Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 kubbbusss

kubbbusss

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 08.2014
1

Napisano 20 sierpień 2014 - 09:23

.

#2 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1866 postów
  • Na forum od: 11.2009
752
  • Umiejętności: 3
  • Nysa

Napisano 20 sierpień 2014 - 09:37

Ale co to znaczy sportowo? masz zamiar szybciej jezdzic po stoku czy masz zamir trenowac i latac na tykach? Generalnie powinna Ci pasowac narta typu sl, takze ten fischer wc sc jest ok, superior tez - tyle ze to juz ciut uniwersalniejsza narta. Jezeli jedziesz w Alpy i jesli zamierzasz jezdzic na tykach to najlepiej byloby miec narte sl i gs, w budzecie 2000 spokojnie bys sie zmiescil trafiajac na fajne uzywki. Druga sprawa - piszesz o tym ze jak warunki nie beda idealne to nie wiesz czy dasz rade jezdzic na fischach wc sc. Poziom 8 to poziom juz praktycznie zawodniczy wiec pytanie nie na miejscu :)

No pain no gain ...

#3 pytek23

pytek23

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1021 postów
  • Na forum od: 01.2008
639
  • Swieradow Zdroj oryginalnie

Napisano 20 sierpień 2014 - 10:13

Dlaczego uzalezniasz wybor butow od narty jaka kupisz?

#4 m!xeR

m!xeR

Użytkownik

• PipPip
  • 239 postów
  • Na forum od: 08.2014
175
  • Umiejętności: 1
  • Kraków

Napisano 20 sierpień 2014 - 10:14

Poziom zawodniczy, preferowana technika stricte slalomowa, kwota do wydania 2000pln. Po co ten temat ? ;-) Bierz jakieś komórki sl z zeszłego sezonu. Aczkolwiek zacznij od butów bo to o wiele ważniejszy element niż narty ;-)

#5 kordiankw

kordiankw

W życiu nie ma stopklatki.

• PipPipPipPipPip
  • 3041 postów
  • Na forum od: 10.2011
8914
  • Umiejętności: 7

Napisano 20 sierpień 2014 - 15:37

Sayonara

Lubię ludzi ale nie wszystkich. Wiele wybaczam ale nie wszystko. Szybko zapominam, ale nie zawsze. Ci których lubię już o tym wiedzą. Ci, których nie lubię, to zauważą. Dla prawdziwych przyjaciół mogę przejść przez piekło. Wrogom wskażę tam drogę .....

#6 jacek-1210

jacek-1210

Użytkownik

• PipPipPip
  • 641 postów
  • Na forum od: 04.2013
677
  • Radomsko

Napisano 20 sierpień 2014 - 21:39

Przestańcie się nabijać z forumowej skali jazdy  :) . Z drugiej strony, 6 lat po 30 dni na stoku, z instruktorem, to chłopak powinien nieźle wywijać. I na każdej narcie pojechać. Kubuś, jeśli masz kontakt z instruktorem, to najlepiej byłoby z nim porozmawiać, wie jak jeździsz, wie czego można od Ciebie oczekiwać, powinien najlepiej doradzić. Ewentualnie wrzuć jakiś film ze swojej jazdy, to może ktoś z forum doradzi i oceni Twoją jazdę tak bardziej realnie

#7 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9352 postów
  • Na forum od: 09.2006
3619
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 20 sierpień 2014 - 22:42

Witam, cześć i czołem.
Zwracam się do was z prośbą o pomoc w wyborze nart, ponieważ najchętniej kupiłbym z 4 pary nart, ale niestety mogę tylko jedną parę. I jakie wybrać?

Zaczynam od tych kilkunastu punktów o mnie:

1. K/M
2. Wiek 15 lat
3. Waga 55 kg
4. Wzrost 175 cm
5. Jak długo jeździsz na nartach ? 5-6 lat
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 7-8
7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) 70, aczkolwiek buty będę również zmieniał - w zależności od tego jakie narty wybiorę.
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? ( opisz swoje wrażenia ) Jakieś scotty, najprawdopodobniej all mountain, jeździło mi się na nich tak sobie. Ostatni sezon był tragedią ze względu na to, że są już krótkie. (150cm)
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Krótki promień skrętu, szybka jazda.
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) Czerwone, czarne, muldy, sztruks.
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) Sportowo
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Kondycję mam dobrą ze względu na uprawianie dużej ilości sportów, jestem osobą aktywną. W sezonie spędzam tak około miesiąca na stoku.
13. Możliwości finansowe Do około 2000zł.

A więc nad jakimi się zastanawiałem?
Fischer Worldcup RC4 SC, albo RC4 Superior SC.
Fischer Progressor 900

Od początku jeżdżę z instruktorem, w grupie. W tym roku mam planowany wyjazd do Włoch, gdzie potrzebuję już nowych nart. Najbardziej odpowiadają mi Worldcupy RC4 SC, lecz nie wiem, czy dam sobie na nich radę. Zresztą, czy jeśli spadnie śnieg, bądź będą warunki minimalnie odchylone od tych uważanych za idealne, to nie dam rady już na nich jeździć? 
Proszę o pomoc!
Pozdrawiam.

jezeli juz musisz kupic jakies nowe i koniecznie musza to byc slalomowe, ja bym kupil NIEUZYWANE SL sprzed 3-4 lat - dostaniesz  chyba tanio i jeszcze na buty cos zostanie

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#8 Maxter37

Maxter37

Użytkownik

• PipPip
  • 210 postów
  • Na forum od: 02.2013
49
  • Boguchwała

Napisano 20 sierpień 2014 - 23:20

Jeżeli umiejętności zostały ocenione bez przesadyzmu (*) to myślę, że pierwsza slalomka dowolnej firmy, oczywiście w klasycznej długości 165cm będzie dobra. Ewentualnie można pokusić się o komórkę, jeśli planujesz jazdę na tykach, jeśli nie - to nie wiem, czy jest sens. 

Jeśli chciałbyś czegoś odrobinę bardziej uniwersalnego, to może jakaś race'ówka, np coś w stylu Voelkl Racetiger UVO (mozna tu brać model 170cm myślę) czy Rossi Pursuit 18, Voelkl Code (choć te 2 ostatnie modele to już większy promień, szybsza jazda, można by myśleć o długości w okolicach wzrostu). Z takim poziomem jazdy myślę, że możesz sam zdecydować a poza tym - jak pisali koledzy wyżej - pojedziesz na wszystkim bardzo fajnie :) Sam musisz też się zdecydować czy chcesz jeździć typowo slalomowo czy może jednak coś z dłuzszym skrętem, większą prędkością.

Aha, no i żeby nie zapomnieć - buty do wymiany, przy takich sportowych dechach to myślę, że 100 to minimum (biorę pod uwagę dość niską wagę kolegi).

(*) Z całym szacunkiem, ale po doświadczeniach z forum widać, że ludzie mają skłonności do przesadzania z wpisywaniem umiejętności. Także weryfikacja poziomu z ręką na sercu też się może przydać, choć nie neguję, bo do siódemki można myślę dojść jeżdżąc 6 lat po miesiąc na stoku. ;)

#9 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9352 postów
3619
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 21 sierpień 2014 - 01:13

Jeżeli umiejętności zostały ocenione bez przesadyzmu (*) to myślę, że pierwsza slalomka dowolnej firmy, oczywiście w klasycznej długości 165cm będzie dobra. Ewentualnie można pokusić się o komórkę, jeśli planujesz jazdę na tykach, jeśli nie - to nie wiem, czy jest sens. 

Jeśli chciałbyś czegoś odrobinę bardziej uniwersalnego, to może jakaś race'ówka, np coś w stylu Voelkl Racetiger UVO (mozna tu brać model 170cm myślę) czy Rossi Pursuit 18, Voelkl Code (choć te 2 ostatnie modele to już większy promień, szybsza jazda, można by myśleć o długości w okolicach wzrostu). Z takim poziomem jazdy myślę, że możesz sam zdecydować a poza tym - jak pisali koledzy wyżej - pojedziesz na wszystkim bardzo fajnie :) Sam musisz też się zdecydować czy chcesz jeździć typowo slalomowo czy może jednak coś z dłuzszym skrętem, większą prędkością.

Aha, no i żeby nie zapomnieć - buty do wymiany, przy takich sportowych dechach to myślę, że 100 to minimum (biorę pod uwagę dość niską wagę kolegi).

(*) Z całym szacunkiem, ale po doświadczeniach z forum widać, że ludzie mają skłonności do przesadzania z wpisywaniem umiejętności. Także weryfikacja poziomu z ręką na sercu też się może przydać, choć nie neguję, bo do siódemki można myślę dojść jeżdżąc 6 lat po miesiąc na stoku. ;)

tak w ogole, narty sa NAJMNIEJ istotnym elemente ekwipunku i robi sie z tego nie-wiadomo-co  zawsze potezna dyskusje

• Mitek podziękował za tę wiadomość

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#10 Maxter37

Maxter37

Użytkownik

• PipPip
  • 210 postów
49
  • Boguchwała

Napisano 24 sierpień 2014 - 23:17

Najmniej? No, śmiem polemizować. Z tym, że buty są ważniejsze - zgodzę się. 

Jeśli budżet to 2000zł to proponuję zainwestować w bardzo porządne buty (flex wg mnie 90-100-110, ale najważniejsze, żeby były DOBRZE DOPASOWANE) a nart szukać z poprzednich sezonów, bo da się ustrzelić fajne okazje. Zresztą... Z butami też.

#11 wideo5

wideo5

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1229 postów
  • Na forum od: 03.2010
250

Napisano 25 sierpień 2014 - 05:29

znam forowicza który przy takim stażu został instuktorem :)

pozdrawiam.

Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi... Bo nie jesteś sam...
Chwila która trwa, może być najlepszą z twoich chwil...  Do Kołyski (live)

"Lepiej milczeć narażając się na podejrzenie o głupotę niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" :)

#12 Maxter37

Maxter37

Użytkownik

• PipPip
  • 210 postów
49
  • Boguchwała

Napisano 25 sierpień 2014 - 23:31

Też znam gościa, który w 2 czy 3 lata zrobił instruktora i prowadzi szkołę... Ale nie ma co chyba się licytować. ;)

#13 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13005 postów
  • Na forum od: 11.2007
7918
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 26 sierpień 2014 - 07:04

Cześć

Nie da się.

Pozdro

#14 narciarz70

narciarz70

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2277 postów
  • Na forum od: 03.2009
678
  • Polska

Napisano 26 sierpień 2014 - 07:21

I znów się zaczyna! :o 

Profesjonalne narty kupują profesjonaliści.

A profesjonaliści wiedzą jakie są profesjonalne narty dla profesjonalistów.

• RobertK podziękował za tę wiadomość

#15 wideo5

wideo5

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1229 postów
  • Na forum od: 03.2010
250

Napisano 26 sierpień 2014 - 10:07

Cześć

Nie da się.

Pozdro

w 2 czy 6 ?

Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi... Bo nie jesteś sam...
Chwila która trwa, może być najlepszą z twoich chwil...  Do Kołyski (live)

"Lepiej milczeć narażając się na podejrzenie o głupotę niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" :)

#16 pytek23

pytek23

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1021 postów
  • Na forum od: 01.2008
639
  • Swieradow Zdroj oryginalnie

Napisano 26 sierpień 2014 - 11:03

I znów się zaczyna! :o 

Profesjonalne narty kupują profesjonaliści.

A profesjonaliści wiedzą jakie są profesjonalne narty dla profesjonalistów.

Uogolnienie ale trafione.

#17 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13005 postów
  • Na forum od: 11.2007
7918
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 26 sierpień 2014 - 11:13

w 2 czy 6 ?

Cześć

W dwa to utopia w 6 możliwe - znam taka jedną osobę. Wybitny talent, zawodowy sportowiec ale instruktorem praktykującym nigdy nie był choć jazdę zdał znakomicie.

Pozdrowienia

#18 Maxter37

Maxter37

Użytkownik

• PipPip
  • 210 postów
49
  • Boguchwała

Napisano 26 sierpień 2014 - 11:30

No to może nie 2-3 ale 3-4 - zrobił jakoś instruktora, prowadzi szkołę, nie jest świetnym narciarzem i zawsze uczy najmłodszych - same podstawy. Wiem, bo sam z nim jeździłem na wyjazdy - to nauczyciel wfu z mojego liceum. Nie jest talentem, zawodowym sportowcem - ale jakoś daje radę i tak jak mówiłem, najmniej zaawansowane grupki dzieci jakoś uczy ;)

#19 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9352 postów
3619
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 26 sierpień 2014 - 12:36

Najmniej? No, śmiem polemizować. Z tym, że buty są ważniejsze - zgodzę się. 

Jeśli budżet to 2000zł to proponuję zainwestować w bardzo porządne buty (flex wg mnie 90-100-110, ale najważniejsze, żeby były DOBRZE DOPASOWANE) a nart szukać z poprzednich sezonów, bo da się ustrzelić fajne okazje. Zresztą... Z butami też.

NO TO CHYBA NIE ZApRZECZYSZ  ze wiazania sa wazniejsze niz narty?? i tak narty sa na samym koncu lancucha waznosci

#20 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4454 postów
  • Na forum od: 03.2006
2387

Napisano 26 sierpień 2014 - 12:50

Kubbbusss to jeszcze chlopiec. W tym co napisal wiecej jest emocji jak faktow. Radze nie mieszac w glowach nie znanym osobiscie mlodziencom. Kubbbusss skontaktuj sie ze swoim instruktorem
  • Mitek podziękował za tę wiadomość

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu