Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Czochu

Czochu

Użytkownik

• Pip
  • 36 postów
  • Na forum od: 11.2014
0

Napisano 04 grudzień 2014 - 23:19

Witam.
zamierzam się w tym roku wybrać ze znajomymi na wspólne narty jeszcze przed głównym wyjazdem.
Jako iż w zasadzie nie jeździliśmy do tej pory w Polsce, nie wiemy gdzie się naprawdę opłaca.
Z polskich stoków znam tylko soszów i nie jestem nim zachwycony - trasa na 3 min, jedna, i tyle.
czy tak to wygląda w całej Polsce?
Czy macie jakąś wiedzę na temat jakichś tańszych opcji wyjazdowych?
Jesteśmy 17 i 18 latkami wiec na wyjazd za grube pieniądze pozwolić sobie nie możemy - miałoby to być może dwa, max trzy dni jeżeli cena będzie bardzo fajna.
Ośrodek nie musiałby być jakiś wspaniały, żeby było gdzie się przespać, wieczorem pobawić itd.
Czy do np. Czech czy Słowacji warto jechać czy w Polsce jest fajnie tak naprawdę?
Jesteśmy dosyć zaawansowani, dodam że chętnie byśmy wypróbowali nowy sprzęt do jazdy poza trasami :)
Pozdrawiam.

#2 gregor_g4

gregor_g4

Użytkownik

• PipPip
  • 274 postów
  • Na forum od: 03.2007
115
  • Sosnowiec

Napisano 05 grudzień 2014 - 01:44

O jeździe poza trasami w tym okresie możecie raczej pomarzyć :)

http://www.andiamo.com.pl - Dom w górach do wynajęcia

https://www.youtube....h?v=nSPTPQ5jc9I - freeridowe wspomnienie 2012 z Korbielowa ;)

#3 lukash988

lukash988

Nowy użytkownik

• 22 postów
  • Na forum od: 02.2013
5
  • Umiejętności: 7
  • BIA

Napisano 05 grudzień 2014 - 02:36

W Polsce polecam Białke Tatrzańską. Są różne opinie-często skrajne. Byłem i mi się bardzo podobało. A za granicą to może Słowacja-Chopok. Słyszałem że jest tam fajnie. Jak dobrze pójdzie to sam pojadę na/do Chopok w tym sezonie

#4 wapniakos

wapniakos

Użytkownik

• PipPip
  • 182 postów
  • Na forum od: 04.2010
67
  • Umiejętności: 7
  • Katowice

Napisano 05 grudzień 2014 - 08:01

. A za granicą to może Słowacja-Chopok. Słyszałem że jest tam fajnie. Jak dobrze pójdzie to sam pojadę na/do Chopok w tym sezonie

Chopok - mega drogi. Ceny...alpejskie :-)a tras nawet 30% pewnie nie będzie czynnych. U nas sezon dopiero startuje, podobnie w Czechach i na Słowacji. Myslę jednak, że Wysokie Tatry słowackie (Strbskie Pleso i Tatranska Lomnica) powinny spełnic oczekiwania za niezbyt wysoką cenę. Skoro jesteście "zaawansowani" to inne ośrodki (tzw. jednotrasowe) w Polsce raczej odpadają. Alternatywa jest Snowparadise i Velka Raca, ale tam też póki co walczą z produkcją śniegu.

[FONT="Comic Sans MS"]Są ludzie, których uprzejmość gorsza jest od bezczelności[/FONT]

#5 trzg13

trzg13

Nowy użytkownik

• Pip
  • 91 postów
  • Na forum od: 02.2012
48
  • Umiejętności: 8
  • ZIELONA GÓRA

Napisano 05 grudzień 2014 - 09:46

Witam.
zamierzam się w tym roku wybrać ze znajomymi na wspólne narty jeszcze przed głównym wyjazdem.
Jako iż w zasadzie nie jeździliśmy do tej pory w Polsce, nie wiemy gdzie się naprawdę opłaca.
Z polskich stoków znam tylko soszów i nie jestem nim zachwycony - trasa na 3 min, jedna, i tyle.
czy tak to wygląda w całej Polsce?
Czy macie jakąś wiedzę na temat jakichś tańszych opcji wyjazdowych?
Jesteśmy 17 i 18 latkami wiec na wyjazd za grube pieniądze pozwolić sobie nie możemy - miałoby to być może dwa, max trzy dni jeżeli cena będzie bardzo fajna.
Ośrodek nie musiałby być jakiś wspaniały, żeby było gdzie się przespać, wieczorem pobawić itd.
Czy do np. Czech czy Słowacji warto jechać czy w Polsce jest fajnie tak naprawdę?
Jesteśmy dosyć zaawansowani, dodam że chętnie byśmy wypróbowali nowy sprzęt do jazdy poza trasami :)
Pozdrawiam.

W tym terminie to będzie ciężko,brak śniegu.W Polsce najwcześniej zawsze rusza białka,bukowina,trasy łatwe takie na rozruch moga być.Ja zawsze jadę do Czech,harachov,rokytnice,mniej ludzi i jest gdzie pojezdzić.Cenowo wszędzie podobnie,to znaczy drogo,przynajmniej jak dla mnie :)

#6 MarioJ

MarioJ

Frirajder

• PipPipPipPipPip
  • 2020 postów
  • Na forum od: 11.2007
1253
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław

Napisano 05 grudzień 2014 - 09:59

W tym terminie to będzie ciężko,brak śniegu.W Polsce najwcześniej zawsze rusza białka,bukowina,trasy łatwe takie na rozruch moga być.Ja zawsze jadę do Czech,harachov,rokytnice,mniej ludzi i jest gdzie pojezdzić.Cenowo wszędzie podobnie,to znaczy drogo,przynajmniej jak dla mnie :)

Jeśli rozważacie Karkonosze, to polecam stronę czeską. Areały: Spindlerovy Mlyn, Cerna Hora, Pec.

Noclegi można poszukać gdzieś w okolicach i dojeżdzać autem tam gdzie w danej chwili sa najlepsze warunki.

Wszystkie te ośrodki są w miarę blisko siebie.

#7 Czochu

Czochu

Użytkownik

• Pip
  • 36 postów
  • Na forum od: 11.2014
0

Napisano 05 grudzień 2014 - 16:59

No nic, poczekam te pół miesiąca i zobaczymy czy coś spadnie :)