Skocz do zawartości

Tyrol 2014/15, relacje z wyjazdów i szkoleń, Kraków, Śląsk, Gdynia


gajowy01

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tam wiem czy jest sens kombinować z tym coś extra ? Ischgl jest bardzo extra bez dodatkowego "coś" :)


Trzeba ustalić jak jest z naszymi sezonówkami. Formalnie mają nie działać tego dnia, znaczy w sobotę (koncert jest wtedy?), z wcześniejszej praktyki wynika, że jednak powinny/mogą działać.
Tylko że "być może" to trochę mało :)

A propos ew. "extrasów"
- 2 lata temu byliśmy na Stubaiu jeden dzień, i było jak to na Stubaiu w weekend
- rok temu otwarli nam Hochfügen-Hochzillertal i było rewelacyjnie.

Pozostaje obserwować co się dzieje, jakie warunki, co otworzą itd. Teoretycznie np. mają otworzyć Kuehtai tego dnia, może coś innego się pojawi?
 

Ok, ten "przełomowy" wyjazd do Ischgl... a ten tydzień później, gdzie planujesz, Krzychu?


Tak, 29.11-2.12 Ischgl

Potem jak zwykle SFL - są promocje itp. - i w grudniu generalnie chciałbym się kręcić w okolicach Serfaus-Fiss-Ladis, Ischgl, Nauders, Hochzeiger - zależnie od warunków itd.
Wiadomo ze część z ww. ośrodków można w grudniu ogarnąć tanio.

BTW. Trochę ładnych zdjęć wrzuciłem wczoraj do siebie ;)
https://www.facebook...14284817&type=1
Polecam, warto rzucić okiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gorąco po powrocie z Alp: Gajowy ,dzięki wielkie za naprawdę zajebisty wyjazd. Mnóstwo razy byliśmy razem, ale teraz było rewelacyjnie. Kwatera w samym centrum Sölden (blisko Katapulty) świetna i niedroga. Ekipa - fajna. Narciarsko też świetnie ze względu na słoneczną pogodę. 

Do następnego razu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek: najbliższy wyjazd do Ischgl w terminie: 29.11-02.12.14 - na 4 dni jazdy.

 

Możliwy program:

1. dzień np. Sölden, lub tam gdzie otworzą coś fajnego + 3 dni Ischgl - więcej nt. rozważań we wcześniejszych postach, np. tutaj.

Suma za karnety - ok. 164 euro, kwatera - ok. 70 euro (3 noclegi) + transport 370-400 zł.

Zapraszam, mam ostatnie miejsca :)

W poście #1 wrzuciłem różne możliwe terminy - będę z pewnością uzupełniał w miarę możliwości i rozwoju sytuacji:
http://www.skiforum....aszam/?p=491700

 

 

Na gorąco po powrocie z Alp: Gajowy ,dzięki wielkie za naprawdę zajebisty wyjazd. Mnóstwo razy byliśmy razem, ale teraz było rewelacyjnie. Kwatera w samym centrum Sölden (blisko Katapulty) świetna i niedroga. Ekipa - fajna. Narciarsko też świetnie ze względu na słoneczną pogodę. 
Do następnego razu :) 

 

...i ja dziękuję za wszystko, miło że się podobało :)
...ale do mieszkania w centrum Sölden to bym się nie przyzwyczajał ;) :) udało się teraz, czasem się udaje - ale... sam znasz realia.

Natomiast cała reszta gwarantowana - jak zawsze :)
 

No tak patrząc na prognozy, to bym liczył tylko na te "wysokie". Kuhtai na dzień dobry jak dla mnie pasi. Wrzuć mnie, Pan, na listę :>


No raczej tak, ale w ogóle mi to nie przeszkadza, szczególnie nie przeszkadzają mi czarne, suche drogi :)

...przyjęte - jutro się odezwę.
 

Z chęcią dołącze do szaleństwa w Ischgl od 29tego . , napewno nie bedzie mniej ekscytujący.


Wreszcie coś nowego będziesz miał - a Ischgl ma swój konkretny wymiar :) 
 

Krzychu, a co dalej - 6.12 albo 13.12 - właściwie miejsce mnie nie obchodzi (wiem że będzie fajne), ale czy można liczyć na 5 dni na śniegu?


Lubię zaufanie, dzięki ....i można liczyć :) (patrz niżej)
 

A planujesz jakiś wyjazd pomiędzy 17.01 a 31.01 ? Byłabym chętna na naukę jazdy :) jeżeli po 24.01 to zabrałabym córkę z deską. Mnie pasuje tylko ten termin (wtedy mamy ferie zimowe).


...zapraszam jak najbardziej, planuję takie wyjazdy (patrz niżej) - bądźmy w kontakcie :)

***

Kolejne możliwe terminy:

Terminy są określone, ośrodki mogą się częściowo zmieniać zależnie od pogody, warunków etc.
Przy czym np. na grudzień ogólnie kierunek jest jeden - zachodnia część Tyrolu Północnego

Staram się też trzymać jednej zasady, że wyjazd jest zawsze w piątek późnym wieczorem (z wyjątkiem weekendów "specjalnych").


29.11-02.12: Ischgl (1 dzień np. Sölden, lub tam gdzie otworzą coś fajnego + 3 dni Ischgl) = 4 dni

6-9.12: Serfaus-Fiss-Ladis = 4 dni (ew. zależnie od warunków śniegowych może być coś z niżej wymienionych)

13-17/18.12: ski-safari w zachodniej częsci Tyrolu = 5/6 dni, Serfaus-Fiss-Ladis + Ischgl, ew. Nauders, Hochzeiger, może coś jeszcze

20-23.12 ...mało realny termin - choć raz wyszła taka "przedświąteczna dezercja", a może jakieś 3 dni, gdzieś blisko (SkiWelt?)

Sylwester będziemy improwizowali, ok. 5 dni - ale zawsze coś się udawało skleić fajnego

3-6.01 (3 króli, wolny wtorek): 4 dni - jak się zima zacznie to będę wiedział gdzie jest OK, rok temu o tej porze zmieniałem plany ze względu na warunki, nie ma sensu więc dziś określać dokładnie miejsca.

10-13/14.01: 4-5 dni - Zillertal (?)

17-21/22.01: dolina Paznauntal, czyli przede wszystkim świetne Ischgl, a także mniejsze ale fajne, See, Kappl, Galtür - 5/6 dni

 

24.01-27/28.01 - w tym roku pozycja obowiązkowa - Puchar Świata w Kitzbühel  (głównie DH)...oczywiście jako dodatek do wyjazdu :) W grę wchodzi Kitzbühel, SkiWelt, Zillertal Arena, ...i okolice.

 

2. połowa lutego - Osttirol ...jak najdalej od Bawarii :)

itd. :) ... oczywiście to plany, a życie, pogoda, warunki i cała rzeczywistość pokaże jak będzie ...tak czy owak - zapraszam :)

Mam nadzieję, że jak najwięcej wyjazdów uda się skoordynować z ekipą z 3M, to info o drugim busiku z Gdyni:
http://www.skiforum....akowa/?p=489357

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, a zaczarowałeś pogodę dla SFL na grudzień??? Mimo, że planuję uderzyć dopiero 13/12 to z coraz większym niepokojem patrze na te zielone łąki na kamerkach i na prognozy które nie wróżą nic bialego... Wiem, że wystarczy jedna dobra noc, ale mogłaby ona choć pojawić sie w 14 dniowej prognozie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt: "Öffnung Winterskigebiet Gaislachkogl und Zentrum Shuttle: Fr, 28.11.2014"
To chyba przesądza sprawę ;)

 

Teoretycznie ;) ...zobaczymy ile otworzą. Rozumiem dlaczego ty chcesz, ale ja też jestem pierwszy chętny bo jakiś 100 m od godnoli na Gaislachkogel, na kwaterze zostały moje buty narciarskie ...całe szczęście mam drugie, nowe, niemniej tamte chętnie bym odzyskał  :)

 

Szymon - przyjęte, bądźmy w kontakcie.

Adam - znam sytuację - jak będę mógł to pomogę, ...w sensie elastycznego podejścia :)

Andrzejdel - to ja dziękuję :)

Sese - pomyślę o tym, wrócimy do tego jeszcze ;)

 

Co do bieżących spraw - to tak dla przypomnienia - poniżej:

 

29.11-02.12: Ischgl (1 dzień np. Sölden, lub tam gdzie otworzą + 3 dni Ischgl) = 4 dni - ostatnie 1 miejsce

6-9.12: Serfaus-Fiss-Ladis = 4 dni (zależnie od warunków śniegowych może być coś z niżej wymienionych) - "free ski" czyli tani wyjazd/promocje na karnety

13-17/18.12: ski-safari w zachodniej częsci Tyrolu = 5/6 dni, SFL + Ischgl, ew. Nauders, Hochzeiger, może coś jeszcze - free ski, jw!

 

 

***

Wróćmy na moment do pięknego weekendu który już relacjonował Jaro u siebie:

http://www.skiforum....akowa/?p=494680

czyli 8-11.11 w Sölden i na Pitztalu - no to jeszcze trochę ładnego i zimowego ode mnie :)

 

DSCF2677.JPG DSCF2680.JPG DSCF2681.JPG DSCF2692.JPG

DSCF2697.JPG DSCF2699.JPG DSCF2700.JPG DSCF2701.JPG

DSCF2702.JPG DSCF2717.JPG DSCF2721.JPG DSCF2722.JPG

DSCF2723.JPG DSCF2725.JPG DSCF2728.JPG DSCF2730.JPG

DSCF2744.JPG DSCF2748.JPG DSCF2750.JPG DSCF2762.JPG

DSCF2764.JPG DSCF2765.JPG DSCF2772.JPG DSCF2788.JPG

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy na moment do pięknego weekendu który już relacjonował Jaro u siebie:
http://www.skiforum....akowa/?p=494680
czyli 8-11.11 w Sölden i na Pitztalu - no to jeszcze trochę ładnego i zimowego ode mnie :)
 
attachicon.gifDSCF2677.JPG attachicon.gifDSCF2680.JPG attachicon.gifDSCF2681.JPG attachicon.gifDSCF2692.JPG
attachicon.gifDSCF2697.JPG attachicon.gifDSCF2699.JPG attachicon.gifDSCF2700.JPG attachicon.gifDSCF2701.JPG
attachicon.gifDSCF2702.JPG attachicon.gifDSCF2717.JPG attachicon.gifDSCF2721.JPG attachicon.gifDSCF2722.JPG
attachicon.gifDSCF2723.JPG attachicon.gifDSCF2725.JPG attachicon.gifDSCF2728.JPG attachicon.gifDSCF2730.JPG
attachicon.gifDSCF2744.JPG attachicon.gifDSCF2748.JPG attachicon.gifDSCF2750.JPG attachicon.gifDSCF2762.JPG
attachicon.gifDSCF2764.JPG attachicon.gifDSCF2765.JPG attachicon.gifDSCF2772.JPG attachicon.gifDSCF2788.JPG

Potwierdzam było naprawdę sympatycznie. Kolejki szczątkowe,ludzi do przeżycia i pogoda też niczego sobie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6-9.12: Serfaus-Fiss-Ladis = 4 dni (ew. zależnie od warunków śniegowych może być coś z niżej wymienionych)

 

Hej Krzychu!

Wynegocjowałem w domu możliwość kolejnego wyjazdu :)

Pisz mnie na termin 6-9 gru - nieważne gdzie, byle było dużo śniegu i knajp (nocleg w dobrej imprezowni mile widziany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolniło mi się 1 miejsce na najbliższy wyjazd do Ischgl (z przyczyn losowych).
4 dniówka: 29.11-02.12. W planach 1 dzień w Sölden (na 90%) + 3 dni w Ischgl.
 
Wyjazd z Krakowa (przez Śląsk) w najbliższy piątek wieczorem.
Dołączają do mnie ludzie z Wrocławia, Warszawy, Łodzi, Gorlic - można dogadać wspólny dojazd do mnie.
Zapraszam - szczegóły na telefon lub PW.
 
W przybliżeniu: karnety ok. 170 euro (4 dni), kwatera 65-70, transport 350-400 zł.

Tak to wygląda w Ischgl przed otwarciem:
https://www.facebook...152964569795649

 

Potwierdzam było naprawdę sympatycznie. Kolejki szczątkowe,ludzi do przeżycia i pogoda też niczego sobie :)

 
Mam nadzieję że teraz gorzej nie będzie ...wyciągów i tras na pewno więcej niż wcześniej na lodowcach :)
 

Wynegocjowałem w domu możliwość kolejnego wyjazdu :)
Pisz mnie na termin 6-9 gru - nieważne gdzie, byle było dużo śniegu i knajp (nocleg w dobrej imprezowni mile widziany).


OK, przyjąłem - będzie dobrze - mam ostatnie miejsca jeśli ktoś rozważa.
Czy to będzie Serfaus-Fiss-Ladis tylko nie wiem, być może trzeba będzie wzbogacić program o inne, sąsiednie - jak dla mnie ma być dużo śniegu przede wszystkim ...zobaczymy jak z pogodą i warunkami będzie.

...a z tą imprezownią to wiesz jak jest ;) ...realia - już widzę, że na niektórych kwaterach w Paznauntal lekko ich ponosi cenowo ...ale będzie dobrze, wiesz przecież :)

Rok temu w analogicznym terminie udało się wbić do Serfaus :) na narty metrem itd. - ale to mało realne - pożyjemy, zobaczymy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mieszkacie Krzychu ? Może jakaś integracja ? Wybieracie się na koncert ?

 

W Kappl ...sorki ale nie zdążyłem odpowiedzieć przed wyjazdem.

 

W SFL chyba krucho ze śniegiem , wiec może w przyszły weekend Ischgl zaliczymy?
Widziałem dzisiaj zdjęcie z Taya- mnie tam brakowało

 

Si senor ;) ...już dziś w Ischgl z Jaro obgadywalismy temat, i będzie zmiana planów ...czyli ski-safari z przewagą Ischgl.
Do tego Kaunertal na 1 dzień raczej na pewno ( cały chodzi, nowa trasa, jest OK).
...jeśli cos innego jeszcze nabierze sensu to będziemy rozważać.

BTW. Wczoraj Sölden piękne, od dziś Ischgl - ciągle słoneczne ...i sam nie wiem czy to dobrze czy źle :) ale warunki u góry przyzwoite, twardo, moze być ale jakiś solidny opad by sie teraz przydał, ...najlepiej od środy do piątku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolniło sie 1 miejsce z Krakowa na najbliższy 4-dniowy wyjazd, 6-9.12: 3 dni Ischgl + 1 Kaunertal. Wyjazd z Krakowa w piątek ok. 21, przez Śląsk. Koszty: kwatera 66-69 EUR, suma za karnet ok. 155 EUR, transport 95 EUR. Wiecej na priv. Na kolejne terminy ostatnie miejsca wolne. https://www.facebook...767740573274465
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolniło sie 1 miejsce z Krakowa na najbliższy 4-dniowy wyjazd, 6-9.12: 3 dni Ischgl + 1 Kaunertal.
Wyjazd z Krakowa w piątek ok. 21, przez Śląsk.
Koszty: kwatera 66-69 EUR, suma za karnet ok. 155 EUR, transport 95 EUR. Wiecej na priv.

Na kolejne terminy ostatnie miejsca wolne.

https://www.facebook...767740573274465

W busie jadacym z Gdyni też jest jedno wolne miejsce.
Jedziemy przez Bydgoszcz/Poznań.
Mieszkamy razem, program ośrodków taki sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolniło sie 1 miejsce z Krakowa na najbliższy 4-dniowy wyjazd, 6-9.12: 3 dni Ischgl + 1 Kaunertal.
Wyjazd z Krakowa w piątek ok. 21, przez Śląsk.
Koszty: kwatera 66-69 EUR, suma za karnet ok. 155 EUR, transport 95 EUR. Wiecej na priv.

Na kolejne terminy ostatnie miejsca wolne.

https://www.facebook...767740573274465

 

Krzychu, a to safari od 13 grudnia to raczej 5 czy 6 dni będzie?

Nie ukrywam że jestem za 5-dniówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

✳☀✳ Przedświąteczna dezercja, czyli 4 dni jazdy 20-23.12 ✳☀✳

Przypominam: jak ktoś ma ochotę uciec od sprzątania, zakupów, całego tego zamieszania - to zapraszam na tzw. przedświąteczną dezercję, czyli 4 dni jazdy 20-23.12.

...Wigilia w środę dopiero

plan B - a może tylko 3 dni od soboty (wyjazd w piątek)? Jestem otwarty na temat, wszystko do ustalenia


Chyba ostatnia próba zbudowania tego wyjazdu - ktoś chętny wcześniej zniknął, ale parę osób jest, ktoś się jeszcze waha - może się uda jeszcze, szansa jest.

Możliwy kierunek to Zillertal - jakieś inne bliższe nie mają raczej sensu, mimo, że są jakieś zapowiedzi kolejnych otwarć. W Zillertal jest przynajmniej pewniak - pt. Hintertux ...dość kapryśne miejsce ale akurat w tym momencie prognoza jest więcej niż obiecująca :)

tuxik.jpg

Oczywiście startują w końcu także pozostałe ośrodki - w górnych partiach wygląda to coraz lepiej dzięki naśnieżaniu.
 

Ludzie, zgłaszajcie się! Nie wierzę, że wolicie pierogi lepić :)


No co im zrobię? :) ...mówiłem, że trudny termin.
 

Cześć Krzysiek (Artur 24, to ja Artur). Ja się pisze na ten wyjazdem. Osobiście wolę wyjazd w piątek. Na 4-ro dniówkę. Ale dopasuję się do grupy. Jasne, że na wigilię wypada zdążyć.


Na Wigilię zdążymy bez wątpienia, dużo przed ...powrót planuję nawet przed północą we wtorek.

Jeśli to miałaby być 3-dniówka to w poniedziałek w nocy.
 

Najlepiej na Wieżycę! Dwa ośrodki tuż obok siebie, co z tego, że śniegu nie ma ;). Można ćwiczyć na sucho,a jestem przekonany, że Krzysiu i z tym by sobie poradził, skoro poradził sobie ze mną ;).


Achhh, no już bez przesady :) ...z tą Wieżycą to raczej nie wyjdzie, chyba że Jaro zbuduje w końcu jakieś porządne "ski-safari": Wieżyca-Przywidz-Sopot-Paczoskowo ...czy co tam jeszcze jest ;)
 

Sorry ale nie miałem internetu ( tania kwatera ;) ale nie po to sie jezdzi w góry . . . . .)

 

Jest jeszcze dość powszechnie na stokach w Ischgl, ale rozumiem, że na net szkoda czasu, ...spoko innym razem może się uda spotkać. Co do warunków, to tak jak pisałem - mimo słabego początku zimy, jest gdzie jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...