Skocz do zawartości

Narty z małym promieniem skrętu


krzyzak06

Rekomendowane odpowiedzi

1. M 
2. Wiek 20
3. Waga 65, rośnie (docelowo- przedział 70-75kg)
4. Wzrost 180
5. Jak długo jeździsz na nartach ? ~14-16 lat, ale tylko 1-3 tygodnie w sezonie.
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? ( http://www.skiforum....highlight=skala ) 7/8
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) 100
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ?  Fischer World Cup RC Pro, wcześniej Atomic GS9. Generalnie z Fischerów jestem zadowolony- fajnie się spisują na długich trasach bez tłumu ludzi. Trochę gorzej jest na przeludnionych, oblodzonych stokach (dajmy na to ostatnia część Jaworzyny w godzinach "szczytu"- wygodniej by było na nartach o mniejszym promieniu skrętu. Przy jeździe po gęsto zaludnionych/oblodzonych stokach z muldami irytuje mnie, że bardzo szybko się tępią- dosyć często muszę "dołożyć" siły na tył, żeby szybciej skręcić zamiast przejechać "czystą" linią.
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy? Jazda raczej szybka. Zarówno szybkie, ostre skręty jak i rozjeżdżanie stoku. Oczywiście te narty miałyby służyć raczej do tej pierwszej opcji.
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? Od niebieskich po czarne, sztruks
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? Głównie turystycznie, ale także na zawodach akademickich.
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Kondycja dobra (basen 4-6 razy tygodniowo). Na stoku ok. 10-20 dni.

13. Możliwości finansowe: Na razie kwestia otwarta,narty zarówno nowe jak i używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. M 
2. Wiek 20
3. Waga 65, rośnie (docelowo- przedział 70-75kg)
4. Wzrost 180
5. Jak długo jeździsz na nartach ? ~14-16 lat, ale tylko 1-3 tygodnie w sezonie.
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? ( http://www.skiforum....highlight=skala ) 7/8
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) 100
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ?  Fischer World Cup RC Pro, wcześniej Atomic GS9. Generalnie z Fischerów jestem zadowolony- fajnie się spisują na długich trasach bez tłumu ludzi. Trochę gorzej jest na przeludnionych, oblodzonych stokach (dajmy na to ostatnia część Jaworzyny w godzinach "szczytu"- wygodniej by było na nartach o mniejszym promieniu skrętu. Przy jeździe po gęsto zaludnionych/oblodzonych stokach z muldami irytuje mnie, że bardzo szybko się tępią- dosyć często muszę "dołożyć" siły na tył, żeby szybcieraj skręcić zamiast przejechać "czystą" linią.
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy? Jazda raczej szybka. Zarówno szybkie, ostre skręty jak i rozjeżdżanie stoku. Oczywiście te narty miałyby służyć raczej do tej pierwszej opcji.
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? Od niebieskich po czarne, sztruks
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? Głównie turystycznie, ale także na zawodach akademickich.
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Kondycja dobra (basen 4-6 razy tygodniowo). Na stoku ok. 10-20 dni.

13. Możliwości finansowe: Na razie kwestia otwarta,narty zarówno nowe jak i używki.

Zamiast nowych nart, które i tak źle sobie wcześniej dobrałeś ale w końcu masz Fischery WC wykup sobie kilka godzin nauki jazdy na nartach u dobrego instruktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast nowych nart, które i tak źle sobie wcześniej dobrałeś ale w końcu masz Fischery WC wykup sobie kilka godzin nauki jazdy na nartach u dobrego instruktora.

Dlaczego źle dobrane narty? W zeszłym roku brałem kilka godzin z instruktorem, szło całkiem nieźle zarówno body carving, szybkie skręty cięte jak i ta technika trochę podobna do krisitani do utrzymywania stałej prędkości (eh pamięć zawodzi, pamiętam że były na to konkretne nazwy ale je zapomniałem :/). Myślę (a także osoby/instruktorzy z którymi jeździłem), że to nie są narty na wyrost, prędzej źle się wyraziłem w pierwszym poście. Prosiłbym jednak o jakieś propozycje nart, które mógłbym np. przetestować z wypożyczalni. Czytałem sporo o fischerach rc4 wc sc, jak one prezentują się na tle konkurencji?

 

@edit Może jeszcze sprecyzuję: Przed poprzednim sezonem kupiłem moje aktualne narty (używki), w trakcie sezonu wziąłem kilka lekcji i dosyć radykalnie zmienił się mój sposób jazdy- wcześniej długie, wolne skręty, teraz krótkie i szybkie. W międzyczasie pojeździłem trochę na nartach o mniejszym promieniu (~11) i jeździło mi się znacznie fajniej (np. mniejsza prędkość do osiągnięcia podobnego wychylenia/częstości skrętów itp.) mimo, że były to już narty stare, wyklepane i tak sobie naostrzone. Dlatego chcę kupić albo przynajmniej popróbować wypożyczając tego typu narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...