Skocz do zawartości

Kiedy poważne promocje kurtek


be_rcik

Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

już w tym roku kurtki nie kupię. Ale czytając zaraziłem się ideą zakupu lekkiej, oddychającej i rozciągliwej kurtki.

Do tych co mają już doświadczenie. Kiedy są najpoważniejsze promocje kurtek po sezonie? Na ile zniżki można liczyć? 50% da się wyciągnąć? Szukać w necie czy realu?

 

Pozdrawiam

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało to w sklepach 4F też są przecenione rzeczy narciarskie.

 

Zachwycony strojami polskiej reprezentacji na IO dzisiaj zawitałem właśnie do sklepu 4F.

Zgadnijcie ile kosztują męskie kurtki (są to dwa modele - cieniowana w śnieżynki i szara z białymi rękawami), w których na igrzyskach chodzą niemal wszyscy - od Stocha począwszy a na Szaranowiczu skończywszy...

Podpowiem - 1.999 złotych polskich !!!

Ja rozumiem, że Sympatex, że 20K/15K (w sumie to dziwne parametry bo Sympatex w innych ciuchach ma zawsze 35K/35K), że Primaloft, Teflon, Toray i inne wodotryski, ale 1.999 złotych za kurtkę 4F to moim zdaniem zdrowe przegięcie. Dla porównania znacznie tańsze są kurtki z kolekcji US Team zrobione przez Ralph'a Laurena (kurtki i płaszcze oficjalne) oraz Nike na Goretex'ie (kurtki sportowe)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

już w tym roku kurtki nie kupię. Ale czytając zaraziłem się ideą zakupu lekkiej, oddychającej i rozciągliwej kurtki.

Do tych co mają już doświadczenie. Kiedy są najpoważniejsze promocje kurtek po sezonie? Na ile zniżki można liczyć? 50% da się wyciągnąć? Szukać w necie czy realu?

 

Pozdrawiam

 

Robert

 

Wygląda, że interesuje Cię kurtka trekkingowa (a nie narciarska). Jeśli tak to chyba najtańsze są w listopadzie. Także latem są (chyba) niższe ceny. Bardzo dobre okazje widuję w Tk Maxx - kurtki z górnej półki np  Mammuta, Marmot, Montane na dobrych membranach Gore, eVent w cenach ok 600 zł. We Wro (i nie tylko) jest też outlet outdoor Hi Mountain - są sporo tańsze, ale nie ta półka. Czasem w innych sklepach np Skalniku są akcje promocyjne np 3 za 2 - wtedy ludzie się skrzykują i wychodzi dość przyzwoicie.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaem tylko kurtki są przecenione ? Nie wiesz jak wyglada sprawa z butami ? Jakby kogoś interesowało to w sklepach 4F też są przecenione rzeczy narciarskie.

Sprawdzaj na stronie Intersportu akcje wyprzedażowe, ta z kurtkami ma trwać do 28.02

Zajrzyj też na skiteam, tam się chwalą że kurtki DO - 70%

 

Natomiast nikt nie jest w stanie Ci powiedzieć czy to jest już "najpoważniejsza" przecena, czy po zakończeniu tej nie pojawi się następna - lepsza no i na ile towar będzie już przebrany. Myślę że w tym roku sprzedano trochę mniej więc i zapasy zostały większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze większość kurtek typu shell nie ma kieszonki na rękawie na karnet narciarski, co mnie trochę zniechęca do ich zakupu...

 

A co do skiteamu - to wiekszość promocji jest słaba - albo towar z kilku lat wstecz albo rozmiar typu S czy XXL.

No i jeszcze sam poziom cenowy od jakiego jest promo jest bardzo wysoki, więc % czasami sporo, ale i tak się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachwycony strojami polskiej reprezentacji na IO dzisiaj zawitałem właśnie do sklepu 4F.

Zgadnijcie ile kosztują męskie kurtki (są to dwa modele - cieniowana w śnieżynki i szara z białymi rękawami), w których na igrzyskach chodzą niemal wszyscy - od Stocha począwszy a na Szaranowiczu skończywszy...

Podpowiem - 1.999 złotych polskich !!!

Ja rozumiem, że Sympatex, że 20K/15K (w sumie to dziwne parametry bo Sympatex w innych ciuchach ma zawsze 35K/35K), że Primaloft, Teflon, Toray i inne wodotryski, ale 1.999 złotych za kurtkę 4F to moim zdaniem zdrowe przegięcie. Dla porównania znacznie tańsze są kurtki z kolekcji US Team zrobione przez Ralph'a Laurena (kurtki i płaszcze oficjalne) oraz Nike na Goretex'ie (kurtki sportowe)...

 

Ciekaw jestem jak im się to sprzedaje. Ile jest ludzi którzy kupią coś takiego na zasadzie pokazania się. Albo braku orientacji ile taki produkt bez napisu Soczi jest wart.

4F robi kasę przede wszystkim na taniej masówce, membrana max 5, produkty w cenach do 300zł. Te lepsze produkty są tylko po to, aby ubrać zawodników i reklamować swoje logo.

Wygląda na bardzo skuteczną strategię sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak im się to sprzedaje. Ile jest ludzi którzy kupią coś takiego na zasadzie pokazania się. 

 

Ja bym pojeździła w kurteczce i spodniach w których maszerowała niemiecka reprezentacja. Nawet jak by nie miały żadnych parametrów :D

 

 

 

No i jeszcze sam poziom cenowy od jakiego jest promo jest bardzo wysoki, więc % czasami sporo, ale i tak się nie opłaca.

 

Ech, mnie się tak podobają damskie kurteczki po 3 tysiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze większość kurtek typu shell nie ma kieszonki na rękawie na karnet narciarski, co mnie trochę zniechęca do ich zakupu...
 
A co do skiteamu - to wiekszość promocji jest słaba - albo towar z kilku lat wstecz albo rozmiar typu S czy XXL.
No i jeszcze sam poziom cenowy od jakiego jest promo jest bardzo wysoki, więc % czasami sporo, ale i tak się nie opłaca.

Nie do końca - w Gdańsku jeszcze 2 tygodnie temu były pełny asortyment łącznie z nowymi modelami spydera i kjusa. Bielizna xbionic rozchodziła się błyskawiczne. Wczoraj był znajomy i rzeczywiście mało co zostało :) Ja czekam na większą przecene butów bo mam kilka modeli z flexem 130 wypatrzonych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca - w Gdańsku jeszcze 2 tygodnie temu były pełny asortyment łącznie z nowymi modelami spydera i kjusa. Bielizna xbionic rozchodziła się błyskawiczne. Wczoraj był znajomy i rzeczywiście mało co zostało :) Ja czekam na większą przecene butów bo mam kilka modeli z flexem 130 wypatrzonych.

 

taki przykład - kurtka Spyder Esper kosztuje "po przecenie" ponad 1,5 tys, a w snowinn.com 1,3 tys.

 

Z kolei buty narciarskie mają sprzed 2-3 sezonów (Tecnica) i żadnych modeli z tego roku. A te z zeszłych sezonów kosztują "po przecenie" tyle co tegoroczne, tylko w innych sklepach stacjonarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem męskich kurtek bo mnie nie interesowały - wiem jedynie że znajomy kupił jakąs kurtkę Spydera 20/20 za 850 pln, ledwo co wybiłem z głowy zonie śliczną białą kurteczke phenixa za dobre w sumie pieniadze a jedynie co kupilismy to jakieś słitaśne czapeczki spydera oraz bielizne i skarpetki xbionica.
Butów mierzyłem kilka modeli ale nie jest dla mnie istotne czy but jest z 2014 czy też 2013 czy nawet 2010 - szukam takiego co mi podpasuje i zostanie na dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj kurtek z poprzednich sezonów, jak będziesz miał fart możesz wyrwać kurtkę za 30% ceny początkowej. Zwróć uwagę na parametry. Wg mnie powinny mieć minimum 15-20 k (przerabiałem kilka kompletów z parametrami 5k - szkoda kasy i nerwów)

Mi udało się na początku zimy wyrwać kurtkę volkla z takimi parametrami za ok 350zł. nie wiem z czego teraz robi się kurtki ale na bielizne termoaktywną zakładam t-shirt a na to kurtkę i jest ok nawet przy -15 stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się tutaj, bo już pisałam to samo w "swoim" tamecie.

 

W Intersporcie, faktycznie na kurtki jest 50procent, ale cena wyjściowa jest zawyżona o kilma stówek. Dam sobie za to ręke i głowe uciąć. Miałam na oku nie tak dawno, 2 kurtki, teraz ich cena wyjsciowa pokazana jest o jakieś 300zl drożej. I od tego 50proc wychodzi mi koło 100zl faktycznego zysku dla kupującego. Swinie i oszuści!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...