Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Tatry Mountain Resorts - akcje, inwestycje

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#21 szplukasz

szplukasz

Użytkownik

• PipPip
  • 154 postów
  • Na forum od: 10.2010
30
  • Umiejętności: 5
  • Warszawa

Napisano 09 grudzień 2014 - 08:54

Czy po zarejestrowaniu w klubie akcjonariuszy automatycznie wysyłają kartę GOPASS?

Zgodnie z opisem niby tak, ale mam wątpliwości, bo żadnego potwierdzenia wysyłki nie dostałem, a gdzieś znowu pisze, że trzeba zapłacić 2E za kartę, a ja nic nie płaciłem.

Dzieje się to automatycznie ale po opłaceniu 2 Euro :) Musisz wejść Twój profil i tam w zakładkę "Twoje zamówienie". Zobaczysz tam pozycję z Twoją kartą, opłacasz i karta przychodzi do domu (czekam już 15 dni i jeszcze nie mam :( )

#22 Harnas

Harnas

Użytkownik

• Pip
  • 65 postów
  • Na forum od: 12.2008
17
  • Umiejętności: 7
  • Katowice

Napisano 09 grudzień 2014 - 09:15

Dziękuję, szkoda, że wcześniej nie zapytałem,  bo coś mi nie pasowało w tych opisach.

Ale można wydrukować tymczasową, więc tragedii nie ma.

#23 Skyflyer

Skyflyer

Użytkownik

• PipPipPip
  • 504 postów
  • Na forum od: 11.2006
216
  • Gliwice

Napisano 11 grudzień 2014 - 16:07

Ja zamawiałem rok temu, zawsze miałem jakieś problemy z transakcjami przez ten portal. Ostatecznie kupiłem Gopass na miejscu bo i tak jechałem do Jasnej w marcu, ale potem i tak musiałem go aktywować przez internet, wpisując numer karty. I tu znów problem, bo karta nie ma żadnego numeru - jest na niej 1) kod kreskowy, 2) jakieś ledwo dostrzegalne oznaczenie "Skidata XXXXXX - XXXXXX" oraz numer składający się z 23 cyfr, podzielonych po 4 (jak jakiś numer konta). Ostatecznie nie wiem jak, ale po długiej korespondencji mailowej jakoś tą kartę aktywowałem - teraz jestem w trakcie procedury starania się o darmowe skipassy za posiadanie akcji - wkrótce się okaże z jakim wynikiem.

#24 kulas9

kulas9

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 135 postów
  • Na forum od: 02.2007
16
  • Wrocław

Napisano 04 wrzesień 2015 - 16:42

Jako, że zainteresowałem się tematem w dogodnym terminie, to chciałbym usłyszeć od Was szczegóły dotyczące tej akcji. Jak to jest kupuję akcję do 31.10, wysyłam jakieś tam dokumenty  potwierdzające ich posiadanie. Kiedy mogę sprzedać te akcje, bo w sumie z chęcią sprzedałbym je po cenie którą kupiłem czytaj baz starty i bez zysku :P  W warunkach jest zapis:

• Warunkiem korzystania z profitów jest posiadanie odpowiedniej ilości akcji do 31.03.2014 r. W przypadku, gdy akcjonariusz sprzeda w tym terminie swoje akcje, traci prawo do korzystania z profitów.

Przecież jeśli wykorzystam je w sezonie i sprzedam przed tym terminem, nie naliczą mi chyba -200e na koncie gopass ?  :D

#25 MarioJ

MarioJ

Frirajder

• PipPipPipPip
  • 1993 postów
  • Na forum od: 11.2007
1224
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław

Napisano 04 wrzesień 2015 - 19:15

Można zapytać też na skionline. Tam jest więcej ludzi ze śląska i Krakowa, którzy w naturalny sposób bardziej ciągną w kierunku Słowacji.

#26 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2604 postów
  • Na forum od: 05.2006
1757
  • Śląsk

Napisano 04 wrzesień 2015 - 21:36

bo w sumie z chęcią sprzedałbym je po cenie którą kupiłem czytaj baz starty i bez zysku

Zanim kupisz akcje za min. 20k zł zastanów sie dobrze, czy są coś warte. Sugerowanie się samymi skipasami to chyba niezbyt dobry pomysł. Akcje polecą o 10% (co może nastąpić w ciągu godziny) i już zysk z karnetów przepada. Jeśli natomiast uważasz, że spółka jest rozwojowa, jej akcje będą w przyszłosci drożeć i jesteś gotów podjąć ryzyko to taki zakup jest dobrą opcją. Niekoniecznie trzeba jednak zakładać ich sprzedaż, tak szybko, jak to tylko możliwe. Lepiej zastanowić się kiedy będzie odpowiedni moment na sprzedaż. Tak samo, jak trzeba wybrać dobry moment na zakup. A Np. 30.10 akcje będą przewartościowane z uwagi na promocje z karnetami. 

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#27 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1348 postów
  • Na forum od: 12.2010
849
  • Umiejętności: 3
  • Ściema wschodnia

Napisano 05 wrzesień 2015 - 00:24

Tutaj jest zestawienie profitów w stosunku do ilości akcji

http://www.tmr.sk/klub-akcjonariuszy-/

Tutaj historia życia TMR na GPW

http://stooq.com/q/?...mx&t=l&a=ln&b=1

i ostatni rok

http://stooq.com/q/?...1y&t=l&a=ln&b=1

Nie wiem co się stało pod koniec 2013 ale to chyba był split. Akcje zachowują się dość stabilnie ale płynność jest tragiczna, czyli na samym spreadzie kilka procent straty.

Stopka zastępcza.

#28 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6534 postów
  • Na forum od: 02.2008
4702
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 05 wrzesień 2015 - 05:46

Ale pytanie kulas9 było jak 'obejsc' warunki promocji........

#29 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1348 postów
849
  • Ściema wschodnia

Napisano 05 wrzesień 2015 - 12:13

A ja odpowiadam, że jeśli chce kupić to musi zapłacić 88.20 ale sprzedać może po 85.91 bo taki jest spread. Oczywiście może ustawić się po prawo z ceną 88.19 i czekać, aż mu ktoś kupi. Kolejno na ostatnich sesjach był wolumen 1,40,6,21,51 sztuk więc może czekać długo jeśli chce wyjść bez straty. Taka jest płynność TMR. Do tego prowizja BM. 

Stopka zastępcza.

#30 kulas9

kulas9

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 135 postów
  • Na forum od: 02.2007
16
  • Wrocław

Napisano 07 wrzesień 2015 - 15:22

@Spiochu, kto mówi o 20K ? Chciałem sobie tylko 6dni zmotać... tj 2,2K, karnet 6 dniowy kosztuje 850zł.. Także można trochę sobie przyoszczędzić.  btw. na cały sezon też nie trzeba wydawać "min. 20K" tylko niecałe 12K ;]

• Spiochu podziękował za tę wiadomość

#31 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2604 postów
  • Na forum od: 05.2006
1757
  • Śląsk

Napisano 07 wrzesień 2015 - 17:12

@Spiochu, kto mówi o 20K ? Chciałem sobie tylko 6dni zmotać... tj 2,2K, karnet 6 dniowy kosztuje 850zł.. Także można trochę sobie przyoszczędzić.  btw. na cały sezon też nie trzeba wydawać "min. 20K" tylko niecałe 12K ;]

Policzyłem skipass sezonowy dla dwóch osób czyli 250 akcji.

Swoją drogą nie wiedziałem że ten bouns "6 wejść" oznacza 6 dni.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#32 gregor_g4

gregor_g4

Użytkownik

• PipPip
  • 274 postów
  • Na forum od: 03.2007
115
  • Sosnowiec

Napisano 07 wrzesień 2015 - 18:32

Nie wiem co się stało pod koniec 2013 ale to chyba był split. 

wydaje mi się, że wtedy zakupiono Szczyrk.

http://www.andiamo.com.pl - Dom w górach do wynajęcia

https://www.youtube....h?v=nSPTPQ5jc9I - freeridowe wspomnienie 2012 z Korbielowa ;)

#33 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1348 postów
849
  • Ściema wschodnia

Napisano 07 wrzesień 2015 - 21:11

wydaje mi się, że wtedy zakupiono Szczyrk.

Nie, to nie chodziło o Szczyrk 

http://www.parkiet.c...i-pochylej.html

Stopka zastępcza.

#34 Skyflyer

Skyflyer

Użytkownik

• PipPipPip
  • 504 postów
216
  • Gliwice

Napisano 03 październik 2015 - 21:13

W tym roku, w ramach profitów za akcje nadal chyba nie będzie Szczyrku, za to dojdzie Besenova. Czyli mamy:

- Tatranska Lomnica

- Strbske Pleso

- Jasna-Chopok

- Aquapark "Tatralandia"

- Aquapark "Besenova"

- Spindleruv Mlyn (Czechy)

To jednak tylko informacje z forum, na stronie TMR rubryka "korzyści akcjonariuszy" jest w budowie. Ciekawe, czy kiedykolwiek Szczyrk i Śląskie Wesołe Miasteczko będą również wliczone w ofertę.

#35 Toro

Toro

Użytkownik

• PipPipPip
  • 431 postów
  • Na forum od: 09.2007
59
  • Umiejętności: 6
  • Warszawa

Napisano 23 październik 2015 - 01:07

Panowie, jest jeszcze możliwość i sens kupienia tych akcji?

Zamierzałem kupić sezonówkę za 250E/1100zł ale trochę pieniędzy marnuje mi się na lokatach 2,4-2,9%. Na dzień dobry po zakupie 130 akcji za jakieś 13500 zł zyskuję 8% (1100zł) w postaci sezonówki, tracę 2,4-2,9% bo wydałem pieniądze, które leżały na lokacie i zarabiały. Niewiadomą jest kurs akcji. Czyli mam 8%-2,4%=5,6% - tyle może spaść kurs akcji a ja mimo spadku wyjdę na zero [nie licząc spredu :(]

Po pierwsze - nie mam jeszcze konta maklerskiego. Mam za to zwykłe konto w mbanku i tmobile. Zdążę założyć konto maklerskie w mbanku i kupić akcje, tak żeby się zarejestrowały do następnego piątku?

Polm - pisałeś o wolumenie akcji TMR. Co to oznacza? Chętnych do kupna czy chętnych na sprzedaż? Jest podaż tych akcji? Czy jest ich na rynku parę sztuk i nie mam szans kupić odpowiedniej ilości? To się gdzieś sprawdza?

Od jak dawna trwa ten program - pierwszy, drugi sezon? Można się spodziewać, że będzie kontynuowany w następnych latach? Jeżeli miałbym zainwestować, to coroczny karnet sezonowy daje te 8% czy 5,6% (zależy jak liczyć) czystego zysku. 

Jeżeli się spojrzy na wykres ceny to widać mocny skok od września 2015. Pewnie ma to związek z "programem karnetowym". Ciekawe co się stanie z chwilą zamknięcia promocji na obecny sezon albo z chwilą jej zlikwidowania.

Spółkę czekają inwestycje (Szczyrk, Jasna). To wpływa na kapitał spółki i wycenę?

Ogólnie - nie miałbym kłopotu z długoterminowym trzymaniem akcji (parę lat) o ile kurs nie leciałby na łeb i był program lojalnościowy.

#36 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1348 postów
849
  • Ściema wschodnia

Napisano 23 październik 2015 - 09:52

Wolumen to ilość sztuk które zmieniły właściciela na danej sesji, obrót to wartość tych akcji. Akcje zawsze możesz kupić i sprzedać bo na rynku jest animator. Animator to taki podmiot który musi zapewniać płynność. Niski wolumen powoduje to, że handel jest praktycznie tylko z animatorem, a animator lubi zarobić na widełkach (spread). Akcje TMR aktualnie są w trendzie wzrostowym (od sierpnia +20%) więc możesz jeszcze na tym zarobić, ale to giełda więc... :).

Aktualnie po stronie K jest 25 sztuk w cenie 99, a po stronie S jest 12 sztuk w cenie 103 czyli spread/widełki 4%. Te 12 sztuk na S nie jest od animatora tylko od normalnego uczestnika. Animator stoi wyżej. Jeśli wyczyścisz zlecenie animatora (kupisz wszystko co wystawia) to po kilku sekundach/minutach pojawi się jego kolejne zlecenie bo to wynika z jego obowiązków. Prowizja BM będzie dotyczyła całego zrealizowanego zlecenia. Jeśli np. zlecisz kupno 100 akcji i to zlecenie zrealizuje Ci się w 4 transakcjach na jednej sesji to prowizja będzie tak jak od jednej transakcji. Nie składaj zleceń PKC(po każdej cenie)/PCR bo przy tak małej płynności możesz kupić akcje np. po 350pln. Zdarza się tak na niepłynnym rynku i możesz sobie zrobić nawet dług wobec BM. Zlecenie wyłącznie z limitem ceny.

Stopka zastępcza.

#37 Toro

Toro

Użytkownik

• PipPipPip
  • 431 postów
  • Na forum od: 09.2007
59
  • Warszawa

Napisano 26 październik 2015 - 14:53

Polm - dzięki :) Rozjaśniłeś mi trochę we łbie ;), moja znajomość gry na giełdzie jest baaaardzo śladowa.

Odpuszczę sobie teraz zakup akcji - postawię na spadki po sezonie ;) Nie mam założonego konta maklerskiego, gotówkę mam zablokowaną jeszcze przez parę tygodni - za dużo zamieszania. Tym nie mniej kupno ich akcji jest baaardzo kuszące. Mam nadzieję, że utrzymają program dla akcjonariuszy i w następnych latach połączą jednym karnetem Szczyrk z Chopokiem. Taka sezonówka - mniam :)

BTW - poczytałem sobie trochę o tym spadku ceny akcji w 2012 o 50%. Podobno było związane to ze zmniejszeniem kapitału spółki i wypłatą dywidendy. Chyba czegoś nie zrozumiałem, bo dywidenda idzie z zysku a nie z kapitału?

#38 Skyflyer

Skyflyer

Użytkownik

• PipPipPip
  • 504 postów
216
  • Gliwice

Napisano 31 październik 2015 - 20:30

Najwięcej się zyskuje na tych podstawowych pakietach - 40 akcji za ok. 90 zł to 3600 zł, a za to przysługuje 12 x dzienny skipass (12 x 160 zł), czyli 1920 zł. Czyli po dwóch sezonach zwraca się wartość akcji.

Jest jeszcze dywidenda, choć nie występowałem o nią, bo to zdaje się groszowe sprawy, a jakiś wniosek po angielsku trzeba wypełnić.

Wie ktoś czy to jest warte zachodu? Jak się ją oblicza? Jeśli dywidenda wynosi 4,9%, to od czego to jest procent? Od zysku spółki, podzielonego przez ilość akcji w obiegu?

#39 szplukasz

szplukasz

Użytkownik

• PipPip
  • 154 postów
  • Na forum od: 10.2010
30
  • Umiejętności: 5
  • Warszawa

Napisano 31 październik 2015 - 21:04

Najwięcej się zyskuje na tych podstawowych pakietach - 40 akcji za ok. 90 zł to 3600 zł, a za to przysługuje 12 x dzienny skipass (12 x 160 zł), czyli 1920 zł. Czyli po dwóch sezonach zwraca się wartość akcji.

Jest jeszcze dywidenda, choć nie występowałem o nią, bo to zdaje się groszowe sprawy, a jakiś wniosek po angielsku trzeba wypełnić.

Wie ktoś czy to jest warte zachodu? Jak się ją oblicza? Jeśli dywidenda wynosi 4,9%, to od czego to jest procent? Od zysku spółki, podzielonego przez ilość akcji w obiegu?

Dywidenda przysługuje co roku? Jak ktoś ogarnął ten temat niech napisze na jaką kwotę można liczyć i jak o nią wstąpić

#40 Dany de Vino

Dany de Vino

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Na forum od: 09.2014
986
  • Kraków / Białystok

Napisano 31 październik 2015 - 23:36

Do Skyflyer - wysokość dywidendy zazwyczaj jest podawana w oficjalnym komunikacie spółki i jest wyrażona w pln. Jeśli jesteś posiadaczem akcji danej spółki to nie musisz występować o dywidendę. Zostanie ona przelana na twój rachunek w domu maklerskim (minus należny podatek).

Czasem (wstępnie) spółka wydaje komunikat ile z wypracowanego zysku zamierza przeznaczyć na wypłacenie dywidendy i wtedy jest to zazwyczaj podawane w %. To liczy się tak jak pisałeś - % z zysku, dzielone przez ilość wyemitowanych akcji, ale praktycznie nie ma sensu tego liczyć. I tak podadzą oficjalnie w pln.

To jest spółka giełdowa i jako taka jest zobowiązana prawem do ogłaszania takich rzeczy publicznie. Zadzwoń do swojego domu maklerskiego i poproś o info. na temat dywidendy. Sprawdzą i odpowiedzą.

Posiadaczowi akcji danej spółki giełdowej dywidenda przysługuje za każdym razem gdy jej wypłata zostanie uchwalona przez zgromadzenie ogólne spółki (zazwyczaj raz w roku, czasem wyjątkowo dzielą wypłatę na transze). Ale jeśli spółka przynosi straty, lub planuje w danym roku duże inwestycje może zrezygnować z wypłacenia dywidendy w danym roku. Wtedy zgromadzenie ogólne nie uchwala wypłaty dywidendy.  

Pozdr. 

• polm podziękował za tę wiadomość