Skocz do zawartości

ALPY dla Rodziny Top 10 miejsc


Pinifarina

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Zamierzamy pozwiedzać Alpy w zimę z rodziną, ale nie znalazłem na forum informacji polecanych miejsca "do których trzeba pojechać" z jeźdzącymi dziećmi. Prośba o pomoc z informacją o ośrodkach, które polecacie i miejscowości noclegowe w których warto się zatrzymać. Lista Top 10 jest zawsze bardzo pomocna.

 

PS nie mile widziane są wpisy nie na temat. Jest ich nie mało w innych tematach o podobnej treści, a swoje "pisanie dla pisania bzdur" spowodowało zboczenie z tematu i całkowicie stworzenie treści bezużytecznej. NIe masz nic do przekazania nie pisz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byliśmy wcześniej dwukrotnie w Innsbrucku. Tym razem zabieramy z sobą dzieci.

Nocujemy w samym Innsbrucku a jeździmy na Stubai.

Zastanawialiśmy się wcześniej, czy nie jechać w inne miejsce, jednak infrastruktura daje wiele możliwości i jedziemy tam znowu.

Minusem jest niestety cena, jednak ferie są tylko raz w roku.

Ćwiczymy teraz z dziećmi w Szczęśliwicach, żeby na ferie forma była urobiona.

Jestem spokojny o to, że tam dzieci nie będą znudzone.

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jak z małymi dziećmi to Zell am See będzie super.

  • Blisko z Polski
  • Zróznicowane trasy na Schmitten pozwolą się wyjeździć wszystkim członkom rodziny
  • Otwarta stosunkowo niedawno TauernSPA oferuje super atrakcje po południu. Dla oszczędnych: zwykłe baseny i w Kaprun i w Zell am See

 

Jak z dużymi dziećmi to trudno jest wskazać konkretny region, którego nie warto odwiedzić z powodu dzieci.

Tylko żebyś się nie zdziwił:

Schmittenhohe to bodaj 60km tras. Dla porównania - Szczyrk ma koło 50km. Więc po 3-4 godzinach zaczyna się robić nudno, zwłaszcza, że paręnaście (dziesiąt?) km można odliczyć na zatłoczone jak supermarket na święta niebieskie trasy wzdłuż głównej gondoli, w przypadku dzieci - dwie całkiem fajne czarne i parę innych ze starym orczykiem.

Mi się ta góra kojarzy z tłokiem i brakiem śniegu w dolnych częściach tras (bo generalnie jeździ się bardzo nisko - dół poniżej 1000mnpm).

Ze względu na wieczny tłok ja bym tam nikogo z małymi dziećmi nie wysyłał.

 

Niestety jadąc w ten region trzeba kupić pełny skipas i liczyć się z codziennymi kilkudziesięciokilometrowymi dojazdami w różne miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...