Skocz do zawartości

Aprica - opinie o terenach


Kaem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:D się udało

 

ostatecznie wracałem nadkładając stówę , niestety, tzn. Aprica - Brescia i w okolicy wjazd na autostradę - Trento - Bolzano - Innsbruck i dalej jak komu pasuje, zależnie od celu podróży.

 

Uniknąłem zagrożenia sporych przewidywanych wówczas opadów na Passo del Tonale ( czy rzeczywiście śnieżyło - nie wiem).

 

Wyjechałem o 01.30 w nocy, droga włoskim odcinkiem autostrady płynna, podobnie Innsbruck i - o dziwo - Monachium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dzięki, jednak z małą pomocą wyskubałam kasę i kupiłam sprzęt ;)

 

Mam jeszcze pytanie organizacyjne dotyczące prepaidów we włoszech - chciałabym kupić na miejscu jakąś kartę sim (czytałam już, że możliwe jest to tylko na dowód tożsamości) i pakiet internetu, nawet bez żadnych minut jeśli się da. Czy orientuje się ktoś w takich usługach? Z jakiej sieci najlepiej (czytałam że TIM) i czy w ogóle jest możliwość kupienia samej usługi nie biorąc żadnego abonamentu, tylko raz załadować i korzystać do wyjazdu do Polski i potem wyrzucić kartę?

Hej, zniechęcony informacjami o konieczności rejestracji przy zakupie karty sim olałem sprawę. Na szczęście darmowy internet był i w apartamencie i w knajpie na stoku.

BTW Mam nadzięję że w Apricy solidnie sypnie bo znajomi właśnie wrócili mocno rozczarowani :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dostałam odpowiedź od organizatora że nie ma wifi w ośrodku. a ośrodek to:

Residence Sciatori
Via Baradello 44
Aprica

 

potwierdzam nie na wifi w Residence Sciatori,

 

ale tam gdzie będzie mieszkała reszta grupa (jeśli dobrze się domyślam z kim jedziesz)  WIFI będzie,

po za tym jak idziesz (chyba w każdej kawiarni, których pełno) na kawe  (za 1 euro) prosisz o hasło do wifi i ją pijesz godzine, dwie. Nie ma z tym problemów.

 

Residence Sciatori - baaardzo ładne apartamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście darmowy internet był i w apartamencie i w knajpie na stoku.

BTW Mam nadzięję że w Apricy solidnie sypnie bo znajomi właśnie wrócili mocno rozczarowani :(

Darmowy net oczywiście jest również na stoku.

 

 

Co do śniegu to popatrzcie co tam się działo w piątek i sobotę, pooglądajcie np profil aprica na facebooku.   Ja bym tam teraz chciał być - i na pewno na brak śniegu bym nie narzekał.  Zwłaszcza patrząc za okno :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to będziemy najwyżej oblegać kawiarnie :P

 

z tego co wiem to wszyscy z grupy jedziemy do jednego ośrodka ;) 80 osób na wyjazd jest limit.

 

właśnie widziałam co się działo w weekend i mam nadzieję że będzie co najmniej to samo a może i lepiej :)

 

"będzie Pani zadowolona" :-)

 

czy trzeba coś więcej

 

http://www.apricaonline.com/en/aprica-webcam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżę temat.

Czy coś poza trasą można tam pojeździć? Ktoś, coś tam działał?

Da radę. Najpopularniejszy teren to chyba w środkowej części ośrodka od Colle Paso w dół. Jadąc pomiędzy czerwoną i czarną trzeba uważać na ogromny dziesięciometrowy drop, dobre miejsce do filmowania dla zawodowców. Reszta terenów była mocno grodzona: u góry z uwagi na zagrożenie lawinowe (Piana Gali) a niżej nie wiem może ochrona przyrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dziękuję za pomoc ....
Napierdalajcie się dalej ....
pozdrawiam Tomasz Terpiński

 

No i Panie Tomku nieelegancko wyszło z tymi napie ... ... a tak się Pan dobrze zapowiadał.

Szkoda.

Dla jasności - wierzę, że ma Pan świadomość, że to nie forum komunikacyjne , a - mino wszystko - narciarskie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy ma sens rozszerzenie karnetu na Passo del Tonale?

Osobiście nie przepadam za Tonale bo to typowa brzydka stacja narciarska. Ludzi również sporo..

W tym rodaków którzy Tonale rozumieją jako To Nalej....

Z drugiej strony fantastyczna strona od Preseny, która pozwala na 10 km zjazd ze szczytu aż do Ponte di Legno...

 

I jeżeli miałbym rozszerzyć karnet to właśnie dla Ponte di Legno, gdzie z reguły jest zdecydowanie mniej osób..

Ale z Aprica..warto na jeden dzień wyskoczyć do Borno - Monte Altissimo.. odległość prawie ta sama ( 49 km vs 56 ) ale jestem na 99 % przekonany że ludzi będzie 70 % mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma sens rozszerzenie karnetu na Passo del Tonale?

Zdecydowanie ma. Tonale to nie tylko Presena i "laczka jak Bialka" naprzeciw, ale i 2 fenomenalne trasy na końcach łąki. Zjazd z przeleczy Contrabandieri i Cima Bleis to jakość sama w sobie, z widokiem na lodowiec w pakiecie. Na rozszerzeniu jest też Pontedilegno i Temu z fajnymi szerokimi trasami poniżej poziomu lasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...