Skocz do zawartości

Tyrol 2014/15, relacje z wyjazdów i szkoleń, Kraków, Śląsk, Gdynia


gajowy01

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie zapraszam na wyjazdy na narty - podobnie jak w ub. sezonie do Tyrolu.

Wyjazdy busikiem z Krakowa, na ogół przez Górny Śląsk (A4 na Katowice, Gliwice) dalej na południe A1 na Ostrawę, tylko w uzasadnionych przypadkach mogę jechać A4 przez Opole, Wrocław, Niemcy.
Renault Trafic 9-os. wersja Long - dużo miejsca na wszystko, np. na narty, własny prowiant etc.
Przy korzystnych wiatrach udaje się zgrywać wyjazdy i szkolenia z Jaro323 (z Gdyni/3M)
Reszta standardowo, większość szczegółów podobnie jak w ub. sezonie - tu sporo relacji, zdjęć itd.
http://www.skiforum....-bylo/?p=477741

(sporo terminów za nami, sporo tego było - usuwam)
Sezon skończyliśmy 12 maja 2015 - cały był udany, momentami genialny - wszystkim uczestnikom dziękuję serdecznie :)
 
Nowy wątek na sez. 2015/16 jest tutaj - można tam pisać ;)
http://www.skiforum....ia/#entry520999
 
 
Zapraszam też do relacji, czyli gdzieś na koniec wątku - sporo całkiem tego:
http://www.skiforum....e-9#entry514861
Tu wątek Jaro, czyli wszelkie przeszłe koordynacje z ekipą z 3M
http://www.skiforum....akowa/?p=489357
 
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Wiadomości ogólne i powtarzalne, czyli FAQ
 
Koszty w pigułce:  kwatera 20-25 eur x ilość noclegów; karnety: 4 dni ok. 150-180 euro, 5 dni 200-230 euro; transport 400 zł/ew. 95 euro. To wszystko, w wielkim skrócie - w dalszej części opisuję szczegóły, różnice itd. - zachęcam do lektury, a więcej chętnie wyjśnię przez tel. :)

Kwatery: załatwiam dla mojej grupy, porządne, wyposażone apartamenty (mieszkania wakacyjne, są kuchnie, sypialnie, toalety, łazienki itd.), 20-25 euro/os. (brutto z taxami, sprzątaniem itd.), zależnie od regionu, terminu, na obrzeżach sezonu taniej. Kwaterę dobieram pod określoną grupę, skład osobowy - pary mają swoje sypialnie itd. Unikam dostawek, spania w kuchni itp., musi być przyzwoicie. Nie ma żadnych dodatkowych/ukrytych opłat.
Wyżywienie: we własnym zakresie - na miejscu są wyposażone kuchnie (jw.). Można zabrać część prowiantu z Polski, Austria też nie jest droga, część zakupów można robić na miejscu za "polskie ceny". Nikt nikomu nie broni także jeść w knajpie na stoku, obecności restauracji w pobliżu kwatery nie obiecuję, choć też nie wykluczam. Tu trochę przykładowych cen z barów, restauracji stokowych:
http://www.skiforum....strii/?p=496525

Karnety: kupowane w kasie, przykładowo 4 dni ok. 150-180 euro, 5 dni 200-230 euro, zależnie od ośrodka terminu itd.
Jak mogę to pomagam, zdarzają się jakieś rabaty, zniżki, vouchery itp., do tego układam programy tak, żeby było dobrze i jak najtaniej dla wszystkich. Dzieci do 15 roku życia na ogół płacą tylko 50% lub mniej; w większości miejsc dzieci do 6-8 roku życia jeżdżą za darmo, w kilku do 10 roku życia za darmo (np. Pitzal, Sölden, Stubai).

Wyjazdy busikiem z Krakowa, na ogół przez Górny Śląsk (A4 na Katowice, Gliwice) dalej na południe A1 na Ostrawę, w uzasadnionych przypadkach mogę jechać A4 przez Wrocław, Niemcy.
Renault Trafic 9-os. wersja Long - dużo miejsca na wszystko, np. na narty, własny prowiant etc.
Bagaż - miejsce jest, bardzo nie limituję (w granicach rozsądku), pokrowce na narty są wskazane (zwłaszcza na długie) choć nie absolutnie konieczne, wolę system "tobołkowy", czyli miękkie torby - plastikowe walizki na kółkach też się upcha ale jest trochę trudniej.
Transport + jazda na miejscu, "własny skibus" pod drzwiami kwatery, 400 zł. Wyjazdy w piątki wieczorem, na noc.
Z Krakowa na ogół po godz. 21.; na Śląsku ok. 22-23.
Jak jest możliwość, a często tak jest, to rano wchodzimy na kwaterę. Podobnie w ostatnim dniu po nartach. Staram się tak zawsze, choć nie zawsze się udaje. Wtedy jest inna opcja - w rozmaitych Ski Depotach (przechowalniach sprzętu) - są szatnie, ławeczki itp. Zawsze przy głównych gondolach w ośrodku jest jakieś "rent-a-ski" itd. Można się ogarnąć w sposób cywilizowany.

Jazda na nartach: jeździmy od rana do zamknięcia wyciągów, bez stresu, nie "za karę"; ale generalnie - jeździmy jeździć na nartach, lub czymkolwiek. Jak komuś się nie chce - czas na stoku można spożytkować różnie.
Jazda wieczorna - nie jest raczej przewidziana, choć nikomu nie bronię, jeśli jest taka możliwość. Jest to jednak duża rzadkość, "gdzieniegdzie", tylko w wybrane dni tygodnia, dodatkowo płatna ok. 10-12 euro. Wg mnie w kontekście alpejskim to trochę dziwactwo - ja nigdy nie byłem i nie bardzo się wybieram.

Ubezpieczenie - jest niezbędne, trzeba kupić (podróżne + pakiet typu "Ski"), jakiekolwiek, kilka do kilkunastu złotych dziennie, każdy sam wycenia swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Zakładamy że polisa nigdy nam się nie przyda, ale należy ją mieć przy sobie na stoku, podobnie jak dokumenty osobiste i telefon komórkowy.

Kontakt: numer telefonu jest w moim profilu - tak najprościej i najszybciej ...odbieram, także w AT.
Na ogół jestem"unetowiony" ale zwyczajnie na sieć, fora itp. brakuje czasu. Uczciwie mówiąc kontakty telefoniczne traktuję nieco poważniej, pytań mailowych itp. jest sporo.

Moja strona: http://www.facebook.com/skibuscompl wszystko dostępne bez konta i logowania. Zapraszam.
Nie prowadzę biura - to są mimo wszystko towarzyskie wyjazdy, nierzadko spontaniczne :)
Nie pośredniczę w kwaterach, nie polecam, nie mam bazy kwater (to bez sensu) - ogarniam tylko swoje wyjazdy, swoje grupy, wtedy szukam, organizuję, załatwiam - pod kątem konkretnych ludzi, ilości sypialni, konkretnego terminu, itp. itd.
Jeżdżę tam gdzie działa moja sezonówka czyli karnet Tirol Snow Card, nie jeżdżę w Dolomity, do Livigno etc. ...póki co. ;)

Uwaga: obowiązuje zakaz chlania w busie, na trasie - niestety, z niemałą przykrością to dodaję, zmuszony różnymi sytuacjami :/
 
***
Szkolenie dla chętnych:
Zachęcam do nauki, doszkalania, sympatycznie, bez stresu ani nudy - narty to ma być radość :)
http://www.skiforum....-1314/?p=463283
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!
Super, czekałem na to info. od dawna,
znajdzie sie  jakies miejsce dla mnie?
pozdro Marian :-)

Z pewnością się znajdzie, miejsca wolne są.... pogoda i warunki chyba też :)

Nie najgorzej to wygląda, zwłaszcza na tle ostatnich tygodni - dotąd było tak, że jazda była na ubiegłorocznym śniegu.
Teraz wszytskie prognozy pokazują jakiś opad (niemały), a przede wszystkim mróz - co oznacza armatki, naśnieżanie itp. :) ... a w następny weekend słońce :)

Załączone miniatury

  • Solden_Picture 3.jpg
  • Solden_Picture 6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością się znajdzie, miejsca wolne są.... pogoda i warunki chyba też :)

Nie najgorzej to wygląda, zwłaszcza na tle ostatnich tygodni - dotąd było tak, że jazda była na ubiegłorocznym śniegu.
Teraz wszytskie prognozy pokazują jakiś opad (niemały), a przede wszystkim mróz - co oznacza armatki, naśnieżanie itp. :) ... a w następny weekend słońce :)

Ta najbliższa prognoza nas normalnie rozpieszcza. Poprosimy o sromotne opady aż do czwartku :)

Przypominam że grupa Trójmiejska wyjeżdza już w czwartek po południu i jedziemy trasą na Szczecin i dalej przez Niemcy na południe.

Krzychu ktoś mnie pytał o ten termin z okolic Wrocławia - wiadomo już  jak dokładnie jedziesz przez Polskę ?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta najbliższa prognoza nas normalnie rozpieszcza. Poprosimy o sromotne opady aż do czwartku :)
Przypominam że grupa Trójmiejska wyjeżdza już w czwartek po południu i jedziemy trasą na Szczecin i dalej przez Niemcy na południe.

 

...do piątku niech wali, do piątku ...tak do popołudnia, żeby drogi ogarnęli ;)
OK, a serio to ma padać jutro i pojutrze - razem nawet 90 cm śniegu w górnych partiach :) :)
 

Krzychu ktoś mnie pytał o ten termin z okolic Wrocławia - wiadomo już  jak dokładnie jedziesz przez Polskę ?


"... z Krakowa, na ogół przez Górny Śląsk (A4 na Katowice, Gliwice) dalej na południe A1 na Ostrawę, w uzasadnionych przypadkach mogę jechać A4 przez Wrocław, Niemcy."

***

Zapraszam - wolne miejsca są:
- kwatera: ok. 3 x 17-22 euro
- transport, jazda na miejscu: 350-400 zł
- karnety (przykładowo):

  - 4 dni w Sölden - 148,50 eur;

  - 3 dni w Sölden + 1 x Stubai: 159,50 (116,50 + 43)

Stubai niestety drożeje od soboty (taryfa zimowa); Sölden drożeje dopiero w listopadzie - teraz jest taniej

- zawody: wejście jest za darmo dla posiadaczy skipassów, skibus - za darmo(!)

 

1969267_746962245352298_2095321028395275

 

 

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie planujemy noclegi?, Solden, sprawdzony Langenfeld, czy może coś nowego ? Może znajdą sie chętni na wizyte w Aqua Dome :-)  .
Czy nartowanie na Pitztal  bierzecie pod uwage?

Hey - my wyjeżdzamy z Trójmiasta dzień szybciej i planujemy zacząć tripa od wizyty na Pitztalu - damy znać jak tam wygląda sytuacja ale z tego co wiem to pada aktualnie wszędzie a dolina w okolicach Pitztala wygląda mniej więcej tak
pitztal.jpg

W Soelden za dnia mniej więcej było tak
solden.jpg
Żal nie skorzystać z takich warunków :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie planujemy noclegi?, Solden, sprawdzony Langenfeld, czy może coś nowego ? Może znajdą sie chętni na wizyte w Aqua Dome :-)  .
Czy nartowanie na Pitztal  bierzecie pod uwage?

 
Mam na oku coś w Lagenfeld - podczas Pucharu Świata na mieszkanie w Sölden nie ma realnych szans.
Aqua Dome pewnie będzie pod nosem - jak ktoś chce to czemu nie.
Może Pitztal może Stubai, nie wykluczam dodatków.

 

Zachęcam wahających się, mamy miejsca ...popatrzcie na obrazki i prognozę :)
 

Hey - my wyjeżdzamy z Trójmiasta dzień szybciej i planujemy zacząć tripa od wizyty na Pitztalu - damy znać jak tam wygląda sytuacja (...)


Po ostatnich dwóch dniach, zwłaszcza po dzisiejszym to wygląda tak jak na obrazkach - spadło 100-120 cm śniegu u góry.
Od jutra ma być full słońce i mrozik. Wrzuć więc coś ładnego z rana  ...a że będzie ładne to wiem na pewno :)

Solden_25_10.jpg 10712717_10152784944458518_1438255851513998523_n.jpg 1471953_10201851297923957_1875555053396843460_n.jpg 10556258_745045998878124_7675781484913497237_n.jpg 10527880_10152338960420683_6752492919766991685_n.jpg

 

1513176_849467795077245_4392605071084454456_n.jpg 1560506_10152407496602864_1160978281644873267_n.jpg 10606323_828993297122906_4785621520791775661_n.jpg 10289861_10152784945583518_3395703324749758221_n.jpg

Więcej fotek pod linkiem
https://www.facebook...14284817&type=1


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedy można liczyć na jakąś relację? i oczywiście fotki :) ... wreszcie spadło trochę śniegu  :)  - jakie są teraz warunki?


Krótko tymczasem:
- warunki były (i są) fantastyczne - tamten opad sprzed wyjazdu radykalnie poprawił sytuację (zgodnie z oczekiwaniami)
- btw. w przyszłym tygodniu chyba spadnie kolejny metr u góry ;)
- co do fotek i realacji ...przyjdzie na nie czas :) a tymczasem na szybko ładne panoramki z Pitzusia (poniżej)

- i przede wszystkim zajawka przyszłych terminów
8-11.11 (długi weekend) Sölden i okolice - zapraszam na listę rezerwową, może ogarniemy dodatkowy transport
15-18.11 - dolina Oetztal, czyli Sölden + Obergurgl-Hochgurgl + może coś extra??? - mam miejsca, zapraszam :)
 
DSCF2659.JPG
 
DSCF2636.JPG
 
DSCF2635.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Byłbym chętny na dłuższy wyjazd 6 dniowy (13-18.12). Czy są jakieś plany odnośnie miejsca w które planowany jest wyjazd?

Ile dni jest przewidziane na jeżdżenie? Powiem szczerze, że zależy mi na 6 dniach pełnego jeżdżenia. Jakieś freeski jest w tym terminie?

Przyznam, że interesuje mnie Ischgl, SFL, Pitztal.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie swiezbi taki dobry warun, a nikt jechać ze znajomych nie chce:/
Jaro, macie miejsca wolne jakieś? Lecicie przez Szczecin czy Poznań, bo rozważań czy samemu się do jakiejś ekipy nie dokumplowac;)

 
Pisz do Jaro323 O ile wiem leci przez Słupsk ....ciekawe jak te domki? ;) :)

Nie wiem na pewno jak to się przekłada na dalszą trasę.... ale dla chcącego... Po poprzednich opadach w ub. weekend było świetnie, w najbliższych dniach zapowiadają kolejny solidny opad :)
 

Byłbym chętny na dłuższy wyjazd 6 dniowy (13-18.12). Czy są jakieś plany odnośnie miejsca w które planowany jest wyjazd?
Ile dni jest przewidziane na jeżdżenie? Powiem szczerze, że zależy mi na 6 dniach pełnego jeżdżenia. Jakieś freeski jest w tym terminie?
Przyznam, że interesuje mnie Ischgl, SFL, Pitztal.

 

Cześć, planuję taki lub zbliżony wyjazd, podobnie jak w ub. sezonie.

Wtedy, w terminie 14-18.12.2013 jeździliśmy w Ischgl, SFL i na Hochzeiger - na początku doliny Pitztal.

Planuję coś podobnego.
Lodowiec Pitzaler pewnie raczej nie (chyba, że z powodu ślicznego Riflsee) - bo lodowce fajne są na obrzeżach sezonu - a w połowie grudnia wybór jest już ogromnie większy.

Hochzeiger jest b. prawdopodobny bo to bardzo fajny ośrodek, dogodnie położony, a przy tym większy i bardziej zróżnicowany niż jakikolwiek lodowiec, także Pitzuś :)
Bardzo prawdopodobne wtedy jest także Nauders - bo to jeszcze większe miejsce, jeszcze lepiej logistycznie położone, i też ogarniemy jakąś promocję na początku sezonu.

 

Jedna uwaga - w ub. sezonie próbowałem zbudować wyjazd 6 dniowy, ale zainteresowanie był mniejsze - po skróceniu do 5 dni, ekipa się znalazła :) Wyszedł fajny program 2+2+1 - i widziałem same zadowolone twarze wokół :) 

Jak będzie teraz nie wiem, może chciałby 6-dniówkę ale to jednak ludzie dycydują... z doświadczenia i obserwacji wiem, że preferują raczej 5 dni ...choć to też zależy od terminu.
 

No to do zobaczenia w Soelden.

 

Do zobaczenia na stoku :) Podeślij jakiś nr tel. do siebie. Mój jest w moim profilu, jak i wszelkie inne kontakty.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga - w ub. sezonie próbowałem zbudować wyjazd 6 dniowy, ale zainteresowanie był mniejsze - po skróceniu do 5 dni, ekipa się znalazła :) Wyszedł fajny program 2+2+1 - i widziałem same zadowolone twarze wokół :)
Jak będzie teraz nie wiem, może chciałby 6-dniówkę ale to jednak ludzie dycydują... z doświadczenia i obserwacji wiem, że preferują raczej 5 dni ...choć to też zależy od terminu.


Wiesz, ja to najchętniej nawet na 7-8 dni bym jeździł, ale... na 2 dni z pracy zniknąć jest łatwiej ;)
Na jakieś grudniowe Ischgl, jako główny punkt programu, bym reflektował :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- i przede wszystkim zajawka przyszłych terminów
15-18.11 - dolina Oetztal, czyli Sölden + Obergurgl-Hochgurgl + może coś extra??? - mam miejsca, zapraszam :)
 

Cześć

Narty poszły do serwisu, więc trzeba by sprawdzić, czy dobrze nasmarowane :)

Właśnie zastanawiam się nad wyjazdem w terminie 15-18 listopad. Czy myślałeś o poszerzeniu wypadu na powrocie o Stubai? Jest jeszcze ktoś chętny na wyjazd w tym terminie?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15-18.11 - dolina Oetztal, czyli Sölden + Obergurgl-Hochgurgl + może coś extra???
Jestem chętny na ten wyjazd i tak jak Maciek napisał moża odwiedzić Stubai .
Dodatkowo w Sölden jest jakaś promocja -20% do skipasu na otwarcie sezonu.

Może i w Gurglach jakieś promocje zrobią - podczas majówki karnety kosztowały 20 eu dzien :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)
8-11.11 (długi weekend) Sölden i okolice - zapraszam na listę rezerwową, może ogarniemy dodatkowy transport
15-18.11 - dolina Oetztal, czyli Sölden + Obergurgl-Hochgurgl + może coś extra??? - mam miejsca, zapraszam :)

 
8-11.11  na ten najbliższy weekend mam 1 ostatnie miejsce wolne - chętnie dla dziewczyny bo jest w grupie akurat jedna "nie do pary" - więc koleżanka by się przydała  ale nie jest to warunek(!) - grupa jest większa, chałupa ma 25 łóżek więc jakoś się to poukłada  u Jaro z 3M też jest 1 miejsce.
Najlepszy/najszybszy jest kontakt telefoniczny - mój nr jest w moim profilu.
Wyjazd z Krakowa - jutro wieczorem, nie wcześniej o g. 21, na Śląsku ok. 22-23.
Powrót we wtorek po nartach - w nocy z wtorku na środę już we własnym łóżku :)
Głównym naszym celem jest Sölden, czyli Oetztal ...reszta zależy od rozwoju sytuacji pogodowej i związanej z warunkami, wyciągami itd. Na razie od paru dni wali śniegiem, ale musi przestać - i wg prognoz na weekend ma się uspokoić i zaświecić słońce ...jednym słowem bajka :)
Liczę, że wybór ośrodków/wyciągów jakoś się powiększy ...?

Na kolejny termin w przyszły weekend (15-18.11) - luz blues ...miejsca są , zapraszam ...są także pierwsi chętni :)

W załączeniu kilka zdjęć z ost. wyjazdu (25-28.10), tym razem fotki z Sölden. Jeździliśmy wtedy 2 dni w Sölden i 2 na Pitztalu (foto wyżej). Tu fotki głównie z zawodów PŚ, mam tego sporo więcej - ale z ogarnęciem tego jest problem ...czas :)
 

DSCF2305.jpg DSCF2316.JPG DSCF2242.JPG DSCF2542.JPG

 

DSCF2244.JPG DSCF2540.JPG DSCF2568.JPG DSCF2572.JPG

 

DSCF2234.JPG DSCF2256.JPG DSCF2308.JPG DSCF2333.JPG

 

DSCF2341.JPG DSCF2368.JPG S0022386.JPG S0152512.JPG

 

 

Właśnie zastanawiam się nad wyjazdem w terminie 15-18 listopad. Czy myślałeś o poszerzeniu wypadu na powrocie o Stubai? Jest jeszcze ktoś chętny na wyjazd w tym terminie?


Zapraszam, ludzie powoli się budzą i zaczynają pytać :)
Stubai może być, np. w drodze powrotnej jak najbardziej, we wtorek 18.11 poza weekendem - tłumów już nie będzie ...chętnie :)
 

15-18.11 - dolina Oetztal, czyli Sölden + Obergurgl-Hochgurgl + może coś extra???
Jestem chętny na ten wyjazd i tak jak Maciek napisał moża odwiedzić Stubai .
Dodatkowo w Sölden jest jakaś promocja -20% do skipasu na otwarcie sezonu.


Na początku jest faktycznie taniej, zarówno w Sölden i jak i Gurglach.
Taki program Sölden + Obergurgl-Hochgurgl + Stubai ...podoba mi się ...grubo :)


***
Co do pytań sylwestrowych ...buduje się :) Jak ktoś chętny, to zapraszam, na razie bez szczegółów. Jak patrzę w kalendarz to wychodzi mi, że najbardziej prawdopodobny jest wyjazd 5-dniowy (ew. 6), ale taki, żebyśmy byli z powrotem w Polsce najpóźniej w nocy z czwartku na piątek (1/2 stycznia).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA: zwolniło sie nagle 1 miejsce, wiec mam w tym momencie dwa wolne na dzisiejszy wyjazd wieczorem, gdyby ktoś chciał, ew. para to zapraszam, pilny kontakt tel. najlepszy - urobimy jakieś argumenty motywacyjne, promocje czy coś takiego :) Mam wpływ na koszty transportu.
Cóż, nagła historia, choroba ...bywa i tak :/

Wyjazd wieczorem, z Kraka ok. 21, na Śląsku ok. 23... jest jeszcze czas, żeby się ogarnąć :)
 

IMG_20141026_141514.jpg IMG_20141026_141522.jpg IMG_20141026_144901.jpg IMG_20141026_144924.jpg

 

****
Update - jw. - nieaktualne.
Zapraszam za tydzień: 15-18.11, 4 dni - Sölden, Obergurgl-Hochgurgl, Stubai ...czyli b. wypasione ski-safari po Tyrolu :)

...można powiedzieć - wersja VIP-safari ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na najbliższy wyjazd do doliny Oetztal.
Termin: 15-18.11 (4 dni na śniegu). Ośrodki: Sölden, Obergurgl-Hochgurgl, Stubai.
Koszty standardowe, więcej na priv, telefon.
Wyjazd 14.11 (piątek) wieczorem: z Kraka ok. 21, na Śląsku ok. 23.
Powrót po nartach z wtorku na środę.
Zapraszam i pozdrawiam, Krzych :)

W załączeniu parę zdjęć z Sölden z tego weekendu :) ...a więcej jest tu:
https://www.facebook...14284817&type=1

 

IMG_20141109_104915.jpg IMG_20141109_124301.jpg IMG_20141109_142246.jpg IMG_20141110_154008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, raczej krótko i bez fotek, bo piszę z telefonu ...remontem instalacji ktoś mi robi sabotaż, prądu brak :)

 

Koszty są takie w założeniu: Karnet (w kasie): np. 3 dni w Sölden 126 euro + 1 x Stubai 43 eur. Jest także opcja na Obergurgl-Hochgurgl dodatkowo (np. zamiast 1 dnia w Sölden).

Kwatera: przyjmijmy wstępnie ok. 3x20-25 euro, zależy to od układu i ilości osób, i lokalizacji przede wszystkim.

Transport, tam i z powrotem, dojazdy na miejscu: 350-400 zł, Jeśli byłoby was wiecej to urobimy jakąś zniżkę :) na to mam wpływ. Na inne czynniki nie.

Mam 3 miejsca.

Wyjazd w najbliższy piątek (14.11) późnym wieczorem, jazda 4 dni, powrót z wtorku na środę, w Kraku z powrotem ok. 1-2 w nocy.

Jade z Krakowa na Śląsk, dalej na Ostrawę. Są osoby z różnych rejonów, można ugadać wspólny dojazd do mnie.

Zapraszam i pozdrawiam,

Można pisać, można dzwonić - wyjaśnię ew. inne szczegóły, dogadamy się :)

Krzych Tel. 501 383058

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziecie w okolicy to proponowałbym zamiast Stubaia odwiedzić Gurgle - testują tam podobno jakiś nowy system naśnieżania. Sam jestem ciekawy jak to się sprawuje w rzeczywistości ale niestety na razie nie będzie dane mi tam pojechać..

Jaro, czy mógł bys uchylić rombka tajemnicy, o jaki nowy system chodzi? Bo może lepiej nie ryzykować na pierwszego na własnej skórze tych nowinek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 miejsca.


...bez zmian - ciągle zapraszam. Szczegóły - parę postów wyżej (tu klik).

jest parę osób np. z różnych rejonów Śląska - można jakoś ułatwić dojazd do mnie.
 

Jak już będziecie w okolicy to proponowałbym zamiast Stubaia odwiedzić Gurgle - testują tam podobno jakiś nowy system naśnieżania. (...)


Nie, to nie tak :)
Będziemy mieszkać w Oetztal więc zarówno Sölden jak i Obergurgl-Hochgurgl są na rozkładzie.
Kto chce, może jeździć tylko w Sölden przez 3 dni, ale dla mnie Gurgle są w ten weekend obowiązkowe!

Można też w Gurglach 3 dni - bo da się zrobić, a jest też promocja na skipassy - 20% (tak na 90%).

...a Stubai machniemy sobie w drodze powrotnej - bo to będzie poza weekendem więc luz, no i bliżej domu :)

Co do Gurgli - mapka na najbliższy weekend wygląda tak ...czyli nieźle :)

10686936_10152605622549888_2051058003955801930_n.jpg

W Sölden wreszcie otworzą Giggijocha - czyli jazdy znów więcej, i logistyka łatwa (bez skibusów na lodowce).

Pogoda zapowiada się mieszana, ale patrząc na ostatni weekend, nie będzie gorzej - za to z wiatrem jest na pewno bezpieczniej, nie zanosi się ;)
 
 

Jaro, czy mógł bys uchylić rombka tajemnicy, o jaki nowy system chodzi? (...)

 

Tu masz info - jak dla mnie bardzo ciekawe:
http://www.skiinfo.p...ztucznej-chmury

"Ze sztucznej chmury produkowany będzie krystaliczny śnieg o niskiej gęstości do złudzenia przypominający naturalny puch – i to przy znacznie mniejszym zużyciu energii i wody. Jeśli testy się powiodą technologia sztucznej chmury zrewolucjonizuje systemy sztucznego naśnieżania w ośrodkach narciarskich."

...no bardzo chciałbym to zobaczyć :)

artificial_cloud_project_obergurgl_aut_1_225919.jpg
 

Jak by ktoś był zainteresowany do odsprzedania jest 10 karnetów jedno dniowych na STUBAI, ważnych do końca 2016, cena 30e za sztukę.


Hmm, cena to nie moja sprawa ...do końca "terminu przydatności do spożycia" sporo czasu więc może sam skorzystasz.

Gdyby ktoś chciał skorzystać na moim wyjeździe - to akurat jest okazja na 1 dzień, w takim kontekście to korzystna cena.
 

Krzychu, czy już wiesz gdzie będziemy spali w Sölden? Oby blisko Katapulty :)


Jutro będę działał - jak się uda to czemu nie ...choć znasz realia :)

BTW - sezon nowy ale zasady stare jakby co ;)

***

Dla przypomnienia - tu było sporo odpowiedzi na potencjalne pytania:
http://www.skiforum....-bylo/?p=463284

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotykamy się dzisiaj wieczorem w Bytomiu?


Oczywiście  ...potem przez Żory, i już za wielką rzekę ;)

Klepnąłem kwaterkę w samym centrum Sölden za rozsądną kasę - gdyby ktoś jeszcze się wahał i myślał - to jest drugi mniejszy apartamencik w budynku, akurat dla 3 osób :)
Oprócz oczywistości jak pokoje, kuchnie, łazienki, suszarki do butów etc. - jest internet i darmowa wejściówka do Freizeitarena w Sölden - baseny, sauny czy co tam jest jeszcze :)

Ręczniki, pościel - oczywiście także - czasem ludzie pytają to piszę, że są w 99% kwater.

Wyjeżdżam za jakieś 2 godziny - to jeszcze meczyk można spokojnie oglądnąć do końca, spakować się itd. :) Na Śląsku za jakieś 3-4 godziny to ho ho ile czasu ;)
Ja chcę więcej pojeździć w Gurglach - jest promocja teraz - 20%
Ostatni dzień na Stubaiu też można ogarnąć tanio - są do odbioru tanie skipassy na miejscu.

[gooooool! :) ...na 1:0]

No czego jeszcze więcej trzeba? ...trochę fantazji i odwagi - zapraszam kogoś z fantazją :)
(mój nr tel. w moim profilu)
 

 

Żeby było ładniej parę fotek z dzisiejszych Gurgli z ich fanpage'a

 

10624616_10152609313704888_370296885609714728_n.jpg 10405480_10152609313709888_2401041429525973012_n.jpg 10387680_10152609313699888_18170061614838936_n.jpg

10407804_10152609313764888_6168154380728185803_n.jpg 10401943_10152609313969888_9062866425224887233_n.jpg 10390060_10152609313944888_7106906442437048743_n.jpg

 

i ze Stubaia - też dziś:
 

10362757_10152564565512753_3741166487304544701_o.jpg 10624018_10152564565517753_3922621607452143302_o.jpg 10686717_10152564375652753_3625444366572550198_n.jpg

 

Ostatnio było sporo pięknych fotek z Sölden - więc nie ma sensu powtarzać :) Tu i tu:

https://www.facebook...14284817&type=1

http://www.skiforum....akowa/?p=494679

https://www.facebook...804670419596658
 

Następny wyjazd na koniec miesiąca/przełom grudnia (29.11-2.12) - głównie Ischgl + coś extra :)

 

[gooooool!  ...na 2:0]

 

update: 3:0! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...