Skocz do zawartości

Buty fischer 28 / 28,5 Jakie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ten temat to troche ogłoszenie, a troche zapytanie. Pisze w tym miejscu, bo nie moge dodac nowego tematu w dziale giełda.

na oku mam to: http://allegro.pl/no...4868972529.html

w poniedziałek będe wszystko wiedział, bo własciciel wraca z wyjazdu. Nie moge znalesc nigdzie info z którego roku jest ten model. Jest podobny do F9000, a ten model jest bardzo stary, dlatego pytam się jakim cudem buty 10cioletnie mogąbyćnowe ?

Szukam butów nowych lub używanych butów fischera 28 / 28,5. nowe do 500 zł, uzywane (zalezne od stanu i modelu..)

interesuje mnie klasyczny kolor marki fischer, zeby pasowały mi do stroju. Muszą być elementy żółte/zielonożółte + czarny/stal/biel itd.
Zdaje sobie sprawę, ze do 500zl ciexkobkupic nowe buty, wiec bardziej nastawiam sie na używane. Jedli ktos z forum ma buty spełniające moje wymagania to proszę o PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie stroj caly w kolorze stalowym z dodatkami zielonego, narty i kijki tak samo, a buty cale pomarańczowe ; )))) w końcu chce miec strój i sprzęt w ktorym nie będę wyglądał jak idiota :D Ja tam wybredny nie jestem, a nóż trafi sie osoba, ktora mieszka blisko ; ) ale skoro mierzyłem 285 i wszystkie mi pasują, to powinno być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ten temat to troche ogłoszenie, a troche zapytanie. Pisze w tym miejscu, bo nie moge dodac nowego tematu w dziale giełda.

na oku mam to: http://allegro.pl/no...4868972529.html

w poniedziałek będe wszystko wiedział, bo własciciel wraca z wyjazdu. Nie moge znalesc nigdzie info z którego roku jest ten model. Jest podobny do F9000, a ten model jest bardzo stary, dlatego pytam się jakim cudem buty 10cioletnie mogąbyćnowe ?

Szukam butów nowych lub używanych butów fischera 28 / 28,5. nowe do 500 zł, uzywane (zalezne od stanu i modelu..)

interesuje mnie klasyczny kolor marki fischer, zeby pasowały mi do stroju. Muszą być elementy żółte/zielonożółte + czarny/stal/biel itd.
Zdaje sobie sprawę, ze do 500zl ciexkobkupic nowe buty, wiec bardziej nastawiam sie na używane. Jedli ktos z forum ma buty spełniające moje wymagania to proszę o PW

 

Współczuję Ci jazdy w tych używanych butach i podziwiam za odwagę w chęci zakupu tych staroci (bo to pierwszy model Fischera Soma chyba ma z 10 lat) z elementami obcych ustrojów po byłym właścicielu ale jest szansa, że po wyjęciu nóg na skarpetkach będą dodatkowe elementy fluorescencyjne, które na pewno będą w odpowiednim kolorze do twojego całego stroju i nie będziesz wtedy wyglądał jak ..... :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha ha ;D nie stac mnie na nowe buty z Fischera takie jak bym chcial to nie mam innego wyjścia.. To model z aukcji na 100% jest przynajmniej10cioletni tak ? Nikt z forum nie ma butków spełniających wymagania (flex min. 90) ewentualnie z innej firmy, ale ciemne buty z dodatkiem zielonego/zoltego ?

Użytkownik jark edytował ten post 14 grudzień 2014 - 08:03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To model z aukcji na 100% jest przynajmniej10cioletni tak ? Nikt z forum nie ma butków spełniających wymagania (flex min. 90) ewentualnie z innej firmy, ale ciemne buty z dodatkiem zielonego/zoltego ?

 

but ma być WYGODNY a nie mieć jakiś tam kolor. być może jeszcze tego czujesz ale spokojnie, przyjdzie taki czas, że poczujesz co znaczy mieć za dużego buta, co znaczy mieć nie wygodnego buta itd i wtedy napiszesz kolejny post pt "jakie buty dla (...)" i będzie Cię czekać kolejny wydatek ;)

 

a argument, że Cię nie stać na nowe buty jest słaby, jak się dobrze poszuka na promocjach to można dorwać naprawdę dobry but za małą kasą, rzędu 700zł. tak wiem, że to przekracza to ile chcesz wydać ale wydasz teraz 500zł, but nie będzie pasować i będziesz musiał kupować kolejne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

but ma być WYGODNY a nie mieć jakiś tam kolor. być może jeszcze tego czujesz ale spokojnie, przyjdzie taki czas, że poczujesz co znaczy mieć za dużego buta, co znaczy mieć nie wygodnego buta itd i wtedy napiszesz kolejny post pt "jakie buty dla (...)" i będzie Cię czekać kolejny wydatek ;)

 

a argument, że Cię nie stać na nowe buty jest słaby, jak się dobrze poszuka na promocjach to można dorwać naprawdę dobry but za małą kasą, rzędu 700zł. tak wiem, że to przekracza to ile chcesz wydać ale wydasz teraz 500zł, but nie będzie pasować i będziesz musiał kupować kolejne ;)

 

Tu nie chodzi o kasę ale o kolor i "dobry wygląd" na stoku.

Co tam wygoda, co tam umiejętności lans i logo jest najważniejsze.

Zwykła nuda zimowo stokowa jak dla mnie z tym kolorem no i logo. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem ze chce miec buty w takim kolorze z Fischera, bo mam dobre narty i kijki z tej marki i w takim kolorze. Przeglądając allegro, tez oglądam buty z innych marek, bo jesli nie można znaleźć takich jak sie chce, trzeba zmniejszyć ,,wymagania". Napisalem na forum, ze szukam takich, a takich, bo jesli nie będę miał wymagania co do marki i koloru to jakis tam wybór jest i poradzę sobie bez forum. Pisze tutaj, bo może akurat ktos by miał buty spełniające moje wymagania, ale niestety jak to często bywa na forach ludzie nie potrafią tego zrozumieć. Nie będę się chwalił zarobkami i nie będę opisywal ile mam wydatków miesięcznie, ale powiem, ze 500zl dla mnie to cholernie dużo i jak juz zmieniam moje 10cio letnie pomarańczowe atomici (odkupione za 140zl) to szukam butów, które jakos będą wyglądały. Skoro mam narty i kijki Fischera i caly strój, a nawet czapkę w takim kolorze, to nie chce butów, które będą niebieskie i nie uważam ze to głupie myślenie.. narciarz70. Widzę, ze w gieldzie masz buty wystawione za 2,5k. Dla mnie to jest nie do pomyslenia, żeby tyle wydać na buty.. Za twoje rady/opinie itd dziekuje, bo żyjemy w innych światach i taki człowiek jak Ty, nie jest w stanie mnie zrozumieć.

Użytkownik jark edytował ten post 14 grudzień 2014 - 08:04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wyjeździe z osobą która pożyczyła złe buty.

MASAKRA

wróciłem własnie z wyjazdy na którym 2 osoby miały buty za duże

o jakieś 2 ..2,5 numeru

trzecia natomiast miała buty z przed dobrych 10-12 lat

jak Wiesiu rzekłeś MASAKRA

za to w barze prezentowały się godnie ….podobno

 

Janao … nie idz ta drogą

chcesz dobre buty ??? … szukaj wygodnych o twardości takiej jaka Ci potrzebna

ostatnia rzecz to kolor

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem własnie z wyjazdy na którym 2 osoby miały buty za duże

o jakieś 2 ..2,5 numeru

trzecia natomiast miała buty z przed dobrych 10-12 lat

jak Wiesiu rzekłeś MASAKRA

za to w barze prezentowały się godnie ….podobno

 

Janao … nie idz ta drogą

chcesz dobre buty ??? … szukaj wygodnych o twardości takiej jaka Ci potrzebna

ostatnia rzecz to kolor

Facet przecierz potrzebuje butów do baru. Tutaj liczy się kolorystyka. Powinny być też o numer lub dwa za duże.Będą wygodniejsze.

No i napis WORLD CUP. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem ze chce miec buty w takim kolorze z Fischera, bo mam dobre narty i kijki z tej marki i w takim kolorze. Przeglądając allegro, tez oglądam buty z innych marek, bo jesli nie można znaleźć takich jak sie chce, trzeba zmniejszyć ,,wymagania". Napisalem na forum, ze szukam takich, a takich, bo jesli nie będę miał wymagania co do marki i koloru to jakis tam wybór jest i poradzę sobie bez forum. Pisze tutaj, bo może akurat ktos by miał buty spełniające moje wymagania, ale niestety jak to często bywa na forach ludzie nie potrafią tego zrozumieć. Nie będę się chwalił zarobkami i nie będę opisywal ile mam wydatków miesięcznie, ale powiem, ze 500zl dla mnie to cholernie dużo i jak juz zmieniam moje 10cio letnie pomarańczowe atomici (odkupione za 140zl) to szukam butów, które jakos będą wyglądały. Skoro mam narty i kijki Fischera i caly strój, a nawet czapkę w takim kolorze, to nie chce butów, które będą niebieskie i nie uważam ze to głupie myślenie..


narciarz70. Widzę, ze w gieldzie masz buty wystawione za 2,5k. Dla mnie to jest nie do pomyslenia, żeby tyle wydać na buty.. Za twoje rady/opinie itd dziekuje, bo żyjemy w innych światach i taki człowiek jak Ty, nie jest w stanie mnie zrozumieć.

 

Musisz zacząć czytać ze zrozumienie.

Skoro nie potrafisz to napiszę jeszcze raz.

Na rynku jest tak dużo sprzętu zimowego nie koniecznie z aktualnego sezonu, że bez najmniejszego problemu znajdziesz nowe buty w kolorze jaki potrzebujesz do reszty twojego sprzętu w bardzo przystępnej cenie.

Może nie za 500zł. ale za 700 już prędzej.

PS.

Narciarstwo to jest jedno z najdroższych hobby zimowych niestety dla zamożnych ludzi.

Biednych nie stać na jazdę na nartach chyba, że na górce w parku koło domu.

Jeden dzień jazdy na nartach w polskich górach to wydatek minimum 100zł. na dzień na karnet a to jest 1/5 ceny twojego budżetu na buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ten temat to troche ogłoszenie, a troche zapytanie. Pisze w tym miejscu, bo nie moge dodac nowego tematu w dziale giełda.

na oku mam to: http://allegro.pl/no...4868972529.html

w poniedziałek będe wszystko wiedział, bo własciciel wraca z wyjazdu. Nie moge znalesc nigdzie info z którego roku jest ten model. Jest podobny do F9000, a ten model jest bardzo stary, dlatego pytam się jakim cudem buty 10cioletnie mogąbyćnowe ?

Szukam butów nowych lub używanych butów fischera 28 / 28,5. nowe do 500 zł, uzywane (zalezne od stanu i modelu..)

interesuje mnie klasyczny kolor marki fischer, zeby pasowały mi do stroju. Muszą być elementy żółte/zielonożółte + czarny/stal/biel itd.
Zdaje sobie sprawę, ze do 500zl ciexkobkupic nowe buty, wiec bardziej nastawiam sie na używane. Jedli ktos z forum ma buty spełniające moje wymagania to proszę o PW

wbrew temu co twierdza sprzedawcy, sprzet narciarski zmienia sie bardzo powoli ,najnowszy model rozni sie od poprzednika zwykle tylko kolorem i ewentualnie jakims nieistotnym bajerem, jezeli to twoj rozmiar to powinieneś byc zadowolony  w koncu to wysoki mode,l. flex 120 ale cena nieco zbyt wysoka jak za model sprzed  8 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zacząć czytać ze zrozumienie. Skoro nie potrafisz to napiszę jeszcze raz. Na rynku jest tak dużo sprzętu zimowego nie koniecznie z aktualnego sezonu, że bez najmniejszego problemu znajdziesz nowe buty w kolorze jaki potrzebujesz do reszty twojego sprzętu w bardzo przystępnej cenie. Może nie za 500zł. ale za 700 już prędzej.

Skoro wcześniej pisałeś:

Tu nie chodzi o kasę ale o kolor i "dobry wygląd" na stoku. Co tam wygoda, co tam umiejętności lans i logo jest najważniejsze. Zwykła nuda zimowo stokowa jak dla mnie z tym kolorem no i logo.

Szydząc ze mnie w ten sposób dałeś do zrozumienia, że Ty tego nie przeczytałeś z zrozumieniem. ,,Szukam butów nowych lub używanych butów fischera 28 / 28,5. nowe do 500 zł, uzywane (zalezne od stanu i modelu..) interesuje mnie klasyczny kolor marki fischer, zeby pasowały mi do stroju. Muszą być elementy żółte/zielonożółte + czarny/stal/biel itd.'' Tu owszem napisałem o swoich wymaganiach co do butów, ale tak jak też wyżej napsiałem, Jeśli nie szukałbym butów o takich cechach, to może nie pisałbym na forum, tylko poradziłbym sobie sam, bo jest spory wybór butów. Obecnie nie widziałem w allegro/Olx, takich butów z foschera do 500 zł, więc napisałem tu na forum, bo: ,,

Wyobraź sobie stroj caly w kolorze stalowym z dodatkami zielonego, narty i kijki tak samo, a buty cale pomarańczowe ; )))) w końcu chce miec strój i sprzęt w ktorym nie będę wyglądał jak idiota Ja tam wybredny nie jestem, a nóż trafi sie osoba, ktora mieszka blisko ; ) ale skoro mierzyłem 285 i wszystkie mi pasują, to powinno być ok''

Może będzie osoba np z Gliwic i podjade przymierzyć, czy są dla mnie wygodne.. World cupy z pierwszego postu będa miał możliwość przymierzyć, bo w tygodniu raczej pojadę do skoczowa i będę przejeżdzał przez jastrzębie. Zresztą, nawet jeśli nie pojadę też wstępnie gadałem, że jeśli but by nie pasował tak jak powinien to mogę je zwrócić, ponosząc koszt wysyłki. Sprzedawca ma te fischery w kilku rozmiarach.

wróciłem własnie z wyjazdy na którym 2 osoby miały buty za duże o jakieś 2 ..2,5 numeru

Obecnie mam buty 28 i mi pasują. 27,5 na pewno bym nawet nie mierzył, bo większość butów narciarskich, które mi pasują to 28,5. 29 mierzyłem 2 pary w sklepie i byly za duże. Myśle że mój rozmiar to 28,5cm, a niektóre modele 28cm mogą pasować. Gdzie tu różnica o 2 rozmiary..

Facet przecierz potrzebuje butów do baru. Tutaj liczy się kolorystyka. Powinny być też o numer lub dwa za duże.Będą wygodniejsze. No i napis WORLD CUP. :angry:

Twoja wypowiedz jest naprawdę bardzo przydatna i interesująca.. Oby więcej takich użytkowników jak Ty. Wypowiedz też odnosi się do innych wypowiedzi: Nie szukam butów tylko i wyłącznie pod kolor, ale też nie jestem na tyle bogaty, żeby iść sobie do sklepu i kupić takie buty jak bym chciał za 1400zł, bo takie fischery mierzyłem w inter sporcie. Szukam butów do 500 zł i w finalnie nie muszą to być buty z fischera, ale kupie buty, które będą przynajmniej trochę kolorystycznie pasowały, a nie np. czerwone. Ludzie złoci.. ktoś szuka butów, które mu będa choćtroche pasowały do stroju, bo ma taką możliwość i juz pojawia się inteligentna krytyka w postaci tekstów, że dla mnie ważniejsze jest jak będę wyglądał na stoku.. Masakra

Użytkownik jark edytował ten post 14 grudzień 2014 - 13:04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wcześniej pisałeś:

 

Szydząc ze mnie w ten sposób dałeś do zrozumienia, że Ty tego nie przeczytałeś z zrozumieniem.

,,Szukam butów nowych lub używanych butów fischera 28 / 28,5. nowe do 500 zł, uzywane (zalezne od stanu i modelu..)
 
interesuje mnie klasyczny kolor marki fischer, zeby pasowały mi do stroju. Muszą być elementy żółte/zielonożółte + czarny/stal/biel itd.''

Tu owszem napisałem o swoich wymaganiach co do butów, ale tak jak też wyżej napsiałem, Jeśli nie szukałbym butów o takich cechach, to może nie pisałbym na forum, tylko poradziłbym sobie sam, bo jest spory wybór butów. Obecnie nie widziałem w allegro/Olx, takich butów z foschera do 500 zł, więc napisałem tu na forum, bo:

,,

Może będzie osoba np z Gliwic i podjade przymierzyć, czy są dla mnie wygodne..
World cupy z pierwszego postu będa miał możliwość przymierzyć, bo w tygodniu raczej pojadę do skoczowa i będę przejeżdzał przez jastrzębie. Zresztą, nawet jeśli nie pojadę też wstępnie gadałem, że jeśli but by nie pasował tak jak powinien to mogę je zwrócić, ponosząc koszt wysyłki. Sprzedawca ma te fischery w kilku rozmiarach.

 

Obecnie mam buty 28 i mi pasują. 27,5 na pewno bym nawet nie mierzył, bo większość butów narciarskich, które mi pasują to 28,5. 29 mierzyłem 2 pary w sklepie i byly za duże. Myśle że mój rozmiar to 28,5cm, a  niektóre modele 28cm mogą pasować. Gdzie tu różnica o 2 rozmiary..

jest faktem,ze czesto kupujemy buty za duze,po zapieciu wszystkich kamer stopa nie moze sie przemieszczac,but powinien ja ciasno obejmowac,trzeba mierzyc i jeszcze raz mierzyc, 28,5 w fisherach to nie to samo co np,28,5 w headach, ja nosze buty  cywilne  44 a narciarskie 26,5 im wyzszy flex to ta roznica zwykle wieksza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet przecierz potrzebuje butów do baru. Tutaj liczy się kolorystyka. Powinny być też o numer lub dwa za duże.Będą wygodniejsze. No i napis WORLD CUP. :angry:

To niech kupi za 5 zeta same skorupy w rozmiarze "56" z demobilu. Buty zwykle w nie wciśnie a resztę w barze zostawi i nie zmarźnie. jahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janao ... wypisujesz cudactwa i dziwisz się że, ludzie z Ciebie dworują ?

 

wszyscy tu piszący, to ludzie nie z kilku a kilkudziesięcioletnim doświadczeniem na stokach ...

byś miał ciut pokory , to byś podziękował a nie strofujesz jeszcze ...
wymyśliłeś sobie coś , z czego większość narciarzy (stokowych , niebarowych) śmieje się ...

forowicze chcą Cię ustrzec od błędów i drwin ... jesteś w stanie to zrozumieć , czy nadal będziesz trwał w swym zacietrzewieniu ?

 

mała uwaga ... /jak zaczniesz jeździć na nartach a nie tylko na nich być , to sam do tego dojdziesz - oby szybko ta zmiana nastąpiła/

w narciarstwie buty są najważniejsze ... potem jest przepaść i dopiero cała reszta

czyli narty, gogle, majtki , etc ...

w źle dobrany/dopasowanych butach , nie pojeździsz ... na nienaostrzonych , za krótkich, nienasmarowanych nartach , lepiej czy gorzej ale pojedziesz 

 

i jeszcze jedno   ... na stoku ładny jest ten , kto umie jeździć a nie ten kto ma ładne ciuchy

 

powodzenia

jarek

 

PS.   .... temat zostaje dla potomnych

przestróg jak widać nigdy za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę takie wypowiedzi, to nie ma co, czekać na następną dawkę. Temat do zamknięcia

W ski fasion obowiązują trochę inne zasady i jeżeli chcesz "zaistnieć" w środowisku narciarskim to powinieneś się do nich stosować.

Kolorystyka butów i nart jest przypisana do modeli. Do baru możesz chodzić w butach po nartach i tu dobór kolorów jest jak najbardziej

wskazany. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...