Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 gpx1

gpx1

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 12.2014
0

Napisano 10 grudzień 2014 - 18:52

Witam,

Jestem nowy na tym forum i szukam pomocy/opinii w sprawie wyjazdu na narty.

Wraz z dwoma kolegami szukamy wyjazdu na narty - interesuje nas luty najlepiej początek (06.02-15.02 byłby idealnym terminem), kwotowo chcielibyśmy się zamknąć do 3500/3600 zł na osobę z kosztem wyżywienia (we własnym zakresie+ dojadanie w lokalnych knajpkach).

Pochodzimy ze Szczecina i ze względów ekonomicznych wchodzi w grę tylko wyjazd zorganizowany z transportem w cenie.

Na tę chwilę udało mi się znaleźć dwie oferty, które spełniają nasze oczekiwania, w obu ofertach nocleg oraz przejazd w cenie :

Oferta numer 1:

Wyjazd do Bad Kleinkirchheim Austria, cena 1550 zł + skipass 205 euro + 14 euro sprzątanie.

Link : http://www.wysocki-s...bozy.php?id=118

Mapka wyciągówhttp://www.wysocki-s...INKIRCHHEIM.pdf

Oferta numer 2:

Wyjazd z ofery snowshow - Veysonnaz-Nendaz - Szwajcaria - koszt 1690 zł/1890 zł w  zależności od standardu, w cenie skipassy na region Veysonnaz-Nendaz.

Link: http://www.snowshow....ard-narty,2,176

Mapka wyciągów  na które w cenie są skipassy : http://www.snowshow...._mapka_duza.jpg

Mapka całego terenu: http://www.snowshow...._mapka_duza.jpg

W poprzednim roku byłem na feriach w Livigno i byłem bardzo zadowolony natomiast w tym terminie i przedziale cenowym w tym roku nic nie udało mi się znaleźć.

Proszę o poradę lub opinie, który z tych wyjazdów jest atrakcyjniejszy (oferta numer 1 jest trochę droższa ale akceptowalna)

Jesteśmy młodzi - 24 lata, więc to, że będzie wielu rówieśników na wyjeździe ze snowshow zachęca natomiast priorytetem dla nas nie są imprezy a warunki narciarskie bo na tym głównie nam zależy.

Bierzemy także pod uwagę inne propozycje wyjazdów jeżeli ktoś poleci coś sensownego.

Liczę na rzetelną pomoc

Pozdrawiam

Mariusz

#2 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Na forum od: 11.2008
3595
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 10 grudzień 2014 - 19:21

Witam,

W obydwu miejscach byłem i są to przyzwoite stacje które powinny się Wam spodobać. Myślę, że na naszej  SF giełdzie notowania 4V będą duuużo wyższe od BKK. Zakładam, że w drugim przypadku kupicie automatycznie rozszerzenie na Verbier za 100E bo bez tego jest to już mały niezbyt atrakcyjny i trochę skansenowy system. Oczywiście mieszkanie w Veysonnaz gdy się chce jeździć w Verbier nie jest najlepsze bo dojazd jest dość daleki i niezbyt fajny ale bez przesady.  Co do BKK to ta strona w Oswald też jest skansenowa ale główny zarzut do tego ośrodka to duże problemy ze śniegiem jakie tam bywają (ale chyba nie będzie to dotyczyło Waszego terminu). Licząc konieczną moim zdaniem dopłatę do 4V to ponieważ wychodzi to samo to zdecydowanie stawiałbym na Szwajcarię.

pozdro

Wiesiek

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#3 gpx1

gpx1

Nowy użytkownik

• 3 postów
0

Napisano 10 grudzień 2014 - 22:59

W obydwu miejscach byłem i są to przyzwoite stacje które powinny się Wam spodobać. Myślę, że na naszej  SF giełdzie notowania 4V będą duuużo wyższe od BKK. Zakładam, że w drugim przypadku kupicie automatycznie rozszerzenie na Verbier za 100E bo bez tego jest to już mały niezbyt atrakcyjny i trochę skansenowy system. Oczywiście mieszkanie w Veysonnaz gdy się chce jeździć w Verbier nie jest najlepsze bo dojazd jest dość daleki i niezbyt fajny ale bez przesady.  Co do BKK to ta strona w Oswald też jest skansenowa ale główny zarzut do tego ośrodka to duże problemy ze śniegiem jakie tam bywają (ale chyba nie będzie to dotyczyło Waszego terminu). Licząc konieczną moim zdaniem dopłatę do 4V to ponieważ wychodzi to samo to zdecydowanie stawiałbym na Szwajcarię.

pozdro

Wiesiek

Wielkie dzięki Wieśku za opinie, jest nam bardzo pomocna.

Prawie już jesteśmy zdecydowani na ten wyjazd do Veysonnaz-Nendaz ale jeszcze został nam polecony jeszcze jeden wyjazd, byłbym wdzięczny jakbyś rzucił okiem:

Wyjazd do Val di sole we Włoszech, termin nam odpowiada, cena bardzo zbliżona w cenie skipass na trasy Folgarida-Marilleva + ew. dopłata 50 euro do całego kompleksu.

Jeżeli wiadomo Ci coś na temat tego regionu to byłbym wdzięczny za opinie.

Poniżej linki:

http://snowevents.pl...al-di-sole-luty

Mapka regionu wraz ze stokami :

http://snowevents.pl...narciarskie.jpg

#4 faf500

faf500

Półtora kilo mapek

• PipPipPipPip
  • 1260 postów
  • Na forum od: 09.2009
963
  • Skawina

Napisano 10 grudzień 2014 - 23:26

Veysonnaz lepsze moim zdaniem. Co do skipassów, to w zależności od tego jak dużo jeździcie, możecie pokombinować, np. 2-3 dni jeździć na podstawowym karnecie, a na resztę dokupywać rozszerzenie, żeby pozwiedzać resztę terenów. Ceny wyglądają tak, że nie ma żadnego zysku z kupna hurtem rozszerzenia na cały wyjazd...
W przypadku Val di Sole tak se ne da, kupujesz rozszerzenie na cały pobyt, a jeździć tam na podstawowym karnecie, to lekkie nieporozumienie :)
Pzdr, Maciek
Dziennik pokładowy

#5 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Na forum od: 11.2008
3595
  • Wrocław

Napisano 11 grudzień 2014 - 08:22

Veysonnaz lepsze moim zdaniem. Co do skipassów, to w zależności od tego jak dużo jeździcie, możecie pokombinować, np. 2-3 dni jeździć na podstawowym karnecie, a na resztę dokupywać rozszerzenie, żeby pozwiedzać resztę terenów. Ceny wyglądają tak, że nie ma żadnego zysku z kupna hurtem rozszerzenia na cały wyjazd...
W przypadku Val di Sole tak se ne da, kupujesz rozszerzenie na cały pobyt, a jeździć tam na podstawowym karnecie, to lekkie nieporozumienie :)

Val di sole też zaliczyłem... powiem tak... chyba nadal wolałbym 4V. Tak jak faf500 napisał można przyoszczędzić jeżdżąc w Veysonnaz lub Nendaz. Ja bym zrobił tak - pierwszego dnia jeśli będzie widokowa pogoda - od razu do Verbier aby je rozeznać, po drodze od razu zobaczysz też Siviez. A miejscowe Veysonnaz lub wycieczkę z Siviez do Nendaz (które jest fajne ale małe) zostawiłbym w rezerwie: pierwsze na grubą mgłę (jeśli na Mont Fort też nie będzie widoczności) a drugie na pochmurny lub opadowy dzień.

A wracając do Val di sole wydaje mi się, że tu od razu trzeba mieć całą Skiramę (karnet na wszystko). System jako całość wart jest odwiedzenia choć uważam, że jest trochę przereklamowany. Ponieważ to kilka niepowiązanych (poza MdC, Marillevą i Folgaridą) ze sobą regionów to trzeba mieć sprawny transport i przeznaczyć na to czas. Każda z tych stacji na pewno warta jest jednodniowej wycieczki, szczególnie Tonale-Ponte di Legno

Pozdro

Wiesiek

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#6 MarioJ

MarioJ

Frirajder

• PipPipPipPip
  • 1995 postów
  • Na forum od: 11.2007
1230
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław

Napisano 11 grudzień 2014 - 09:09

A wracając do Val di sole wydaje mi się, że tu od razu trzeba mieć całą Skiramę (karnet na wszystko). System jako całość wart jest odwiedzenia choć uważam, że jest trochę przereklamowany. 

Pozdro

Wiesiek

Wiesiek oczywiście świetnie piszę, ale ja bym kolegom jeszcze coś wyjaśnił.

Val di Sole jest w Polsce ogromnie popularna ze względu na przystępne ceny tam panujące

oraz promocje freeski,

zostawcie sobie ten rejon na inną okazję, jeśli teraz pasuje Wam cenowo Szwajcaria to korzystajcie,

bo w następnym sezonie może już nie być takich ofert,

a Val di Sole zawsze możecie odwiedzić w przyszłości bo ceny tam raczej nie skoczą

#7 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4437 postów
  • Na forum od: 03.2006
2375

Napisano 11 grudzień 2014 - 11:14

Witam,

Wraz z dwoma kolegami szukamy wyjazdu na narty - interesuje nas luty najlepiej początek (06.02-15.02 byłby idealnym terminem), kwotowo chcielibyśmy się zamknąć do 3500/3600 zł na osobę z kosztem wyżywienia (we własnym zakresie+ dojadanie w lokalnych knajpkach).

Pochodzimy ze Szczecina i ze względów ekonomicznych wchodzi w grę tylko wyjazd zorganizowany z transportem w cenie.

Na tę chwilę udało mi się znaleźć dwie oferty, które spełniają nasze oczekiwania, w obu ofertach nocleg oraz przejazd w cenie :

Oferta numer 1:

Wyjazd do Bad Kleinkirchheim Austria, cena 1550 zł + skipass 205 euro + 14 euro sprzątanie.

Link : http://www.wysocki-s...bozy.php?id=118

Mapka wyciągówhttp://www.wysocki-s...INKIRCHHEIM.pdf

Oferta numer 2:

Wyjazd z ofery snowshow - Veysonnaz-Nendaz - Szwajcaria - koszt 1690 zł/1890 zł w  zależności od standardu, w cenie skipassy na region Veysonnaz-Nendaz.

Link: http://www.snowshow....ard-narty,2,176

Mapka wyciągów  na które w cenie są skipassy : http://www.snowshow...._mapka_duza.jpg

Mapka całego terenu: http://www.snowshow...._mapka_duza.jpg

W poprzednim roku byłem na feriach w Livigno i byłem bardzo zadowolony natomiast w tym terminie i przedziale cenowym w tym roku nic nie udało mi się znaleźć.

Proszę o poradę lub opinie, który z tych wyjazdów jest atrakcyjniejszy (oferta numer 1 jest trochę droższa ale akceptowalna)

Jesteśmy młodzi - 24 lata, więc to, że będzie wielu rówieśników na wyjeździe ze snowshow zachęca natomiast priorytetem dla nas nie są imprezy a warunki narciarskie bo na tym głównie nam zależy.

Bierzemy także pod uwagę inne propozycje wyjazdów jeżeli ktoś poleci coś sensownego.

Liczę na rzetelną pomoc

Pozdrawiam

Mariusz

Liczysz na rzetelna pomoc, to pytaj organizatora. Uwazam, ze Szwajcaria jest ciekawsza.

W ofercie nr. 2 masz wystarczajace duzo informacji. Za tymi informacjami stoja konkretne osoby, bywalcy Verbier. Instruktorzy narciarscy tez.

Gdyby odpowiedzi organizatora budzily watpliwosci, wtedy zapytaj na skiforum.

Nie baczac na to, pytasz sie internautow, ktorzy "lizneli" Verbier albo i nie i naprowadzaja was w celach... ? dopisz sobie sam.

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#8 gpx1

gpx1

Nowy użytkownik

• 3 postów
0

Napisano 11 grudzień 2014 - 13:57

Liczysz na rzetelna pomoc, to pytaj organizatora. Uwazam, ze Szwajcaria jest ciekawsza.

W ofercie nr. 2 masz wystarczajace duzo informacji. Za tymi informacjami stoja konkretne osoby, bywalcy Verbier. Instruktorzy narciarscy tez.

Gdyby odpowiedzi organizatora budzily watpliwosci, wtedy zapytaj na skiforum.

Nie baczac na to, pytasz sie internautow, ktorzy "lizneli" Verbier albo i nie i naprowadzaja was w celach... ? dopisz sobie sam.

Pracuje w handlu i wiem, ze każdy organizator będzie chciał tak zareklamować swoją ofertę by zachęcić klienta - co za tym idzie po opinii organizatora ciężko będzie mi porównać, która oferta jest atrakcyjniesza.

Dlatego też zapoznałem się szczegółowo z wieloma propozycjami wyjazdu, z nich wyselekcjonowałem dwie/trzy, przeglądnąłem mapki oraz filmiki na youtubie natomiast oprócz tego chętnie sięgam po opinie ludzi, którzy osobiście byli w w jednym lub obu z tych miejsc.

Podsumowując nie rozumiem skąd taki mało sympatyczny komentarz.

Tak czy inaczej dziękuje wszystkim za pomoc oraz podzielenie się opinią na temat ww miejscowosci.

W zasadzie już podjeliśmy decyzję na temat wyjazdu.

Mariusz

#9 MarioJ

MarioJ

Frirajder

• PipPipPipPip
  • 1995 postów
  • Na forum od: 11.2007
1230
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław

Napisano 11 grudzień 2014 - 14:20

Podsumowując nie rozumiem skąd taki mało sympatyczny komentarz.

u tego Pana to normalne, my tutaj już się przyzwyczailiśmy  ;)

#10 faf500

faf500

Półtora kilo mapek

• PipPipPipPip
  • 1260 postów
  • Na forum od: 09.2009
963
  • Skawina

Napisano 11 grudzień 2014 - 15:28

Val di Sole jest w Polsce ogromnie popularna ze względu na przystępne ceny tam panujące
oraz promocje freeski,
zostawcie sobie ten rejon na inną okazję, jeśli teraz pasuje Wam cenowo Szwajcaria to korzystajcie,
bo w następnym sezonie może już nie być takich ofert,
a Val di Sole zawsze możecie odwiedzić w przyszłości bo ceny tam raczej nie skoczą

Dokładnie - możliwości wyjazdu do VdS jest zawsze dużo, a wyjazdy do Szwajcarii to jednak swego rodzaju rarytasy, bo po odliczeniu ofert w kosmicznych cenach, tych gdzie trzeba mieć komplet do apartamentów i tych, na które i tak się nie uzbiera wystarczająco dużo chętnych, to prawie nic nie zostaje...
  • MarioJ podziękował za tę wiadomość
Pzdr, Maciek
Dziennik pokładowy

#11 arct

arct

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 08.2012
0

Napisano 19 grudzień 2014 - 08:52

Mam pytanie co do cen w Veyersonaz. Jak wyglądają ceny żywności w supermarketach? Z jakimi kosztami trzeba by sie liczyc zakładając jeden tydzień pobytu?

#12 kehinde

kehinde

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 10.2014
0
  • Umiejętności: 9
  • Drezno

Napisano 27 styczeń 2015 - 20:09

Tak się składa że z bratem też na ten wyjazd do 4 V się  wybieramy, 
Wybraliśmy ten ośrodek bez namysłu bo to podobno ma być  europejska mekka dla freeriderow.
Też podpisuje się pod pytanie ,
Jak jest tam z jedząnkiem.

Michał

#13 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2299 postów
  • Na forum od: 01.2017
856
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 01 styczeń 2019 - 19:54

Na szczycie góry spotkamy się?
Ktoś zna, korzystał z tej lub podobnej oferty?