Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Aprica - opinie o terenach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2107 postów
  • Na forum od: 10.2011
831
  • Umiejętności: 6
  • Gromadka :D

Napisano 10 luty 2014 - 15:46

Nie mylić z Africą proszę :D

Jeśli ktoś jeździł  w tym terenie lub ma wiarygodne relacje z 1 ręki , proszę o info tu lub na PW (jakoś się nie natknąłem na info).

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#2 piter100

piter100

Nowy użytkownik

• Pip
  • 80 postów
  • Na forum od: 02.2007
212
  • Umiejętności: 1
  • Kraków

Napisano 10 luty 2014 - 16:17

http://www.apricaonl...com/it/ski-area

http://www.visual-it...to77-aprica.jpg

http://www.skionline...ighlight=aprica

#3 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2107 postów
831

Napisano 10 luty 2014 - 19:29

dzięki piter!

no nie pomyślałem żeby do sąsiadów zajrzeć:D i poszukać sprawozdania, reszty , tzn info o ośrodku się doszukałem sam

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#4 SkI-mAn

SkI-mAn

Użytkownik

• PipPipPip
  • 355 postów
  • Na forum od: 11.2006
96
  • Umiejętności: 8
  • Zabrze

Napisano 10 luty 2014 - 19:53

Uderz do Friskiego. niedawno był w Aprice.

Pozdrowionka :)

"Nie przegrywa ten kto upada - lecz ten kto nie wstaje"

#5 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2107 postów
831

Napisano 10 luty 2014 - 20:04

dzięki !!!

#6 emilk

emilk

Użytkownik

• Pip
  • 76 postów
  • Na forum od: 02.2011
4
  • Umiejętności: 4
  • z pod dużego miasta na W

Napisano 10 luty 2014 - 20:19

Byłem rok temu 3 dni (leciałem do Bergamo) 

#7 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2107 postów
831

Napisano 10 luty 2014 - 20:24

fajnie 

i jak było

w jakim okresie byłeś i jak z ilościąludzi na stoku?

co sądzisz o jakości tras zjazdowych ( szerokość, uroda, utrzymanie) i systemie wyciągów?

jaki klimat w miasteczku?

jakie ogólne wrażenie?

Z górki dzięki

#8 polami

polami

Nowy użytkownik

• 8 postów
  • Na forum od: 09.2013
2

Napisano 23 luty 2014 - 13:42

Właśnie wróciliśmy wczoraj z Aprica....dla ruszających z okolic np. Szczecina...pierwsza cenna informacja- około 17 h ciągłej jazdy...daleko...ostatnie odcinki dogi kręte z ograniczeniami prędkości...w końcu docierasz do nieco wymarłej miejscowości- bez klimatu...pozamykane okiennicami okna, knajpy- czynna co 5-ta. Trasy moim zdaniem fajne....czerwone w przewadze, długie, wyciąg tzw."lewy"poczwórna kanapa szybki i spod niego trasa ok 5 km "panoramica" niebieska...da pojeździć. Oczywiście to nie ośrodek wyższej klasy, tylko jak widać na dostępnych mapkach z tych pomniejszych....ale jest gdzie pojeździć. przygotowanie tras średnie...można by lepiej, część nie przygotowana ( bez uzasadnienia) Ogólna ocena dobra, gdyby było bliżej może i do powtórzenia...ale wobec powyższych uwag jak dla mnie nie. 

Jeszcze jedna cenna zaleta...bo w sumie od tego się zaczęło ...tani ośrodek. Wyjazd z polskimi operatorami np. dla 4 - osobowej jeżdżącej rodziny apartament dwupokojowy z kuchnią, ze skipasami  około 4 tysiące ( na rodzinę) No i Włochy- pizza za 5 euro....ceny dostępne. Gdyby ktoś się decydował polecam szukać ofert na czeskich stronach...tam okazje cenowe jeszcze korzystniejsze. W samej miejscowości w przewadze Polacy, potem Czesi ...długo nic...i reszta populacji.

Odpowiem na pytania- piszcie.

#9 Friski

Friski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 724 postów
  • Na forum od: 10.2007
376
  • Umiejętności: 7
  • Gliwice

Napisano 23 luty 2014 - 15:58

Właśnie wróciliśmy wczoraj z Aprica...

Cześć,

a jak z kolejkami do wyciągów i ilością ludzi na stokach? Byłem tam w styczniu i pustki na stokach były dużą zaletą tego ośrodka.

Klimatu turystycznego faktycznie mało, za to ujmujący klimat małomiasteczkowy (włoski?): cisza, spokój, sjesta do późnego wieczora, knajpa czynna na zamówienie (dzwonisz, rezerwujesz, otwierają), skibus kursujący trasą według uzgodnienia z kierowcą :) ...bez znajomości włoskiego trochę trudno sie odnaleźć.

Ogół miejscowych można spotkać w niedzielę w kościele. Myliłby się ten kto szukałby ich w zabytkowym kościele przy głównej ulicy. Za nim, doskonale ukryty jest nowy - chyba najnowocześniejsza budowla w miasteczku (nowocześniejsza niż ich infrastruktura narciarska) i najbardziej zaludniona.

#10 askala

askala

Użytkownik

• Pip
  • 68 postów
  • Na forum od: 11.2013
29
  • Umiejętności: 5
  • mazowiecki

Napisano 24 luty 2014 - 18:40

Jest tam chociaż jeden otwarty sklep spożywczy ? :)

#11 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2107 postów
831

Napisano 24 luty 2014 - 18:48

spożywczaków jest kilka otwartych :D    barów i ristorante także tudzież przybytków na stokach.... wybiórczo trzeba czytać opinie innych :D

a poza tym kupa śniegu, świetna pogoda, dobre środki transportu  i doskonale zrobione trasy.... nic tylko eksploatować!!!! 

Kolejki : wczoraj / niedziela trochę więcej ludzi ale i pozytywnego zamieszania więcej, zajefajnie!!!!

Dziś / poniedziałek - z marszu do wszelkich gondoli tudzież krzeseł , pogoda cudna , trasy pikne co cud.... jestem happy jak rzadko !!!!

#12 Friski

Friski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 724 postów
  • Na forum od: 10.2007
376
  • Gliwice

Napisano 24 luty 2014 - 18:54

Jest tam chociaż jeden otwarty sklep spożywczy ? :)

Halo, mamy XXI wiek - przed wyjazdem sprawdzalem na ich stronie www i w streetview ;) Serpentyny na drodze byly zgodne z wirtualna prezentacja ale Billa okazala sie juz Conadem.

#13 askala

askala

Użytkownik

• Pip
  • 68 postów
29
  • mazowiecki

Napisano 24 luty 2014 - 19:25

spożywczaków jest kilka otwartych :D    barów i ristorante także tudzież przybytków na stokach.... wybiórczo trzeba czytać opinie innych :D

a poza tym kupa śniegu, świetna pogoda, dobre środki transportu  i doskonale zrobione trasy.... nic tylko eksploatować!!!! 

Kolejki : wczoraj / niedziela trochę więcej ludzi ale i pozytywnego zamieszania więcej, zajefajnie!!!!

Dziś / poniedziałek - z marszu do wszelkich gondoli tudzież krzeseł , pogoda cudna , trasy pikne co cud.... jestem happy jak rzadko !!!!

Pod koniec marca pojadę i potwierdzę :-)

#14 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1439 postów
1147
  • Wrocław

Napisano 24 luty 2014 - 20:37

Jak Kaem tak zachwala, to chyba zweryfikuje swoje plany co do ostatniego tygodnia marca... :) Baw się dobrze i... eksploatuj :D

#15 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2107 postów
831

Napisano 24 luty 2014 - 22:42

jeśli remonty za Brennerem się nie zakończą, to pozostanie Wam droga przez Livigno - planuję przetestować w spbptę i dam znać o kosztach i trasie.

Tak czy inaczej - trzeba tu dojechać przez przełęcze circa 1900 m. Tak czy inaczej :D  Kupa serpentyn  .... ale jaka frajda później  !!!!

O Aprice będę pisać na bieżąco w wątku włoskim ( chyba trzeba założyć temat o tej miejscówce ...) , w sposób jak zawsze subiektywny i mocno osobisty.

Ośrodek stanowczo kameralny, ale czerwone i czarne nie oszukane, Niebieska Pamoramica szeroka i widokowa, długa jak przerośniety qrde pyton.

Od dołu 2 gondole i 1 szybka wygodna kanapa, później są krzesełka . Dla mnie dobre to jest na tydzień. Dla lepszych na łykend. I o to chodzi :D :D !!!

• askala podziękował za tę wiadomość

#16 askala

askala

Użytkownik

• Pip
  • 68 postów
29
  • mazowiecki

Napisano 25 luty 2014 - 10:13

O tak wskazówki na temat dojazdu bardzo mile widziane.

Z góry dziękujemy.

#17 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2107 postów
831

Napisano 25 luty 2014 - 20:51

Tereny jak na fotach - kilka łatwych niebieskich ( w tym 6kilometrowa Superpanoramica), sympatyczne czerwone i kilka wymagających czarnych.

To widok z okna naszego pokoju

S1830031.JPG

A to wczorajsza panorama :

S1830020.JPG

#18 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2107 postów
831

Napisano 26 luty 2014 - 16:11

coś pięknego :   od rana - zgodnie z prognozami - spadło z 6-8 cm świeżego śniegu, więc stoki szybciutko się wyludniły :D

• sese podziękował za tę wiadomość

#19 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1439 postów
1147
  • Wrocław

Napisano 26 luty 2014 - 16:17

Za takie zdjęcia i takie informację powinno się dawać BANA ;)

#20 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2107 postów
831

Napisano 27 luty 2014 - 07:21

...lub BANANA, zależnie od punktu siedzenia :D

dziś rano miało być suonko, a póki co znów lekko śnieży, szczęśliwie wczoraj deski zostały nasmarowane ( w tej chwili na dole -4)  więc jesteśmy gotowi na wszelkie przyrody okoliczności.

Załączone miniatury

• S1840042.JPG
  • S1840030.JPG