Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 WOjtas^

WOjtas^

Użytkownik

• PipPip
  • 107 postów
  • Na forum od: 12.2006
40
  • Umiejętności: 8
  • Kielce

Napisano 25 listopad 2014 - 16:34

Edit - 2014.12.06 g.15:55 - Szczegóły z chętnymi dogaduję i czekam na wpłatę, więc tymczasowo temat zawieszony.

Aktualizacja ogłoszenia:
Wcześniej pisałem o jednym wolnym miejscu w dwuosobowym ap., ale szybko chętny się znalazł.
Ale jeden ze znajomych mający czteroosobowy apartament na dwie osoby zmienił wizję, i jednak szuka dwójki do kompletu :).
Zaktualizowane ogłoszenie poniżej.

Szukamy 2 osób na tygodniowy wyjazd do Francji - 3 Doliny. Les Menuires. Największy ośrodek narciarski na świecie - ponad 600km połączonych ze sobą tras!
Mieszkanie w apartamencie na samym stoku (fot w załączniku).
Termin: 24-31 stycznia 2015.
Mamy 2 wolne miejsce, koszt 300 EUR/os (~1260zł) (nocleg i skipass na 3 Doliny). Normalna cena samego skipassu to 283 EUR/os! Zatem za nocleg płacisz 17 EURO! :)

Skrótowo:
ZAKWATEROWANIE: 7 noclegów w apartamencie (w powyższej cenie) czteroosobowym
SKIPASS: 6 dniowy na całe 3 Doliny (w powyższej cenie)
DOJAZD: mamy wolne miejsca w samochodzie (koszt: zrzutka na paliwo itd.)
JEDZENIE: zabieramy wszystko z PL, ale możesz się wyłamać ;)
INNE: w Les Menuires są restauracje, bary, dyskoteki, puby, sauny, baseny itd.

Szczegółowo:
Wszystko już zorganizowane, zaklepane itd. - zostało nam tylko pojechać :).
Jeździmy na takie wypady od ponad 15 lat, a w 3 Doliny po raz 5 albo 6.

Ponieważ nie lubię odpisywać na milion pytań - ogłoszenie będzie przydługawe ze wszystkimi możliwymi szczegółami.
Ale w razie pytań - pisać śmiało.

Info:
Mieszkaniowo:
- mieszkamy w Les Menuires w budynku który znajduje się bezpośrednio na stoku (zdjęcie w załączniku), czyli pełne i dosłowne ski-in ski-out. Zakładasz buty narciarskie/snowboardowe w narciarni, wychodzisz przed budynek, zapinasz deski/deskę i odjazd.
- jedziemy w sumie w grupie 20-22 osób; deskarze i narciarze.
- mamy apartamenty 4 i 6 osobowe. Wolne miejsca są w 4 osobowym (jest tam małżeństwo - jakieś 40-50 lat; wyluzowani i towarzyscy ludzie :) ).

Apartament ma 30m2, znajduje się na 5 piętrze z pięknym widokiem (fot) . Pokój ma standard francuski. Są tam 2 sofy w salonie (2 osoby) i podwójne łóżko w oddzielnej sypialni (2 osoby) - to drugie jest zaklepane. Więc wolne miejsca to sofy (na zdjęciach). Od lat tak jeździmy i mieszkamy - jest całkiem wygodnie.
W apartamencie jest w pełni wyposażona kuchnia z ekspresem, piekarnikiem, mikrofalą tosterem itd., łazienka z wanną i umywalką, oddzielnie toaleta, tv, balkon.

Załoga:
- skład wyjazdowy - 20 osób. Wiek 25-60 lat. Od amatorów po takich z 20-40 letnim stażem. Część jeździ w grupkach, część sama - różnie.
- wieczorami w miarę sił i możliwości - "integracja" w grupie lub podgrupach. Oczywiście nieobowiązkowa.
- mile widziany każdy w wieku 20-60 lat, deskarz, narciarz, amator, doświadczony, chłopak, dziewczyna...

Przejazd i koszty:
- bierzemy skipass 6 dniowy na całe 3 Doliny, a w tym na jeden dzień (skipass na to pozwala) skoczymy do Tignes/Val D'Isere (ale to nie obowiązkowy wypad). Ze względu na grupę ponad 20 osób mamy dużą zniżkę na skipass. Stąd taka cena.
- koszt: - skipass i nocleg - 300 EUR/os.
Jak łatwo samemu sprawdzić na stronie ośrodka ( http://www.les3valle...e_saison_en.pdf ) normalna cena samego skipasu 6 dniowego to 283 EURO!

- mamy wolne miejsce w samochodzie (są 2, a będą w sumie z Wami 4 osoby) startującym z okolic Opola. Ewentualnie ja mogę zabrać kogoś z Kielc lub miejsca po drodze między Kielcami a Śląskiem i tam przerzucić do docelowego auta (dalej jedziemy przez Wrocław, Niemcy, Szwajcarię i Francję). 2 auta będą startowały z Czeladzi i okolic (Śląsk/Zagłębie) i ewentualnie na kawałek do Wrocławia można się z nimi próbować dogadać. Od Wrocławia jedziemy w docelowej konfiguracji.
- koszt przejazdu - szacować można na przedział 250-400zł/os (wliczając paliwo, winietę S i inne opłaty) (4 osoby w aucie). Miejsce w boxie dachowym na narty/deskę na pewno się znajdzie.

Ręczniki i poszewki na pościel trzeba zabrać swoje. Na koniec musimy posprzątać apartament - inaczej nas dodatkowo obciążą.
Dodatkowo płatna na miejscu taxa klimatyczna 0,9 EUR/os/dzień = 6,3 EUR/os/tydz.

Czyli poza własnymi wydatkami i kosztem dojazdu - wypad kosztuje 306 EUR!
Z doświadczenia, dochodzi do tego dojazd ~300-350zł, wydatki na jedzenie itd ~100zł, wydatki na kawę/piwo/wino na stoku wg uznania, ale przyjąć można ~150zł.
Cały wyjazd to około 1750-1850zł.

Jedzenie:
-  Ponieważ wypad jest po kosztach - jedzenie zabieramy z PL. Zawsze działamy tak, że każdy zabiera obiad z PL dla wszystkich (i codziennie ktoś inny swoje dzieło tworzy dla wszystkich). A to schabowe, a to spaghetti bolońskie, a to bigos itd.. Więc w apartamencie czteroosobowym każda para musi przygotować 3 obiady, a przez pozostałe dni je to co przygotuje druga para :) + np. jeden obiad zje się w knajpie (np. po drodze z Val D'Isere albo na miejscu itd.). Ale można się z tego "wypisać". To samo ze śniadaniami - wspólne zakupy i wspólne jedzenie. Inaczej ciężko się ogarnąć i zmieścić w lodówce i w kuchni w ogóle.

W razie pytań  lub zgłoszeń - pisać na PW lub w odpowiedzi na temat.

necou_maly_original.jpg
505-1_salon_i_kuchnia.jpg505-2_salon.jpg
505-5_salon.jpg505-6_widok_z_balkonu.jpg

Użytkownik WOjtas^ edytował ten post 06 grudzień 2014 - 15:55

#2 pan_banan

pan_banan

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 12.2008
0

Napisano 27 listopad 2014 - 15:11

Kiedy dokładnie wyjazd z Polski?

#3 WOjtas^

WOjtas^

Użytkownik

• PipPip
  • 107 postów
40
  • Kielce

Napisano 28 listopad 2014 - 12:01

Kiedy dokładnie wyjazd z Polski?

3 auta na 90% będą wyjeżdżać w piątek wieczorem.

To w którym są dwa wolne miejsca - kierowca jeszcze nie jest pewny.

Swoją drogą - aktualizacja ogłoszenia.

Wcześniej pisałem o jednym miejscu w sześcioosobowym apartamencie.

Teraz mamy dwa miejsca w czteroosobowym.

Tamto jedno już zajęte.

#4 heytoja

heytoja

Nowy użytkownik

• 17 postów
  • Na forum od: 01.2009
0
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 28 listopad 2014 - 19:24

Tamto jedno już zajęte.

JA MAM URLOP W TYM CZASIE NIGDY NIE BYLAM WE FRANCJI ZAWSZE WLOCHY ...MOGE Z WAMI POJECHAC KTO MNIE ZABIERZE ZE STARACHOWIC :P

#5 pan_banan

pan_banan

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 12.2008
0

Napisano 29 listopad 2014 - 15:57

Tamto jedno już zajęte.

Na te 2 wolne miejsca chcecie od razu parę, czy można 1 miejsce zarezerwować?

#6 Yaadam

Yaadam

Nowy użytkownik

• 28 postów
  • Na forum od: 11.2014
12
  • Umiejętności: 5
  • Warszawa

Napisano 30 listopad 2014 - 21:39

Na te 2 wolne miejsca chcecie od razu parę, czy można 1 miejsce zarezerwować?

Cześć.

Z jakie miejscowości byłby wyjazd? Jeśli Kilece to jeszcze dam radę i chętnie bym się przyłączył.

#7 WOjtas^

WOjtas^

Użytkownik

• PipPip
  • 107 postów
40
  • Kielce

Napisano 30 listopad 2014 - 21:58

Cześć.

Z jakie miejscowości byłby wyjazd? Jeśli Kilece to jeszcze dam radę i chętnie bym się przyłączył.

Wczoraj rano zgłosiła mi się para.

Czekam ciągle na ich finalną decyzję i ewentualny przelew.

Później dwie osoby na PW, więc są pierwsze wzięcia, chyba że się nie potwierdzą.

Więc chwilowo ogłoszenie można uznać za zawieszone.

Jutro postaram się dać wszystkim znać.

#8 WOjtas^

WOjtas^

Użytkownik

• PipPip
  • 107 postów
40
  • Kielce

Napisano 05 grudzień 2014 - 21:04

Wczoraj rano zgłosiła mi się para.

Czekam ciągle na ich finalną decyzję i ewentualny przelew.

Później dwie osoby na PW, więc są pierwsze wzięcia, chyba że się nie potwierdzą.

Więc chwilowo ogłoszenie można uznać za zawieszone.

Jutro postaram się dać wszystkim znać.

Miałem trochę wyjazdowy tydzień i nie miałem kiedy napisać.

Para się nie określiła, więc wracamy do punktu wyjścia - dwa miejsca wolne.

Jablon? Wilku? Yadaam? heytoja?

Dalej chętni? :)

Wyjazd - miejsca w samochodzie są u znajomych startujących z Opola, więc do nich trzeba się jakoś dostać.

Nie wiem jeszcze czy będziemy jechać we wszystkie auta razem. Jeśli tak, to ze mną z Kielc lub gdzieś po drodze ktoś się może zabrać.

Nie wiem czy dwie osoby zmieszczę (będziemy w trójkę z Kielc).

#9 WOjtas^

WOjtas^

Użytkownik

• PipPip
  • 107 postów
40
  • Kielce

Napisano 06 grudzień 2014 - 15:54

Miałem trochę wyjazdowy tydzień i nie miałem kiedy napisać.

Para się nie określiła, więc wracamy do punktu wyjścia - dwa miejsca wolne.

Jablon? Wilku? Yadaam? heytoja?

Dalej chętni? :)

Wyjazd - miejsca w samochodzie są u znajomych startujących z Opola, więc do nich trzeba się jakoś dostać.

Nie wiem jeszcze czy będziemy jechać we wszystkie auta razem. Jeśli tak, to ze mną z Kielc lub gdzieś po drodze ktoś się może zabrać.

Nie wiem czy dwie osoby zmieszczę (będziemy w trójkę z Kielc).

Tym razem szybko poszło.

Czekam na wpłatę, więc tymczasowo temat nieaktualny.