Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#1 Banana

Banana

Nowy użytkownik

• 23 postów
  • Na forum od: 01.2012
7

Napisano 17 październik 2014 - 20:20

Cześć forumowicze!

Chciałabym Was prosić o opinię dotyczącą wybranych przeze mnie modeli nart. Będę wdzięczna za Waszą pomoc (o ile ktoś zechce pomóc  ;) )

1. K
2. 32
3. 53-55kg
4. 170cm
5. 3 sezony (że w zeszłym roku nigdzie nie byłam, więc + rok przerwy)
6. 5
7. Nordica Gransport Deluxe W (75)
8. Do tej pory nie miałam własnych nart - a wrażenia mam takie, że najlepiej jeździło mi się na krótkich nartach (uwaga ortodoksi o słabych nerwach!)... 138cm juniorskich (takie dostałam w wypożyczalni, sama byłam zaskoczona). Teraz chcę kupić własne, więc o tak krótkich nie myślę, ale nie będę ukrywać, że celuję w ok. 155cm - boję się, że nie poradzę sobie z dłuższymi, gdyż jestem dość lekka. Zastanawiam się nawet nad 152... 
9. Jeżdżę raczej spokojnie, jeszcze nie przełamałam lęku przed prędkością. Długość łuku - różnie, na ile pozwala stok, ale raczej krótkie.
10. nie mam zbyt wiele doświadczenia -  do tej pory byłam tylko w Czechach i PL - najlepiej jeździło mi się w Czechach (trasy były w miarę OK, miejscami lekko oblodzone) - trasy niebieskie i czerwona (była jedna ;) ). W tym roku wybieram się do Austrii i będę jeździć w różnych ośrodkach. 
11. rekreacyjnie
12. Tydzień / rok; kondycję mam dobrą, a nawet b. dobrą  - ale typem sportowca nie jestem - za słaba koordynacja  :wacko: 
13. poniższe modele są w przedziale ok 750-1000PLN i tyle mniej więcej chciałabym wydać. No chyba, że będzie jakaś super opcja za więcej.

Oto modele, które wybrałam (nie będę udawać, że nie kierowałam się estetyką, ale nie tylko):

1) ROSSIGNOL UNIQUE 2 W 2013/2014 lub Rossignol Unique + Xelium Saphir 100 sezon 13/14 - opis pierwszych tutaj:

2) Dynastar Neva 74 Xpress  2013/2014 - wideo-opis:

3) ROSSIGNOL ATTRAXION 1  (2012/2013) lub ATTRAXION III (2011/2012)

4)  BLIZZARD VIVA 7.3 IQ  2013/2014  - tutaj nie kierowałam się designem, ale dobrymi opiniami.

5) Narty Head MYA No 4  2013/2014

6) K2 Supersmooth 72 (2013/2014)

7) Dynastar Active Easy Xpress Eco 2014/2015

8) Völkl Aurena (2013/2014)

9) ATOMIC AFFINITY AIR 2012/13 - i filmik, jeśli ktoś chce oglądać Niemkę na nartach ;)

I na koniec coś z zupełnie innej beczki - narty Kneissl Blue Star AC (2008/2009) - nowe (ponoć) do kupienia za ok. 750 PLN - czy warto?

Jeśli komuś chciałoby się poświęcić chwile na napisanie paru słów na powyższy temat, będzie naprawdę super i z góry dzięki. 

#2 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 7891 postów
  • Na forum od: 04.2006
2778
  • Umiejętności: 1
  • Ojczyzna

Napisano 17 październik 2014 - 20:25

Rossigniol Attraxion III echo  ... 154 cm i tak Cie nikt do dłuższych nie przekona

:)

• Banana podziękował za tę wiadomość

cisza potrafi krzyczeć .... posłuchaj

#3 Banana

Banana

Nowy użytkownik

• 23 postów
7

Napisano 17 październik 2014 - 20:55

Rossigniol Attraxion III echo  ... 154 cm i tak Cie nikt do dłuższych nie przekona

Hehe -  tak, kobiety boją się długości i potwierdza to niejeden wątek na tym forum ;)

Jark - dziękuję za podpowiedź. Rzeczywiście - patrzę teraz na te moje propozycje i nie wiem jak mogłam nie zauważyć, że ten model zdecydowanie odstaje od reszty pod względem jakości do ceny (a właściwie przeceny). Oczywiście będę musiała jeszcze temat chwilę przetrawić (ja taka szybka nie jestem), ale na pewno mocno się nad nimi zastanowię. Dzięki

#4 Banana

Banana

Nowy użytkownik

• 23 postów
7

Napisano 17 październik 2014 - 21:15

Tak jeszcze czytam sobie o tych nartach Rossigniol Attraxion III echo i mam taką refleksję - z opisu wynika, że jest to narta dla zaawansowanych użytkowników - czy nie będzie ona dla mnie za ambitna? Nie jestem zaawansowana i trochę tego się boję....

#5 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 7891 postów
2778
  • Ojczyzna

Napisano 17 październik 2014 - 21:27

jedno jest pewne ... nie gryzą

poprzeczkę trzeba poodnosić inaczej nie będzie progresu .... a opisami się nie sugeruj

Ci co sprzedają te narty muszą coś napisać 

III to deski lubiane przez kobiety ... przynajmniej te, które ja znam

jarek

#6 Banana

Banana

Nowy użytkownik

• 23 postów
7

Napisano 17 październik 2014 - 21:35

Narty może i nie gryzą, ale wyobrażam sobie, że w pewnych przypadkach można gryźć śnieg!  ^_^

#7 Tadeusz T

Tadeusz T

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2505 postów
  • Na forum od: 01.2008
2034
  • Umiejętności: 7
  • Łódź

Napisano 17 październik 2014 - 21:49

Albo jak radzi Jark Atr. III. To są narty na których jeździły i były bardzo zadowolone znajome narciarki także początkujące.

A może Kneissl blue star? Mało popularne narty, ale podobno doskonałe. Tylko powinny dla Ciebie być dł. 160 cm. W końcu nie jesteś mała... :) . Tylko trochę się potarguj, bo cena jak na tak doskonałe narty dobra, ale one są z przed tylu lat, że powinny być tańsze.

Tadek

#8 Banana

Banana

Nowy użytkownik

• 23 postów
7

Napisano 17 październik 2014 - 22:19

Hej Tadek - dzięki za wskazówkę. Kneissl blue star dostępne są tylko w długości 152 cm - myślisz, że to za mało jak na tę nartę, czy ogólnie za mało, jak na mój wzrost? 

​Gdyby tak negocjować i wyrwać tę parę za, powiedzmy, 5stówek, to w sumie nie byłoby szkoda zmieniać za 2 lata. ..

#9 narciarz70

narciarz70

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2277 postów
  • Na forum od: 03.2009
678
  • Polska

Napisano 18 październik 2014 - 10:29

Hej Tadek - dzięki za wskazówkę. Kneissl blue star dostępne są tylko w długości 152 cm - myślisz, że to za mało jak na tę nartę, czy ogólnie za mało, jak na mój wzrost? 

​Gdyby tak negocjować i wyrwać tę parę za, powiedzmy, 5stówek, to w sumie nie byłoby szkoda zmieniać za 2 lata. ..

Narta Kneissl Blue Star jest bardzo dobra wiem co piszę  :D ale dla Ciebie za krótka.

#10 Tadeusz T

Tadeusz T

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2505 postów
  • Na forum od: 01.2008
2034
  • Umiejętności: 7
  • Łódź

Napisano 18 październik 2014 - 10:49

Narta Kneissl Blue Star jest bardzo dobra wiem co piszę  :D ale dla Ciebie za krótka.

Niewątpliwie za za krótka. Ale jeśli dziewczyna poprzednio jeździła na nartach 138. To te obiektywnie za krótkie narty może nie będą takie bardzo złe... Będą w końcu 14 cm dłuższe! To nie jest mało.

Banana.

Jak wytargujesz bardzo dobrą cenę to je bierz. Nie będziesz pierwszą narciarką na świecie jeżdżącą na za krótkich nartach... :D

Tadek

#11 Banana

Banana

Nowy użytkownik

• 23 postów
7

Napisano 18 październik 2014 - 12:25

Oh ta niebieska gwiazda od wczoraj siedzi mi w głowie ;) Czytam o tych nartach i coraz bardziej mi się podobają - idea tradycyjnych rodzinnych firm zawsze do mnie przemawiała i tek klasyczny design i świetne opinie, oh...

Ostatnia wątpliwość - oryginalne wiązania do Blue Star są przeznaczone do rozmiaru buta 260-360mm, natomiast moje buty mają 245mm - czy to będzie problem?

#12 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1866 postów
  • Na forum od: 11.2009
752
  • Umiejętności: 3
  • Nysa

Napisano 18 październik 2014 - 12:35

Ja bym nie popadal w euforie bo...152cm to narta zdecydowanie za krótka :)

No pain no gain ...

#13 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPip
  • 976 postów
  • Na forum od: 10.2011
669
  • Umiejętności: 4
  • Świdnica

Napisano 18 październik 2014 - 13:04

Wiązania są dostosowane do długości skorupy buta, a te 245mm, to pewnie Twoja wkładka ;)

Będa pasować bez problemu.

Ostatnia wątpliwość - oryginalne wiązania do Blue Star są przeznaczone do rozmiaru buta 260-360mm, natomiast moje buty mają 245mm - czy to będzie problem?

Lokalne ośle łączki 2018 (Atomic-XTI-169)

#14 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6581 postów
  • Na forum od: 02.2008
4783
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 18 październik 2014 - 13:06

oj, i zepsułeś.... chciałem napisać, ze nie bedzie pasowac...... może koleżanka dałaby sie wtedy przekonac do dłuzszych nart, a nie takich shortów.... B)

#15 Banana

Banana

Nowy użytkownik

• 23 postów
7

Napisano 18 październik 2014 - 13:48

oj, i zepsułeś.... chciałem napisać, ze nie bedzie pasowac...... może koleżanka dałaby sie wtedy przekonac do dłuzszych nart, a nie takich shortów.... B)

A no widzisz Mig - mam fart ;) Lepsza najgorsza prawda, niż piękne kłamstwo. 

@Robert K - dzięki za refleks!

152 to mało, mówicie, ale wg ogólnych zasad (odjęcie max 20cm od wzrostu w zależności od stopnia zaawansowania w jeździe) - mieszczę się; wg tej tabelki (Step 3: The right size) również się mieszczę, więc może tak źle nie jest?

#16 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4464 postów
  • Na forum od: 03.2006
2390

Napisano 18 październik 2014 - 14:09

152 to mało, mówicie, ale wg ogólnych zasad (odjęcie max 20cm od wzrostu w zależności od stopnia zaawansowania w jeździe) - mieszczę się; wg tej tabelki (Step 3: The right size) również się mieszczę, więc może tak źle nie jest?

Za pozno, przy pomocy Kolegow wstepujesz na dluga droge prowadzaca do mistrzostwa Twojego wojewodztwa.

Dobiora narty, buty i inne narciarskie akcesoria. O porannej kawie zapomnisz, wylegiwaniu sie na tapczanie rowniez. Zadnych randek oraz disco.

Zostaje Twoim fanem. Za 17 lat wskoczysz na podium!

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#17 Banana

Banana

Nowy użytkownik

• 23 postów
7

Napisano 18 październik 2014 - 18:54

Za pozno, przy pomocy Kolegow wstepujesz na dluga droge prowadzaca do mistrzostwa Twojego wojewodztwa.

Dobiora narty, buty i inne narciarskie akcesoria. O porannej kawie zapomnisz, wylegiwaniu sie na tapczanie rowniez. Zadnych randek oraz disco.

Zostaje Twoim fanem. Za 17 lat wskoczysz na podium!

Kuszące! Tym bardziej, że w moim nadmorskim województwie być może nie będzie zbyt dużej konkurencji B)

#18 Banana

Banana

Nowy użytkownik

• 23 postów
7

Napisano 21 październik 2014 - 11:58

Witajcie ponownie.

Przez ostatnie dni czytam o nartach i narciarstwie i... jeździe na nartach ;) W związku z tym pojawiają się w mojej głowie nowe pytania i chciałabym poznać waszą opinie na taki oto temat:

ROCKER - co sądzicie o tej technologii? Czy dla kogoś, kto dopiero uczy się jazdy na krawędziach nie byłoby to dobre rozwiązanie? Rossignol A 3 Echo niestety nie mają rockera, ale czy warto zatem szukać czegoś innego?

Dodatkowo dochodzę do wniosku, że  w sumie nie muszę mieć nart damskich, chciałabym po prostu dobre narty i tutaj pytanie - czy mogę szukać w kategorii "męskie" czy "unisex"?

A może ktoś z Was może polecić jakiś model-pewniak na który warto zwrócić uwagę? Byłoby super. 

Ania.

#19 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPip
  • 976 postów
  • Na forum od: 10.2011
669
  • Umiejętności: 4
  • Świdnica

Napisano 21 październik 2014 - 12:06

no, jeśli już w taką stronę poszłaś, to poważnie pomyśl o GS-ach

długość min 185cm

Lokalne ośle łączki 2018 (Atomic-XTI-169)

#20 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 7891 postów
2778
  • Ojczyzna

Napisano 21 październik 2014 - 12:12

o rockierze

to tu masz 'troszkę' http://www.skiforum....sa-duzo-lepsze/

moje zdanie ... rockier działa i pomaga

ale wg mnie , uczyć się  lepiej jest,  bez tej innowacji ... nie szukałbym tu ułatwień

inaczej progres będzie spowolniony lub go nie będzie 

jeśli ma być nie po kobiecemu ... i uniwersalnie

to poszukałbym tzw. drugiej slalomki

producent nieważny ... możesz kierować się kolorem

jarek :)