Skocz do zawartości

Apartamenty Czarna Góra - opinie, czy ktoś już nocował?


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś już nocował w Apartamentach Czarna Góra?

 

Wybieramy się po raz pierwszy po dłuugiej przerwie na Czarną Górę, ostatnio szusowaliśmy tam w trójkę [żona, dziecko w brzuchu mamy - wtedy ledwie kilka dni, o czym wtedy nie wiedzieliśmy :D  no i ja], na Sylwestra w roku 2011.

 

W tym roku chcemy wziąść naszą 2 letnią pociechę na saneczki na Czarną Górę, plus narty dla rodziców. Termin jaki nam odpowiada to Sylwester, zamierzamy wykupić miejsce w apartamentach jak wyżej. Czy ktoś ma doświadczenie z tym miejscem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@  MarioJ: poproszę o realną opinię.

 

@ Mitek: można spróbować i nart dla pociechy. Jest już sprawna, skacze, biega, robi fikołki, jeździ na rowerze, wspina się po meblach. Jakie buty i narty szukać w wypożyczalni dla naszej pociechy? No i kilka wskazówek dotyczących pierwszych kroków na nartach poproszę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno potrzebne narty i buty z wypozyczalni? Pierwsze narty mojego mlodszego syna (nart starszego nie pamietam), to byly zwykle, krotkie, plastikowe nartki z plastikowymi paskami zakladanymi na normalne buty. I tak nie byl w stanie prawie nic sam ujechac (mial 1,5 roku). Te same narty byly uzywane w nastepnym sezonie. To byly dokladnie te:

 

http://allegro.pl/na...4704791667.html

 

Robia narty z normalnymi wiazaniami dla takich malych szkrabow? Jaki to to mialoby DIN?

 

A jednak znalazlem:

http://marker.de/pro...s/m-45-eps.html

http://www.tyrolia.c.../sx-4-5-ac.html

 

Sorry, cos sie namieszalo i poszly dwa posty. Probowalem edytowac pierwszy, ale niby sie nie zapisal, a pozniej wyskoczyly dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@  MarioJ: poproszę o realną opinię.

 

 

Sylwester i dni przed to najbardziej oblegany termin w górach. 

Sylwester to przede wszystkim narciarstwo towarzysko-knajpowe.

Kolejki od godz 10-11 murowane, nawet 30 min stania na jeden wjazd krzesłem.

Można też jeździć w godzinach 9-11 i 14-16, wtedy tłok będzie trochę mniejszy.

A w godzinach 11-14 sanki albo narty z dzieckiem.

Jeśli to akceptujesz, to jedź. 

 

Jeśli chodzi o same apartamenty, to kwestia gustu. 

Jeśli Ci się tam podoba mieszkać, to nie ma o czym dyskutować.

Najważniejsza ich zaleta to blisko stoku.

 

Natomiast urok spędzania Sylwestrowego czasu w ośnieżonych górach jest bezcenny.

Pod warunkiem że ten śnieg spadnie. Co do stoków, to CG na pewno naśnieży armatkami stoki,

jeśli tylko będą mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wybrałem te Apartamenty? Bo są blisko stoku, od biedy już w sprzęcie śmigamy prosto z pokoju na stok, i taki właśnie jest cel tej wyprawy.

 

Co do tłumów: w 2011 roku na wieczorno-nocne jazdy Sylwestrowe nie było tłumów, a pogoda dopisała: był lekki mróz i wszędzie biało. Tutaj jest mój opis sprzed prawie trzech lat:

 

http://www.skiforum....-46#entry376037

 

Jakie mam teraz proritety?

 

1. Sanki z córką, plus rodzice na zmianę na nartach

2. Narty razem z córką [czekam jeszcze na odzew kolegi Mitka]

 

Co do wyjścia na stok są dwie możliwości:

 

 - między godz 10 a 14

 - między godz 16 a 19

 

Córka ma drzemkę między 14 a 16, tak więc na pewno znajdzie się czas na białe szaleństwo. Oby w tym młodym wieku połknęła bakcyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wybrałem te Apartamenty? Bo są blisko stoku, od biedy już w sprzęcie śmigamy prosto z pokoju na stok, i taki właśnie jest cel tej wyprawy.

 

Co do tłumów: w 2011 roku na wieczorno-nocne jazdy Sylwestrowe nie było tłumów, a pogoda dopisała: był lekki mróz i wszędzie biało. Tutaj jest mój opis sprzed prawie trzech lat:

 

http://www.skiforum....-46#entry376037

 

 

 

Ja miałem na myśli kilka dni okresu 27.12-4.01, wtedy będą tłumy.

Co do samego Sylwestra po południu - to zgoda wtedy jest mniej ludzi bo większość wybiera zabawę w miejscu spania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przedstawie się wyposażenie apartamentu? Jest to opcja wczesny Gierek, czy też nie ma na co narzekać?

 

Grimson,

 

są dobrze wyposażone, ponoć nawet 4* - jak gdzieś przeczytałem. Ale to kwestia gustu, byle był śnieg/mróz. W ostateczności można się karnąć na Śnieżnik pieszo, dobra wycieczka z przełęczy. Choć liczę jednak na śnieg.. :) 

 

Pewnie się zatem spotkamy, ponieważ też tam będę w Sylwestra wraz z przyjacielem ze Szczecina (nota bene instruktorem z Kaprun, więc będzie można coś podpatrzeć ;))

 

CG to dobry ośrodek, ja go lubię, ale to subiektywne oczywiście podejście. Domki są zaraz obok wyciągów (KLF), wystarczy przejść przez ulicę. Towarzystwa pewnie trochę będzie, ale to Sylwester. Proponuję zatem z rana od razu na Cfis lub dalej na Żmijowiec, w zależności od warunków. Dzieciak się nie będzie nudził, na dole są fajne dziecięce stoki i dobra opieka.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...