

to na baku zaoszczędzi się 10-15 euro.......   i ile to stanowi kosztów całego wyjazdu ??? łącznie z noclegami skipassami itd..

 

Toż to dyskusja o niczym...   można jechać 110 zamiast 130 na tempomacie i na zaoszczędzonym paliwie wyjdzie taka sama różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... o ile tańsza benzyna czy tez paliwo rolnicze byłoby w strefie wolnocłowej ? o 25-30 eurocentów...  ?

to na baku zaoszczędzi się 10-15 euro.......   i ile to stanowi kosztów całego wyjazdu ??? łącznie z noclegami skipassami itd..

 

Toż to dyskusja o niczym...   można jechać 110 zamiast 130 na tempomacie i na zaoszczędzonym paliwie wyjdzie taka sama różnica

 

A moim zdaniem gra jest warta świeczki - przy kilku wyjazdach w sezonie to już nie jest taki pikuś (najwięcej można urwać nie tankując przy autostradzie :)).

 

Pozdrawiam

marioo

 

PS. A jazda 110 na autostradzie jest po prostu niebezpieczna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... o ile tańsza benzyna czy tez paliwo rolnicze byłoby w strefie wolnocłowej ? o 25-30 eurocentów...  ?


Ceną za powrót stref wolnocłowych byłby też powrót kontroli na granicach. To by się chyba nie opłaciło.
Pozdr
Marcin

PS: Tego właśnie dotyczył mój wpis "Witamy w UE". Mamy swobodę podróży bez kontroli paszportowej, swobodę przepływu towarów a ceną za to jest brak (no, może nie do końca) stref wolnocłowych. Ja bym tej swobody podróżowania na strefy wolnocłowe nie zamienił nigdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem gra jest warta świeczki - przy kilku wyjazdach w sezonie to już nie jest taki pikuś (najwięcej można urwać nie tankując przy autostradzie :)).

 

Pozdrawiam

marioo

 

PS. A jazda 110 na autostradzie jest po prostu niebezpieczna :P

No cóż..... z jednej strony walka o zaoszczędzenie 5 euro na tankowaniu ( mówię o zwykłych stacjach a nie bezcłówce ) z drugiej jak widać wcale na tej oszczędności nie zależy... A jazda 110 nie jest niebezpieczna... autostrada po to ma dwa lub więcej pasów by można było jechać z różną prędkością... pozatym przy dopuszczalnej 130 w Austrii 110 nie jest chyba dramatem... Pozatym to był przykład... W jednym samochodzie kompromisem może byc 120 a w innym 100....   Z moich obserwacji , w moim samochodzie wynika jednak to że powyżej 110 km/h na każde 10 km/h więcej spalanie leci o litr w górę.. a zaoszczędzony na prędkości czas i tak straci się na dodatkowym tankowaniu  .. osobiście podczas ostatnich dwóch wyjazdów w ub miesiącu całą austrię przeleciałem na tempomacie ustawionym na 120... i nie wydaje mi się bym stwarzał zagrożenie...  Tylko.. nie kozaczę na drogach..

 

Jeszcze wracając do kosztów.... Nawet przy kilku wyjazdach.... Jeżeli kogoś stać na kilka wyjazdów to zakładam że różnica 100 pln na paliwie na całym wyjeździe różnicy mu nie zrobi... Oczywiście nie mówię by tankowac byle gdzie...   Wystarczy jednak zerknąć na stronę z cenami na stacjach i rozsądnie zaplanować.. a nawet przy autostradzie można znaleźć tanią stację ( wracając w grudniu na stacjach paliwo do traktorów było od 1.11 eur do 1.25 eur ...mniej więcej... a koło Linzu na jednej stacji przy samej autotradzie było po 1.07 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz namiary na dwie tanie stacje, do których zjeżdżając nie nadłożysz więcej niż kręcąc po większym parkingu przy autostradzie :):

BP w Kufstein i JET w St. Valentin, trzeci raz możesz zatankować w Poisdorfie.

Winiety nie kupuj od razu w Mikulowie, bo na Shellu wyślą Cię do recepcji hotelu obok a tam winieta kosztuje 16 EUR, masz jeszcze 20km bez poplatku i na normalnej stacji, za równowartość 16 EUR będziesz miał winietę i trzy czekolady Studenckie ;)

 

Pozdrawiam

marioo

Dzięki serdeczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne!

 

 

a jesli bardzo lubisz wszystko dokladnie zaplanowac zajrzyj przed wyjazdem na http://www.vol.at/features/spritpreise , mozesz tez sciagnac sobie appke na ajfona czy droida. bedziesz mial nawet Preisalert jak sie zmienia ceny, niektore z tych appek potrafia wspopracowac z nawigacja, Navigon z kolei ma app-in ze stacjami paliw i cenami OnLine(!) sam korzystam. W Niemczech polecam clever-tanken.de - apka niestety kosztuje 89ct, alternatywnie appka "adac spritpreise" jest darmowa, ale ceny sa aktualizowane tylko dwa razy dziennie.

 

Generalnie na zachodzie jest obowiazek, aby stacje paliw rejestrowaly kazda zmiane cen, wiec mozna naprawde latwo wszystko dokladnie zaplanowac.

Aha, autostrada jest drozsza, to wie kazdy, ale pamietaj, ze nocna zmiana tez kosztuje ekstra, z reguly noca paliwo jest drozsze o 5-6ct/l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem gra jest warta świeczki - przy kilku wyjazdach w sezonie to już nie jest taki pikuś (najwięcej można urwać nie tankując przy autostradzie :)).

 

Pozdrawiam

marioo

 

PS. A jazda 110 na autostradzie jest po prostu niebezpieczna :P

To radziłbym ci dla twojego dobra zweryfikować swoją wiedzę, bo w sezonie większą cżęść autostrady od Monachium w kierunku na Insbrucku jest ograniczenie do 100km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radziłbym ci dla twojego dobra zweryfikować swoją wiedzę, bo w sezonie większą cżęść autostrady od Monachoium w kierunku na Insbruck jest ograniczenie do 100km/h.

Nie wpadłeś na to że Marioo chodziło o odcinek autostrady gdzie ograniczeń nie ma ? W takich miejscach prędkość 110 jest naprawdę niebezpieczna i wymaga ciągłych manewrów na drodze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radziłbym ci dla twojego dobra zweryfikować swoją wiedzę, bo w sezonie większą cżęść autostrady od Monachoium w kierunku na Insbruck jest ograniczenie do 100km/h.

 

A w niektórych porach to trudno rozpędzić się do 40km/h ;). Za to od Berlina do Monachium można non-stop jechać z dwójką z przodu :).
Ale fakt jest faktem - to między innymi przez te ograniczenia w Inntalu trzeba nadrabiać na innych odcinkach trasy.

 

Pozdrawiam

marioo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w niektórych porach to trudno rozpędzić się do 40km/h ;). Za to od Berlina do Monachium można non-stop jechać z dwójką z przodu :).
{ciach}

non-stop z 2 z przodu da sie ale jak ci predkosciomierz dwucyfrowa predkosc wskazuje :-D

trzycyfrowo to chyba dopiero jak winiety wprowadza i czesc kierowcow zrezygnuje z autostrad...

Autostrady w niemczech to juz legenda, niestety juz tylko legenda. Wg mnie to tylko wielopasmowka.Ja juz nie pamietam, kiedy ostatnio jechalem powyzej 200 dluzej niz kilka km mimo iz lubie szybkosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim dziękuję za wskazówki, ta stronka http://www.vol.at/features/spritpreise pokazuje mi wiele stacji z 1,06 EUR za litr Pb95 (w zaokragleniu, bo 1,058), to wychodzi około 4,56 PLN za litr.

 

Czy to jest możliwe? Bo jeśli tak, i nawet niech to będzie 4,60 PLN za litr (karta kredytowa, bardzo dobry spread), to w ogóle nie mam co w zasadzie planować, ja się spodziewałem, że ceny Pb95 w Austrii oscylują w okolicy 5,50-5,70 PLN za litr.

 

Przy 90 litrach paliwa nie będę się szczypał o 15 zł (o stówkę jak najbardziej).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpadłeś na to że Marioo chodziło o odcinek autostrady gdzie ograniczeń nie ma ? W takich miejscach prędkość 110 jest naprawdę niebezpieczna i wymaga ciągłych manewrów na drodze.

110 jest niebezpieczna a 150 bezpieczna ? To dosyć ryzykowna teoria.. Zważywszy na 40 proc mniej czasu na reakcję.. Pozatym prawym pasem w Austrii samochody poruszają się mniej więcej w okolicach 110.. Jadąc 130 manewrów jest znacznie więcej bo trzeba wciąż wyprzedzać.. No chyba że ktoś leci ciągle lewym pasem mając gdzieś przepisy.. W czasie dojazdu do Włoch i tak zysk czasowy pomiędzy 140 a np.120 okaże się mniejszy niż wynikający z różnicy w prędkości .. Ale jak ktoś lubi to czemu nie... Tylko wtedy dyskutowanie o różnicy 5 centow na litrze jest ciut bez sensu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5 centów na litrze to tylko ostatnia sknera zwróci uwagę ale takie 40-45 to już coś. A co do tych prędkości, to przy 50/h dopiero jest full czasu na reakcję ;) - już wiem skąd się biorą te zawalidrogi :P :D

 

Mimo wszystko, bezpiecznej drogi i dużo śniegu wszystkim (za 3 dni wyjazd na ferie :))

Pozdrawiam

marioo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...